Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator Exide 12V115 Ah ER550 do łodzi za niecałe 5 stówek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 03 listopad 2014 - 20:24

Znajomemu po roku padł aku i był Deep Cycle - widać pewnie miał pecha, ale sądzę że jak aku odda te 80 % to tylko raz.

Tak samo saper się myli tylko raz. ;)

 

Ja jadę już 2 sezon na używanym AGM wyjętym ze stacji podtrzymania. 

Ale pilnuję rozładowania do minimum 11V. Jeszcze mi prądu nie zabrakło, nawet w długi letni dzień pływania.

Mam nadzieję że jeszcze posłuży.

 

A baterie profi Panasonica to najwyższa półka.



#22 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 03 listopad 2014 - 21:38

.

Użytkownik crizz100 edytował ten post 03 listopad 2014 - 21:44


#23 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 03 listopad 2014 - 21:41

http://www.varta-aut...nal-deep-cycle/
Taki maly dowod ze nie raz odda te 80% nie ma to jak wypowiadac sie na tematy o ktorych sie nie ma zielonego pojecia jak zreszta wynika z powyzszej wypowiedzi.
Skoro taki super ten panasonic mozemy zrobic test, naladujemy moj deep cycle i tego panasonica i obciazymy. Ciekawe ktory padnie pierwszy?

Użytkownik crizz100 edytował ten post 03 listopad 2014 - 21:46


#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2014 - 21:48

http://www.varta-aut...nal-deep-cycle/

Skoro taki super ten panasonic mozemy zrobic test, naladujemy moj deep cycle i tego panasonica i obciazymy. Ciekawe ktory padnie pierwszy?

Te z linku fajne, szkoda tylko że 6 i 8 Voltowe.

Szkoda pleców by oba na dzionek pływania dźwigać i łączyć.

Również staram sie nie zejść poniżej 11-11,5 v pod obciążeniem. Zdrowiej dla aku na 100% niż te magiczne 10,5 V.



#25 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 03 listopad 2014 - 21:56

Oczywiscie zywotnosc aku bedzie wieksza przy rozladowywaniu nie calkowitym. Ale nawet rozladowujac go do tych 10,5V czyli wykorzystujac te 80ah ze 100ah akumulatora mamy 700cykli czyli jakby nie bylo 2 lata plywania dzien w dzien( liczba godzin zalezna od silnika i predkosci)

#26 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 listopad 2014 - 22:22

Ojtam, mi zagiął sie wąż w pompce zęzowej i wyładował aku Yuasa 74Ah kwasiak do .... 4V . Aku po naładowaniu małym prądem (2A przez 48h) działa i nawet odpala na nim auto z silnikiem 2.6 :P Mysłałem że już będzie dead, ale jednak ładowarka dała radę nie zniszczyć go do cna.


Użytkownik psulek edytował ten post 03 listopad 2014 - 22:23


#27 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 03 listopad 2014 - 22:56

He, rzadko kiedy teoria = praktyka.

crizz100 -  zrób te 700 cykli to wtedy możemy podyskutować, a póki co to EOT.

 

To tak jak ze spalaniem katalogowym aut w salonie - kropelkę panie dosłownie pali, a jak kupimy to lecimy do salonu z pretensjami (reklamacjami) że chochluje jak smok Wawelski po siarce  :lol:.

 

 

Ojtam, mi zagiął sie wąż w pompce zęzowej i wyładował aku Yuasa 74Ah kwasiak do .... 4V . Aku po naładowaniu małym prądem (2A przez 48h) działa i nawet odpala na nim auto z silnikiem 2.6 :P Mysłałem że już będzie dead, ale jednak ładowarka dała radę nie zniszczyć go do cna.

Masz rację, miałem podobnie, tyle że wadliwy alarm mi tak zrobił, ładowarka również dała radę, działał do pierwszych poważniejszych mrozów, a potem szybciutko do sklepu po nowy. 

Życie...  ;)



#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2014 - 23:29

A ja właśnie zajrzałem do rocznego Trojana SCS200. Coś ostatnio niedomagał - a tam suche płyty. Prawdopodobnie roczny aku na śmietnik. A zacząłem na niego psioczyć  Piszę ku przestrodze.

Zalałem go teraz wodą i liczę na cud.... . A jak nie to kupuję takiego samego. Bajeczny był przez pewien czas....



#29 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 03 listopad 2014 - 23:50

He, rzadko kiedy teoria = praktyka.
crizz100 - zrób te 700 cykli to wtedy możemy podyskutować, a póki co to EOT.

To tak jak ze spalaniem katalogowym aut w salonie - kropelkę panie dosłownie pali, a jak kupimy to lecimy do salonu z pretensjami (reklamacjami) że chochluje jak smok Wawelski po siarce :lol:.


Masz rację, miałem podobnie, tyle że wadliwy alarm mi tak zrobił, ładowarka również dała radę, działał do pierwszych poważniejszych mrozów, a potem szybciutko do sklepu po nowy.
Życie... ;)


Tu sie nie zgodze ze teoria nie rowna sie praktyce, wszak sa to zagadnienia zwiazane z elektrycznoscia i da sie to wszystko obliczyc bez problemu.Skoro akumulator typowo przeznaczony do lodzi ma sie rozleciec to kazdy inny tym bardziej skoro bedzie stosowany niezgodnie z przeznaczeniem.
Spalanie samochodu to juz trudniejsze zadanie tam mamy mase roznych czynnikow wiatr, nachylenie teren, ciezar stopy:)

#30 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 listopad 2014 - 01:42

Suche są płyty Andrzej bo ladowales go napięciem 16v i trochę odparował. Zrób zwykły test. W pomieszczeniu gdzie ładujesz akumulator postaw czujnik ostrzegawczy, taki jak przy starych piecach gazowych. Ładuj aku prądem max 14,4, a kolejny raz prądem 16v. Zobaczysz, że czujka zacznie piszczeć czyli że będzie parował akumulator podczas ładowania wyższym napięciem. We wszystkich kwasiakach trzeba czasem sprawdzić poziom płynu. Powinno być minimum centymetr nad płytami.

#31 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2014 - 08:15

Wiedziałem o tym, że trzeba kontrolować poziom elektrolitu. Z raz sprawdziłem pewnie. W życiu nie spodziewałem się, że tak szybko poleci. 



#32 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2014 - 08:27

Też mi się zdarzyło zniszczyć Deep Cycle na własne życzenie. Gorące lato, ładowanie w blaszanym garażu. Nie sprawdzałem poziomu elektrolitu i coraz słabszy mój akumulatorek. Jak zobaczyłem ile brakuje elektrolitu to natychmiast dolałem prawie litr wody destylowanej i to był błąd. Padł natychmiast a bez dolewki jeszcze 8-9 km na nim mogłem przepłynąć.



#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2014 - 09:25

Tak samo. Coraz słabszy a ja kombinowałem z ładowaniem i zachodziłem w głowę co się dzieje . Normalnie baran. 

Ciekawe ile elektrolitu wchodzi do 1 celi takiej 115-tki? Litr? Nigdzie nie mogłem znaleźć tej informacji..

Do każdej celi musiałem dolać po 300 ml destylowanej....



#34 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 04 listopad 2014 - 10:22

Też mam trojana tego co ty Andrzej i mam go już 5 rok. Dopiero w tym roku troszkę mniej trzyma ale

i tak na moje potrzeby styka. Kup elektrolit a nie wodę. Ja uzupełniałem elektrolit 2 razy w 5 lat i oczywiście wodę również aby go nie zakwasić.

Moim zdaniem mega kozackie te aku, tylko trzeba zglądać do niego bo przy częstym ładowaniu na szybko paruje płyn.

ZH

Jak już dolałeś wody to strzykawka igła i wybier ile się da, i siup elektrolitu dolej a powinno być ołrajt.


Użytkownik Zander Hunter edytował ten post 04 listopad 2014 - 10:24


#35 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 11:39

Witam.
Dziś podlaczylem aku 100ah pod obciążenie średnio 7A i wytrzymał 4h i 15 min. Czy ktoś moze określić w przybliżeniu rzeczywistą pojemność na podstawie tych danych?

#36 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 04 listopad 2014 - 12:04

7x4 ah

#37 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 04 listopad 2014 - 12:25

wynika że 30,8Ah biorąc pod uwagę że był naładowany to lipa jeśli stan magazynowy czyli gdzieś sobie stał to do ładowania i ponowić rozładowanie



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2014 - 12:32

Witam.
Dziś podlaczylem aku 100ah pod obciążenie średnio 7A i wytrzymał 4h i 15 min. Czy ktoś moze określić w przybliżeniu rzeczywistą pojemność na podstawie tych danych?

Jak to wytrzymał? Do ilu Volt pod obciążeniem zszedłeś pod koniec testu?



#39 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 15:55

Zszedlem do 10.8V. Jest to aku megalight 100ah. Zaliczył 200 cykli pracy. Ciekawe ile pociągnie sprawny akumulator bo raczej nie wierze ze wytrzyma 14 h. Robiliscie podobne testy?

#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2014 - 16:09

Co podłączyłeś i jak zmierzyłeś te 7A? Amperomierzem cęgowym?


  • Kadet lubi to