Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zestaw do jekowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 18 lipiec 2009 - 23:25

witam,
mysle właśnie o zakupie wędki do jerkowania. niestety nie wiem jaki kij najlepiej się sprawi do tej techniki. to tyczy się również multiplikatora (myslałem o zestawie castingowym). co Panowie polecacie? który kij, jaki multik? chciałbym się zmieścic ze wszystkim w maksymalnie 1000zł. w tej chwili mam spinningowy kij st. croix i bardzo go sobie chwale. może coś z tej firmy (z niższej półki) by się nadało? z góry dziekuje za podpowiedzi.

Jacek

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2009 - 10:47

To chyba jedno z najczęstszych pytań zadawanych na tym forum, kilka artykułów dotyczących sprzętu do jerkowania i do castingu jest również na stronie głównej.

Proponowałbym przeczytać te artykuły, skorzystać z wyszukiwarki i poczytać podobne wątki na forum - a potem wrócić z doprecyzowanym pytaniem :D bo jerkowanie to pojęcie dość szerokie i inny sprzęt (niekoniecznie baitcastingowy) bedzie służył do jerkowania gumowym softjerkiem a inny do jerkowania ciężkim drewnianym bądź piankowym woblerem :D

#3 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 14:14

przejrzałem forum i wracam z bardziej szczegółowymi pytaniami. Moim celem jest jerkowanie z łodzi przynetami 30-60gram, w gre wchodzą woblery, a nie gumy. jest jednak wyjatek, którym czasem chciałbym porzucac. to bezsterowy jack salmo, ktory ma bodajrze 80g. zastanawiam sie czy z tego powodu musze zdecydowac sie na okragly multiplikator? czy sporadyczne uzywanie ciezszej przynety (powyzej 60g) bedzie problematyczne lub destrukcyjne dla niskoprofilowego multika? no i teraz kwestia który z multiplikatorów niskoprofilowych zakupic na poczatek? czy jestem w stanie kupic takowy do 600zł, który bedzie trwały i wygodny? teraz kwestia wędziska. tak jak pisalem mysle o pozostaniu wiernym firmie st croix. czy znajde cos w ich ofercie przydatnego w jerkowaniu? myslałem o serii premier, bo jest dość przystepna cenowo, a przy tym to wędziska o w miare szybkiej akcji. ale w samej tej serii wybor jest ogromny i nie wiem do konca czym sie kierowac. jesli nie st croix to co wybrac? tu tez raczej nie chcialbym przekroczyc 600zl. do tej pory łowiłem raczej lekko, a to ma byc zestaw do ciezszego łowienia. moze nawet na jesienna lub przyszloroczna szwecje. prosze szanownych kolegow o pomoc w doborze dobrego zestawu do jerkowania dla poczatkujacego :D

#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 lipiec 2009 - 16:13

Tu masz multika który spełni wszystkie twoje wymagania ,cena też za bardzo nie odbiega od twojego maksimum sam używam takiego i też kupionego od Stacha

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9681& ;amp ;start=0&

Co do wędki to nie odpowiem na temat st croix
Ja używam Batsona MB785 1,98m 10-42g 12-25lb radzi sobie ze wszystkimi opisanymi przez ciebie przynętami co prawda Jacka mam pływającego a on ma 70g kosztował mnie coś ok 600zł

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 19:26

przejrzałem forum i wracam z bardziej szczegółowymi pytaniami. Moim celem jest jerkowanie z łodzi przynetami 30-60gram, w gre wchodzą woblery, a nie gumy. jest jednak wyjatek, którym czasem chciałbym porzucac. to bezsterowy jack salmo, ktory ma bodajrze 80g. zastanawiam sie czy z tego powodu musze zdecydowac sie na okragly multiplikator? czy sporadyczne uzywanie ciezszej przynety (powyzej 60g) bedzie problematyczne lub destrukcyjne dla niskoprofilowego multika? no i teraz kwestia który z multiplikatorów niskoprofilowych zakupic na poczatek? czy jestem w stanie kupic takowy do 600zł, który bedzie trwały i wygodny? teraz kwestia wędziska. tak jak pisalem mysle o pozostaniu wiernym firmie st croix. czy znajde cos w ich ofercie przydatnego w jerkowaniu? myslałem o serii premier, bo jest dość przystepna cenowo, a przy tym to wędziska o w miare szybkiej akcji. ale w samej tej serii wybor jest ogromny i nie wiem do konca czym sie kierowac. jesli nie st croix to co wybrac? tu tez raczej nie chcialbym przekroczyc 600zl. do tej pory łowiłem raczej lekko, a to ma byc zestaw do ciezszego łowienia. moze nawet na jesienna lub przyszloroczna szwecje. prosze szanownych kolegow o pomoc w doborze dobrego zestawu do jerkowania dla poczatkujacego :D


Witaj

jesli bedziesz uzywal wabikow w granicach 30-60g sporadycznie 80g to nisko profil w zupelnosci wystaczy. Choc kazdy okraglak w wielkosci 200 bedzie rowniez jak najbardziej akuratnym wyborem.
Wybor masz spory. Od taniego ABU 4601 lub 5601 dalej Daiwa Luna 203L, Daiwa Millionaire 203 SW a na koncu Shimano Conquest 201. Curado 201DPV rowniez poradzi sobie doskonale, podobnie Daiwa Procaster, Zillion 100HL, Steez 100HL. Unikaj tylko konstrukcji z ekstremalnie szybkim przelozeniem 7:0 i wiecej. Zywotnosc zdecydowanie krotsza.

Co do kija to wybor wydaje sie byc ogromny. Jesli zdecydiwales sie na ST croix to z nowych serii dobre beda kije o mocy 25 lbs. Przeszukaj forum handlowe sporo wedek do jerkowania jest tam oferowanych

pozd JW


#6 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 22:06

ostatnie pytanie:
mysle o st. croix PC70HF2 tylko martwi mnie ciezar wyrzutowy tego kijka, bo to 42,6 grama. czy to nie za mało na 60 gramowe przynety? nie wiem jak jest z tolerancja tych amerykanskich wedzisk.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2009 - 12:23

Duża, starczy

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 18:34

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;start=0& :D

#9 OFFLINE   Szyszak

Szyszak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 21:00

odświerzam wątek, bo potrzebuje jeszcze jednej porady. trafilem na kij St.Croix Avid Inshore casting AIC76HF. to chyba jedyny kij z tej serii, który składa się z 2 części, co dla mnie bardzo istotne, bo samochód mam krótki :D do rzeczy: to kij do morskiego castingu, a czy nadałby się do jerkowania? czy ktoś z was ma doświadczenie z serią Avid Inshore? ma 2.30 długości i zastanawiam się czy nie za długi, no i jaki do niego multik?


#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 06:59

moim zdaniem kij 2,3 m jest zbyt dlugi do klasycznego jerkowania.

pozd JW :D

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 11:17

to zalezy jak lezy ... sa ludzie, ktorzy jerkuja kijami po 8' i nawet takie zalecaja ... sa tacy, ktorym kij powyzej 6' jest juz za dlugi ... to kwestia osobistych preferencji

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 sierpień 2009 - 14:06

Dokładnie za Pittem. Długość to preferencje, ale i wiele innych czynników - np. to jaką dysponujesz łodzią (czy jesteś w stanie stać wyżej od lustra wody - ile), od zakresu gramatury przynęt, od ryb jakie będziesz łowił. Najpowszechniejsze to jerkówki 6' - wygodne, krótkie do klasycznego łowienia. Krótsze - można, ja nie stosuję. Dłuższe nawet do 9' (!) widziałem takie a właściciele świetnie sobie takimi wędkami radzili.

Osobiście, do klasycznego jerkingu szczupakowego używam wędek od 6' do 7'10.

Pozdrawiam
Remek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych