Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kolowrotek o stalej szpuli shimano czy daiwa ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lvlaldi

lvlaldi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 maj 2009 - 16:40

Witam.
Chcialem poznac Wasze opinie o najwyzszych modelach kolowrotkow shimano oraz daiwy.
Interesuje mnie glownie wielkosc 4000 lub 3000
Glownie mam na mysli porownanie shimano STELLI oraz MORETHANA

Mam nadzieje, ze niebawem odezwie sie uzytkownik MefistoFishing
On podobno sprzedaje jedne i drugie modele, zatem ma porownanie jak malo kto inny.
Jednak jesli sa osoby, ktore uzywaja jednego i drugiego kolowrotka, to prosze je o nie koniecznie obiektywne odczucia

Pozdrawiam.


#2 ONLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 13 maj 2009 - 19:19

Witaj Vivek...
Temat jest bardzo skomplikowany...Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy lepsze są te czy te. Na pewno są inne. Inne wrażenia z kręcenia, inne kabłąki (drut, rurka), inne średnice szpul oraz kształty szpul, inne system składania korbek. W przypadku mniejszych kołowrotków przez ostatnie dwa lata Shimano wykazuje się większą innowacyjnością. Lepsze hamulce, desing, usztywnienie szpul, itp. Daiwa od dwóch lat stanęła lekko w miejscu :D Jeśli chodzi o grubszy kaliber to Daiwa podczas siłowego łowienia sprawia lepsze wrażenie, ma moc, ale to wszystko też zależy od modelu. Chcąc mieć mocny kołowrotek Shimano ( ale ja mam na mysli tylko modele na rynek japoński ) to albo Twin Power 4000 , albo Stella 4000, a z Daiwy to wiekszość modeli w rozmiarze 3000 jest mocna poza LUVIAS i EXIST. Morethan Branzino 3000 jest wyśmienity, ale STELLA to znowu najwyższy top :D...pewnie moje wypociny są lekko mącące ale nie ma na Twoje pytanie jenoznacznej odpowiedzi. Jak masz jakieś pytania jeszcze to może przez telefon coś więcej da się wytłumaczyć :mellow: Pozdrawiam

#3 OFFLINE   lvlaldi

lvlaldi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 maj 2009 - 20:40

Po pierwsze to dzieki, ze odpisales )
A co do Twojego mecenia wody to masz racje.. daiwa mimo, ze wciaz swietna to jakby brakowalo im nowych pomyslow, kopiuja juz sprawdzone modele i je jedynie lekko unowoczesniaja.
A shimano chyba znowu wspina sie na wyzyny, patrzac na przerozne modele chocby Stelli to juz w glowie sie kreci, a jeszcze maja takie modele jak cardiff, sephia czy soare.
Troszke jestem zainteresowany wlasnie tanszym modelem sephi i soare - te kolowrotki robie z roznych materialow, co mnie naprawde zaciekawilo
Tylko nie moge zrozumiec dlaczego na stronie bass.jp Sephia BB 2500SDH kosztuje 132.09EUR czyli przy obecnym kursie liczac 4.40 daje 582 zl. a w mefistofishing.pl 749. czyli sklep ma zaledwie 167 zysku
Natomiast przy kolowrotku soare BB30 2500HGS na bass.jp licza €119.19EUR to daje 524 zl, a w mefistofishing.pl 859 czyli sklep ma, az 335 zysku.
Nie rozumiem dlaczego przy podobnych kolowrotkach, sa takie rozbierznosci w cenach.
W zasadzie mam ochote wlasnie na te tansza wersje soare, ale ta roznica cenn mnie trzyma w niepewnosci..


#4 ONLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 13 maj 2009 - 21:34

Przyjacielu :D forum nie jest od wyliczenia co i ile zarabiam :D lub jakie ponoszę straty bo i tak czasem bywa :( bo nikt poza mną nie jest w stanie tego stwierdzić i owe wyliczenia sa wyssane z palca :D Po drugie działając legalnie zawsze do cen zakupu towaru + kosztów ich wysyłki z zagranicy trzeba doliczyć cło w wysokości niecałych 4% + jeszcze 22% VAT, a także koszty odprawy Celnej i dokumenty SAD oraz innych durnych podatków czy obciążeń podatkowych,oraz marżę. Po trzecie jak podaję w komunikacie ceny kołowortków nie są obecnie w wiekszości akualne z racji kilkuprocentowych dziennie skoków kursów walut i niemożności codziennych korekt cenowych asortymentu sprowadzanego na zamówienie. Jak sytuacja wróci do normy wszystko będzie poprawione. Reasumując zawsze udzielam na konkretne zapytanie konkretnej ceny w oparciu o kurs jena na dany dzień, ale chyba generalnie nie taki był temat Twojego tytułowego postu :mellow: A kupować to każdy niech kupuje gdzie mu pasuje i jakie ma możliwości.
Wracając do meritum Soare BB i Sephia BB nie są wykonane z CI4, tylko ze standardowego grafitu no i do Morethana czy Stelli im daleko :D

#5 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 maj 2009 - 16:00

MefistoFishing mam pytanko czy stella 4000 i 5000 FA ma takie same korpusy? i czy różnią sie tylko szpulką?

#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 maj 2009 - 17:39

... a co @hasior, polujesz na tą z alledrogo <_< ;)

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 maj 2009 - 20:55

hehe dokładnie to kumpel poloje :lol: ma 4000FA i chciał sobie do cięższego spina dokupić ta 5000,ale to chyba ten sam body size? wiec mu odradzałem,bo jak ma być to lekko sumowy kreciek to chyba słabo ten rozmiar :unsure:

#8 ONLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 21 maj 2009 - 21:10

Nie wiem, nie miałem tych stellek bo one nie sa na rynek japoński, ale psrawdź gdzieś w necie po wadze. Jeśli prawie taka sama, to znaczy, że 5000 będzie jak 4000 tylko z głębsszą szpulą, ale może być też tak, że waga wyższa i cały kręcioł większy. W necie się gdzieś znajdzie w googlach. Pozdr.