Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wersminia - łowisko C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 14:46

1. Jak tam wyglądają warunki noclegowe (czy domki posiadają ogrzewanie)?

2. Łodzie dostępne są z silnikami?

3. Jakieś "atrakcje" dla żon i dzieci?


Użytkownik szczupły Krzysiek edytował ten post 07 wrzesień 2016 - 14:56


#382 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 wrzesień 2016 - 17:33

1. Tak
2. Tak
3. Nie

#383 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 19:26

Jak to wszystko czytam to jakaś masakra z tymi rybami na tej wersminie. Ja mam lepsze efekty na wakacjach w okolicach Augustowa.



#384 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 07:24

Jak to wszystko czytam to jakaś masakra z tymi rybami na tej wersminie. Ja mam lepsze efekty na wakacjach w okolicach Augustowa.

Najserdeczniej w świecie GRATULUJĘ I ZAZDROSZCZĘ


  • Danni91 lubi to

#385 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 09 wrzesień 2016 - 09:45

W okolicach Augustowa? No to ciekawe  ^_^ dobrze znam te jeziora i raczej każdy narzeka i nikt się nie przyznaje do efektów.



#386 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1961 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 09 wrzesień 2016 - 09:52

Czasy chwalenia się okazami dawno minęły. U mnie na zbiorniku jak ktoś pyta, obcy, czy znajomy, czy coś bierze, to dostaje jednakową odpowiedź- zero brań. I nie ważne, czy brania są czy nie.


  • RokiFishBoa i jbk lubią to

#387 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 wrzesień 2016 - 20:16

Byłem dzisiaj po południu. 3 szczupaki na łódce ok 20cm na 19cm jerka :D, taki ok 50 cm i 70cm. Dodatkowo dwa spady średnich ryb. Do jerka wyszła ryba ok 80cm, ale zawróciła w ostatnim momencie. Nastawiony byłem na grubo w wodzie plywaly gumy 20cm i jerki, woblery 15-20cm.

#388 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 10 wrzesień 2016 - 22:57

Byłem na Wersminii kilka razy w tamtym roku. Nie złapałem nic dłuższego niż 60cm. Moim zdaniem woda ma potencjał i napewno jest tam sporo dużego szczupaka i innych ryb. Łowisko pilnowane, zarybiane i z dużą populacją dużego drapieżnika. Niestety jak to bywa w Naszym hobby nie zawsze jest nam dane połapać, ale woda napewno godna polecenia. Presja jest duża owszem, ale bylem kilka razy i pływało sporo łodzi. Wszyscy mieli podobne wyniki. Więc sądze, że z tym kłuciem to troche mit bo to nie jest oczko 1ha, żeby łapać cały czas te same ryby przy tak licznej populacji. Poprostu to trudne łowisko i tyle. Ogólnie polecam wszystkim .

z tego co wyczytalem 88 hektarow wody...to raczej jest oczko wodne, zwlaszcza jesli lowi tam regularnie kilka lodzi. ryba sie uczy szybko. poza tym duzo ryb szlag trafia po zlowieniu, bo 90 % ludzi nie potrafi zlapac w rece szczupaka, tak zeby go nie uszkodzic. im wiekszy, tym latwiej go ukatrupic. moim zdaniem na tym polega cala trudnosc tej wody, jesli jakas wystepuje. szczupak ktory nie jest molestowany ( i nie tylko szczupak )  jest glupi jak but i nie wazne czy ma 5 cm czy 105. takie sa moje prywatne obserwacje. pozdro



#389 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 11 wrzesień 2016 - 13:23

z tego co wyczytalem 88 hektarow wody...to raczej jest oczko wodne, zwlaszcza jesli lowi tam regularnie kilka lodzi. ryba sie uczy szybko. poza tym duzo ryb szlag trafia po zlowieniu, bo 90 % ludzi nie potrafi zlapac w rece szczupaka, tak zeby go nie uszkodzic. im wiekszy, tym latwiej go ukatrupic. moim zdaniem na tym polega cala trudnosc tej wody, jesli jakas wystepuje. szczupak ktory nie jest molestowany ( i nie tylko szczupak )  jest glupi jak but i nie wazne czy ma 5 cm czy 105. takie sa moje prywatne obserwacje. pozdro

Moje też :)



#390 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 14:50

z tego co wyczytalem 88 hektarow wody...to raczej jest oczko wodne, zwlaszcza jesli lowi tam regularnie kilka lodzi. ryba sie uczy szybko. poza tym duzo ryb szlag trafia po zlowieniu, bo 90 % ludzi nie potrafi zlapac w rece szczupaka, tak zeby go nie uszkodzic. im wiekszy, tym latwiej go ukatrupic. moim zdaniem na tym polega cala trudnosc tej wody, jesli jakas wystepuje. szczupak ktory nie jest molestowany ( i nie tylko szczupak )  jest glupi jak but i nie wazne czy ma 5 cm czy 105. takie sa moje prywatne obserwacje. pozdro

Moje też :)

 

A myślicie, że jak długą mają pamięć?


Użytkownik szczupły Krzysiek edytował ten post 13 wrzesień 2016 - 14:52


#391 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 13 wrzesień 2016 - 15:37

1. Jak tam wyglądają warunki noclegowe (czy domki posiadają ogrzewanie)?
2. Łodzie dostępne są z silnikami?
3. Jakieś "atrakcje" dla żon i dzieci?

1. Na stronie łowiska masz telefony wyp. domki. Tam gdzie ja byłem było ogrzewanie.
2. Tak za dodatkową opłatą - lepiej wcześniej się umówić.
3. Nie chyba ze lubią odpoczywać przed domem - moja juz tam nie pojedzie- chyba ze zacznie sama łowić.

#392 OFFLINE   lypc

lypc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Leszek

Napisano 20 wrzesień 2016 - 08:35

Jurek w dalszym ciągu tam rządzi ....:))



#393 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:03

Cześć, planujemy dwudniowy wypad nad Wersminię w nadchodzący weekend. Ma ktoś jakieś informacje o wrześniowych efektach? Z góry dziękuję za informacje 



#394 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 wrzesień 2016 - 05:57

Słabo...

#395 OFFLINE   Meth

Meth

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 22:17

Łowi się na tej wodzie okonie, czy każdy z nastawieniem na szczupaka?



#396 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 wrzesień 2016 - 07:47

okoń tam jest ładny, natomiast nie wiem, czy ludzie nastawiają się na nie celowo, czy tylko jako przyłów.



#397 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:24

We wrześniu (17-18.09) byliśmy sporą ekipą nad Wersminią. W 17 osób urządziliśmy sobie zawody naszego Koła. Powiem szczerze, że wyniki nie były rewelacyjne. Na tylu wędkujących w niedzielę (od 6 do 12) padło 6 szczupaków powyżej 50 cm (największy 68 cm) i 9 okoni (największy 28 cm). Ogólnie przez cały weekend złowiliśmy niewiele rozsądnych ryb. Bardzo dużo brań małych szczupaczków (około 40 cm) i okonków (około 15cm). Wygląda na to, że większe ryby są teraz na jesieni, po całym sezonie,  tak pokłute, że często płyną za przynętą i lekko pukają w nią bez możliwości zacięcia. Dużo wyjętych ryb ma ślady po poprzednich kontaktach z przynętą (uszkodzone pyski, skrzela itp.) więc nic dziwnego, ze kilka razy pomyślą zanim uderzą w blachę..... Tak jak pisali poprzednicy - wszystko wskazuje na to, że czasy świetności tego łowiska minęły. Podobno trafiają się momenty kiedy ta ryba fajnie żeruje ale coraz trudniej trafić w ten czas......



#398 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:48

Mając w planach ( 8 piździernika) wyjazd na Wersminie, nie są to optymistyczne wiadomości...

#399 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:51

Nie przejmuj się i tak ma lać deszcz przez cały tydzień...:)) Co do meritum, to rybka przez zimę odpocznie i na wiosnę znowu eldorado:)



#400 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:57

Nie przejmuj się i tak ma lać deszcz przez cały tydzień...:)) Co do meritum, to rybka przez zimę odpocznie i na wiosnę znowu eldorado:)


Może do końca kwietnia 😉
W okolicy są znacznie lepsze jeziora. Warto się rozejrzeć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych