Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij dla nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   iibell

iibell

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2009 - 09:52

Witam,mam na imię Irek i chciałbym zacząć przygodę z castingiem.Jestem wędkarzem od 30 lat i oprócz muchy i castingu próbowałem już każdej metody.Kupiłem multiplikator Daiwa Megaforce 100TSHL i teraz chcę dokupić kij.Znalazłem Quantum HYPERCAST PRO TOUR JERK 15-120 ,Mustad Team Series Cast 30-70 oraz Dragon Thytan Cast 30-80.Jeżeli możecie to proszę o podpowiedź który kij Waszym zdaniem byłby najlepszy ( chcę wydać nie więcej jak 300 zł z pewnym marginesem).Mam przynęty od kilku do ponad 90 gram.
Podobnież ten Mustad to to samo co Dragon Team tylko na rynek skandynawski.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 10:00

witaj Irku na forum!

O wspomnianych przez ciebie kijach nie wypowiem sie, bo niemialem z nimi do czynienia, jednakze moge odniesc sie do kilku spraw zawartych w twoim debiutanckim poscie.

1 bardzo dobrze, ze zaczynasz castingowanie od ciezszych wabikow, to wlasciwa droga. Latwiej opanowac podstawy techniki rzutowej i wyrobic sobie odpowienie nawyki, zupelnie inne niz w przypadku lowienia na spinning.

2 w castingu niema mozliwosci rzucania jednym zestawem przynentami od kilku do 90 g. Zestaw o ktory pytasz ( Daiwa Magforce + kije do kilkudziecieciu gram) pozwoli na lowienia na ciezsze i lotniejsze wabiki, ale nie na np. 5g woblerka na klenie.

3 na stronie glownej jest ogromna ilosc wiedzy na temat castingu, jego ciezszych odmian, sprzetu i technik poslugiwania sie multipliaktorem..

warto poczytac.. :D

pozd JW :D

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2009 - 13:15

Nie chciałbym się wcinać między wódkę a zakąskę ale miałem ten multiplikator w ręku i moim zdaniem nie jest to młynek do cięższych jerków. To graficiak, który najlepiej sprawdzi się sparowany z zestawem średniej mocy i przynętami o przeciętnej wadze, powiedzmy 10-30 gram. EDIT: oczywiście tymi dobrze latającymi, zwłaszcza czym blizej tych 10 gr

Nazwy wymienionych wędek nic mi nie mówią niestety, w zasadzie gotowizna nie interesuje mnie od dawna więc straciłem rozeznanie. Team Dragony uchodziły w tłoku z tego co pamiętam, myślę że jak byc znalazł coś w długości ok 7 stóp, może być w 2 kawałkach, to będzie pasować do tej Daiwy.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 16:14

witaj na jerkbait.pl :D mocne przedstawienie

o wedkach nie bede sie rozpisywal, bo nie znam osobiscie a o kolowrotku friko napisal praktycznie wszystko ... oszczedzaj go, bo moze dlugo nie pociagnac przy ciezkich wabikach
cala reszta, jak juz jurek wspomnial

#5 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 04 lipiec 2009 - 23:27

ja tez jestem nowicjuszem w temacie,moj 1-wszy sezon na jerkingu.kupiłem sobie teama dragona 50-120gr 195cm w komponentach fuji,mysle ze jak za cene 150 zł to rewelacja(na allegro widziałem za 180)fajnie mi sie nim łowi wobkami ok.100gr(np.fatso 14S)i co...łapia sie szczupaki.ale generalnie polecam ciezki jerking :mellow:

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  082.JPG   91,06 KB   359 Ilość pobrań


#6 OFFLINE   iibell

iibell

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2009 - 15:49

Witam ponownie,
bardzo dziękuję Wszystkim za podpowiedzi niestety nie pocieszyliście mnie co do zakupionego przeze mnie młynka.Następnym razem wcześniej poradzę się a dpoiero później dokonam zakupu.
Co do kija to znalazłem jeszcze kij Exori TOM HAWK JERK jeden jest 1,80m c.w.do 70 gr. i drugi 2,00m. c.w. do 100 gr.Muszę od czegoś zacząć a jak opanuję już rzuty i będę widział że mogę to kupię coślepszego.
Z tego co widziałem to REMEK ma ten kij QUANTUM HYPERCAST PRO TOUR JERK 15-120 o który pytałem.Proszę napisz co o nim myślisz jak znajdziesz chwilę.
Resztę uzupełnię czytając artykuły na forum i oglądając filmy chociaż po lekturze dwóch widzę że kto płaci tego sprzęt jest najlepszy.
Ale mając tak doświadczonych kolegów po kiju jak Wy napewno dokonam dobrego wyboru.
Pozdrawiam Irek

#7 OFFLINE   iibell

iibell

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2009 - 15:53

Przepraszam pomyłka w adresie to nie Remek tylko Pitt ma ten kij.
Sorry javascript:%20insertTag(document.post_form.msg_body,%20'',%2 0'%20:roll:%20');




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych