Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wklejanka okoniowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 03 luty 2008 - 15:30

Witam
mój cel na nowy sezon to większe przyłożenie sie do łowienia na gumki. Niestety nie byłem nigdy posiadaczem wklejanki, a chciałbym kupić cos sprawdzonego. Mam do dyspozycji ok 350 zł + ok 250 na kołowrotek. Łowię w jeziorach z brzegu na przynęty na główkach max do 15 g. Co moglibyście polecić, z asortymentu w miarę łatwo dostępnego w kraju?

#2 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 03 luty 2008 - 21:39

Może coś z KONGERA jakieś WORLD CHAMIPON lub EQUS :unsure: wydaje mi siesensownym rozwiazeniem ;)

#3 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 03 luty 2008 - 22:02

Przyjżyj sie Konger Maxim Twist. Fajna sprawa :D

#4 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 03 luty 2008 - 22:19

Hej, zgodze się z @Suchy498, EQUS całkiem fajna propozycja, przyjrzyj się także Nexave super sensitive(jeśli chodzi o wklejanki), niby stworzona właśnie do tej metody; ma wyrzut właśnie do 15gr. Ja ostatnio stałem się szczęsliwym posiadaczem Robinsona Trout'a, tesh fajna wędka i na okonie z brzegu napewno da rade :D pozdro

#5 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 03 luty 2008 - 22:33

Jaxona nie polecam .... chyba nikt tej firmy nie lubi ;) jest to tzw szajsik :mellow:
osobiście mam kijek dragona ( inny model ) i jest ok... bez rewelacji ale cena jaką za niego dałem owych rewelacji nie obiecywała... po prostu kijek ok i wart swojej ceny :unsure:

#6 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2008 - 08:12

Osobiście używam Balzera Magny Jig (dokładnej nazwy modelu w tej chwili nie pamiętam), co prawda do 25 gram, ale myślę, że to akurat pod główki 12-15 gram, bo takimi często tą wędką łowiłem za zaporówce, jak i na rzece. Fajny, lekki, poręczny i przyzwoicie wykonany kijek za cenę około 190 zł.

#7 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 04 luty 2008 - 10:54

Ja polecę Ci wklejaneki Team Dragon.

#8 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 04 luty 2008 - 12:54

Jeśli chodzi o Jaxona to tesh nie polecam, chodz jednym się podobają te wędki, jestem ciekaw Dragona bo szczerze jeszcze nimi nie łowiłem, pzdr

#9 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 luty 2008 - 15:00

Ja polecę Ci wklejaneki Team Dragon.


Tak !!! Ja miałem Dragon Progress Superlite i polecam

Kołowrotek....miałem Mistrall Amundson i Space Star- polecam kosztuja po 100 PLN około

Dalej.... Browning Black Magic za okolo 180 PLN- tez super !!!


#10 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 04 luty 2008 - 18:22

Ja polecę Ci wklejaneki Team Dragon.


ja podobnie,
używam od roku Team Dragon 2,6m 7-28g i sprawuje się znakomicie. poza gumkami, na cienkiej żyłce latają także malutkie woblerki, ich pracę czuć i widać na szczytówce

w FM kosztuje 369PLN, ja pamiętam ze kupiłem taniej.


#11 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 05 luty 2008 - 09:18

ok, dzięki przyznam, że myślałem głównie o Dragonie i Kongerze i pewnie na którąś z nich się zdecyduję. Z kołowrotków myślałem o jakiejś okumie albo ABU Cardinal

#12 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 luty 2008 - 10:04

Za nieco ponad 250PLN wyrwiesz młynek Ryobi Zauber 4000, w tej cenie GWARANTUJĘ, że nic lepszego nie kupisz... Full Metal Body, dobrze spasowany, krzyżowy nawój, idealny pod spina w tym przedziale.
Z kijów tańszych warto zainteresować się Dragonem Millenium SuperFast, PowerJig lub Pike, w zależności od porządanego wyrzutu, bądź bardzo tanimi Robinsonami: Power Jig(do 30 gr) lub Ultra Power Jig (do 50 gr).
Ja wybrałbym jednak któregoś z Team Dragonów o akcji Fast bądz X-Fast, akcja wklejanki a zawsze to jednolity blank...


#13 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 05 luty 2008 - 10:08

Odnośnie Dragona i Kongera.
Kupę lat łowię wklejanką Champion (nie myliś z nowszą serią World Champion) Tango do 10 gr. NA czasy kiedy ją kupowałem na rynku nie było nic lepszego. Wędeczka naprawdę super. Ale świat idzie do przodu i jeśli teraz miałbym wciągnąć wklejankę to postawiłbym na Dragona. Już seria Millenium jest bardzo dobra (cena około 200 zł), a Team Dragon to jeszcze wyższa liga. Zależy od zasobności Twojego portfela. Jeśli Cię stać, to celuj w Team.

#14 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 05 luty 2008 - 16:34

Fajna wklejaneczką jest też Mikado Lexus Saphire. Uzywam kija 280cm o cw do 17g. Rok bardzo intensywnego używania (głównie trok i jigi; jeziora i zaporówki) i poprostu sie sprawdził. Koszt cos kolo 300zł.
Pracuje razem z SPRO Blue Arc 7100. Młynek pracuje bez zarzutu. Koszt (chyba)210zł.

#15 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 06 luty 2008 - 09:29

odnośnie kołowrotków,mam pytanko czy jest ktoś z Was moze posiadaczem młynków ABU. Nikt ich nie poleca i nie wiem czy wynika to z faktu że uzywacie poprostu innych marek, czy też Wam się nie sprawdziła ta marka. Zastanawiałem się nad Abu Cardinal c3, 502 lub 503

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 luty 2008 - 18:34

Stare Cx sa godne polecenia, te nowe nie koniecznie

#17 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 06 luty 2008 - 19:34

dostałem dzisaj od sprzedawcy propozycje daiwy power mesh i Jiggerspin, czy posiada ktoś z Was taki kijek i czy jest porównywalny jakościowo z team dragonem? zalezy mi na łowieniu sandaczy w zaporówkach z brzegu, z opadu na gumy z lżejszymi główkami (niewielka głębokość zbiorników, do 2m)

#18 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 luty 2008 - 21:09

Daiwa power mesh gdzieś leży u mnie w mieszkaniu ale jesli mnie pamięć nie mysli to chyba nie jest wklejanka :unsure:

#19 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2008 - 21:22

Co do daiwy powermesh (to nie jest wklejanka) ale ten kijek do 18 gram to rewelacja. Bardzo dobry kijek, bardzo mocny az się dziwię ze są tak tanie
zdecydowanie polecam

#20 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 luty 2008 - 13:54

Jaka jest akcja tego PowerMesh'a Jig'a 2,7 5-25g? Zastanawiam się nad tym kijem, z tym że interesyje mnie wyłącznie akcja FAST. A machał ktoś może PowerMesh'em Light 2,7 do 18 gr?