Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zakres ciezaru wyrzutu St. Croix Avid AC66MHF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 maj 2009 - 17:23

witam,
prosze o informacje do jakich przynet nadaje sie kij St. Croix Avid AC66MHF
w teorii, jesli sie nie myle 3/8-1 oz czyli jesli sie nie myle 9-24g

i praktyce?

z kolei w katalogu na forum znalazlem, ze do 90g


dziekuje za pomoc

sebastian

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 maj 2009 - 22:18

w lekkim uproszczeniu cw z opisu to 10-28 grama.a realnie to spokojnie do okolocy 50gram miota ten kijek :D

na większym zwise linki i bez dynamicznego machania spokojnie poleci i 90gr.potrzebny tylko umiar w technice rzutu :mellow:

#3 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 maj 2009 - 07:28

witam,
dziekuje za odpowiedz
zastanawiam sie zatem czym kierowal sie autor katalogu umieszczonego na tym forum, umieszczajac kij o takich parametrach w kompletnie roznych od podawanych przez producenta zakresie do 60g i do 90g
a wogole nie umiescil go w przedzile do 30g

sebastian


#4 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 maj 2009 - 14:11

Może ;) ...doświadczeniem, wyniesinym z praktyki (swojej i innych).

#5 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 maj 2009 - 14:38

jesli tak, to ok
dobrze byloby jednak zaznaczyc w tabeli, ze producent sie pomylil bo doswiadczenia polskich wedkarzy sa diametralnie rozne

:D

sebastian

#6 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 maj 2009 - 19:24

Wierzysz w słowo pisane a w wędkarstwie chyba nic nie jest oczywiste :D .
W zeszłym roku łowiłem, stosunkowo lekkim zestawem, opisanym jako 6-17g.
W wędkarskim amoku zapomnienia zwiększałem masy przynęt do...........
No właśnie :huh: .
Opamiętanie przyszło, jak przekroczyłem masą główki 30g, co razem z 7 cm kopytkiem dało ok. dwukrotne przekroczenie, opisanego przez wytwórcę, ciężaru wyrzutu wędziska.

Widzisz. c.w. określa pewien zakres możliwości. Często bywa to zakres optymalny.
Zdarza się jednak,że blank jest niedoszacowany lub (chyba częściej) przewartościowanym.
To proste.
Przejdź się do najbliższego sklepiku wędkarskiego. Wybierz pierwszy lepszy kijek opisany jako 10- 30g (to nasz krajowy standard) zawieś kawałek ołowiu o tej właśnie masie (30g) na lince i spróbuj tym kijkiem pomachać.

Zrozumiesz

#7 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 maj 2009 - 21:44

zgoda,
prosze zwroc jednak uwage, ze mowa jest o kiju, ktory uwazany jest za dobrej klasy
jesli tak, to mozna zakladac, ze jest produkowany przez firme, ktora sie zna na rzeczy
jesli sie zna, to znaczy, ze jest mniejsze prawdopodobienstwo, ze popelni blad przy szacowaniu i tym samy opisie na swoim produkcie
jesli jest male prawdopodobienstwo, ze niedoszacowala (a piszesz, ze sie to dodatkowo rzadziej zdarza niz przesacowanie) to znaczy, ze nalezaloby takiej firmie zaufac
to z kolei oznacza, ze bardziej uzasadnione jest wpisanie takiego kija w rubryke jaka podaje producent i ewentualnie dopisac do robryk pozostalych (wynikajacych z doswiadczen wedkarzy)
tutaj jednak mamy taka sytuacje, ze nie zostal wogole wpisany w zakres do 30g a wpisany w rubryke do 60g (co jeszcze moznaby nagiac) ale juz bardzo trudno mi jest wytlumaczyc sobie dlaczego wpisano go w rubryke do 90g
przeciez to nie Jaxon a st.croix

i wnioskujac dalej mozna stwierdic, ze zestawienie takie jest niewiarygodne i tym samym wprowadza w blad
oczywiscie usprawiedliwione byloby to gdyby bylo umieszczone na serwisie wp.pl np. a nie na fachowym forum jerkbait.pl

tylko tyle

pozdrawiam
sebastian

#8 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 maj 2009 - 21:49

no chyba, ze st.croix avid to pierwszy lepszy kijek
jesli nie to prosze administratorow o korekte w katalogu albo zaprzestanie wpisow typu: poczytaj na forum, bo jesli na forum sa bledy to nie chce aby ktos sugerowal mi czytanie forum z bledami

i oczywiscie moge tez cierpliwie poczekac na wpisy kogos kto ma cos do powiedzenia na dany temat i wiecej niz tylko:
to juz bylo, poczytaj na forum

jesli jest jakis blad w przedstawionym przeze mnie wnioskowaniu to prosze o dodatkowe argumenty

tylko nie typu: w wedkarstwie wszystko jest mozliwe, bo to kloci sie bowiem z wieloma wpisami tutaj umieszczonymi typu: nie ma uniwersalnosci, kazda ryba wymaga odpowiedniego kija, kazde warunki wymagaja innego kija itp.

albo cos jedno albo drugie

pozdrawiam,
sebastian

#9 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 maj 2009 - 22:30

@Sebastian Stasiuk - proponuje wybrać się do ART ROD i ze spokojem pomachać kilkoma kijami lub wziąć same gołe blanki made in US a póź niej wziąć do ręki dowolny kij ze stajni jaxonów, sraksonów i innych mikado i doświadczyć różnicę. miałem parę kijków st croix i 2 kije lamiglasa i każdy z nich wydawał mi sie nie do szacowany w przeciwieństwie do wyżej wymienionych super firm . naprawdę uzbrój się w cierpliwość i nie rzucaj od razu słów typu że to forum pisze farmazony itd bo nic to nie zmieni poza tym że ludzie przestaną udzielać ci odpowiedzi. jeśli ktoś umieścił tego avida MHF na liście z hardbaitami do 90gr to widocznie to sprawdził i wie co mówi. a nazwanie serii AVID pierwszym lepszym kijem to co najmniej spore nieporozumienie ....

#10 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 maj 2009 - 06:38

Powiem tak - zależnie kto i jak traktuje swój biznes, tak będzie traktował swoich klientów. Jeżeli coś produkuję i myślę perspektywicznie to będę o swojego klienta dbał. Będę dawał mu produkt który spełni jego oczekiwania. Czy kij który pęknie na pierwszej wyprawie jest takim dobrym produktem? Chyba nie. W związku z tym producent któy dba o klienta zastanawia się jak blank opisać. Załóżmy, że w testach dobrze rzucało się z tego kija w zakresie 5-25 gram. Przy odpowiedniej technice udawało się rzucać z niego cały sezon i 50 gramami. Jak w takim razie opisać produkt? Czy 5-50? A może chociaż 5-40? Przecież to takie marketingowe...
Klient nie musi być specjalistą. Może być laikiem, któy nie czyta książek, wpisów na forum... Napis na wędzisku jest dla niego jedyną wskazówką. W takim wypadku chyba najlepiej wskazać optymalny zakres ciężaru wyrzutu i to z zapasem na brak umiejętności w rzucaniu...
I tak robią niektóre firmy...
W polsce jest inaczej. Wszyscy są specjalistami, więc opisy nie wskazują optimum, lecz rzeczywiste własności (niekoniecznie użytkowe). Jeżeli komuś kij strzeli to albo go uderzył, albo po drodze to się stało... Raczej nie wskazujemy na zły opis. Raczej nie mówimy o własnym braku umiejętności rzutowych.
Ostatnim kryterium które w naszym kraju ma znaczenie zbyt często najważniejsze to cena. W związku z tym za jak najniższą cenę trzeba dać jak najwięcej. To też tłumaczy opisy.

Pomijam już fakt, że duża część spinningistów w ogóle nie ładuje kija w trakcie wyrzutu, czyli rzuca ze zwisu. To też daje możliwość podniesienia górnego cw.

#11 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 maj 2009 - 07:43

@Sebastian Stasiuk - proponuje wybrać się do ART ROD i ze spokojem pomachać kilkoma kijami lub wziąć same gołe blanki made in US a póź niej wziąć do ręki dowolny kij ze stajni jaxonów, sraksonów i innych mikado i doświadczyć różnicę. miałem parę kijków st croix i 2 kije lamiglasa i każdy z nich wydawał mi sie nie do szacowany w przeciwieństwie do wyżej wymienionych super firm . naprawdę uzbrój się w cierpliwość i nie rzucaj od razu słów typu że to forum pisze farmazony itd bo nic to nie zmieni poza tym że ludzie przestaną udzielać ci odpowiedzi. jeśli ktoś umieścił tego avida MHF na liście z hardbaitami do 90gr to widocznie to sprawdził i wie co mówi. a nazwanie serii AVID pierwszym lepszym kijem to co najmniej spore nieporozumienie ....



witam,

prosilem o przesledzenie mojego wywodu i o rzeczowe argumenty
nie napisalem, ze forum wypisuje farmazony a jedynie przeprowadzilem wywog (postawilem hipoteze) i poprosilem o opinie na temat sposobu w jaki wnioskuje
za trudne, zeby zrozumiec i odpisac rzeczowo a nie w typowy sposob dla polskiego piekielka?
na szantaz typu: pisz co nam sie podoba a nie co myslisz, bo inaczej nie bedziemy ci udzielali odpowiedzi nie bede dalej reagowal i wcale sie nie obraze jak zawiazecie koleczko wzajemnej adoracji i wykluczycie mnie z niego

z cytowanego wpisu wnioskuje, ze przedmiotowy kij nie nadaje sie do wedkowania w przedziale takim jaki opisuje producent, bo jesli sie myle bylby wpisany rowniez w przedziale takim, jaki sugeruje producent (ok 10 do 28g) a jesli tak, to mamy kij, ktory nadaje sie do wedkowania przynetami w przedziale od ok 10g(jak podaje producent) do 90g (jak podaja praktycy z Polski).
i dalej, jesli tak jest to oznacza, ze mozemy jednak mowic o kiju uniwersalnym a to prowadzi do wniosku, ze Ci sami ktorzy bronia tego arkusza i jednoczesnie burza sie na stwierdzenie kij uniwersalny sami sobie przecza

to tylko tyle i az tyle

jesli nie macie zamiaru czytac ze zrozumieniem, to wyrzucie mnie z tego forum albo przestancie odpowiadac jesli nie macie nic do napisania

ponawiam swoja prosbe:
niech sie wypowiadaja Ci, ktorzy maja cos do powiedzenia i/lub Ci, ktorzy chca; Ci ktorym sie nie chce niech nie wprowadzaja niepotrzebnego zamieszania

pozdrawiam
sebastian

#12 OFFLINE   Sebastian Stasiuk

Sebastian Stasiuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 maj 2009 - 07:49

@Sebastian Stasiuk -...............a nazwanie serii AVID pierwszym lepszym kijem to co najmniej spore nieporozumienie ....


i przeczytaj prosze caly watek
1. poszukaj kto uzyl stwierdzenia pierwszy lepszy kijek
2. przestudiuj prosze moje wpisy i zobacz w jakim kontekscie uzylem tych slow za ich autorem i w kontekcie mojego wczesniejszego wywodu
3. i wowczas zastanow sie czy ktokolwiek w tym watku powiedzial o st.croix - pierwszy lepszy kijek i dopiero wowczas pisz, ze nazywanie serii AVID pierwszym lepszym kijkiej to co najmniej spore nieporozumienie, bo NIKT w tym watku tego kija czy serii tak nie nazwal

wowczas dojdziemy do wniosku kto zasluguje na to, zeby nie odpowiadac na jego posty

sebastian

#13 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 maj 2009 - 08:24

ups ;)

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 maj 2009 - 08:39

Oh jej
Czy to już foch??

@Sebastian Stasiuk - proponuję jednak lekturę:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8960& ;start=0&

i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Może coś się rozjaśni i nie będziesz wk**** starych userów durnym pitoleniem, czepianiem się słów i ogólną upierdliwością. Dzięki takim zjawom jak Ty w zasadzie odechciewa się korzystać z forum. Gdzieś przepadła koleżeńska atmosfera i zaczyna być bezosobowo.
To, że nie jesteś w stanie zakumać że dużo kijów z USA ma niedoszacowany wyrzut, że kijem do 3oz można często śmignąć 250-300g, ze 2oz st.croix bez problemu najmniejszego obsługuje okolice 150-180g to już jakby nie nasze zmartwienie, a problem Twojego lenistwa i postawy roszczeniowej. Jakbyś zadał sobie choć trochę trudu i przeszukał forum znalazł byś odpowiedzi na większość pytań które zadajesz i nie dublował wątków które były.
Forum so far bez większych problemów zakomodowało jakiś z 500userów, zarejestrowanych będzie pewnie z tysiąc? Więc chyba słabo kącik wzajemnej adoracji?

Tak na koniec jeszcze - co taką postawę wywołuje?? Nastoletniość? Czy wprost przeciwnie, spędzenie wielu lat na pozycji od której inni są zależni i stworzenie układu moje życzenie twoim rozkazem....... Sam nie wiem ale to jakaś inwazja na forach przeróżnych jest. Wszędzie tylko ŻĄDAM WYMAGAM NIE PISZCIE TAK DO MNIE ŻĄDAM INFORMACJI NATYCHMIAST i na koniec JESTEŚCIE ŹLI, FOCH I ZABIERAM ZABAWKI.

FUCK SAKE

no

#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2009 - 09:14

Murem za Kubą .. Nie ma sensu analitycznego i dosłownego traktowania opisu blanku . Jest tutaj rezerwa na indywidualność użytkownika i wielość przeznaczeń . To na ogół , polskie cw , jest przedziałem w którym najlepiej pracuje i ma najwięcej możliwości . I zdaje się , że St.Croix bierze też pod uwagę wypracowanie się blanku z upływem czasu .

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 16 maj 2009 - 11:04

jednak co nieco sie zmienia, nawet u takich gigantow jak st croix. Wiele nowych blankow zostalo przezkonstruowanych i m.in. opis blanku jest znacznie bardziej precyzyjny. ja mam kijek do 1/2 oz i faktycznie przy wabikach 14g czuc ze to juz duzo.

:D

#17 ONLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2009 - 11:44

jednak co nieco sie zmienia, nawet u takich gigantow jak st croix. Wiele nowych blankow zostalo przezkonstruowanych i m.in. opis blanku jest znacznie bardziej precyzyjny. ja mam kijek do 1/2 oz i faktycznie przy wabikach 14g czuc ze to juz duzo.

:D


potwierdzam, w nowej seri avidów opis jest bardziej precyzyjny ( czyli +50% ;) ) natomiast moc wędki pod rybą dla mnie wprost niewiarygodny.
pozdrawiam

#18 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 maj 2009 - 08:18

kiedys niejednokrotnie odnosilem wrazenie, ze kij zaczyna zyc dooiero w okolicach swojego gornego c/w. Dla przykladu podstawowy premier PC66MF z wyrzutem 7-21g. Najlepiej pracowal pod 20g przyneta. Teraz jest chyba inaczej. Z nowych serii St Croix A.D 2008 opis faktycznie zblizyl sie do rzeczywistych mozliwosc i kija. Nie mialem wszytkich nowych kijow w rekach, ale te ktore moglem sprawdzic wykazywaly te nowa dla croixow ceche. Dokladniejszy opis ...

pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych