Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka MIKADO NIHONTO OCTA BRAID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 20:05

Było o tym, że pewne partie mają "supełki" , które się mechacą i może to nie na temat, bo temat o pletce Mikado, ale jako stary użytkownik Shiro a jak znam życie to ta sama pletka jest albo przynajmniej z tej samej fabryki, to właśnie wyrzuciłem resztki nowej 0,04 bo co kilka, kilkanaście metrów miała takie zmechacenie i powodowało to oddzielenie się kilku włókien i powiększanie "supełka" a w efekcie pękanie w tym miejscu bo było cieniej. Kilka zaczepów i po plecionce.

 

Podsumowując- trzymajcie paragony, ja jestem cztery dychy w plecy...


  • Alexspin lubi to

#262 OFFLINE   grzeg71

grzeg71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaMARKI
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:L

Napisano 21 listopad 2016 - 22:36

Witam.

Plecionki, niewdzięczny temat.Użytkownicy jednej ulubionej firmy bronią jej jak lwica młodych, inni z kolei swojej ulubionej a prawda o plecionkach często jest taka, że powstają w tych samych wyspecjalizowanych fabrykach.Różnica występuje w nazwie firmy na opakowaniu i oczywiście opisanej wytrzymałości, często wziętej z kosmosu.Dla mnie osobiście ważne jest to,  że jeśli płacę za plecionkę budżetową 40 zł to mam w stosunku do niej inne wymagania, aniżeli do tej za którą muszę zapłacić 2-3 razy więcej.Wtedy powinienem spodziewać się lepszej wytrzymałości, ciasnego splotu, najlepiej 8x i nie irytującego mnie gwizdania na przelotkach.Cena powinna być wyznacznikiem jakości, z tym, że podparta rzetelnie opisanymi parametrami plecionki i kontrolą jakości, najlepiej niezależnej firmy reprezentującej konsumenta.Jeśli ktoś śledzi rynek wędkarski z pewnością zauważył bliźniaczo podobne wyroby, na pozór zupełnie innych firm, ale jak się okazuje z tej samej fabryki i nie dotyczy to tylko plecionek, ale często innego podstawowego wyposażenia.

Pozdrawiam.


  • Alexspin lubi to

#263 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 listopad 2016 - 00:36

Nie macie wrażenia, że to 150 m na szpulce jest naciągane? Jakoś mi się za szybko kończy zasięg po stracie 2 odcinków po kilkanaście metrów...

#264 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 listopad 2016 - 06:05

O której plecionce piszesz? Bo jeśli chodzi o DRAGON-owe i MIKADO-we, to zazwyczaj na szpuli jest kilka, do kilkunastu metrów więcej niż wskazywałby opis.



#265 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 listopad 2016 - 06:56

Mikado. Aż sobie zliczę przy kolejnej szpuli bo coś mnie tu nie gra. Sama octa jest ok póki jeśli stosuje się łączniki bezwęzłowe. Ja kupuję 0,10 ale gdybym nie łączył zestawu w ten sposób to na pewno zainwestowałbym w coś lepszego bo przy motaniu z węzłem szału ni ma.

#266 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 22 listopad 2016 - 07:50

Bo jeśli chodzi o DRAGON-owe i MIKADO-we, to zazwyczaj na szpuli jest kilka, do kilkunastu metrów więcej niż wskazywałby opis.


:D

Rozrzutne te firmy. Innemu zabiorą by tobie oddać :D

#267 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2016 - 08:40

O której plecionce piszesz? Bo jeśli chodzi o DRAGON-owe i MIKADO-we, to zazwyczaj na szpuli jest kilka, do kilkunastu metrów więcej niż wskazywałby opis.


Bo zazwyczaj są one grubsze niż deklaruje dystrybutor, a nie dłuższe.

Użytkownik marcin186 edytował ten post 22 listopad 2016 - 08:40


#268 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 listopad 2016 - 12:14

Chciałem kupić tą plecionkę przeczytałem temat i chyba zostanę przy żyłce albo dratwie, naj..... postów 10000 o range sum walczycie czy o główną role w filmie mój stary to fanatyk wędkarstwa. Nic nie idzie wyczytać z tego milion postów dotyczący kawałka plecionki. Jednak forum to tylko giełda i komisy nic innego :D :D :D :ph34r:


  • NARA lubi to

#269 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2016 - 14:46

Napiszę po prostu co używam ja a czego nie. Poparte wieloletnim łowieniem.  Dla mnie numer 1 jesli chodzi o moc i parametry Daiwa Tournament 8 braid. Używam rożnych grubości od 6 lat i jestem zadowolony. Plecionki na których się zawiodłem to PP, Spider Wire,  Jexon syf niemiłosierny razem z Mistrallem .  Teraz od tego sezonu na multiku mam nawinięte Mikado Octa Bride i jak za tą cenę nie ma tragedii. Oczywiście nie miałem okazji łowić pletkami za 300 złoty i wyżej bo mnie na nie nie stać ;].  Nie jestem powiązany z żadną wyżej wymienionych firm.


  • Ratatata i Alexspin lubią to

#270 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 listopad 2016 - 14:47

Mikado jest dobra tania alternatywa i w dodatku pod ręką bo chyba w kazdym sklepiku a czasami trzeba kupic cos na szybko  , co do jakości to każdy sam sobie sprawdzi .


  • Ratatata i Alexspin lubią to

#271 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 22 listopad 2016 - 21:40

Miałem ta mikado na rybach - 0.22 - nigdy więcej. Dzis pękła 2 razy bez powodu - dwie przynęty poszły sie Mhmm leżakować na dnie jeziora - a ja jestem w plecy 60-70 zł :-) wracam do Varivasa :-)
  • NARA, Kamil_Be i Warcisław lubią to

#272 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 listopad 2016 - 21:42

Miałem ta mikado na rybach - 0.22 - nigdy więcej. Dzis pękła 2 razy bez powodu - dwie przynęty poszły sie Mhmm leżakować na dnie jeziora - a ja jestem w plecy 60-70 zł :-) wracam do Varivasa :-)


Dokładnie do identycznych wniosków doszedłem parę miesięcy temu.Szkoda przynęt.

#273 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 22 listopad 2016 - 21:57

Niestety potwierdzę, że Mikado Nihonto 8 to badziew jakich mało.
W lipcu zeszłego roku nawinąłem żółtą 0.23 do trolla za sumem na Odrze. Do września używana łącznie 12 x bez zarzutu.
Jednak to co działo się z nią w tym roku przechodzi ludzkie pojęcie :D
Linka 20,8 kg strzelała przy delikatnym podszarpywaniu kijem przy próbie uwolnienia woblera na zaczepie.
Po każdym rwaniu odcinałem kilka metrów i wiązałem na nowo, jednak to nie pomagało i w podobnych okolicznościach jednego dnia urwałem 4 woblery więc to nie przypadek. W niedzielę odstrzeliłem bez specjalnego powodu dwie gumy z multika - linka 0,08, więc usunę też tą linkę, bo szkoda nerwów na to coś.

#274 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2016 - 21:59

Dobrze jest przeczytać opinie tych, którzy używają, czy to negatywne czy pozytywne. Na tym to polega!:) 


  • coma i Alexspin lubią to

#275 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 22 listopad 2016 - 22:00

Człowiek chce oszczędzic na plecionce i kupi tańszą ale za to straci dwa razy więcej przynęt.

Zamiast cieszyć się złowienia, to bedzie rzucał ku***ami.

 

Na niektórych rzeczach niewarto oszczędzać, bo to tylko pozorne oszczędności.


  • coma lubi to

#276 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 22 listopad 2016 - 22:20

Widzisz, normalni użytkownicy napiszą o swoich wrażeniach i pójdą dalej a marketingowcy będą bronić jak własnej matki ;) Trzeba niestety te wpisy rozróżniać zgodnie ze swoim zrozumieniem tematu.
  • Marcyś i Kamil_Be lubią to

#277 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 28 listopad 2016 - 00:27

Jeżeli chodzi o plecionkę Mikado to jest ok, ale od 0,10 w górę. Łowiąc na 0,08  nie tyle żeby było źle, bo plecionka spełniała swoje zadanie, ale dość szybko zaczęła tracić swoje właściwości, łatwo pękając. 

 

Tak czy inaczej moim zdaniem, za tą kasę to produkt godny polecania i nic innego zbytnio nie znajdziemy. Sam często nie mam po prostu siana na lepsze plecionki, łowię tym i specjalnie nie płaczę ; )


  • Ratatata i Alexspin lubią to

#278 OFFLINE   robiciu

robiciu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2017 - 23:04

Używałem 0.12 przez końcówkę sezonu około 10 wypadów i na razie ok
  • Alexspin lubi to

#279 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:53

Mikado jest Top,ale to zasługa ryb :D



#280 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:12

Posiadam octe pod sandacza 0,14 i 0,18 i teraz będzie 3ci sezon a plecionka nadal mocna,jedynie traci powoli żółty kolor. Za te pieniądze spoko.
  • Ratatata i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych