Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzana 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2009 - 00:14

Pieknie brzana :mellow: jestem zazdrosny was <_< bo malo znam miejsce ktory tam sa brzany i jaki przyniety itp :(

#22 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 04 lipiec 2009 - 10:36

Ja za brzanami chodzę już z 3 lata. Mam już swoje miejsca co wiem że ryba tam jest na 100 %. Czy brzane ciężko skusić do brania odpowiednie przynęty i przede wszystkim trzeba umieć je podać. Największej brzany nie udało mi się wyciągnąć. Zaciąłem ja i staneła mi w nurcie każdy podryw wedki w góre kończył się mocnym szarpnięciem łba i nurowaniem w dół. Gdy po 30 min zdecydowałem się zaryzykować i wejść w nurt za nią zaczeła mi odjeżać na około 50 m nie za pomiana chwila kiedy widze przed sobą kibiel jak cholera a tylko słyszę dźwięk wysuwającej się żyłki z kołowrotka. W końcu przykreciłęm troche hamulec i zacząłem mocniej ciągnąc. Już prawie sie pokazała jak zrobiła ost odjazd i żyłka szczeliła. Wujek chciał mnie pocieszać a ja tylko sobie siadłem na brzegu i przez 30 min przeklinałem w myślach. Bo to była brzana życia :(:( Nie wiele już takich jest :(:(

#23 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 lipiec 2009 - 06:59

Nocna brzanka, była jeszcze jedna większa, ale władowała się w jakiś patyki na dnie :wacko:

.

Załączone pliki



#24 OFFLINE   Chub

Chub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 15 lipiec 2009 - 20:31

Pozwolę sobie dodac kilka zdań w temacie. Brzana to nie jest ryba spinningowa i chyba większość z Was z tym się zgodzi. Ale, jeśli ktoś już się decyduje na polowanie ze spinem to zestaw powinien byc konkretny bo ta ryba to karp, tylko, że z dopalczem torpedy. Wybierając się z kijem light czy medium właściwie przgrywamy już na starcie. Oczywiście, można wyholować rybe nawet i ultralightem, ale wtedy będzie się nadawała tylko do lodówki. Ja siadam z ciężkim feederem i jemu też czasami brakuje mocy. Hole nie trwają więcej niż 10-13min a i wtedy ryba jest dość zmęczona i trzebą ją długo dotleniać. Dobór odpowiedniego sprzętu powinien być wpisany w etykę wędkarską, bo łowienie żyłką 0,18 to profanacja. W załączniu dodaja zdjęcie Królowej z przed 2tyg. 4,1kg i 76cm. POZDRAWIAM.

Załączone pliki



#25 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 lipiec 2009 - 22:08

@wujek i chub gratki pieknie brzana:)

#26 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 16 lipiec 2009 - 14:33

Janek sliczna brzanka. Gratulacje.
p.s Teraz czekam na publikacje Twojego wczorajszego połowu :mellow:

#27 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 16 lipiec 2009 - 15:06

Pozwolę sobie dodac kilka zdań w temacie. Brzana to nie jest ryba spinningowa i chyba większość z Was z tym się zgodzi. Ale, jeśli ktoś już się decyduje na polowanie ze spinem to zestaw powinien byc konkretny bo ta ryba to karp, tylko, że z dopalczem torpedy. Wybierając się z kijem light czy medium właściwie przgrywamy już na starcie. Oczywiście, można wyholować rybe nawet i ultralightem, ale wtedy będzie się nadawała tylko do lodówki. Ja siadam z ciężkim feederem i jemu też czasami brakuje mocy. Hole nie trwają więcej niż 10-13min a i wtedy ryba jest dość zmęczona i trzebą ją długo dotleniać. Dobór odpowiedniego sprzętu powinien być wpisany w etykę wędkarską, bo łowienie żyłką 0,18 to profanacja. W załączniu dodaja zdjęcie Królowej z przed 2tyg. 4,1kg i 76cm. POZDRAWIAM

Bo ja tak łapie czasami hol twa długo ale potem daje brzanie dojść do siebie. Najpierw przytrzymuje ją rekami gdy wróci do siebie to pozostawiam ja jeszcze na 10min w siatce w silnym nurcie za kamieniem by odpoczęła a potem zwracam jej wolność.


#28 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 lipiec 2009 - 18:23

Janek sliczna brzanka. Gratulacje.
p.s Teraz czekam na publikacje Twojego wczorajszego połowu :mellow:


Mam techniczne problemy z wstawieniem fotki. Robię za duże zdjęcia i nie chcą wejść nawet po zmniejszeniu :( Problem dotyczy klenia 57cm.
W

#29 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 17 lipiec 2009 - 09:59

jeżeli masz problem możesz przesłać to zdjęcie do mnie (rutt_esox@o2.pl), ja je zmniejsze, skompresuje lekko i Ci oddam


ewentualnie możesz skorzystać z darmowego serwera na zdjęcia, np. http://imageshack.us/. wystarczy wejsc kliknąć browse wybrać zdjęcie z dysku. potem zaznaczyć ptaszek resize image? i zmienić na 800/600 i klinkąć start upload.
po zakończeniu uploadu skopiuj link z samej góry na żółtym tle przy napisie Direct link to image.
Potem wejdź na jerkbait w wysyłanie wiadomości i użyj ikony z takim obrazkiem w pasku Narzędzia formatujące: (9ta od lewej) i tam wklej skopiowany link. Napewno będzie działało :mellow:

#30 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:53

barwena ze Slovenji na muchówkę #5
http://img232.imageshack.us/img232/1769/41887935.jpg

#31 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:12

Wyskoczyła, czy wskakuje w podbierak? :mellow:

#32 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:23

Wyskoczyła, czy wskakuje w podbierak? :mellow:


nie chce się zmieścić Waldek : )

http://img232.imageshack.us/img232/2812/71850405.jpg

#33 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 05 sierpień 2009 - 15:45

O jasna cholera. Ale zazdroszczę. Jak ona musiała walczyć na muchówce? Jeszcze pytanko. Na nimfkę? pozdrawiam.

#34 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:14

[quote title=Chub napisał(a) dnia Wed, 15 July 2009 09:31]Ja siadam z ciężkim feederem i jemu też czasami brakuje mocy. Hole nie trwają więcej niż 10-13min a i wtedy ryba jest dość zmęczona i trzebą ją długo dotleniać. [quote]

Sorki za OT - ale jak mówisz przy ciężkim federze Hol brzany trwa 10-13 minut ?
W takim razie feeder nie jest wcale taki mocny, albo te brzany silne ponad przeciętną brzanową. Ja na swoje zestawy, w przeciągu ostatniego tygodnia trafiłem 70 - ki i 60 - ki i wyjeżdżały w przeciągu 1 lub max 1.5 minuty...

A reanimacja i tak była potrzebna...

Pozdrawiam
Kuba

#35 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 19:52

Tak jako ciekawostkę podam, że w Warcie w okolicach Wronek została w tym roku złowiona na zestaw gruntowy brzana o długości 80cm. Jest to o tyle dziwne, że łowiąc w tej rzece w tych samych okolicach przez kilkanaście lat nie słyszałem o żadnej brzanie.
Chyba coś się zmienia w środowisku. Może jakość wody się poprawiła?

#36 OFFLINE   Chub

Chub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 06 sierpień 2009 - 19:17

Kolego Kubson.

Nie wiem jakim sprzętem operujesz, ale holu brzany przez 1.5 min na feedera jeszcze nigdy nie widziałem. Moc mojego feedera to 2 funty. Nie wiem, czy to juz heavy, ale specjalistyczny do brzan. Na moim łowisku jest bardzo duży uciąg wody i to bardzo utrudnia hol, no i brzany też są silne nieprzeciętnie :mellow:

#37 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 06 sierpień 2009 - 20:18

Witam, dzisiejszy połów na Narwi zakończył się brzaną 70+.Hol trwał 15 min. Wyholowana na żyłce 0,18 i kiju do 21g. C&R

.

Załączone pliki



#38 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 06 sierpień 2009 - 21:01

Irek, Robak - gratki!!! Piękne panny z wąsem :mellow:

#39 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2009 - 21:09

Robert:) pieknie brzany:)zdales egzaminy C&R :mellow:

#40 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 06 sierpień 2009 - 21:31

Dzięki za gratulację , lukexio- egzamin C&R zdałem już wcześniej :D nawet przez chwilę nie pomyślałem żeby jej nie wypuścić. Pafcio gratulacje za te wszystkie okazy tego sezonu , przysyłaj więcej zdjęć na naszą stronkę z Łomży :D