Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Więcej wieści z ICAST 2009 -7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 13:52

Sorry Bezel,

Nie udało się. Dla miłośników G.Loomis będzie to ważne:

http://www.tackletou...t09gloomis.html

#2 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 lipiec 2009 - 13:55

nie no luz...teraz już za późno i tak :lol:

#3 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 20 lipiec 2009 - 17:59

Sorry Bezel,

Nie udało się. Dla miłośników G.Loomis będzie to ważne:

http://www.tackletou...t09gloomis.html



Nooooo, żeby to jeszcze był G.Loomis a nie tylko znak towarowy :unsure: :unsure:

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 20 lipiec 2009 - 19:23

Masz rację, ale kupili znak i teraz ich wyroby nazywają się G.Loomis. Nic na to nie poradzimy, tak jest ten świat skonstruowany - nie jest to pierwszy przypadek w biznesie przejęcia znaku towarowego.
A z ciekawości zapytam: czy miałeś okazję testować te nowe wyroby? Byłoby fajnie usłyszeć o różnicach.

#5 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 20 lipiec 2009 - 19:57

Podobno nowa marka blanków G Loomis'a - North Fork Composites miałaby rozpocząć dystrybucje od ICAST.

http://rodbuilding.o...2,307082,307092

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2009 - 21:21

@Tarłoś

Nooooo, żeby to jeszcze był G.Loomis a nie tylko znak towarowy :unsure: :unsure:


Intrygująco zabrzmiało - może napiszesz coś więcej? Tak żeby uniknąć niedomówień - skoro się już powiedziało A

Moim zdaniem blanki G-Loomis to nie tylko znak towarowy - to nadal jedne z najlepszych blanków na rynku (choć przyznaję, że modele z nowego GL-2 mi nie leżą i nie wydają mi się warte swojej ceny :wacko: ). Natomiast modele z GL3, IMX - wydaje mi się że trzeba naprawdę wiele złej woli żeby coś im zarzucić.

Osobiście bardzo boleję nad tym że G-Loomis zamyka sprzedaż blanków dla rodbuilderów i będzie produkował tylko gotowe kije :( Żeby nie pluć sobie w brodę, rzutem na taśmę zaopatrzyłem się w legendarny GL3 HS-9002 :D

@kryst
nie wiem co masz na myśli mówiąc o nowych modelach, ale Loomis sprzedał firmę Shimano w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku i nie spotkałem się żeby ktoś przez te kilkanaście lat narzekał (oprócz zastrzeżeń co do nowych GL2).
Co do samego znaku towarowego to jak widac na poniższym przykładzie, nadal jest on wiele wart, co tylko potwierdza rynkową pozycję G-Loomisa:

http://dockets.justia.com/docket/court-cacdce/case_no-2:2008 cv07197/case_id-429695/

\

#7 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 20 lipiec 2009 - 22:15

Friko,
to proste jak konstrukcja...
Nikt z klanu Loomis-ów nie pracuje i nie projektuje dla G-Loomis, więc jak japońce będą się trzymali sztywno technologii i cyklu produkcji to stare modele ( zaprojektowane jeszcze przez Loomis-ów) będą takie jak kiedyś, ale nowe to już będzie inna bajka.
Moim zdaniem to też jedne z najlepszych blanków na świecie, ale... ale tylko starsze modele, a wspomniany przez Friko HS9002 to powinien stać w Serves obok wzorca metra.






#8 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 21 lipiec 2009 - 06:14

@Friko,

Pisząc nowe miałem na myśli niebieską (starszą) i zieloną (pokazaną na ICAST 2009) serie wyrobów ze znakiem G.Loomis. I tylko do tego odnosi się moja wypowiedź. @MichalB pokazał dobry link, gdzie można dowiedzieć się trochę o nowych poczynaniach i planach Gary'ego Loomis'a.

Ot, i wszystko na ten temat z mojej strony. TT w swojej relacji zaprezentował info o wyrobach G.Loomis i ja zwróciłem na to uwagę, bo jeden wyrób mnie zainteresował, a że od 1995 roku nie jest to wyrób nadzorowany przez G.L., to już zupełnie inna sprawa. :D

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2009 - 06:48

Teraz rozumiem - z tym się mogę zgodzić niektóre sprawy pomimo upływu czasu bronią się po prostu, w tym przypadku jest to świadectwo że Garry Loomis odwalił kiedyś zwyczajnie kawał dobrej roboty.

Ciekawy jestem jak pójdzie ta nowa-stara inicjatywa, czyli North Fork; odczytuję to tak, że racji procesu wytoczonego Loomisom przez G.Loomis Inc. projket Loomis Outdoor został przebrandowany na North Fork właśnie. Życzę im jak najlepiej, oby przetrwali dłużej niż ATC. Swoją drogą, to ciekawa sprawa ten proces - próbowałem znaleźć w sieci jakieś wyniki tego postępowania ale bezskutecznie - może Łukasz coś będzie wiedział :unsure:


#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 21 lipiec 2009 - 17:56

Witam,

Chyba nie jest tak jak opisujecie produkty G Loomis. Od momentu sprzedażny wprowadzili wiele nowych wędek, które okazaly sie przebojami na rynku: muchówki z seri Streamdance HLS, Whisper Creek są uważane przez wielu wędkarzy na świecie za najlepsze ( tak tez jest w moim odczuciu- jest to sam top), speyowe modele Roaring River robią niesamowita furorę chociażby w UK- pamiętam doskonale wyraz twarzy jednego z najbardziej znanych wędkarzy ze Sportfisha po testach :D W zeszłym roku pojawiła się tez seria wędek GLX Crankbait- wprawdzie łowiłem tylko jednym modelem ale jak dla mnie była to najlepsza wędka castingowa tego typu jaka miałem w rekach i gdyby tylko były dostępne same blanki na pewno już by była w mojej kolekcji. Niestety trzeba je wziąć do reki, porzucać, połowic trochę co nie wszystkim pasuje.

Pozdrawiam,

Bujo

#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 21 lipiec 2009 - 19:31

Bujo,

Ale ja nie opisywałem wyrobów G.Lomis :unsure: , dałem tylko link do informacji. Kij G.Lomis miałem raz w ręku (kolegi), a że się mało, bardzo mało znam, to nie odważyłbym się na jakiekolwiek oceny.
Prawdą jest natomiast, że Gary Loomis nie ma obecnie nic wspólnego z wyrobami G.Loomis (oczywiście poza znakiem, który sprzedał) i coś kombinuje na boku, bo ciągnie wilka do lasu.
Muszę się z Tobą zgodzić - wyroby firmy G.Loomis są w dalszym ciągu uważane za światowy top. Co z tego może wynikać? Tylko tyle, że dziedzictwo G.L. nie zostało zaprzepaszczone! :D

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2009 - 21:47

@kryst
wydaje mi się że to jest dobre podsumowanie tej dyskusji. Fakt że Loomis wziął rozbrat z firmą którą kiedyś założył, a potem sprzedał sam w sobie niczego nie oznacza. Bo chociaż jest to uznany projektant blanków - to przecież nie jest jedyny w tym fachu ! Zwłaszcza że przychodzi zmiana pokoleniowa w rodbuilingu. Za kilkanaście lat, pewnie będziemy musieli uczyć się nazwisk chińskich projektantów blanków - co może być trudniejsze :lol:

#13 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 21 lipiec 2009 - 22:13

Bujo,

Ale ja nie opisywałem wyrobów G.Lomis :unsure: , dałem tylko link do informacji. Kij G.Lomis miałem raz w ręku (kolegi), a że się mało, bardzo mało znam, to nie odważyłbym się na jakiekolwiek oceny.
Prawdą jest natomiast, że Gary Loomis nie ma obecnie nic wspólnego z wyrobami G.Loomis (oczywiście poza znakiem, który sprzedał) i coś kombinuje na boku, bo ciągnie wilka do lasu.
Muszę się z Tobą zgodzić - wyroby firmy G.Loomis są w dalszym ciągu uważane za światowy top. Co z tego może wynikać? Tylko tyle, że dziedzictwo G.L. nie zostało zaprzepaszczone! :D



Witam,

@kryst- moja wypowiedz absolutnie nie dotyczyła watku jaki założyłeś tylko opinii jakie się pojawiły później, zresztą typowych czasem dla portalu. Dziedzictwo na pewno nie zostało zaprzepaszczone :D Podałem tylko przykłady nowych lini ich produktów, które są uznawane nie tylko w kraju ich pochodzenia.
To, ze Gary Loomis pracuje nad nowymi projektami moze tylko cieszyć koneserów klasowych wędzisk- jakie będą pokaże praktyka.

Pozdrawiam,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych