Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pobity przez Bolenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 15 maj 2009 - 06:55

Witam Panowie,
od poniedzialku codziennie po pracy udaje sie na poszukiwania upragnionego, pierwszego w karierze:), bolenia. Byłem na Wisle w okolicy miejscowosci Gassy, na Zawadach, a wczoraj z kolegami udalismy sie na kanalek Zeranski przy dokach od ul.Modlinskiej. Kiedy slonce zaczelo zachodzic rozpoczal sie festiwal bolenia.
Rapy bily w kolo nas niesamowicie i z bardzo duza czestotliwoscia (az w pewnym momencie szkoda zrobilo mi sie tych uklejek:)), niestety nam pokazaly tylko ogon. Powiem wam ze wyprobowalismy naprawde szerokie spektrum przynet: woblery, gummy, wahadla, obrotowki prowadzone w rozne sposoby i wciaz nic.
Wrocilismy o kiju ale wrazenia niesamowite. Po zlozeniu wedek zaczelismy debate CZEMU? . Ja doszukiwalem sie przyczyny w naszych zestawach : za gruba linka, niepotrzebny przypon (spotkalem sie z glosami ze przypon potrafi odstraszyc bolenia wiec niektorzy wiaza tylko kretlik z agrafka) inni twierdzili ze woda w miejscu naszego lowienia i atakow boleni byla na tyle spokojna ze ciezko bylo rybe oszukac sztuczna przyneta. Prawdziwy powod pozostal nam do konca nie znany aczkolwiek dostalismy bardzo cenna lekcje, LEKCJE POKORY.

Jezeli ktos ma jakies rady , wskazowki badz inne komentarze , zamieniam sie w sluch.
Pozdrawiam,
jacavip


#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 maj 2009 - 07:35

Bolenie na Kanale Żerańskim są naprawdę irytujące nie tylko tobie nie biorą :angry: więc się nie stresuj B)
tylko opisz krótko sprzęt i przynęty jakie stosowałeś na Wiśle to napewno ułatwi pomoc w wyszukaniu recepty na bolki :D

#3 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 15 maj 2009 - 07:39

Poprostu na rybach trzeba miec niezłego ,, FARTA ,, :lol: :lol: :mellow:

#4 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 maj 2009 - 09:06

Nie jesteś sam, ja przeżywam takie same męczarnie, jedyne co udaje się złowić to jakieś maluchy raz na rok. Ale na ten sezon zaopatrzyłem się już w siudaki i ukleje Roberta także będę znowu próbował jak zawitam na Wisłę.

#5 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 15 maj 2009 - 11:43

Witam,
jeśli chodzi o przynęty to juz wymmieniam:
salmo thrill(dwa kolory), ripperki biale z czarnym grzbietem na glowce 7,5g, rapalka x-rap, poperek blizej nie znanej mi produkcji, torpedka wlasnej roboty i wahadlowki ok 8 cm.
Poprostu wczoraj zwatpilem w istnienie sprawiedliwosci na swiecie :D
pozdro
jacavip

#6 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 15 maj 2009 - 11:46

filip0985,

gdzie mozna sie w te przynety zaopatrzyc, bo moze i ja bym sie pokusil. Jesli masz jakies namiary, fotki , badz info to poprosze.

pozdro

#7 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 15 maj 2009 - 12:42

Stojąca woda to nie najlepszy wybór na pierwszego bolenia.. Wróć nad Wisłę... Warkocze, odkosy, później burty...

#8 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 maj 2009 - 20:21

jacavip
Ja siudaki kupowałem na allegro. Wpisz sobie siudak bezsterowiec lub siudak uklejka i masz masę tych przynęt.
Co do RH to musisz się zgłosić do użytkownika Robert może ma jeszcze parę sztuk na zbyciu bo nie dawno sprzedawał.
Przejrzyj też wątek Ranking przynęt boleniowych.

#9 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 15 maj 2009 - 21:19

do boleni na kanale to i ja kiedyś miałem zamiar się dobrać - jest na to recepta DAJ SOBIE SPOKÓJ :D
naprawdę działa - tam mało prawdopodobne żeby ktoś złowił bolka, no chyba że przypadkiem - miałem kiedyś pobicie na srebrną obrotówkę LONGA nr 1 i to wszystko co mogę powiedzieć na temat boleni na kanale :D
a co do Wisły, to sam jeszcze nie złowiłem przyzwoitego bolka na rzece

#10 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 15 maj 2009 - 21:55

Stojąca woda to nie najlepszy wybór na pierwszego bolenia.. Wróć nad Wisłę... Warkocze, odkosy, później burty...


tu jest zawarta odpowiedż ,boleń na stojącej jest do oglądania nie do łowienia B)

#11 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 16 maj 2009 - 20:19

@warciak
piekne podsumowanie ;)

#12 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 17 maj 2009 - 20:53

Witam,
dzis kolejny dzien spedzilem na poszukiwaniu bolkow.
Bylem na wisle w okolicach miejscowosci Piaski (za Konstancinem w strone Gory Kalwarii) no i niestety znow nic co prawda ryba chyba nie miala dzis ochoty do wspolpracy z nikim ale powoli bolki zaczynaja wpedzac mnie w kompleksy :D
Pozdrawiam,
jacavip

#13 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 18 maj 2009 - 11:27

@jacavip nie martw się, początki zawsze są trudne :wacko:
Moja rada - nie poddawaj się!
Ja też jestem początkującym jeśli chodzi o bolenie i wiem, że nie jest to łatwe choć już pierwszą rapkę miałem. Za to ten sezon jeszcze mnie nie obdarzył w rybę.
Do tego ostatnie dni wg. mnie nie były najlepszym okresem do żerowania - zmiany pogody, ciśnienia, wiatr itp. W niedzielę na mojej bankowej miejscówce była cisza.

Tak więc głowa do góry :D


#14 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2009 - 13:47

Oj, tak...bolenie z kanałku dały popalić chyba wszystkim którzy na nie polowali, osobiście złowiłem tam boleni tyle że można policzyć na palcach u obu rąk :D

Dzisiejszy spacer z aparatem w ręku dał takie trofea (zdjęcia w okolicy zrzutu wody z EC).


Pan Kleń (mniejszy od Pana Bolenia :D)

Pozdrawiam
Kuba

Załączone pliki



#15 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2009 - 13:51

Ładne sztuki. Pokazują swoje wdzięki.

#16 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2009 - 13:52

Wdzięku im nie brakuje :D
Szczególnie Bolesławowi, płynął tak majestatycznie że aż się gęba cieszyła na ten widok.

Pozdrawiam
Kuba

#17 OFFLINE   Krzysiex

Krzysiex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2009 - 15:15

Ja jeszcze dodam od siebie, że poza dobrą przynętą, miejscem i żerującym boleniem, równie ważne jest maskowanie... To że rapa tłucze jak szalona, nie znaczy że Cię nie widzi:) Ja zacząłem mieć jakiekolwiek efekty nad Wisłą, dopiero jak zacząłem robić podchody na łowisko.

#18 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 maj 2009 - 15:26

Mossy Oak i wszystko jasne B)

#19 OFFLINE   WoW24

WoW24

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2009 - 15:47

Witam,


Kubsonik nie zapomni na środę aparatu może uwiecznimycoś na kiju a nie tylko w wodzie :lol:



Pozdrawiam
Łukasz


#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 maj 2009 - 16:33

Jeśli chodzi o stojącą wodę to próbowałem wielokrotnie złowić bolenia na odrzańskim starorzeczu i również uważam, że ciężka to sprawa. Udało się kilka razy, jednak były to sztuki niewielkie, a czas poświęcony na rozpracowywanie był zupełnie nieadekwatny do wyników. Nawet podczas bardzo silnego żerowania, kiedy jest 20 sztuk w stadzie. O wiele lepiej przenieść się na warkocze czy napływy, tam efekt murowany :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych