Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piwko piwo piweczko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1025 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   OQŃ

OQŃ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjamarshland

Napisano 18 luty 2015 - 17:28

Jednym z pasujących mi piw było EB - te, które robione było w Braniewie zanim Grupa Żywiec wykupiła browar Elbrewery. Teraz robią EB w Elblągu, ale nie ma dystrybucji w Polsce i bardzo straciło na smaku (lekko mówiąc). Od niedawna ktoś wykupił popadający w ruinę browar Braniewski i robi tam piwko pod jakże prostą nazwą "Braniewo". To właśnie świeże piwo bardziej przypomina mi dawne EB niż siki, które tłoczy Grupa Żywiec w Elblągu. Pewnie na razie jest dostępne tylko na lokalnym rynku, ale myślę, że to kwestia czasu. Miałem opory je kupić na spróbowanie, bo cena odstraszała... ale się przemogłem i piję je już od jakiegoś czasu. 

Jak będziecie mieli w zasięgu - polecam spróbować.



#242 OFFLINE   przem

przem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 luty 2015 - 20:11

browar w Braniewie kupil Namyslow. Tez popijam te piwko.z tych klimatow to bardzo brakuje mi fulla specjal i juranda.

#243 OFFLINE   dragber

dragber

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 20 luty 2015 - 18:48

PERŁA chmielowa to nasza królowa!


  • BOB lubi to

#244 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 marzec 2015 - 20:30

W poniedziałek wszyscy piwosze ustawia sie w kolejce do Lidla!! :D :D

Tak na poważnie to lidl ma od poniedzialku super ofertę przez tydzień. Będą piwa belgijskie w rewelacyjnych cenach.

1. Pozycja obowiązkowa do zakupu Gulden draak za piataka:) Normalnie w okolicach 12 zł.

2 Piwo piraat potrojnie chmielone za 4 zł

3. Chyba o ten zestaw będzie bitwa jak o sławnego karpia :D 6-pak piw petrus gdzie sa 2 lezakowane 20 miesięcy w beczkach!!! Cena 27 zł w sklepach 80-90

Są jeszcze inne, ale te są najciekawsze moim zdaniem. Chociaż przy takich cenach warto spróbować każdego jak ktoś ma kasę. Ja ograniczę się do tych ww.

Pozdrawiam i niech szczęście sprzyja przy zakupach, bo piwosze już sie czaja na otwarcie :D

Użytkownik dekosz edytował ten post 21 marzec 2015 - 20:34

  • Dagon i Kamil Z. lubią to

#245 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2015 - 20:43

Cholera, chyba podjadę.



#246 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 marzec 2015 - 20:58

Dodam jeszcze, że butelki są 0,33 ale w zupełności taka pojemność wystarczy, bo jak przystało na piwa belgijskie sa mocne a nawet bardzo. Gulden np ma 10,5% a tego alkoholu nie czuć i można nieźle sie zrobić po wypiciu powyżej 2 buteleczek ;)

Użytkownik dekosz edytował ten post 21 marzec 2015 - 21:01


#247 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 marzec 2015 - 21:22

Cholera, chyba podjadę.

Żebyś się nie oszukał :rolleyes: . W pierwszym dniu oferty win węgierskich w Lidlu wczesnym popołudniem na półce nie było Tokaju na którym mi zależało. Dopiero po interwencji pracownik przyniósł sześciopak. Ale przy kasie jakiś klient zapytał skąd mam bo on był od rana w 3 Lidlach i nigdzie nie było, powiedziałem mu żeby interweniował bo wiedziałem że mają. We wtorek czy środę widziałem w jednej z restauracji właśnie ten Tokaj za 79plz (Lidl 21,99) - jest przebicie?



#248 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2015 - 17:25

Wszystko jest. Lidl załatwiony.

Wszystko co ploecaliście było dostępne po 17.00. Żule też brały - piwko 10,5 % za 0,33 po 4 zł to okazja. Wychodzi 2 zł za butelkę 0,66l o mocy 5%.

Tani alkohol.

 

Zakupione te co na zdjęciu (oczywiście w większej ilości):

 

Załączony plik  P3232241.JPG   65,48 KB   7 Ilość pobrań

 

 

Na pierwszy ogień poszedł Piraat. Najbardziej zaskakujący jest brak smaku i zapachu wódki przy 10.5 procentach alkoholu. W większości piw powyżej 6 procent był on nie do zniesienia.

Ale moc czuć w gardle.

 

Następny w kolece czekał Gulden Draak. Też 10,5 volta. Ciemniejsze. Brak smaku i zapachu spirytu. Trochę słodsze. Dobre , ale Piraat lepszy.

 

Ale chyba te belgijskie browce nie dla mnie. Wolę lekkie piwa 4% z dużą ilościa ekstraktu. Najlepiej niepasteryzowanie i niefiltrowane. Tylko ciężko o takie. 

 

Reszta jutro lub pojutrze. Moja stara wątroba ma się na razie dobrze ;)


Użytkownik godski edytował ten post 23 marzec 2015 - 23:01


#249 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2015 - 19:46

Tak na wieczór mały zestaw "majsterkowicza"  :P

5bqqms.jpg


  • Andrzej Stanek i Dagon lubią to

#250 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2015 - 23:00

hm po 4  Piratach i dwóch smokach - muszę uczciwie przyznać ze jestem " skopany" jak szkapa po gonitwie w pardubicach  ;)  :D  :o  :P

  A zapomniałem dodać Amen    :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik seiken edytował ten post 24 marzec 2015 - 23:01

  • Kamil Z. lubi to

#251 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 23:08

hm po 4  Piratach i dwóch smokach - muszę uczciwie przyznać ze jestem " skopany" jak szkapa po gonitwie w pardubicach  ;)  :D  :o  :P

  A zapomniałem dodać Amen    :lol:  :lol:  :lol:

To tak jakbyś z osiem normalnych 0,5 l  5.5 % wypił, więc to nic dziwnego. Ty pijaku  ;)  :rolleyes:  :ph34r: 



#252 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 24 marzec 2015 - 23:15

Normalnie ,żul  :P  jeszcze w życiu mnie 6 - "granatów" tak nie sponiewierało  :lol:  na przyszłość pijta te Belgijskie ale z umiarem :)



#253 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 23:20

Ja zacząłem delikatnie. Gauloise 5,5%. Takie zwyczajne. Teraz Corsendonk 7,5 %. Ciemne. Ciemnych w zasadzie nie lubię, ale to jest dobre. Bardzo dobre.


  • seiken lubi to

#254 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 13 maj 2015 - 22:41

Wątek trochę umarł, więc odświeżam...

 

....mam pod nosem taki miły sklepik, gdzie pojawiają się praktycznie wszystkie piwne nowości, szczególnie te które tak ostatnio zdrowo kiełkują...Pinta, Ale Browar itp....ja raczej jestem przywiązany do swoich sprawdzonych piwek, mam jakieś 10-12 różnych, którymi w zależności od nastroju i apetytu się raczę...

 

....dzisiaj niespodzianka, wpadam do sklepiku - a tam nowe piwko z Gościszewa - szok.

 

Po poprzednich bardzo, bardzo dobrych doświadczeniach z tym rodzinnym browarem(rewelacyjne niefiltrowane, pyszne krzyżackie, pilsik, rycerz i inne) bez zastanowienia wpakowałem "Drwala" do koszyka...No i zonk - niestety chmiel Galaxy został dodany do piwka i powstało jakże teraz lubiane i popularne piwo smakujące jak perfumy.....na prawdę rzadko zdarza mi się nie dopić browara, nawet jak się "ulewa" - ale tym razem po dwóch łykach browar wylądował w krzakach...masakra...Rozczarowany byłem bardzo, tym bardziej że sama nazwa taka - swojska :P

 

Tradycjonalistów i poszukiwaczy następcy Niefiltrowanego z Gościszewa ostrzegam. Fanów smaków typu nowoczesna IPA po prostu nie rozumiem :blink:

 

Załączony plik  20150513_201628.jpg   299,19 KB   8 Ilość pobrań

 

 

P.S. dobrze, że w zanadrzu miałem "Po godzinach"


Użytkownik malcz edytował ten post 13 maj 2015 - 22:43


#255 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 14 maj 2015 - 15:50

A dla tych którzy jednak lubią aromaty chmieli z nowego świata- w tym tyg. w Lidlu Lubuska IPA w b. dobrej cenie :)


Użytkownik kefaspirit edytował ten post 14 maj 2015 - 15:50


#256 OFFLINE   Dyziek

Dyziek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaLas, gdzieś na Suwalszczyźnie/ Warszawa
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:D

Napisano 14 maj 2015 - 16:16

Będąc w Norwegii nie mogę odmówić sobie wypicia sobie piwka, choć jest ono tutaj drogie. Być może w Polsce jest rownież do dostania - norweskie piwo Hansa Pilsner w zielonkawej puszce bądź butelce z zielona etykietą. Łagodne piwo przypominające Łomżę wyborową sprzed kilku lat :) 



#257 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 20:36

Prezen na samotny weekendowy wieczór .....a że na ryby z muchówką jechać nie mogę, to przynajmniej taką potrzymam w rece....

Załączone pliki


  • jersey i Kamil Z. lubią to

#258 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 20:48

To na odświeżenie wątku chciałbym powiedzieć, że przed jutrzejszym wypadem kleniowym nad Drwęcę machnąłem sobie właśnie piwo zakupione przez moją szanowną koleżankę małżonkę ... piwo Carlsberg NOX czy jakoś tak. Nie polecam. Wali wódą, w smaku gorzkie, a teraz śmierdzę jak gorzelnia. Nie o to w piwie chodzi.



#259 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 lipiec 2015 - 21:15

A ja dzisiaj natrafiłem na "Polską Pszenicę" z browaru Reden. Bardzo fajne, bananowo-goździkowe. Jak ktoś lubi hefe weizeny- polecam zdecydowanie ;)



#260 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:40

W Lidlu mozna trafić resztki niezłego hiszpańskiego piwka Estrella Galicja po 2,50 sztuka. Jest także DAB po 2,20.

Może to nie są piwa najwyższych lotów ale taka Estrella to esencja smaku przy takim Żywcu, Tyskim czy Lechu... .

Kilka zgrzewek zakupione.


  • BOB lubi to