Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkówka i gumówka po taniości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2009 - 10:30

Witam
Jako że nieoczekiwanie nadarza się okazja znowu połowić rozsądne ryby na jeziorze, a sprzęt szczupakowy już sprzedałem i zostałem z kijkami po 8-9 stóp szukam jerkówki i wędki do cieżkiej gumy, czyli jerkówka ok 6'-6'6 i 120g realnego wyrzutu, 30lb i gumówka ok 7' i c.w. do ok 2oz, mocy 20-25lb. Jako ze wędek będę używał bardzo sporadycznie wolałbym kupić jakieś seryjne kije, bez szału kasowego i wodotrysków. I jeszcze jedno ważne - koniecznie w dwuskładzie, od kiedy nad wodę mam więcej niż 5km jednoskłady zaczęły mi przeszkadzać w aucie. Za wszelkie sugestie bedę wdzięczny dozgonnie ;)

#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 lipiec 2009 - 10:42

Na sąsiednim forum Big M sprzedaje tani kijek firmy J z dosyć udanej serii Astral mam taki sam i go sobie chwalę a cena jest symboliczna
http://www.multiplik...hp?topic=3831.0

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2009 - 10:51

Milupa - Wielkie Dziękuję!!
Ten kij znam, miałem i lubiłem bardzo, wyciągnąłem na niego mnóstwo szczupaków i uczyłem się castingu. Niestety później sprzedałem i nie mogłem go już znaleźć. Nie ukrywam, że właśnie tej wędki tak naprawdę szukałem, bo miłe wspomnienia i śmieszna cena, a do moich sporadycznych użyć nie potrzebuję super-hiper kijka.

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:05

Witam
Jako że nieoczekiwanie nadarza się okazja znowu połowić rozsądne ryby na jeziorze, a sprzęt szczupakowy już sprzedałem i zostałem z kijkami po 8-9 stóp szukam jerkówki i wędki do cieżkiej gumy, czyli jerkówka ok 6'-6'6 i 120g realnego wyrzutu, 30lb i gumówka ok 7' i c.w. do ok 2oz, mocy 20-25lb. Jako ze wędek będę używał bardzo sporadycznie wolałbym kupić jakieś seryjne kije, bez szału kasowego i wodotrysków. I jeszcze jedno ważne - koniecznie w dwuskładzie, od kiedy nad wodę mam więcej niż 5km jednoskłady zaczęły mi przeszkadzać w aucie. Za wszelkie sugestie bedę wdzięczny dozgonnie ;)



poszedlbym w takim kierunku

St Croix PC70HF2 + ABU 5601JB, jakby sie okazalo, ze ABU nie wchodzi w gre to jeszcze zostaje cos takiego jak twoje ulubiune Curado 301DSV ... :D

pozd JW

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:10

multików to ja mam kilka, nie w tym problem. Problemem jest ze nie mam krótkich kijków, a jerkowanie z łodzi 9stopowym to trochę sport dla wytrwałych. że będę pewnie łowił 2-3 razy w roku to żal mi kasy na jakieś majonezy, 80plnów jak dla mnie w sam raz :D , tym bardziej że jeszcze wklejankę na okonia muszę sobie sprawić :lol: :lol:

#6 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:26

piękny przykład castingowego circle of life
Kuba zaczął od firmy dża, potem przerobił megabassy, MC ect., następnie polskie rękodzieło i na sam koniec wrócił do poczciwego jaxona.
no i niech ktoś tu powie ze te kije są do dupy :D
aczkolwiek fany będzie widok tego astrala z młynkiem za parę setek USD :D
pozdrówka

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 13:28

80plnów jak dla mnie w sam raz :D , tym bardziej że jeszcze wklejankę na okonia muszę sobie sprawić :lol: :lol:



no jaja sobie teraz z nas robisz? :huh:

zo 80 pln-ow to bedziesz sobie musial kupic odrazu trzy takie kije, zeby te 4-5 wypraw w roku jakos wyrzymaly. tak wiec odrazu wydasz 240 pln-ow

:mellow:

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2009 - 14:01

Bez przesady. Kijem tym łowiłem cały sezon. wyciągnąłem nim kilkadziesiąt szczupaków, w tym ryby 95 do 98cm (kilka sztuk). Ryb w okolicy 80paru było sporo. W większości łowiłem na duże fatso, później na slidera. Dał sobie radę bez problemu. Relacja jakość/łowność/cena po za konkurencją <_< Jak pisał Peresada później przerobiłem st croix, BPS, mefisto, MC żeby skończyć na Rodmasie, który był najlepszą jerkówką jaką miałem. Niestety teraz kije za ponad tysia mam rzeczne, na szczupaki płycej mam muchę a na jerkowanie kiedy mam łódkę ludkiem pełną będzie kij za 80pln... Jak ktoś na nim siądzie czy się przewróci nie ma kłopotu, będę go używał pewnie kilka razy w roku, żal mi trzymać 800plnów w wędce która stoi większość czasu w szafie.
Więc zamiast robić oczy lepiej mi podpowiedzcie jakiegoś króciaka pod gumę B)

Fakt, że pięknie będzie wyglądać jaxon z 203SW <_<

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 14:15

no 800 zl za jerkowke to faktycznie sporo, zwlaszcza, ze deklarujesz uzywanie jej kilka razy w roku. Niemniej ja jestem wyznawca teorii kupowania raz a dobrze, choc nie koniecznie najdrozej. Daltego poszukalbym jakiegos taniego gotowego amerykanca...

pozd JW :D

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 18:29

@kuba
w klaksony polazles, jak kargulowa mucka w pawlakowa szkode :lol: ale jak ten klakson pasuje, to daj ci panie boze :D

siedem stopek pod gume i z sensem (z tym, ze nie tak calkiem biedronka) to moze przypadkiem 7' sanktkroiks ofszor podpasowac ... szczyt uleglejszy niz avid, piekielny power z dolnika, szczupakowa gume na luzie obleci ... a i moze sie i na jerka zalapie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych