Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości na Rabie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 08 luty 2015 - 22:22

Hej Panowie,

Był już ktoś na nowo utworzonym odcinku? Warto się wybrać jest szansa złapać jakieś rybki?



#42 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 luty 2015 - 21:43

Hej Panowie,
Był już ktoś na nowo utworzonym odcinku? Warto się wybrać jest szansa złapać jakieś rybki?


Nam niestety nie udało się spotkać nad wodą.

#43 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 27 luty 2015 - 19:37

koledzy jak Raba wygląda ?  planuję w weekend wypad



#44 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 luty 2015 - 20:24

Jechałem dzisiaj przypadkiem do Myślenic droga przez Gdów i Raba ewidentnie podniesiona i brudnawa, wygląda to na wodę roztopową.........



#45 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 27 luty 2015 - 20:52

dzięki za info



#46 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 październik 2015 - 06:45

przez przypadek zupełnie trafiłem na ten wątek.....i matulu...łza mi się w oku zakręciła...wychowałem się (wędkarsko) na rabie... odcinek od kunic do klęczany znałem co do kamyka.... pamiętam jak w rabie było więcej ryb niż wody i najazdy krakusów łowiących na grunt i przystawkę... wody było dużo, pamiętam "powodzie" a potem....potem wybudowali tamę w dobczycach i odcinek powyżej się zamulił tak że na jazie w myślenicach można by się prędzej karasia lub lina spodziewać niż ryb prądolubnych a poniżej.....ciurek o 1/3 dawnej mojej dziecinnej rzeki...przestałem jeździć na wakacje do rodziny, przestałem odwiedzać rabę. sporadyczne spotkania rodzinne i pytanie a jak woda....i odpowiedzi "wody nie ma" ale na dobczycach to łowią metrowe szczupaki....tyle że tam nie wolno łowić...i znów odpowiedź "komu nie wolno to nie wolno a kto zna kogo trzeba to wolno"....potem gdzieś przeczytałem o przyjaciołach raby... może jeszcze nadejdzie taki czas że stojąc na moście w gdowie będę oglądał stada świnek po kilkaset sztuk brzany po 4 -5 kg klenie jak prosiaki stad kiełbi uwijających się na płyciznach bez szlamu na kamieniach.... życzę wam tego!! a wydawało mi się że to było tak nie dawno.....



#47 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 14 październik 2015 - 14:28

przez przypadek zupełnie trafiłem na ten wątek.....i matulu...łza mi się w oku zakręciła...wychowałem się (wędkarsko) na rabie... odcinek od kunic do klęczany znałem co do kamyka.... pamiętam jak w rabie było więcej ryb niż wody i najazdy krakusów łowiących na grunt i przystawkę... wody było dużo, pamiętam "powodzie" a potem....potem wybudowali tamę w dobczycach i odcinek powyżej się zamulił tak że na jazie w myślenicach można by się prędzej karasia lub lina spodziewać niż ryb prądolubnych a poniżej.....ciurek o 1/3 dawnej mojej dziecinnej rzeki...przestałem jeździć na wakacje do rodziny, przestałem odwiedzać rabę. sporadyczne spotkania rodzinne i pytanie a jak woda....i odpowiedzi "wody nie ma" ale na dobczycach to łowią metrowe szczupaki....tyle że tam nie wolno łowić...i znów odpowiedź "komu nie wolno to nie wolno a kto zna kogo trzeba to wolno"....potem gdzieś przeczytałem o przyjaciołach raby... może jeszcze nadejdzie taki czas że stojąc na moście w gdowie będę oglądał stada świnek po kilkaset sztuk brzany po 4 -5 kg klenie jak prosiaki stad kiełbi uwijających się na płyciznach bez szlamu na kamieniach.... życzę wam tego!! a wydawało mi się że to było tak nie dawno.....

 

Też pamiętam te czasy w Stadnikach stałem cały dzień w jednej rynnie która kończyła się płańką - pstrągi,lipienie,klenie,jelce,ukleje na sucharka brania były od świtu do zmroku, że aż któregoś dnia z kolegą dymaliśmy z gdowa do wieliczki na nogach bo busy już nie jeżdziły :) doszliśmy do wieliczki na pierwszego busa --> do krakowa na dworzec gł. dalej na osiedle gęsiarke gołąbków przerobiłem i poszedłem spać :) Były czasy...


Użytkownik krakus edytował ten post 14 październik 2015 - 14:28

  • Guzu lubi to

#48 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 październik 2015 - 14:41

Łowiłem często w okolicy Cikowic, piękna rzeka, a jakie kleniska tam były. Fajnie przeczytać że ta piękna rzeka ma szansę na odrodzenie.



#49 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 październik 2015 - 17:14

nie wiem czy są na forum wędkarze którzy pamiętają to co mi mama opowiadała.....kiedy to ona dziecięciem będąc z bratem swoim w jakimś ciurku wpadającym do raby łososia pojmali rękami a taki był że we dwójkę go z bratem dźwigali - nikt wtedy o wędkarstwie nie słyszał i na ryby nie chodził budowano kraj od nowa.....


  • kudraj lubi to

#50 ONLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 październik 2015 - 14:31

Łowiłem często w okolicy Cikowic, piękna rzeka, a jakie kleniska tam były. Fajnie przeczytać że ta piękna rzeka ma szansę na odrodzenie.

Też tam łowiłem,  przed mostem kolejowym był prom i duzo ryb, miałem wtedy 10 lat :)

Załączone pliki


Użytkownik PePe. edytował ten post 15 październik 2015 - 14:57


#51 OFFLINE   Magikold

Magikold

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Płocki

Napisano 16 marzec 2016 - 14:22

Witam serdecznie.

Pierwszy raz piszę na tym forum i w tym temacie.

Zacząłem wędkowanie na Rabie w zeszłym roku i to tylko ze względu na upał w środku lata :)

W czasie tych upałów byłem w nad Rabą w miejscowości Chełm (poniżej mostu drogowego) dla ochłody. No ale gdzie tam wędkarz wysiedzi na leżaku. Kij i w wodę.

Tu sklecony film z połowów na spinning:

 

W całym sezone było około 8 szt kleni takich w granicach 40-50 cm (wobler, guma) i jeden boleń 49 cm(guma).

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. oczywiście wszystko trafiło z powrotem do wody :)


Użytkownik Janusz Płocki edytował ten post 16 marzec 2016 - 14:26


#52 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 marzec 2016 - 20:32

Jak woda na Rabie? Bardzo brudna?

#53 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 18:03

Czyli ze składki pzw kraków niepełna górska będę mógł łowić na rabie na odcinku no kill poniżej stradomki czy nie?

#54 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 kwiecień 2016 - 19:31

Czyli ze składki pzw kraków niepełna górska będę mógł łowić na rabie na odcinku no kill poniżej stradomki czy nie?

tak


Użytkownik yffea edytował ten post 25 kwiecień 2016 - 19:37


#55 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 20:13

Ok dzieki

#56 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 21:25

A pływa tam cos w ogóle poza niedobitkami pstrazkow i kleni bo niewiem czy warto sie wybrac w maju?

#57 OFFLINE   bandog

bandog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 maj 2016 - 17:15

Z nowości na Rabie a dokładnie starorzeczu w Kłaju. Normalnie już k.....!!!! ręce opadają. Starym zwyczajem sprawcy nie znajdą.

http://wiadomosci.on...rawie-do/xq9d8t

http://www.tvp.info/...ska-ekologiczna


Użytkownik bandog edytował ten post 10 maj 2016 - 17:23


#58 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów

Napisano 11 maj 2016 - 00:17

Jeszcze jeden dowód na kompletny , katastroficzny brak ochrony środowiska w Polsce, kompletna bezkarność, przepisy, prawo tylko na papierze...

Ja tylko pamiętam moje kilkakrotne interwencje w PZW w sprawie skażeń wody, no przepraszam, w tamtym roku otrzymałem zawiadomienie z PZW Tarnów, że pisali do urzędu gminy i jakąś tam odpowiedź otrzymali...

Degradacja jest widoczna u nas w Małopolsce na każdym kroku, a małe potoki, w których tętniło dawniej życie, to nieraz śmierdzący syf z siecią nielegalnych upustów...

Smród smrodem, ale teraz jest więcej chemii ja dawniej.

Jak tak może być, ze ktoś przekopuje nielegalnie i pewnie nie będzie karany , albo będzie symboliczna ?

Świat dąży do samozagłady, bo ekologia odbija się też na ludziach.


  • piotrmr lubi to

#59 OFFLINE   loko86

loko86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Karol

Napisano 12 maj 2016 - 15:39

Drodzy koledzy, przygodę z muchą zacząłem od końca zeszłego sezonu, i tak np wczoraj byłem na OS nad Dunajcem w miescowości Krościenko i okolice(bardzo fajnie połowiłem jak na amatora).

Zastanawiam się czy jest jakieś miejsce bliżej Krakowa, gdzie można złowić coś na muchę, może być to tez OS, obiła mi się coś o uszy Raba.

Jeżeli tak to gdzie dokładnie zaproponujecie wypad??



#60 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 12 maj 2016 - 20:36

Kolego Raba między mostem drogowym w Dobczycach do mostu drogowego w Gdowie tam jest OS RABA.

Obowiązuje pozwolenie PEŁNE , haki bezzadziorowe oraz podbierak.

Łowisko oczywiście NO KILL.

Powodzenia.