Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zwykły zestaw do dużych woblerów (nie multik)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 26 maj 2009 - 11:28

Witam.
Wybieram się w te wakacje na jedno z moich ulubionych Kaszubskich jezior i mam zamiar połowić sporymi woblerami i jerkami (12-15-18cm). Są tam jeszcze metrowce, a taka sztuka 80cm to właściwie normalka.
Niestety nie udało mi się odłożyć pieniędzy na jakiś fajny zestaw castingowy, a mój zestaw spinignowy jest za lekki do takich zabaw dlatego muszę skompletować możliwie tanio kijek + kołowrotek. Ma to być mój pierwszy kontakt z jerkowaniem i tak dużymi przynętami, dlatego chce coś możliwie najbardziej taniego, bo chcę spróbować. Jak się spodoba odłożę kasę na zestaw castingowy :D Będę łowił z łódki i lubię krótkie poręczne kijki. Dla mnie 2,7m to już dużo jak na spining.
Podsumowując: koledzy poradźcie jakiś najtańszy możliwy zestaw spinningowy nadający się do dużych przynęt (nie musi być wieczny, ma przeżyć właściwie te wakacje). Chodzi o coś naprawdę taniego, dla studenta .

Z góry dzięki i pozdrawiam

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 maj 2009 - 11:50

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 17:35


#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2009 - 12:34

Zazdrosze takiej wody...szczerze! @Jozek dobrze radzi jeżeli chodzi o sprzet, można powiedzieć że oferta jest okazyjna

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 maj 2009 - 14:15

Kiedyś, jeden z kolegów, odkupił ode mnie w podobnej sytuacji i do podobnego celu (szwedzkie szczupaki) kijek Dragon Mystery Slider tylko o ile pamięć mnie nie myli, miałem go w gramaturze 20-60g (pamięć jednak może zawodzić )
Podobno w zestawieniu z kołowrotkiem stałoszpulowym spisał się znakomicie.
Te kilka dni intensywnych łowów powinna wytrzymać większość kołowrotków w rozmiarze 40/400/4000. Osobiście pokusiłbym się o np ten kręcioł

#5 ONLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 26 maj 2009 - 19:59

Hmmm.. a powiedzmy gdybym zdecydował się na zestaw, który proponuje @Jozek to mam szansę połowić tym troszkę dłużej niż jeden sezon (chodzi o multik Daiwa Procaster 100HL i kij Milleniu Heavy Duty Fatso Jerk Cast - 25 - 60 g, 1,95 m)? I czy ten kijek to nie za bardzo 'pała'? W końcu zdarzają się woblerki 13cm, ale ważące poniżej 20g.
Muszę przyznać, że mieszacie w głowie tym castem, mieszacie chłopaki :D

#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 maj 2009 - 20:25

Hmmm.. a powiedzmy gdybym zdecydował się na zestaw, który proponuje @Jozek to mam szansę połowić tym troszkę dłużej niż jeden sezon (chodzi o multik Daiwa Procaster 100HL i kij Milleniu Heavy Duty Fatso Jerk Cast - 25 - 60 g, 1,95 m)? I czy ten kijek to nie za bardzo 'pała'? W końcu zdarzają się woblerki 13cm, ale ważące poniżej 20g.
Muszę przyznać, że mieszacie w głowie tym castem, mieszacie chłopaki :D

Zestaw jest w sam raz rzucisz i lżejszymi przynętami niż 20g, a posłuży więcej niż jeden sezon

#7 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 27 maj 2009 - 10:59

jestem coraz bardziej przekonany :D
Jeszcze tylko jedno pytanko: jakimi przynętami można rzucać (chodzi mi o głównie o woblerki) żeby nie zajechać za szybko tego multika? Taki salmo jack to już chyba dla niego zbyt wiele?


#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 27 maj 2009 - 11:12

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 17:35





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych