Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wklejanka okoniowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:08

Nie Fuji, tylko kij nie bardzo mi się podobał. :P
Co zaś do samego uchwytu, to muszę potwierdzić, Fuji jak byk.

Edyta:

Właśnie dostałem od Piotra emenemsa ze sprawcą całego zamieszania. :rolleyes:
Patrzcie i wkładajcie palce, Niewierni Tomasze. :D ;)
attachicon.gif20141203-0001.jpg

No nie wiem, nie wiem te "F" jakieś takie mało wyraziste :)

/żaruję oczywiście, panowie taki uchwyt w hurcie kosztuje pewnie ze 5 "baksów", kto nie wierzy niech zamówi z 2 tys. sztuk to przekona się sam :) /
No i pewnie w Chinach robiony :)

Użytkownik Baars edytował ten post 03 grudzień 2014 - 13:13

  • Dagon i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#62 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:34

MOŻE i na TYM MODELU wyjebiaszczej serii Nihonto rodem japan gdzie nikt nigdy z Abramisa nie był w Japonii jest napis fuji, ale mam kije z serii nihonto dla ludu i łowców okoni kijkami po 100 zł na których są uchwyty made in PRC i każdy, KAŻDY ma krzywo naklejony napis Mikado  ;)  :D



#63 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:37

MOŻE i na TYM MODELU wyjebiaszczej serii Nihonto rodem japan gdzie nikt nigdy z Abramisa nie był w Japonii jest napis fuji, ale mam kije z serii nihonto dla ludu i łowców okoni kijkami po 100 zł na których są uchwyty made in PRC i każdy, KAŻDY ma krzywo naklejony napis Mikado  ;)  :D

Ja to widzę inaczej - zapewne w Stolycy jak i na moich zachodnich rubieżachRP są z uchwytami Fuji za to w tzw. "Polsce B" ze zwykłymi Chinolami  :D


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#64 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2014 - 14:17

(...)

/żaruję oczywiście, panowie taki uchwyt w hurcie kosztuje pewnie ze 5 "baksów", kto nie wierzy niech zamówi z 2 tys. sztuk to przekona się sam :) /
(...)

Ja tam wierzę. :)

 

Ja to widzę inaczej - zapewne w Stolycy jak i na moich zachodnich rubieżachRP są z uchwytami Fuji za to w tzw. "Polsce B" ze zwykłymi Chinolami   :D

 

Pisz tak dalej, a zaraz na giełdzie znajdzie się mądry, który "kupi wędkę na rynek warszawski", a za trzy tygodnie zwrot WDM, wejdzie do forumowej gwary ba stałe.  :lol:


  • andrklim i Pawgas lubią to

#65 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 03 grudzień 2014 - 15:07

Ja to widzę inaczej - zapewne w Stolycy jak i na moich zachodnich rubieżachRP są z uchwytami Fuji za to w tzw. "Polsce B" ze zwykłymi Chinolami  :D

Są najwyrażniej dwie wersje.Oglądałem ze zwróceniem uwagi na ten element i napisu Fuji nie było.Prawobrzeżna część Szczecina to najwyrażniej nie"zachodnia rubież" :) Kijek sztywny,trochę leci na pysk,ale jak na tą cenę wydał mi się całkiem przyzwoity.Wspominanym wcześniej w wątku Lexusem miałem okazję połowić dzięki uprzejmości kolegi,jest świetny w swojej klasie i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.



#66 OFFLINE   TomaszN.

TomaszN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 grudzień 2014 - 15:16

Kup sobie DAIWA MEGAFORCE JiggerSpin 4-21 a naprawdę nie będziesz żałował

-jest bardzo lekka

-wyjątkowo czuła

-mało spadów


Użytkownik tomaszn1996 edytował ten post 03 grudzień 2014 - 15:16


#67 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 grudzień 2014 - 17:17

MOŻE i na TYM MODELU wyjebiaszczej serii Nihonto rodem japan gdzie nikt nigdy z Abramisa nie był w Japonii jest napis fuji, ale mam kije z serii nihonto dla ludu i łowców okoni kijkami po 100 zł na których są uchwyty made in PRC i każdy, KAŻDY ma krzywo naklejony napis Mikado  ;)  :D

Hehe, to się chłopaki dogadali.

 

Jest takie Nihonto:

http://allegro.pl/mi...4767426504.html

 

i takie:

 

http://allegro.pl/mi...4767427699.html

 

W różnych długościach oczywiście :) 



#68 OFFLINE   Houdini

Houdini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 grudzień 2014 - 18:56

Od siebie mogę polecić Mikado Black Draft UL - pod okonia bardzo fajny kijek :)

Użytkownik Houdini edytował ten post 03 grudzień 2014 - 18:58


#69 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 03 grudzień 2014 - 20:52

Są najwyrażniej dwie wersje.Oglądałem ze zwróceniem uwagi na ten element i napisu Fuji nie było.Prawobrzeżna część Szczecina to najwyrażniej nie"zachodnia rubież" :) Kijek sztywny,trochę leci na pysk,ale jak na tą cenę wydał mi się całkiem przyzwoity.Wspominanym wcześniej w wątku Lexusem miałem okazję połowić dzięki uprzejmości kolegi,jest świetny w swojej klasie i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Ja oglądałem w pewnym dużym salonie wędkarskim na Wojska Polskiego i był z uchwytem Fuji no ale w końcu My jesteśmy po niemieckiej stronie Odry nie to co Prawobrzeże - to wszystko tłumaczy  :D



#70 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 05 grudzień 2014 - 13:24

Witam, posiadam Mikado Nihonto 2,55 do 13g. Na okonia jak znalazł, kijek lekki i bardzo czuły. A tak komentowany uchwyt to podobno Fuji :), przynajmniej tak sygnowany.



#71 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 14 grudzień 2014 - 17:59

@GoLoManoLo, widzę że używasz tego kijka na który choruję. Dzisiaj miałem go w ręku, co prawda w innej długości (270) i gdyby nie to, że w sklepie był o 1/4 droższy niż na allegro to bym go pewnie wziął. Jako użytkownik, czy jesteś mi w stanie powiedzieć czy to jest czy nie jest wklejka? Katalog Mikado, w którym ten kij jest opisany nic nie mówi czy szczytówka jest wklejana (a taka informacja jest podana w przypadku Inazumy Flash Perch). Z drugiej strony sprzedawca twierdził że to jest wklejka. I w tym momencie zgłupiałem do reszty. Szukam czegoś do bardziej finezyjnego łowienia i jeśli by się okazało że na tym Nihonto brania czuć a nie widać jak na "drgającej szczytówce" to by była bajka. 



#72 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:45

Witam, Nihonto to wklejka. Między innymi dlatego go nie mam, a szkoda bo bardzo fajny kijek. Poszedł na gwarancji i nie mnieli na wymianę i zwrot kasy dostałem :( .



#73 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:57

Witam, Nihonto to wklejka. Między innymi dlatego go nie mam, a szkoda bo bardzo fajny kijek. Poszedł na gwarancji i nie mnieli na wymianę i zwrot kasy dostałem :( .

Zależy które. TT Zander wklejką nie jest.

#74 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:58

Sorry, zapomniałem. "Zander" w nazwie dyskwalifikuje go na pasiaki ;)

#75 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 15 grudzień 2014 - 16:28

A macie Panowie jakiś pomysł na kij okoniowy, który ma niski ciężar wyrzutu, nie jest wklejką i jest dłuższy od przeciętnej wykałaczki (interesuje mnie przynajmniej 270, może być dłuższy). Miałem przez chwilę Robinsona Blue Bird, w długości 2,4. W życiu nie miałem tak miękkiego kija. Kupiłem go bo nie bardzo wiedziałem czego szukam a w sklepie zrobił na mnie wrażenie tą miękkością. Nie mówię, że potrzebuje wybitnej akcji szczytowej ale dobrze by było gdyby wędka nie bujała się na wszystkie strony jak Wańka-Wstańka. Wiem że jest SG Parabellum ale dla mnie dyskwalifikuje go długość dolnika. Wiem, że to bardzo dobry, polecany kij ale wydać ponad 4 setki i skracać go do mojego wymaganego minimum to przerost formy nad treścią. 



#76 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 15 styczeń 2023 - 15:16

Witam.

Jako, że posiadam już kilka spinningów tubularów a żadnej wklajanki, chciałbym takową nabyć by zobaczyć czy taki rodzaj kijka również mi przypasuje i ogólnie jakie będą różnicę.

Głównie nastawiam się na okonia którego w moich łowiskach jest jak na lekarstwo, ale może to ja nie czuję brań na Jaxon Grey Stream 228cm 1-7g którego posiadam.

Głównie siadają mi szczupaki 30-55cm ale dalej mam nadzieję, że w końcu i okonie mnie polubią.

Zastanawiam się nad Dragon Finesse Jig 7 245cm 0,5-7g lub 2-12g

Miałęm okację pomacać te kijki w sklepie, wizualnie fajne, dzielony dolnik jak lubię, zauważyłęm, że blank grubszy niż w grey stream i sztywniejszy, dopiero wklejka miększa.

Czy ten kijek jest wart zakupu? Jeśli tak to czy wybrać 0,5-7 czy 2-12?

Ewentualnie czy jakiś inny kijek w podobnym budżecie byłby lepszym wyborem?

Czytałem też o KONGER KASTMASTER JIG MICRON 232cm 0,5-6g , wizualnie mniej do mnie przemawia a w ręku nie miałem więc żadnego porównania.

Łowię tylko z brzegu.

Używam plecionek.

Przynęty gumowe, obrotówki, wobki czasem blaszki.

 

Czy biorąc 0,5-7 zdubluję sobie posiadanego GSa czy może to zupełnie różne wędki.

A jeśli miałby być dubel to czy 2-12 nada się jeszcze na okonki czy to już kijaszek do innych celów?

 

W tubularach które posiadam mam pełne pokrycie na moje potrzeby ( 1-7 , 3-16, 5-25, 10-30, 15-45 ) ale co chwila czytam o wklejankach i jedni określają je jako protezy wędek, a inni zachwalają więc postanowiłem , że sam spróbuję by wyrobić sobie własne zdanie.

 

Pozdrawiam.



#77 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2023 - 23:25

Witam.

Jako, że posiadam już kilka spinningów tubularów a żadnej wklajanki, chciałbym takową nabyć by zobaczyć czy taki rodzaj kijka również mi przypasuje i ogólnie jakie będą różnicę.

Głównie nastawiam się na okonia którego w moich łowiskach jest jak na lekarstwo, ale może to ja nie czuję brań na Jaxon Grey Stream 228cm 1-7g którego posiadam.

Głównie siadają mi szczupaki 30-55cm ale dalej mam nadzieję, że w końcu i okonie mnie polubią.

Zastanawiam się nad Dragon Finesse Jig 7 245cm 0,5-7g lub 2-12g

Miałęm okację pomacać te kijki w sklepie, wizualnie fajne, dzielony dolnik jak lubię, zauważyłęm, że blank grubszy niż w grey stream i sztywniejszy, dopiero wklejka miększa.

Czy ten kijek jest wart zakupu? Jeśli tak to czy wybrać 0,5-7 czy 2-12?

Ewentualnie czy jakiś inny kijek w podobnym budżecie byłby lepszym wyborem?

Czytałem też o KONGER KASTMASTER JIG MICRON 232cm 0,5-6g , wizualnie mniej do mnie przemawia a w ręku nie miałem więc żadnego porównania.

Łowię tylko z brzegu.

Używam plecionek.

Przynęty gumowe, obrotówki, wobki czasem blaszki.

 

Czy biorąc 0,5-7 zdubluję sobie posiadanego GSa czy może to zupełnie różne wędki.

A jeśli miałby być dubel to czy 2-12 nada się jeszcze na okonki czy to już kijaszek do innych celów?

 

W tubularach które posiadam mam pełne pokrycie na moje potrzeby ( 1-7 , 3-16, 5-25, 10-30, 15-45 ) ale co chwila czytam o wklejankach i jedni określają je jako protezy wędek, a inni zachwalają więc postanowiłem , że sam spróbuję by wyrobić sobie własne zdanie.

 

Pozdrawiam.

Jeśli okoń tam jest (a z opisu wynika, że nie masz pewności), to problemem prawdopodobnie nie jest wędka, a przynęta i obciążenie. Napisz do mnie na priv, to pogadamy. Fachowcem NIE jestem w żadnym wypadku, ale wiem, jak się do tej jednej konkretnej ryby dobrać w miarę skutecznie. W miarę. :)

Jak to ma być kij na okonie, to bierz coś do 5-7g, mi tam najlepiej łowi się na sprzęcie do około 3g, ale też i ryby mam poniżej 35cm i po prostu lubię taką zabawę. Kij do 12g ma sens, ale jak lubisz łowić na dropa, boczny trok, a z opadu - większe okonie. Ale na dropa i boczny można też łowić na wędce do 5-7g, pytanie, jaki uciąg mają rzeki w Twojej okolicy - choć wklejka do 7g zwykle spokojnie rzuci 10g, a to już jest b. konkretne obciążenie.

Tylko jak weźmiesz tanią wklejkę, to nie dziw się, że to nie będzie jakiś specjalnie czuły kij.
Na przyzwoitej wklejce czucie jest b. dobre, jednocześnie da Ci ona więcej czasu na zacięcie, bo i brania będą (niekiedy) wyglądały inaczej - powolutku uginająca się szczytówka dla przykładu - takich cudów na tubularze nie będzie, bo ryba szybko poczuje opór.


Użytkownik Andżej edytował ten post 15 styczeń 2023 - 23:31


#78 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 15 styczeń 2023 - 23:49

Łowisko to glinianki z czego największa jest no kill.

Okoń jest... ale udało mi się go złowić tylko na spławik na białe robaki i największy miał może 10cm.

Złowiłem ich przez poprzedni sezon może łącznie z 7-8 i to właśnie na spławik i takie wielkości.

Na spinning nie udało się ani razu.

Może to wina faktu, że rzadko próbowałem bo zniechęcałem się szybko.

Wędka grey stream 228cm 1-7g , chwalona , pletka 0,06.

Z racji obecności szczupaka w łowisku raczej stosowałęm przypon stalowy ale cieniutki i bardzo mięki.

Próbowałem na twisterki malutkie, na 5cm kaytechy, wobki 2-3cm.

Jedna wielka cisza. I to nie tylko ja , inni też mówią, że okoń jest ale ma tyle drobnicy do jedzenia , że olewa wędkarzy :-)

Zacząłem się zastanawiać czy może ta wędka coś nie tak... no ale chwalona.

Kupiłem Flagmann Areata do 3,5g na mikro jigi którego jeszcze nie użyłem z braku czasu i pogody wietrznej a liczę że może się uda, a jak nie to białorybu połowię.

Jako że nie miałem okazji nigdy na wklejkę połowić pomyślałem, że choć jedną by trzeba kupić i popróbować.

Nie chcąc dublować grey streama pomyślałem o 2-12g.

Na boczny trok próbowałem kilka razy, bez efektu.

Drop Shot pierwszy raz miesiąc temu ale również bez brania.

Na rzekach większych nie łowiłem dotąd poza utratą która mimo kilku wypadów nie dała jeszcze ryby i nie znam jej.

Wisła jest 50km ode mnie i nie miałem okazji.

Narew podobna odległość i też jeszcze się nie udało wybrać.

Te wklejki które podałem mają z tego co widzę dobre opinie. Ale, że nigdy wklejką nie łowiłem nie mam porównania. 

Ot, zastanawiam się czy warto.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 15 styczeń 2023 - 23:52