Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg TBG porozumienia , składki , pływanie po zbiornikach w 2015r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:52

Oczywiscie zwiekszaja liczbe wedkujacych i zabierajacych ryby na wodach danego gospodarza.

Przeciez to synonim dbania o wode :)

 

 

Tym bardziej, że płacę 200 zł! ;)



#42 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 13:59

Oczywiscie zwiekszaja liczbe wedkujacych i zabierajacych ryby na wodach danego gospodarza.

Przeciez to synonim dbania o wode :)

Dlaczego z góry wychodzisz z fałszywego założenia że wędkarze którzy przyjadą czasem nawet z daleka będą odrazu zabierać wszystkie ryby? Nie od dziś przecież wiadomo że najwięcej ryb zabierają tak zwani miejscowi, ktorzy siedzą nad woda 7 dni w tygodniu. Są bardzo łatwo rozpoznawalni, łowią najczęsciej ryby nie objęte wymiarem czy limitem, tych zabierając pełne wory np. karasi. Nie gardzą tez inną rybą, w pełni wykorzystując wszytskie limity, chwaląc sie że przez cały sezon zabrał 100 szczupaków np.



#43 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:02

Mtz25, Ty tak sobie jaja robisz, czy poważnie piszesz?



#44 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:03

Mtz25, Ty tak sobie jaja robisz, czy poważnie piszesz?

Nie widze powodu by sobie robić jaja.



#45 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:04

Niestety nie tylko o zabieranie ryb tu chodzi. Nawet fanatyczni wyznawcy C&R powodują straty w rybostanie...

Na terenie PZW Krosno dla zmniejszenia presji na wodach górskich obowiązuje limit 40 dniówek.


  • Guzu lubi to

#46 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:09

Niestety nie tylko o zabieranie ryb tu chodzi. Nawet fanatyczni wyznawcy C&R powodują straty w rybostanie...

Na terenie PZW Krosno dla zmniejszenia presji na wodach górskich obowiązuje limit 40 dniówek.

Słuszna uwaga, wiele ryb np. pstrągów nie przezywa po wypuszczeniu. Inne padają łupem ptaków drapieznych czy wydr, stają sie dla nich łatwym celem. A w naturze to jest tak że będzie ich coraz więcej (tych wydr czy ptaków) i ryby bedą znikały. Jeżeli promuje sie C&R to trzeba też edukować jak sie z tymi rybami obchodzić, proste. Żadna frajda zrobić 10-20 zdjęć trupowi.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 18 grudzień 2014 - 14:12


#47 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:16

Mtz już widzę jakby Krosno lub Przemyśl wyszły na udostępnieniu tym wszystkim niezabierającym ryb przybyszom z innych okręgów, którzy za darmo w ramach porozumień chcą se połowić w Sanie....takie pierdoły, że przyjezdni nie zabierają ryb lub w mniejszej ilości niż miejscowi w bajki wsadzić można.



#48 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:25

Mtz już widzę jakby Krosno lub Przemyśl wyszły na udostępnieniu tym wszystkim niezabierającym ryb przybyszom z innych okręgów, którzy za darmo w ramach porozumień chcą se połowić w Sanie....takie pierdoły, że przyjezdni nie zabierają ryb lub w mniejszej ilości niż miejscowi w bajki wsadzić można.

To może wogóle pozamykac łowiska co? Pozabierac wszystkim wędki i wręczać mandaty wszytkim co zbliżą się do wody na bliżej niż 100 metrów. Fajnie bedzie do będą ryby wszedzie.


  • Kaemel lubi to

#49 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:30

To może wogóle pozamykac łowiska co? Pozabierac wszystkim wędki i wręczać mandaty wszytkim co zbliżą się do wody na bliżej niż 100 metrów. Fajnie bedzie do będą ryby wszedzie.

 

Nie zamykać, ale ograniczać presję, np. nie wchodząc w "porozumienia" ;)


  • Apioo lubi to

#50 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:41

Do tego co Tpe napisał dodałbym, że są okręgi bardziej i mniej narażone "na turystykę wędkarską" i jeśli taki Rzeszów podpisze z Białą Podlaską porozumienie, to wiele to w mojej opinii nie zaszkodzi, ani Okręgowi Rzeszów, ani Biała Podlaska, natomiast okręgi posiadające wody górskie lub inne o większej atrakcyjności, na takich porozumieniach dobrze nie wyjdą i chwała im za to, że bronią swoich wód brakiem porozumień w myśl zasady, stać Cię na 30 czy 40zł dniówki to łowisz, a jak nie masz drobnych to nara.


  • Guzu lubi to

#51 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 15:03

Ja tam sie cieszę że okręg Tarnobrzeg udostępnia nam w ramach porozumienia bez dodatkowych opłat dwa obwody rzeki Wisły, rzeki typu Trzesniówka, Bukowa, Koprzywianka oraz kilka pomniejszych oczek. Na najlepsze łowiska tarnobrzeskie i tak mamy dopłate. Wędkarze tarnobrzescy dobrze wychodzą na takim porozumieniu bo mają wszystkie kieleckie łowiska bez dopłat, co nie jest do końca sprawiedliwe ale do przyjęcia.



#52 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 grudzień 2014 - 15:03

Ja to myślę że podpiszę porozumienie z kolega...
Ma fajniejszą dziewczyne to w ramach porozumienia porozumienia będę pukał ją zamiast swojej bo moja brzydsza a nie chce mi się zadbać by mieć ładniejszą...

#53 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 18 grudzień 2014 - 16:12

mtz25 mi to sie wydaje ze ty to naprawde sobie jaja robisz tymi wpisami,powiedz mi co maja Kielce tak ciekawego do zaoferowania,Ja widze jedynie hamów z rejestracjami TOS,na wisle w Sandomierzu,którzy NIE WYPUSZCZAJA NIC Z POWROTEM DO WODY.przez miejscowych wedkarzy nazywani "ploga"lub 'głodna litwa" nie ublizając litwinom.


  • Kaemel i Monster lubią to

#54 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 16:23

mtz25 mi to sie wydaje ze ty to naprawde sobie jaja robisz tymi wpisami,powiedz mi co maja Kielce tak ciekawego do zaoferowania,Ja widze jedynie hamów z rejestracjami TOS,na wisle w Sandomierzu,którzy NIE WYPUSZCZAJA NIC Z POWROTEM DO WODY.przez miejscowych wedkarzy nazywani "ploga"lub 'głodna litwa" nie ublizając litwinom.

Kurcze wszedzie gdzie pojade to słysze że ten ostrowiec to zły jest, nie wiem, ja za nich nie odpowiadam. Ja tez moge powiedzieć co robia niektorzy na podkarpackich numerach ale po co. Na podstawie skrajnych zachowań nie można wyciagac wniosków ogólnych dla wszystkich wędkarzy z regionu. Co ciekawego mają Kielce? Poczytaj sobie o kieleckich łowiskach to sie dowiesz co ciekawego.



#55 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 grudzień 2014 - 16:40

No właśnie... Tyle fajnej wody a trzeba szukać porozumień żeby jeździć na wody innych??
Dziwnym trafem najbardziej o porozumienia krzyczą ci z najbardziej zaniedbanych okręgów, patrząc zazdrośnie na wody sąsiadów.
Jeśli jakimkolwiek porozumienia miałyby sens, to jedynie na wodach "granicznych" i jedynie w stosunku do kół na granicach okręgów...
Ludzie wydają często kilkakrotnie wiecej na paliwo niż wyniosłaby oplata u sąsiada, ale tego juz nie liczą... Żal zostawić kasę temu z czyich wód się korzysta.
Paradoksalnie porozumienia powodują w niektórych ZO olewanie swoich członków i wód, bo przecież oni i tak łowią w okręgu obok...
  • tpe i Bury knives lubią to

#56 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 17:50

Kurcze wszedzie gdzie pojade to słysze że ten ostrowiec to zły jest, nie wiem, ja za nich nie odpowiadam. Ja tez moge powiedzieć co robia niektorzy na podkarpackich numerach ale po co. Na podstawie skrajnych zachowań nie można wyciagac wniosków ogólnych dla wszystkich wędkarzy z regionu. Co ciekawego mają Kielce? Poczytaj sobie o kieleckich łowiskach to sie dowiesz co ciekawego.

No mają tyle ciekawego, że jesteś pierwszy do pływania U NAS na machowie.

Widzę, że ludzie spoza Tbg najlepiej wiedzą co się dzieje na jeziorze i co by było najlepsze dla niego. Pytanie tylko, jak często bywacie tutaj, że jesteście tacy obeznani w kwestii jeziora ? 4-5 razy na rok ?

Nie od dziś przecież wiadomo że najwięcej ryb zabierają tak zwani miejscowi, ktorzy siedzą nad woda 7 dni w tygodniu. Są bardzo łatwo rozpoznawalni, łowią najczęsciej ryby nie objęte wymiarem czy limitem,

 

Taaa, to my miejscowi wyżynamy ten zbiornik :lol:  i tu się za nic nie zgodzę z Twoją wypowiedzią bo często i gęsto jestem na jeziorze i widzę kto leci w kulki. Każdy kij ma dwa końce, nie mniej jednak w znacznej większości przypadków nie są to miejscowi, którzy skoro już tu przyjechali, stracili na dojazd itd. to muszą zabrać stąd tyle ile się da aby nie byli stratni. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka i nie mam na myśli kolegów, którzy nie przyjeżdżają tutaj po ryby a z pasji do tego sportu i dla nich wielka piona.

PS. to nie odnosi się tylko do jeziora, zwróć uwagę kiedyś jak będziesz np. na dębinie w Sandomierzu kto wali w łeb 20-30cm krąpie i certy


Użytkownik Monster edytował ten post 18 grudzień 2014 - 17:53

  • Bury knives lubi to

#57 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:19

Kolego! Temat nie odnosi sie tylko do jeziora Machów. Ja na jeziorze nie łowie i wcale nie mysle. Ale wiem co sie dzieje w takich Szymanowicach, ktore kiedys były najwiekszym łowiskiem w okręgu. Tam dzieje sie dokładnie to co mówiłem, karasiarze tłuka to 7 dni w tygodniu, szczupakowcy mający swóje dziuple w lesie w których chowają pozalimitowe ryby (reg. 1 szt. do zabrania na dobe). Tam ograniczenie presji spowoduje że nikt juz nie bedzie im przeszkadzał w tym, bedą łowić sami miejscowi jak chcą bo nikt im nie zwróci uwagi. Latem bywałem tam często, bo blisko mieszkam to sie napatrzyłem.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 18 grudzień 2014 - 18:21


#58 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:38

Na machowie szczupak tez ma swój limit, 3szt limit mały,6szt limit sredni.9szt limit duzy.Szwagier był swiadkiem,jak przyjechało 3wędkarzy ,i jeden złowił szczupaka 103cm,to po zmierzeniu chwila konsternacji,i wyciagnął nóż i obciał mu płetwe ogonowa 4cm.i wio kilkaset metrów brzegiem do auta ,zostawił rybe,i łowił dalej.



#59 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 18 grudzień 2014 - 19:57

Piszecie o 3 czy 4 dychach za dniówkę dla przyjezdnych podczas gdy roczna opłata to pewnie ze dwie stówy. Jak ktoś chce często łowić to wysoka dniówka i brak porozumienia nie zmniejszy presji. Po prostu wpadnie parę złotych za licencje, przy limitach które są to leczenie syfa pudrem.

#60 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:50

Ano własnie... Słowo "często" to słowo klucz, bo to "często" to w wielu wypadkach częsciej niż na "swoich" wodach...

Zwykła przyzwoitość wskazywałaby raczej więc na wykupienie składki tam i zostawienie pieniędzy tym z czyich zasobów się korzysta...