Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 15 wrzesień 2018 - 15:03

Alkoholizm to nie choroba lecz zły nawyk, z którym można walczyć. Zakupoholizm wędkarski to choroba :-D Można z nią walczyć, ale w większości przypadków to średnio jest sens :-D

#1422 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1294 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 15 wrzesień 2018 - 22:40

Witam.

Mariusz ... wątek, który w tytule posiada słowo "subiektywny" z założenia nie może być merytoryczny ...

Takrze z lózem i letkim oka pżymrurzeniem cza tó wpisy hyba traktować  :P

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 15 wrzesień 2018 - 22:41


#1423 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 16 wrzesień 2018 - 18:31

Proponuję Panowie zanabyć Scotta Radiana, a skończą się poszukiwania najlepszego wędziska muchowego, ponieważ to jest właśnie On :) ;)  :lol: 9 stóp, Szósta klasa. Trzymając go w ręku i porównując do innych topowych wędzisk w tej samej klasie (Sage, Winston, itp sprawdzone w sklepie) sprawia wrażenie, że to piątka...Jednak niech to Was nie zmyli: moc w tym kiju drzemie okrutna :) a w połączeniu z Hatchem Finatic 5+, oraz pływającą linką RIO Perception tworzy trio idealnie wyważone, wręcz zabójcze i... mocno uniwersalne. Ogarniam tym zestawem moje jeziorka, gdzie bardzo często mocno wieje, wyrzucając niejednokrotnie całą linkę do podkładu, z indykatorem brań na tippecie, oraz łowię na niewielkich rzeczkach, gdzie na odległość 5-10m kij rzuca praktycznie sam :) Łowię tym zestawem i na niewielkiego suchara i na nimfy, oraz także na streamery. Do strimków mam linkę  WF6/7 fast intermediate od Airfloo. Lata wyśmienicie. Złamać się go raczej nie da, a przynajmniej bardzo trudno :D Wykonanie bajeczne, każdy detal dopracowany idealnie. Winston Boron MX poszedł bez żalu w świat, Zresztą drugi Winston w czwartej klasie też. Bez najmniejszego problemu i praktycznie bez różnicy zastąpił go ten zestaw, nie potrzebuję jeździć z dwoma kijami, a na sieczkę nie łowię, lipienie mnie też nie interesują :) Przydałby sie jednak travel jako zapas, na wypadek gdyby Scott jednak nie okazał się taki idealny jak piszę :D :lol: Dlatego wybaczyć sobie nie mogę, że nie kupiłem wspomnianego wcześniej i chwalonego Guideline'a, który był do kupienia w takiej promocji :mellow: A zastanawiałem sie długo...  Pozdrawiam

Kilka gorących fotek jeszcze z dzisiaj:

 

agf171EOR6C3fj5QXR%2Bg2Q_thumb_12c7.jpg?

 

KyCkXx0WSqS52vIq1qHf%25g_thumb_12d2.jpg?

 

UhnNs52kQmSKAq4xLXHhzQ_thumb_12cb.jpg?dl

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_12ce.jpg?dl=0

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_12d3.jpg?dl=0

 

Z9qTOOrqRXuN9sLYKVH5PQ_thumb_12c9.jpg?dl

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_12cd.jpg?dl=0

 

tuQmO8RgT6G36P8CJ%25FB3A_thumb_12d0.jpg?

 

 

 

 


  • kleniarz, Paweł Bugajski, Krzysiek Dmyszewicz i 11 innych osób lubią to

#1424 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 16 wrzesień 2018 - 19:01

Radiany to kapitalne kije - oprócz 9” #6 perełką w serii jest 9” #5 oraz 9,6” #7. Mocne, lekkie, pięknie wykonane i o kapitalnych właściwościach rzutowych. Kolejnym odkryciem, przynajmniej dla mnie, jest Loop Cross SX 9” #6 - a już myślałem, że niewiele można poprawić w serii Cross S1... myliłem się ;-)
  • Grzegorz78 lubi to

#1425 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 wrzesień 2018 - 19:53

piękny ten scott:) chyba wiem jakiej firmy bedzie moja nowa trójeczka lipieniowa:)


  • Grzegorz78 lubi to

#1426 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 16 wrzesień 2018 - 20:01

Polecam, bo naprawdę warto. Świetne kijki! Będziesz zadowolony. Trójki nie trzymałem, ale miałem czwórkę w łapinach na Fly Fishing Fair w Marcu. Leciutki, szybki, cięty kijek! Poezja


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1427 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 12:51

W ogóle większości zacnych wędek z tego wątku raczej przed zakupem w Polsce potrzymać nie można, ale jak ktoś ma napisane w profilu London, UK to co innego  :rolleyes:



#1428 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:17

Masz rację Krzychu, ale tutaj tez nie jest tak kolorowo jakby się mogło zdawać w takim sklepie Farlow’s mają kilka zacnych wędek na stanie, kolejny sklep 54 mile w Reading: Sportfish również kilka modeli i to by było na tyle Jednak Europa to nie Ameryka
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#1429 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:24

podejrzewam, ze w stanach też aż tak różowo nie jest.

Może w dużych miastach i dużych sklepach, tylko jak ktoś mieszka na wsi to może mieć do takiego sklepu 300-400km ;)

Wątpie by mniejszy sklep na zadupiu miał milion dolców zamrożonych w kijach i kołowrotkach (że o linkach nie wspomnę).

Tam jednak działa znienawidzona przez Krzyśka magia marketingu reklamy.

Nie bez powodu znając preferencje gości z JelołstoneAngler mozna w większości przewidzieć wyniki testów i trendy zakupowe...


  • kleniarz, marian-56, trout master i 1 inna osoba lubią to

#1430 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1100 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:25

W ogóle większości zacnych wędek z tego wątku raczej przed zakupem w Polsce potrzymać nie można, ale jak ktoś ma napisane w profilu London, UK to co innego  :rolleyes:

A jak byś Krzysztof to widział? W każdym dużym mieście sklep z pełnym wyborem kilku najlepszych firm i pełną ofertą modeli po jednym kijku? Tak dobrze chyba nigdzie nie ma. W Londynie pewnie też wszystkiego nie mają, ewentualnie sprawdzą poważnie zainteresowanemu. 

A nawet gdyby, to co pojedziesz do Warszawy, Krakowa itd. żeby pomacać? W sklepie lub u użytkownika, który udostępni?



#1431 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:33

Koledzy, nie jest u nas tak źle z możliwością macania. Jest co roku kilka branżowych imprez w różnych częściach kraju, przy okazji których można choć "na sucho" przymierzyć się do dużej części oferty Flyhouse (Orvis, Winston, Scott, Redington, Echo) czy Hurch (Vision). Ja jak mogę to korzystam z okazji.



#1432 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:33

U nas we Wrocławiu można zobaczyć Winstony i Orvisy we Flyhouse, w sumie nie jest aż tak źle, ale Scotta F2, Hardy Sirrus Glass i T&T Heirloom nigdy na oczy nie widziałem.

 

@Grzegorz78 gratuluję Tobie super wędki, ale ja jednak wziąłbym G2 lub F2, dla mnie kij uniwersalny to jednak mod lub slow/mod, choć piszesz, że 5-10 m też jest fajnie.

 

Jak będziesz miał czas, proszę Cię o fotografię ugięcia z profilu.


  • MichałZ i Grzegorz78 lubią to

#1433 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:35

U nas we Wrocławiu można zobaczyć Winstony i Orvisy we Flyhouse, w sumie nie jest aż tak źle, ale Scotta F2, Hardy Sirrus Glass i T&T Heirloom nigdy na oczy nie widziałem.

@Grzegorz78 gratuluję Tobie super wędki, ale ja jednak wziąłbym G2 lub F2, dla mnie kij uniwersalny to jednak mod lub slow/mod, choć piszesz, że 5-10 m też jest fajnie.

Jak będziesz miał czas, proszę Cię o fotografię ugięcia z profilu.


Krzysiek chyba jakaś metamorfozę przeszedłeś. Ty i o sprzęcie brendzlowanie? ;)

Co do macania wędek - fajne są „eventy” ja np tak Loopa pomachalem kiedyś nad Hańcza. No i przepadłem ;)

#1434 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:44

U nas we Wrocławiu można zobaczyć Winstony i Orvisy we Flyhouse, w sumie nie jest aż tak źle, ale Scotta F2, Hardy Sirrus Glass i T&T Heirloom nigdy na oczy nie widziałem.
@Grzegorz78 gratuluję Tobie super wędki, ale ja jednak wziąłbym G2 lub F2, dla mnie kij uniwersalny to jednak mod lub slow/mod, choć piszesz, że 5-10 m też jest fajnie.

Jak będziesz miał czas, proszę Cię o fotografię ugięcia z profilu.


Dzięki Krzychu Postaram się na dniach fotki wrzucić. Wolałem Radiana bo preferuję kije szybsze. 90% mojego łowienia to woda stojąca. Wieje i trzeba daleko rzucać- szybszy kij lepiej się sprawdza w tych warunkach. Powracając jeszcze raz do dostępności kijków w sklepach: Scott F2, Thomas&Thomas tego w sklepach tutaj także nie ma, wielu innych producentów również. Jeszcze ze dwa lata temu nie było w UK ogóle Winstonów...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#1435 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 18:53

Piękne są te Scotty! Miałem kiedyś takiego G w 5 kawałkach. Sprzedałem, bo rowerem nie jeżdżę na ryby... aleeee co to była za wędka :-)
Grześ, jak tylko zdrowie dopisze, to w marcu na https://www.youtube....vuuaNogdY&t=74s  pomacamy sobie do woli ;-)


Użytkownik MichałZ edytował ten post 17 wrzesień 2018 - 19:03

  • Grzegorz78 lubi to

#1436 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 17 wrzesień 2018 - 19:12

Oczywiście Michał Wstępnie umówieni
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • MichałZ lubi to

#1437 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 17 wrzesień 2018 - 23:08

Rownież planuję się pojawić na tej imprezie( 2 godz mam drogi do Londka), także mam nadzieję, że się widzimy, piwko wypijemy i pogadamy.
Pozdrowionka
Marcin
  • MichałZ i Grzegorz78 lubią to

#1438 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 05:38

Krzysiek chyba jakaś metamorfozę przeszedłeś. Ty i o sprzęcie brendzlowanie? ;)

 

Ciągle jestem taki sam. Lubię wolną i średnią akcję wędki muchowej oraz głębokie ugięcie... 


  • kocmyrz, sierżant i Grzegorz78 lubią to

#1439 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 18 wrzesień 2018 - 21:13

Jednak muszę być bardziej tolerancyjny  :D  bo jak czytam nasz wątek to niewiele się on różni od pewnej rozmowy którą ostatnio posłyszałem i potraktowałem ją troszkę tak z lekkim politowaniem.
A dokładnie była to rozmowa wręcz rozprawa naukowa dwóch audiofilów na temat okazyjnie kupionych super, hiper, mega.... kilku metrów kabli/przewodów za kilkanaście tysięcy.  :D  :D  :D 
To samo choróbsko :D   tylko pod inna postacią.

Rozumiem, że zakupy bardzo drogich wędzisk to przesada... Trochę tańszych i „specjalnie zaprojektowanych” to dowód rozsądku...Przypadek ? Nie sądzę...

#1440 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 19 wrzesień 2018 - 06:22

Paweł nie uważam że zakup drogich wędek to przesada sam posiadam lub posiadałem wędki i inny sprzęt z górnej półki cenowej, choć cena nigdy nie była wyznacznikiem jakości tego sprzetu.

Jeszcze raz powtórzę mój post nie był skierowany przeciw nikomu. Jedynie właśnie chodziło mi o zwiększenie swojej "tolerancji" bo dziwnym wydawało mi się, że można wydać powiedzmy sporą ilość dukatów  ;)  na jakieś przewody do głośników, czy też na tuning samochodu czego ja bym sam nigdy nie uczynił. Z drugiej strony wydałbym te same dukaty na sprzęt muchowy :-).