Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

gumowy rak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 październik 2014 - 16:25

http://jerkbait.pl/t...-2010/?p=982841

 

http://jerkbait.pl/t...-2010/?p=982852


Użytkownik popper edytował ten post 22 październik 2014 - 16:27


#22 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 22 październik 2014 - 19:00

Próbowałem łowić okonie na raczki metodą DS i na główkach ok.3-5g,bez efektów.Nie udało mi się ustalić co jest nie tak,czy sposób podania(imitacja ucieczek raka),czy nie trafiam w okres popularności tej przynęty,a może taki urok łowiska.Dodam że raki tam występują.Jakiego typu dno macie na łowiskach gdzie ta przynęta jest skuteczna?



#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 październik 2014 - 19:22

jak mozna lowic rakami metoda ds?


  • popper lubi to

#24 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 październik 2014 - 19:28

Na raczka, złowiłem pierwszego 50 cm pstrąga.  I wciąż jest skuteczny :highfive:

Ten pstrąg ciągle Ci bierze po tym jak go wpuszczasz? ;) Ciekawe ile ma teraz...

 

Sorry po przeczytaniu pitta cukierków wstąpił we mnie humor, wieczór uratowany :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 22 październik 2014 - 19:28

  • popper lubi to

#25 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2014 - 19:28

Normalnie, 30 cm nad dnem. Tak się zachowują lewitujące raki ;) czekamy na przepis prowadzenia raka-topwatera i chrabąszcza SDR ;)
  • pitt i sucks_one lubią to

#26 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 22 październik 2014 - 19:42

Zastanawiają mnie gumowe raki ... niewiem co można na nie złapać i czy stosuje się je do spinningu


A dlaczego miałoby się nie stosować, mały raczek na główce stand up delikatnie "potrząsany" dość skutecznie kusi okonie.
Notabene stosuję je na wodzie gdzie wpuszczony żywy rak po 10 min puściłby pawia a po pół godzinie wyciągnął "kopyta" i odszedł do krainy raków.
Druga opcja to zbrojenie na małej 4g czeburaszcze i podwójnym haku, nadawanie akcji samym wędziskiem co by rakowi te szczypce i nogi w wodzie podrygiwały (ma wyglądać jakby się przemieszczał).


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 25 listopad 2014 - 16:29


#27 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2014 - 21:36

Albo może być i nanizany na klasyczną, okrągłą główkę, jeno ogonek trzeba mu podwinąć, żeby na dnie przyjął pozycję obronną.

#28 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 22 październik 2014 - 21:40

Normalnie, 30 cm nad dnem. Tak się zachowują lewitujące raki ;) czekamy na przepis prowadzenia raka-topwatera i chrabąszcza SDR ;)

"30cm"nad dnem to próba uniknięcia lepkiego mułu,stąd moje pytanie o rodzaj dna.Radzę popatrzeć na jakiś filmik o zachowaniu tych zwierzątek.Gratuluję humoru i dziękuję za skuteczną poradę.



#29 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2014 - 21:48

A ciezarek Ds nie grzązł w miękkim dnie? W mule chyba wolałbym uzbroić w miarę lekko i niewysokimi skokami wznosić obłoczki mułu..Choć z reguły raczki lepiej sie sprawdzają na nieco twardszym, lub chociaż bardziej urozmaiconym(patyki, kamyki) dnie, gdzie te skorupiaki mogą się skryć, żerować itd...

#30 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 22 październik 2014 - 22:01

Pomimo, ze film jest w języku angielski to po kilkukrotnym obejrzeniu materiał bardzo przydatny.

 


  • cristovo lubi to

#31 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 23 październik 2014 - 12:53

jak mozna lowic rakami metoda ds?

Można i to bardzo skutecznie co pokazują filmiki na YouTube nagrane przez niemieckich wędkarzy.Stosują do tego raczki o wydłużonym,smukłm korpusie wykonane z mięciutkiej gumy.



#32 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 23 październik 2014 - 13:16

Skuteczna przynęta na okonie i sandały. Łowię na zbiorniku zaporowym. Ciężka główka i skoki po dnie. 



#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 październik 2014 - 13:45

wcale mnie taka odpowiedz nie dziwi, tam lowi sie z brzegu uzywajac wedek po 2.75 m i naparzajac wabikami po 50 metrow w lowisko, wywrzaskujac i belkoczac cos o ds ... niestety z drop shotem nie ma to wiele wspolnego, natomiast wiele z marketingiem i sprzedaza towaru z napisem drop shot - co jak widac, w watku obok, jest skuteczne - chetnie uzupelnionym takimi magnesami na klienta jak: isakura, harakiri czy sukiyaki ... jednak z zalozenia, zestawy ds podaje sie na glebokich miejscowkach o czystej wodzie, podaje sie je praktycznie w pionie i zeby bylo smieszniej, nawet nie trzeba miec do tego celu specjalnego sprzetu, poniewaz lowi sie na luznej lince, uzywajac tej techniki czesto wabik prezentuje sie spory kawalek nad dnem ... dla uzupelnienia, ds wymyslono w japonii nie w usa, co tez sie czesto gesto czyta a ma sie nijak do prawdy ... ok, tak wyglada wersja oryginalna, nie zmanierowana marketingiem ... moze dlatego te raki lewitujace nad mulistym dnem sa tak 'porazajaco' skuteczne 


  • Piotrek Milupa i eRKa lubią to

#34 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 październik 2014 - 14:02

Pitt nie widziales nigdy raka plywajacego w toni zabka ? :D

A serio rak jak kazda inna przyneta powinna byc prowadzona w sposob naturalny - malymi skoczkami - jak prawdziwy rak sie zachowuje - mozna tez czasem zrobic jeden dluzszy co nie znaczy wyzszy skok. Raczkami bardzo fajnie lowi sie na zestawie carolina rig gdzie opadanie przynety jest dluzsze.

Mi zawsze sie przypomina przypowiastka lesniczego ktorego kiedys spotkalem w lesie nad woda - gdy dzikie zwierze przychodzi samo do Ciebie to lepiej jest odejsc od niego bo to oznacza zazwyczaj jakies choroby wscieklizne itp - nie wiem czy ryby podobnie sie nie zachowuja gdy widza nienaturalne zachowanie swojej ofiary....

Użytkownik meme174 edytował ten post 23 październik 2014 - 14:03


#35 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 23 październik 2014 - 15:33

Podstawą moim zdaniem jest to aby rak był tak uzbrojony żeby poruszał się na wstecznym ;)


  • Przemek_M lubi to

#36 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 listopad 2014 - 03:25

Az kurcze sam sprobuje tego raka bo wyglada na to ze go troche w moim kanale jest.W ubieglym tygodniu wyciaglem dwie pokazne sztuki. Jedna w bucie :)

 

Jakiej firmy raczki proponujecie? Na Uk ebay'u tylko SG widze, reszta to niemarkowa. Nie chce marnowac pieniedzy na cos nielownego. Kiedys tak twisterow zakupilem co to ogonkami machac nie chcialy, albo nie mogly :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 listopad 2014 - 03:35


#37 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 listopad 2014 - 10:25

Kiedyś dałbym sobie jajka ogolić za raczki robione przez Manns'a. Były zajebste i okonie wciągały je nosem :). Wystarczyło szorować nimi dno.

Co do DropShota to rak unoszący się nad dnem jest dla mnie tak samo naturalny jak spinnerbait albo kopyto fluo :)... dobrze, że ryby nie czytają forum :)


  • eRKa lubi to

#38 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 24 listopad 2014 - 10:49

Daiwa ma teraz w ofercie fajną imitację ale krewetki. Miałem na nią kilka okoni ale łowiłem tym bardziej z ciekawości. Zarzucałem na skraj zielska na haku offsetowym SG z dociążeniem i co kilka sekund delikatnie podciągałem lekkim ruchem nadgarstka. Zazwyczaj przy ponownym opadzie następowało uderzenie garbusa. Jak znajdę fotki to pokażę zdjęcia okoni z tym cudem w pysku  ;) Nazywa się to B-Shrimp. Na zielonego nic, na czerwonego wszystkie uderzały. Wielu wędkarzy podciąga to pod raka  :D



#39 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2014 - 11:38



 raczki robione przez Manns'a. 

 

Też je lubie :)

 

385d8deb0f04ee22med.jpg



#40 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 listopad 2014 - 13:56

Daiwa Duckfin Bug

 

Załączony plik  1385462882.jpg   41,2 KB   21 Ilość pobrań

 

Daiwa B-Shrimp

 

Załączony plik  1354613938.jpg   22,62 KB   19 Ilość pobrań