Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

sum na duzej wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 czerwiec 2009 - 10:25


Witam
Już jutro! wreszcie się doczekaliśmy sezonu sumowego. Ale suprajs pełen i mamy powódź. Stąd i moje pytanie do bardziej doświadczonych - gdzie szukać tych ryb na przyborze? Słyszałem że jak woda idzie w górę ciągle jest szansa na suma i ze im w zasadzie to bardzo nie przeszkadza. Prawda to? zmienią swoje dotychczasowe stanowiska?

#2 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 30 czerwiec 2009 - 12:54

W piątek po południu byłem w Nowym Dworze na Wiśle. Woda przybierała szybko. Tylko patrzyłem Na przyborze zawsze obserwowałem aktywniejsze brania. Grunciarzom (przyjechali z Błonia) brały sumki takie 25 centymetrowe. Złowionego przy mnie wypuścili, według nich to nie był pierwszy.

#3 OFFLINE   juranty

juranty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:P

Napisano 30 czerwiec 2009 - 17:41

Mętna woda, to i w dzień może brać sumek. Trzeba go wabić kwokiem, to szansa wzrasta. Trzeba tylko założyć dużego żywca i z echosondą szukać dołków.

#4 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 30 czerwiec 2009 - 20:57

hej,
dobry temat :D co myślicie o okolicy pracy piaskarek lub o miejscach gdzie wybrały dużo piasku i teraz jest ładnych kilka metrów wody?

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2009 - 10:09

Przybór to zawsze dobry okres na suma. Tym bardziej jeżeli jest taka pogoda jak teraz, czyli gorąco, duszno i burzowo.
Na przyborze najlepszy okres na suma to sam przybór, czyli jak woda idzie mocno do góry. Wówczas ryby spływają z wielu miejsc i urzędują w większych skupiskach.
Teraz jak woda jest najwyższa, warto poczekać aż zacznie mocno opadać. To sygnał dla sumów do ruszenia do żeru. Po znacznym opadnięciu wody, często wszystko wraca do normy i sumy rozpływają się po swoich miejscach.
W momentach przyboru najlepiej szukać sumów w rejonach wszelkich odkosów i głębokich warkoczy. Dobre są odkosy od wysp, dzikich burt, a także wszelkich ostróg.

Niestety w okolicach Warszawy, sumiarze już zdążyli się nałowić sumów. Podobno brały rewelacyjnie w trakcie przyboru... :(
Ja poczekam aż woda nieco opadnie i sprawdzę nowo namierzone miejsca, gdzie można spotkać suma. Mam tylko nadzieję, że wysoka woda nie zmieniła tych miejsc i nadal pozostaną głębokie.



#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 11:19

Woda na Wisle predko niestety nie opadnie - idzie zasilenie z dorzecz i Wisly, i Sanu. Ale bedzie miedzy nimi przerwa ;)

#7 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 01 lipiec 2009 - 11:59

Kiedy duża woda dojdzie do Bałtyku?
Pytam nie bez ukrytego powodu: czekam na to żeby zmyła sieci przy ujściu i trocie żeby weszły do Wisły i dalej do Drwęcy.
:D

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 lipiec 2009 - 13:40

U nas idzie w dół...
Jeszcze 2h i zrzucamy łódkę <_<
Do rana wiele się może wydarzyć :D

i jeszcze jedno - panuje przesąd że na suma przynety powinny być max 10cm?? jest tak czy to przesąd?

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 lipiec 2009 - 13:50

Przesad.


Guzu

#10 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 02 lipiec 2009 - 00:03

Niestety w okolicach Warszawy, sumiarze już zdążyli się nałowić sumów. Podobno brały rewelacyjnie w trakcie przyboru...

W Warszawie tez niestety lataly gruntowki z watroba 10 dekagramow juz w zeszly piatek. Pytam zula czy nie moze poczekac do 1go lipca a ten bezczelnie ze to na klenia i ze ile to on kleni nie zlapal na watrobe. I szczerzy trzy zeby.


#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 02 lipiec 2009 - 16:58

i jeszcze jedno - panuje przesąd że na suma przynety powinny być max 10cm?? jest tak czy to przesąd?

nie znam tego przesadu ale faktycznie zeszloroczne sumy z Wisly na 7-9cm braly. wszystkie.