Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Duza woda na Wiśle


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 June 2009 - 09:50

Wyglada na to, ze kulminacja fali wlasnie przechodzi przez W-we. Woda niebawem zacznie spadac, pytanie na jak dlugo? W Czechach powódź i to do nas doplynie w postaci 2 fali.

Jak wiadac brakuje jeszzce z metr do osiagniecia stanu powodzi z 2007r
.

Gumo

Attached Files



#2 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 29 June 2009 - 16:38

Nie siejmy paniki, 388cm w Warszawie to jeszcze żaden wyczyn. Jak woda skoczy >6m to wtedy będziemy patrzeć na rozwój wydarzeń :D .
W

#3 OFFLINE   Darek65

Darek65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 posts
  • LokalizacjaBaranów Sandomierski

Posted 29 June 2009 - 17:00

Wyglada na to, ze kulminacja fali wlasnie przechodzi przez W-we. Woda niebawem zacznie spadac, pytanie na jak dlugo? W Czechach powódź i to do nas doplynie w postaci 2 fali.]

Gumo


Na pocieszenie - z Czech na pewno nie dopłynie ;)
Moja Wisełka ledwo na łąki wylała i do stanów z 1997 roku brakuje więcej niż 2 metry. Pod Warszawą zbiera masę innej wody więc stąd różnica.
Gorzej, że na pogórzu codziennie burze i co opadnie to się podniesie. Pewnie pogoda zapaskudzi rzekę do następnej soboty.

Pozdrowienia


#4 OFFLINE   Krzysiex

Krzysiex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 30 June 2009 - 06:01

Wujek napisał:Nie siejmy paniki, 388cm w Warszawie to jeszcze żaden wyczyn. Jak woda skoczy >6m to wtedy będziemy patrzeć na rozwój wydarzeń

Zgadzam się w 100%. Obecnie jest ok. 400cm, z moich obserwacji najwyżej było dwa albo trzy lata temu, bo w Wawie przekroczony został poziom alarmowy czyli 650cm o 8cm (i też żadnej tragedii nie było). Myślę, że do poziomu alarmowego tego lata nawet się nie zbliżymy, a poziom 500cm to max co może być, jednakże pewnie nawet 400 już nie przekroczy.


Tak dla informacji, codziennie aktualizaowane: http://www.pogodynka...drobiuletyn.php

#5 OFFLINE   Pawel

Pawel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 30 June 2009 - 08:12

Oczywiście, że nie ma co siać paniki. Mało kto pamięta o Janówce. Co to takiego... Zapytajcie się każdego autochtona który mieszka nad Wisłą a powie, ze zawsze na św. Jana Wisła regularnie rok w rok przybierała i nikogo to nie dziwiło. Właśnie ta duża woda o kolorze kawy z mlekiem (tu swoje dokłada San) nazywana była Janówką. I nikogo od wieków to nie dziwiło, aż do czasów dzisiejszych kiedy to od razu wszyscy krzyczą powódź. Jak byłem szczeniakiem to zawsze nie mogłem doczekać się Janówki. Buszowałem wówczas ze spławikówką po wszystkich bocznych odnogach i zalanych trawach. Trafiały się naprawdę piękne ryby....

Byłem wczoraj nad Wisłą, wygląda tak jak przed laty, kolor kawy z mlekiem, tylko moje boczne odnogi już całkowicie zarosły faszyną.


#6 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 10 July 2009 - 23:24

Wie ktos czy w Wyszogrodzie lub Czerwinsku glówki juz odkryte.