Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górna Narew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 22 maj 2010 - 09:41

Panowie dzięki za gratulacje :mellow: postaram się jeszcze podnieśćpoprzeczkę choć łatwo nie będzie :unsure: ,z drugiej strony patrząc wczoraj widziałem żerującego jazika ocierającego się o 6 z przodu :huh: ,choć mogę się mylić.
pozdrawiam Tomi B)

#202 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 22 maj 2010 - 16:50

Tomek piękny ten jasiek.
Oby ten 60+ połakomił się na twoją mrówkę czego szczerze ci życzę.

#203 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 22 maj 2010 - 21:29

hej tomi,respect!!! ;) ja dzis w koncu przetestowlem kijek na takim lepszym,ale tylko 49 niestety... :( .

Załączone pliki



#204 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 23 maj 2010 - 22:00

Wybrałem się dzisiaj na Narew i okazało się że przyszła duża woda z Siemianówki.Rzeka wylewa praktycznie wszędzie,ale co najważniejsze płynie czyściutka woda co mnie zaskoczyło pozytywnie.
Także pozostało wędkowanie po jajka :lol: w wodzie(i więcej).Płynęła z rana jętka ale zbiorów było mało.
@tomi101
Dzięki Twoim relacjom przypomniałem sobie odcinek ;) rzeki który przez 3 lata olewałem.No i miałem fajną przygodę.Otóż na pewnej mocno zalanej prostce stojąc po jajka w wodzie,prowadząc chrabąszcza,następnie 2 różne obrotówki kończąc na woblerku 4 razy :huh: ,praktycznie co 2 rzut,odprowadzały mi przynęty,z garbem na wierzchu, jazie co najmniej 60+(z dużym plusem).W pewnym momencie potraktowałem te jazie poprawną polszczyzną,tak że ludzie w wiosce 300m dalej,pewnie słyszeli co tam wołam.Dosłownie wysiadły mi nerwy. :lol: .Uspokoiłem je wyjmując z ostrego nurtu bolenia.Przynęta chrabąszcz Andrzejowy, branie z samej powierzchni ze smużącego, gonił aż płetwa szła wierzchem.Myślałem że jaź kaban ale lepszy rydz niż nić.Sprzęt CTS LR 2.9m 5-15gr 4lb,żyłka 0,16 Sufix Duraflex i Andrzejowy killer na końcu.Miarki nie miałem ale tak na oko forumowe minimum spełniał chyba.Zdjęcie brzydkie ale tam wszędzie jest woda a i rybkę spieszno było wypuścić bo ten na końcu w przybrzeżne ,zalane trawy mi wjechał.Branie takich rybek na lekkim sprzęcie, na chrabąszcze to po prostu poezja. :D

.

Pozdrawiam!

Załączone pliki

  • Załączony plik  bbb.jpg   91,06 KB   1403 Ilość pobrań


#205 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 23 maj 2010 - 23:04

joł,ja dziś byłem w doktorcach:jazik 44 i rapka 52,woda nadal idzie do góry :wacko: niestety jazików 60+ niebyło... :(

#206 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 23 maj 2010 - 23:08

Są,są :D...

#207 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 24 maj 2010 - 06:44

Ale macie chłopaki piękną wodę. Piękne rybcie widzę żyją na każdym zakręcie :D

#208 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 maj 2010 - 06:56

Mnie najbardziej cieszy to że Siemianówka spuszczając wodę nie psuje rzeki,że płynie czysta woda.No i wtym roku rybcie mają wyjątkowo dobre warunki tarłowe dzięki utrzymującej się cały czas dużej wodzie.
Zauważyłem wczoraj fantastyczną rzecz,w jednym z miejsc w którym rzeka wylewała wraz z nią na łąki przewaliło się na łaki kilka jazi :huh: .Szkoda że nie miałem aparatu :( .

#209 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 27 maj 2010 - 19:46

Wojciechu gratuluję fajnego bolka na żuka :D, a jeszcze bardziej zamieszczenia pierwszego zdjęcia ryby po napisaniu ponad 500 wiadomości na forum{chyba że się mylę} :mellow: .Jakim telefonem je zrobiłeś?bo jakość niezła.
Co do jazi 60 z dużym plusem to ..... :unsure:... choć przecież rekord Polski pochodzi z tych miejscówek :mellow: .
Pozdrawiam Tomi B) .

#210 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 27 maj 2010 - 20:45

Wojciechu gratuluję fajnego bolka na żuka :D, a jeszcze bardziej zamieszczenia pierwszego zdjęcia ryby po napisaniu ponad 500 wiadomości na forum{chyba że się mylę} :mellow: .Jakim telefonem je zrobiłeś?bo jakość niezła.
Co do jazi 60 z dużym plusem to ..... :unsure:... choć przecież rekord Polski pochodzi z tych miejscówek :mellow: .
Pozdrawiam Tomi B) .


No cóż, w końcu nie mi ludzie mówią MISZCZU :lol: :lol: !Ja tylko jestem biednym i skromnym moczykijem i to w dodatku na naukach :mellow: .
A pisać lubie :D i to forum bardzo lubie :D.Pozdrawiam!

p.s.jeżeli chodzi o te jaśki to myślę że jak przesadziłem to naprawdę niewiele, uwierz mi...

#211 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 27 maj 2010 - 22:20

Gratuluje fajnej wyprawy.
Juz obcowanie wsrod takich ryb to niebywałe przezycie.
Brodzac to juz poezja.
Ach jak mi brakuje takich dni i nocy na srodku Narwi.
Moze latem woda opadnie na tyle ze uda sie dojsc do miejscowek mojej ,, młodosci ,, :lol: :lol:

#212 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 maj 2010 - 22:23

joł,dziś jaziki: 48,43 i ok.35cm.tych 60+ znowu jak na lekarstwo... ;) warto pojechać na ryby,bo jętka się kończy,a puzniej będzie naprawdę ciężko coś dostać: : :(
na jaziowych prostkach jest teraz 2-2,5m wody...
pozdro dla tych co nie zakiszają... :D

#213 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 28 maj 2010 - 16:33

Wobi ,szacuneczek kierowniku :mellow: widzę że nie próżnujesz,ładne ryby , szkoda że nie zamieściłes fotek.Ja leżę w cieniu i liżę rany po Tym ze środowego popołudnia co mi porozginał..... :( .Ale jutro jadę/jedziemy?
Pozdrawiam Tomi B)

#214 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 28 maj 2010 - 18:08

jedziemy,jedziemy :D wczorajszy wyjazd kosztowal mnie 430zl+paliwo :( przebilem kolo gdzies tam przy brodzie i wyjechalem na flaku na asfalt,dziś musialem zakupić 2 opony...

#215 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 30 maj 2010 - 10:26

No i byliśmy wieczorem z Wobim,jętki już końcówka ale jaziki trochę się pokazywały choć kabanów nie było :wacko: .Wyholowałem 2 jazie 40+ i dwa podobne mi spadły,było też kilka nie zaciętych brań i wyjść.Wieczorem przekonałem się że brodzenie po ciemku {na zalanej nieznanej łące} powyżej pasa nie jest dobrym pomysłem,w pewnej chwili zabrakło spodniobutów choć kapelusz nie popłynął :mellow: .Aparat,telefon i dokumenty ocalały i było fajnie :D ..
Pozdrawiam Tomi B) .

Załączone pliki



#216 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 maj 2010 - 19:14

Gratulejszyn Tomku! :D

#217 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 30 maj 2010 - 20:39

Tomek sądzę, że zrobiłeś to umyślnie :mellow: w NEOPRENACH przy przedzieraniu się w tej trawie i przy takiej temperaturze powietrza potrzebne jest obniżenie temperatury pewnych częśći ciała :lol:

#218 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 30 maj 2010 - 21:37

Tomek sądzę, że zrobiłeś to umyślnie :mellow: w NEOPRENACH przy przedzieraniu się w tej trawie i przy takiej temperaturze powietrza potrzebne jest obniżenie temperatury pewnych częśći ciała :lol:

I tu Adamie się mylisz,otóż wszystkie części ciała opięte przez neoprenowe spodniobuty pozostały suche, dopiero po dłuższej chwili woda z kamizelki,koszuli i koszulki zaczęła przesiąkać grawitacyjnie w dół.Natomiast o chłodzenie reaktora jądrowego :lol: profesjonalnie dba odklejone podklejenie szwa u zbiegu nogawek to celowe działanie w tym kierunku jest zbędne.A przy obecnym stanie wody 75% dobrych jaziowych miejscówek wymaga wejścia co najmniej do pasa także chłodzenie jest poprawne , co staram się sprawdzać po każdej wyprawie :mellow:
Odbiorczyni energii nie stwierdziła spadku mocy :lol: :lol:
Pozdrawiam Tomi B).

#219 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2010 - 21:38

:lol: :lol:

#220 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2010 - 22:26

niech moc będzie z Tobą :D