Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyrok z okręgu gorzowskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 listopad 2014 - 12:14

http://www.pzw.org.p..._w_gorzowie_wlk



#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2014 - 12:26

Pięknie...... Tylko jeszcze za mało. 



#3 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 listopad 2014 - 12:35

I oto chodzi. Tylko podobnie jak @godski uważam, że mało. Nie ma konkretnie po dupie to pewnie spróbuje znowu ale nie ma co narzekać, grunt że wyrok zapadł :)



#4 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 25 listopad 2014 - 12:39

Jeb**, karać, nie wyróżniać :) 

Powinni dostać po prostu te 6 miesięcy bez zawiasów, a grzywny po 50 000 , a nie 5000...wtedy by się oduczyli i spłacali to do końca życia...To by była nauczka ;)



#5 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 25 listopad 2014 - 12:50

Mnie dziwi że to podanie do publicznej wiadomości nie odbywa się na stronie PZW i lokalnej prasie (na koszt sprawców). Jeśli to ich pierwszy wyrok to myślę że kara ma ich wyprostować, a nie spowodować żeby ich zrujnować i doprowadzić do sytuacji gdy będzie im wszystko jedno bo i tak z długów się nie wygrzebią.



#6 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 listopad 2014 - 12:52

Panowie , spokojnie piękny wyrok.  Jest to drugi wyrok z tego rejonu ( poprzedni był kwotowo jeszcze wyższy) w ciągu kilku miesięcy ale ........ są na stronie ZG PZW tylko wyroki z tego okręgu. I teraz nie wiem czy się cieszyć że w całej reszcie okręgów nie ma kłusownictwa czy martwić że działacze leją ciepłym moczem na obecność w sądzie .



#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2014 - 12:59

Mnie dziwi że to podanie do publicznej wiadomości nie odbywa się na stronie PZW i lokalnej prasie (na koszt sprawców). Jeśli to ich pierwszy wyrok to myślę że kara ma ich wyprostować, a nie spowodować żeby ich zrujnować i doprowadzić do sytuacji gdy będzie im wszystko jedno bo i tak z długów się nie wygrzebią.

 

Resocjalizować, czy odstraszać? Co się lepiej sprawdza wśród zdziczenia i ogólnego poczucia bezkarności? Niech sobie każdy odpowie.

 

I historyjka: u mnie we wiosce dwaj bracia jumali metale. Dwa razy zginęło mi po 200m kabla energetycznego po ca. 10PLN za metr. Sąsiadce ogolili nowobudowany dom z całej instalacji, tuż przed tynkami. Kradzieży oczywiście było więcej, wszystko na lokalnym "podwórku". W końcu wpadli. Jeden miał zawiasy, jak dostał kolejny wyrok - poszedł siedzieć. Drugi dostał zawiasy i siedzi w domu. Mienie bezpieczne jak nigdy dotąd, wkoło buduje się kilka domów, żadnych kradzieży... Why, Leo? :) Sam jestem ciekaw :)


  • psulek lubi to

#8 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 25 listopad 2014 - 13:37

Odstrasza nie wysokość kary, a jej nieuchronność. To podstawowa zasada. Jak chłop raz w życiu zostanie złapany i dostanie 1mln kary to będzie jeszcze więcej kłusować żeby się odkuć. Zwłaszcza że nieudacznictwo pzw w ochronie swoich wód to fakt - dla przeciętnego wędkarza strażnik SSR/PSR jest jak Yeti. Każdy o nim słyszał, ale prawie nikt nie widział.

Resocjalizacja to zupełnie inna bajka, choć i ona zapewne byłaby skuteczniejsza gdyby kłusowanie wiązało się z dużym ryzykiem.



#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2014 - 13:51

"Niestety" nie jestem zawodowym przestępcą, ale myślę, że takowy bierze pod uwagę co najmniej dwa czynniki: jednym jest nieuchronność, a drugim kwalifikacja czynu, a więc i potencjalny wyrok (np. kradzież vs. rozbój). Kolega rozmawiał ostatnio z kłusownikiem z jednego z krajów beneluxu (sic! - tak jest, przedstawił się jako kłusownik). Twierdził, że opłaca mu się zapłacić 280, czy 380EUR kary (nie pomnę) za nadkomplety, bo i tak się odkuje handlując sandaczami. Nieuchronność była spora ;) bo na wodzie, na której łowiliśmy, kontrole są codziennie.



#10 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 25 listopad 2014 - 14:23

No ale kara 300eur dla mieszkańca Beneluxu to żadna kara...



#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2014 - 14:36

Coś jak kara typu grzywna 200 czy 500PLN dla kłusownika sieciowego. Jednak w tym partykularnym przypadku wyrok zapadł chyba relatywnie surowy. Pytanie, jak wygląda kwestia egzekwowalności tych grzywien i czy przypadkiem nie jest to kara czysto iluzoryczna - nie wiem. Jedno jest pewne, że jak delikwent siedzi (tak ten "mój") to nie kradnie... Obawiam się jednak, że jakby popracować nad tą nieuchronnością, to system penitencjarny by się załamał, szczególnie u nas. Tak źle i tak niedobrze.



#12 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 listopad 2014 - 14:41

Kary sa potrzebne owszem, wielkosc kary powinna byc zalezna od majatku oskarzonego, np 1/5 miesiecznego dochodu przez 5lat za recydywe 1/4 za kolejna 1/3 itd. Tak sobie to wymyslilem :) .Wazniejsze sa nagrody.Dla funkcjonariuszy, ktorzy zlapali klusownikow na goracym uczynku, nagroda w wysokosci 10% grzywny ktora obciazeni/ny sa/jest oskarzony.Ale bylaby nagonka :) a jakie wysokie roszczenia.



#13 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2014 - 14:50

A jak nie ma dochodów? ;)



#14 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 25 listopad 2014 - 15:27

Kary sa potrzebne owszem, wielkosc kary powinna byc zalezna od majatku oskarzonego, np 1/5 miesiecznego dochodu przez 5lat za recydywe 1/4 za kolejna 1/3 itd. Tak sobie to wymyslilem :) .Wazniejsze sa nagrody.Dla funkcjonariuszy, ktorzy zlapali klusownikow na goracym uczynku, nagroda w wysokosci 10% grzywny ktora obciazeni/ny sa/jest oskarzony.Ale bylaby nagonka :) a jakie wysokie roszczenia.

Pod warunkiem, że nagle nie został by "bezdochodowcem", trudno liczyć na etykę w takim przypadku. Funkcjonariusze też nabrali by wiatru w skrzydła. Oczywiście nie zakładam, że są tacy, jednak kiedy kończy się miesiąc i limity trzeba "wyrobić" jak gdyby wzrasta aktywność, co by było gdyby doszła motywacja finansowa- nie chcę sobie wyobrażać. Jedno wydaje się pewne, to stał by się bardzo popularny zawód. Problem z brakiem etatów też by mógł się rozwiązać, znaleźli by się ochotnicy do pracy za "free" + 10% - chyba?



#15 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 listopad 2014 - 15:41

Jak nie ma roboty to trzeba szukac innych opcji.Mi sie rozchodzi o tych co maja fundusze na to aby posiadac lodz, transport do tej lodzi w postaci auta oraz sieci tudziez inne przybory.



#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 25 listopad 2014 - 16:57

Raz: przestępstwo (wykroczenie) ma być zawsze karane. Kara ma być nieuchronna. Mnie uczyli (już to gdzieś pisałem), że przeciętny przestępca nie kalkuluje z kwalifikacją czynu, nie zastanawia się nad tym czy tak coś zrobić czy inaczej, bo zakłada, że go nie złapią.   

 

Dwa: może postulujmy ucinanie kłusownikom prawej dłoni (lewej jak leworęczny), albo wypalenie litery K na policzku? No raczej nie. Uważam, że 1 złapany i "przekabacony" lepszy niż 5 w pierdlu, to trudne ale nie niemożliwe. Dla idiotów co łowią wędką w okresie ochronnym, na niedozwolone przynęty itp. czyli dla małej rangi szkodników praca społeczna w solidnym wymiarze albo kara finansowa jak gościa stać i też solidna. Dla większej rangi szkodników (sieci, prąd, ościenie itp) od razu max, ale w zawieszeniu na 5 lat i grzywna. Jak dostanie 2 lata w zawieszeniu to będzie jednak myślał, jak nie i zostanie znów złapany to znów 2 lata w zawieszeniu na 5 lat, ale poprzednie 2 lata już ma do odsiadki, bo ponowne przestępstwo podobne w okresie próby. Resocjalizacji pewnie nie będzie, ale 2 lata spokoju, a jak wyjdzie to i tak ma jeszcze 3 lata próby z drugiego skazania (chyba, że w czasie odbywania kary okres próby nie biegnie, nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się sprawdzać) i jak coś wywinie to znów 2 lata w pierdlu. 

 

Trzy: panie i panowie trzeba się zastanowić jak finansować ochronę wód. Ja bardzo lubię rzeki Pomorza (troć, pstrąg, łosoś :) ) i chętnie zapłacę dodatkową składkę, dołożę się do finansowania stowarzyszenia itp. W zasadzie już to robię. Niemniej to musi byś szersze i powszechniejsze.



#17 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 25 listopad 2014 - 18:22

Praca społecznie pożyteczna nie powinna być wymienna na kasę, by uniknąć sytuacji w której można się wykupić.

#18 OFFLINE   Niedzwiedz Turawa

Niedzwiedz Turawa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Niżyński

Napisano 26 listopad 2014 - 19:22

i jeszczepowinni samochody zabezpieczyć na poczet kar każdemu



#19 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 27 listopad 2014 - 01:25

Mam pytanie z innej beczki... Jak oni liczą wartość tych ryb jeżeli jeden kroczek lina kosztuje prawie 100 zł :o ? Ogólnie ten "tekst" bo inaczej tego nazwać nie mogę to dla mnie kpina. To ma być sąd rejonowy i wyrok w imieniu RP? jak nawet nie potrafią dobrze liczb dodać ? 500+100+160=1000?:o Kto to pisze, kto to podpisuje....

Użytkownik dekosz edytował ten post 27 listopad 2014 - 01:35


#20 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 11:10

Mam pytanie z innej beczki... Jak oni liczą wartość tych ryb jeżeli jeden kroczek lina kosztuje prawie 100 zł :o ? Ogólnie ten "tekst" bo inaczej tego nazwać nie mogę to dla mnie kpina. To ma być sąd rejonowy i wyrok w imieniu RP? jak nawet nie potrafią dobrze liczb dodać ? 500+100+160=1000? :o Kto to pisze, kto to podpisuje....

 

No faktycznie wkradł im się błąd na pierwszej stronie. Coś się chyba nie do końca wkleiło.  Ale wystarczy przeczytać trochę więcej niż pierwsze parę linijek i już na drugiej stronie sporo się wyjaśni, co i jak zostało wycenione. Mnie pasuje, że nie skończyło się na "niskiej szkodliwości". I o to chodzi w tym temacie. Więc po co ten wpis i ten ton? No chyba, że wybory sfałszowane itp. klimat...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych