Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zywotnosc wedzisk weglowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lvlaldi

lvlaldi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 12 maj 2009 - 19:38

Witam.
Mam pytanie do znawcow tematu.
Ile moze wytrzymac przecietny spining z wlokna weglowego, uzytkowany powiedzmy srednio (kilkadziesiat razy w roku, w sposob wlasciwy tzn. zalecony przez producenta - nie przeciazany)
Czy kije weglowe nie traca na swojej sprezystosci, szybkosci i mocy wraz z latami ?
Czy nie nastepuje naturalne zmeczenie materialu ??

Zapewne to proses naturalny i nieuchronny, jednak Czy ktos (moze jest na formu jakis zapalony wedkarz - chemik lub biochemik jest w stanie podac szacowany czas zuzycia naszego kochanego kija ??

Nie posiadam zadnej wiedzy na ten temat, jednak moja intuicja podpowiada mi, ze tak wlasnie sie dzieje, poniewaz podczas uzytkowania sila rzeczy musza powstawac przerozne naprezenia, ktore to ostatecznie musza miec wplyw na prace wedziska.
Zapewne dochodza do tego jeszcze sprawy zwiazane z warunkami atmosferycznymi takie jak chocby promieniowanie itp, itd.
Pomijam juz urazy typowo mechanicze.

Pozdrawiam.




#2 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 14 maj 2009 - 20:06

Znawcą tematu nie jestem, ale myślę sobie, że przy normalnym użytkowaniu (tak jak napisałeś bez urazów mechanicznych) myślę, że na pewno życia Ci nie starczy na zmęczenie wędziska.
Nurtuje mnie inna rzecz, skąd takie pytanie? Dlaczego chcesz to wiedzieć? Miałeś jakieś problemy ze starzeniem się wędzisk węglowych?

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 maj 2009 - 22:23

ja moge dodać że jedyną znaną mi dolegliwoscia kija weglowego ( pewnie i szklaki też)zauwazalną jest jego odkrztałcanie się jeli byś pozostawił ów kij np.oparty o gorący piec kaflowy np na noc <_< może się odkształcić blank pod wpływem temperatury.sprawdzone osobiscie :mellow:
blank nie był już prosty <_<

#4 OFFLINE   lvlaldi

lvlaldi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 15 maj 2009 - 14:38

SITH..
Pytanie wzielo sie z prostego i jak najbardziej praktycznego powodu, mianowicie zastanawia mnie, czy warto inwestowac w najnowsze ( i zarazem najdrozsze ) blanki weglowe.
Osobiscie mam juz dosyc kupowania kija za powiedzmy 500 zl, co sezon, bo i to mnie meczy fizycznie i psychicznie ) - poprostu chcialbym dwa lub 3 kije, ale na lata..
Poza tym, mysle, ze dobrze wiedziec jaka jest zywotnosc materialu, ktory niejako staje sie przedluzeniem Twojej reki ;>
Pozdrawiam.


#5 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 maj 2009 - 00:46

Witam

Przyznam, że jestem zdumiony koniecznością

kupowania kija za powiedzmy 500 zl, co sezon


(Ooo tak - to by mnie psychicznie wykończyło!)
Możesz dopisać o jakich wędkach mówisz, które nie spełniły oczekiwań oraz jak często i intensywnie ich używałeś?

Pozdrawiam, Grzesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych