Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak się nie dać "May Fly"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 01 czerwiec 2009 - 09:22

Dopadł mnie w końcu ten dzień nad pstrągową rzeczką, kiedy nurtem płyneła jętka. Nie był to wielki rój, ot pojedyńcze owady, ale ryby słabo lub wcale nie reagowały na podawane im, a sprawdzone na tym cieku ulubione woblery.
Czy macie na taką okoliczność jakieś swoje sprawdzone spinningowe przynęty czy spinningowe triki, czy należy spuścić głowę i oddać honor kolegom muszkarzom?
W ofercie Mepps-a widziałem owadopodobne błystki BUG. Wytwór marketingowy czy są naprawdę skuteczne?

#2 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 01 czerwiec 2009 - 10:04

Witam.
Jeszcze jak nie kupiłem sobie muchówki w zasadzie tylko na te kilka dni w roku to udawało mi się czasami - podkreślam czasami przechytrzyć pstrągi na obrotówkę nr 1 typu Aglia malowaną na biały mat ( biała matowa farba w spray-u ) firma błystek obojętna.


Ale od dobrych 15 lat raz w roku właśnie w tym okresie używam muchówki i napiszę tak spróbuj, bo warto - niezapomniane przeżycia ( u mnie właśnie się zaczęło :mellow: :mellow: :mellow: )


#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 czerwiec 2009 - 10:19

ostatnio podczas rójki jętki łowiłem na 2cm wobki ryby waliły jak wobek opadł na wode z tym ze to wobki tonące wiec małe a stosunkowo daleko lecą. W tym samym czasie łowił kolega na suchą . Fakt rozmiary ryb nie powalały ale do muchy również wychodziło masę drobiu. Przynajmniej zadziorów nie mam w kotwicach.....

#4 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 czerwiec 2009 - 12:42

Witam
Niestety Kolego ale nic w/g mnie nie zastąpi jętki.Czasami żle wykonana imitacja tej muchy jest bezskuteczna a co dopiero wobler.Wczoraj łowiłem na woblery,obrotówki itp.Wyniki mizerne.Zmieniłem na muchę i wszystko było ok.A jeżeli jeszcze dochodzi do żerowania największych kabanów na wieczornym spencie to już koniec świata.Jeżeli jednak koniecznie chcesz na spina to wydaje mi się(nie sprawdziłem więc pewny nie jestem) że Ok powinien być zółty twister z czarnymi delikatnymi akcentami na b.lekkiej główce prowadzony kilka centymetrów pod wodą.Koniecznie skaczący w góre i dół po kilka centymetrów.Tak zachowuje się nimfa jętki zaraz przed wylotem z wody i to też jest straszliwie żarte ale tego już tak nie widać jak przy owadach zbieranych z powierzchni.Myślę że też można spróbować b.dużego woblera.9-12 cm Pstrągi na jętce naprawde potrafią wściekle zbierać i może nie spodobać się im konkurencja.
Powodzenia.
Ja jednak dzisiaj i przez najbliższy czas będe nad wodą z muchówką:)i też polecam.Poprostu mucha w tym czasie jest skuteczniejsza i koniec.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych