Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trociowa legenda - prawda czy tylko mit?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 08:29

Witam,
niebawem wybieram się na Kaszuby pomoczyć kija. Decyzja padła na Jezioro Wdzydze. Poniekąd w tym Kaszubskim Morzu pływa Troć Jeziorna. Taaa, no i właśnie pływa czy pływała za naszych dziadów-pradziadów? Ktos z szanownych kolegów ma jakieś refleksje na ten temat? Gdzie jej szukać? Wogóle to na co się na tym jeziorze nastawić? Gdzie szukać drapieżników? Jakie przynęty? Czy warto podskoczyć na Wdę w okolicy jeziora? Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę?

Pozdrawiam,
Jacek

#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 czerwiec 2009 - 19:17

Nie znam tego jeziora, ale trocie wdzydzkie zostały wsiedlone do Soliny ponad 40 lat temu. Chyba wszystkie rekordy polski troci jeziorowej pochodziły z Bieszczadzkiego Morza. Wszystkie chyba zostały złowione na woblery podczas głębokiego trolingu. Co ciekawe moją trotkę złowiłem prawie 20 lat temu na cofce Sanu, uderzyła w woblera metr od brzegu
Dotarły też do mnie wieści o złowieniu w tym roku metrowej ryby na Myczkowcach, na przedwiośniu z brzegu (!!!)

#3 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 czerwiec 2009 - 07:57

Tomek, któraś rekordowa była złowiona na Klimkówce..., ale to też Nasze strony.

#4 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 19 czerwiec 2009 - 10:30

Klimkówke znam jak własna kieszen sam sporo tam trotek złowiłem , ale wszystkie nie przekroczyły 60 cm,
ojciec miał sto lat temu na solinie taka z 15kg ale tak sie nawalili ze jej nie wyjął :D
  • robert74 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych