Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 29 listopad 2017 - 18:59

widać ze jednak Loop Army rośnie w siłę na całym świecie.

...oficjalnie się nigdy do tego nie przyznam.

tomaszek11

#962 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 29 listopad 2017 - 19:58

Niestety tak, pusty Runner waży równo 260 i w 'konfiguracji' pod #7 waga pokazuje 300.
Dużo... niedużo.

Jak dla mnie do jednorocznej wędki, to jest o wiele za dużo.
Wspomniany przez ciebie Danielsson, model L5W 8twelve, który waży 229g, wyraża idealnie moje crossy 13'6" #9 i 13'2" #8. Jak to możliwe, żeby sporo cięższy Runner wyważał dobrze jednoręczny kij #7?

Użytkownik mack edytował ten post 29 listopad 2017 - 20:51

  • Paweł Bugajski lubi to

#963 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 29 listopad 2017 - 21:07

Zajrzałem na ten założycielski post Pawła, tak gwoli przypomnienia.

Wędeczka super...i... z prawdziwym kołowrotkiem muchowym :) Masz go jeszcze? Ach, był moim marzeniem, ten kręciołek, i jakoś tak wyszło, że nigdy nie trafił w moje ręce.

Niestety sprzedany, :(

Był długo ze mną i świetnie składał się z wędziskiem ultralite, ale warkot terkotki już zbytnio drażnił moje ucho .

Miałem tego świetnego sprzętu multum....

Zamieniłem kołowrotki na nowe, cichsze, wędziska zaś na travele

 

.Załączony plik  IMG_8793.JPG   49,46 KB   9 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_8799.JPG   60,34 KB   7 Ilość pobrań


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marszal, marian-56 i 2 innych osób lubią to

#964 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 29 listopad 2017 - 21:23

A ten przystojny Hardy z prawej, milczek podarowany przez Pawła ciągle jest piękny i młody i znalazł nowe, przytulne gniazdko.

 

Załączony plik  Hardy retro 02 - 1.jpg   61,06 KB   7 Ilość pobrań   Załączony plik  Hardy retro 03 - 1.jpg   68,86 KB   7 Ilość pobrań   Załączony plik  Hardy retro 01 - 1.jpg   64,42 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik Marszal edytował ten post 29 listopad 2017 - 21:24


#965 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 listopad 2017 - 21:58

Tylny panel i maszyneria to było coś. Do tej pory przyciągają wzrok. Kołowrotki Pawła...

 

 05_zpslqdlvwlu.jpg

 

04_zpslryprgyr.jpg

 

02_zpspzvkdpmp.jpg

 

03_zpshdbrnb2h.jpg

 

01_zpskjxidyku.jpg



#966 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 29 listopad 2017 - 22:08

Zestawić taki kołowrotek z wędziskiem sprzed powiedzmy 30 lat i zestaw Retro gotowy. Czasami można trochę "pod prąd" z takim Zestawem wyjść nad wodę i poczuć dawne klimaty. 


  • Paweł Bugajski, marian-56 i sierżant lubią to

#967 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 29 listopad 2017 - 22:16

Dzienx Endriu za wskrzeszenie fotografii serii "gold", nawiasem mówiąc nawet linka Hardy, była dedykowana ze względów kolorystycznych do tej serii.Do tego wędzisko serii deluxe, kurcze, to było wizualnie "Perfect" ;)

A seria deluxe, burgundowe wędziska z Anglii w lekkich modelach -miód.

Poluję na smugglera :D


  • Marszal lubi to

#968 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 30 listopad 2017 - 21:32

Tak, prosty hamulczyk sprężynowy, bo więcej tak naprawdę nie potrzeba.

W ogóle facta notoria non exigent probationem.

Odpadają rozważania o szczelności układu hamulcowego, bo takim można mieszać w wodzie, nawet zmąconej, i nic. No, ale postęp musi być, pakiety podkładek dociskowych z różnych materiałów, chronione przed kontaktem z wodą przez odpowiednie uszczelnienia, oto miara postępu, ergo: nowoczesny, świadomy muszkarz musi iść w tym kierunku.

Jasne, zakupiłem tego typu nowości zaraz jak się pojawiły na rynku. Tylko nadal łowię z ustawionym hamulcem niemal na minimum, ot, tyle, aby gwałtownie wyciągnięta linka nie powodowała niekontrolowanych obrotów szpuli i poluzowania linki, czasem splątania sznura. To wszystko.

Oczywiście mam na myśli wędkowanie rzeczne, klasyczne. Na morzach nigdy nie łowiłem.

 

Zresztą, sam opór linki w wodzie wystarcza do szybkiego zmęczenia ryby. Ja tak łowię od trzydziestu lat.

 

Natomiast szukanie nowości i fascynacja tymi rozwiązaniami jest jak najbardziej pozytywna. W końcu trochę, lub więcej niż trochę, radości, nie da się przeliczyć na pieniądze. Cieszmy się zatem z zakupów.

 

Teraz widzę, że chyba pomieszały się wątki wędzisk z kołowrotkami, mnie to jednakowoż nie przeszkadza...

 

Pozdrawiam kolegów.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marszal, Paweł Bugajski i 6 innych osób lubią to

#969 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 30 listopad 2017 - 21:46

A ja grzebię w necie szukając inspiracji do uchwytu kija pod szczupaki (IGNIS #8 9’6”). Wymyśliłem sobie ciepły dolnik w stylu kijów spey, stąd często przeglądam galerie typu speypages.com lub podobne. Cudeńka ludzie robią, korek-drewienko-metal, oczy skrzą z zachwytu. Krzysiek będzie miał nie lada orzech do zgryzienia... Ryszard - click-i są fajne.  ;) 

  • Paweł Bugajski i sierżant lubią to

#970 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 30 listopad 2017 - 21:57

Temat wyważenia wędziska, a to związane jest z wagą jego elementów wywołał rzeczywiście propozycję zastosowania odpowiedniego kołowrotka. Ale to wątek o wędziskach i tak niech pozostanie( jeśli mogę prosić ). Ważne, że nie sprokurowaliśmy tu sobie komisu i w miarę trzymamy azymut! Proszę o nowe recenzje, szczególnie popularnych kijów dostępnych od ręki. Kiepsko to ogarniam, znów szykuję opis strasznej ramoty...

#971 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:50

Zatem kolejne dane dotyczące masy wędzisk. Pozwoliłem sobie zważyć kolejne wędziska i oto wyniki siódemek:

Winston B3x #790 - 107 g

Winston NEXUS #790 - 95 g

SAGE Xi3 #790 - 105 g

 

A szóstki:

Winston B3x #696 - 99 g

SAGE ONE #690 - 77 g.

 

Jak widać po wynikach SAGE Xi3 #790 i Winston B3x #790 mają podobne masy ale są to zupełnie różne wędziska. Zaskakująca jest masa Nexusa.

Jeśli chodzi o "szóstki", SAGE ONE to dobre, lekkie wędzisko, którym świetnie się łowi. Ma moc i jest szybkie ale pod rybą odpowiednio spolegliwe. Winston B3x #696 jest znacznie cięższy ale wynika to z długości. Jednak przy zwiększeniu długości zmiany zachodzą w dolnej części wędziska i stąd ten istotny wzrost masy.Winston jest troszkę bardziej spolegliwy względem ONE'a, pod obciążeniem pracuje głębiej w dolniku. Ale obydwa są świetne.

 

Jeszcze jedna uwaga, myślę że bardzo ciekawa. Winston NEXUS, pomimo że najlżejszy z "siódemek", jest bardzo dobrze wyważany Danielssonem L5W 6nine podczas gdy ten kołowrotek jest troszeczkę za ciężki do wyważenia Winstona B3x #790 i SAGE Xi3 #790, pomimo ich większej masy całkowitej. Oznacza to, że dwa ostatnie swoją masę maj skoncentrowaną raczej w dolnej części wędziska natomiast NEXUS charakteryzuje się chyba bardziej rozłożoną masą na całej długości. 


Użytkownik Marszal edytował ten post 03 grudzień 2017 - 11:13

  • Andrzej Stanek, marian-56 i Grzegorz78 lubią to

#972 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 03 grudzień 2017 - 11:22

Zakładam, że sama waga jest ok, więc najbardziej zaskakująca jest waga Xi3 !!!!
Dla porównania:
BIIIX 590 - 88gr
Cross 690MF - 97gr
Cross 7100F (bardzo F) - 125

Ale cross #6 trzymany w ręce sprawia wrażenie lżejszego niż Winston.
tomaszek11

#973 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 03 grudzień 2017 - 11:45

Biorąc do reki Winstony B3x 790 i Nexusa, też odnoszę wrażenie że Nexus jest cięższy. A tutaj niespodzianka ...


  • Paweł Bugajski lubi to

#974 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 grudzień 2017 - 11:47

Cross ma specyficzny uchwyt (waga), zapewne dobrze balansuje się z blankiem stąd nie leci na pysk, sprawia wrażenie lżejszego. Podpinając kołowrotki dostajemy odpowiedź na wszystkie pytania... 


#975 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 03 grudzień 2017 - 13:59

Marszal, a jak się ten Nexus spisuje? Popełnisz ze 3zdania na jego temat? Bo rozmyślam nad 590.

#976 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:21

Jeśli chodzi o wykonanie, jest na poziomie Winstona. Wszystko starannie wykończone i zmontowane. W przypadku zachowania kijka powiem tak - jest to najmniej "winstonowy" Winston jakiego używałem lub miałem w reku (B3x, B3PLUS, B3LS, GVX Select, LT). Akcja i ugięcie Winstonów jest szczególne i przeze mnie jak i moich znajomych, gustujących w Winstonach odróżnialne od innych kijków (nie znaczy lepsze a jedynie inne). Właśnie Nexus jakoś od tego odchodzi, chociaż w jakim aspekcie ciężko tak precyzyjnie określić.  Ale podkreślam jeszcze raz, nie jest gorszy a jedynie inny.

Ta siódemka, którą mam jest wędziskiem szybkim i raczej mocnym. Jak pisałem starannie wykonany, ładny. No i czarny, a w przypadku tego kijka z uchwytem kołowrotka z aluminium, pewnym, z podwójnym pierścieniem tak jak w modelach B3x.



#977 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:32

Tak jak napisał Marszal o lekkości kija nie decyduje(paradoks)jego masa ale wyważenie.Mnie irytuje kiedy kije mające niską masę katalogową mocno lecą na pysk bo producent dał leciutkie blaszki mocujące kołowrotek itp.
Tak miałem w vision tane.
Druga sprawa to czy dobre wyważenie nie jest kosztem cienkich ścianek elementów szczytowych.To jeszcze gorsze niż ta pierwsza opcja.
Tak miałem w orvis recon gdzie ścianki były niemal połowę cieńsze niż w moim ulubionym choć przeciętnym patyku vision vipu.Wiem że 25 lat gwarancji...ale po moich krzakach...

#978 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:48

Jeśli chodzi o wykonanie, jest na poziomie Winstona. Wszystko starannie wykończone i zmontowane. W przypadku zachowania kijka powiem tak - jest to najmniej "winstonowy" Winston jakiego używałem lub miałem w reku (B3x, B3PLUS, B3LS, GVX Select, LT). Akcja i ugięcie Winstonów jest szczególne i przeze mnie jak i moich znajomych, gustujących w Winstonach odróżnialne od innych kijków (nie znaczy lepsze a jedynie inne). Właśnie Nexus jakoś od tego odchodzi, chociaż w jakim aspekcie ciężko tak precyzyjnie określić. Ale podkreślam jeszcze raz, nie jest gorszy a jedynie inny.
Ta siódemka, którą mam jest wędziskiem szybkim i raczej mocnym. Jak pisałem starannie wykonany, ładny. No i czarny, a w przypadku tego kijka z uchwytem kołowrotka z aluminium, pewnym, z podwójnym pierścieniem tak jak w modelach B3x.



A ciut więcej o akcji i ugięciu mógłbym prosić?

#979 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:20

Tak jak napisał Marszal o lekkości kija nie decyduje(paradoks)jego masa ale wyważenie.Mnie irytuje kiedy kije mające niską masę katalogową mocno lecą na pysk bo producent dał leciutkie blaszki mocujące kołowrotek itp.
Tak miałem w vision tane.
Druga sprawa to czy dobre wyważenie nie jest kosztem cienkich ścianek elementów szczytowych.To jeszcze gorsze niż ta pierwsza opcja.
Tak miałem w orvis recon gdzie ścianki były niemal połowę cieńsze niż w moim ulubionym choć przeciętnym patyku vision vipu.Wiem że 25 lat gwarancji...ale po moich krzakach...

 

Mam teraz tego wspomnianego Vipu i po moich krzakach daje radę ... czy jest przeciętny ? Pewnie tak, mam za mało doświadczenia a raczej materiału porównawczego, choć mój starszy Attack, co prawda #5 nie #6 jak Vipu, lepiej mi leży ...



#980 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:35

A ciut więcej o akcji i ugięciu mógłbym prosić?


Wędzisko jest szybkie. Pod obciążeniem ugina się część górna. Aby ruszyć dolnik trzeba już trochę je obciążyć w holu. Sprawia wrażenie mocnego i solidnego i za takie można je traktować chociaż nie jest „mięsiste”.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych