Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#4821 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 grudzień 2021 - 22:13

Sum i szczupak wytłuczone, sandacz w tym samym kierunku podąża. Także niedługo będą poszukiwane dobre przepisy kulinarne na bolenia ostatniego drapieżnika zalewu. A później tylko krąp.
  • MaleX i Jabberwokie lubią to

#4822 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 grudzień 2021 - 01:45

Winą związku jest taka, że przyjmuje każdego gamonia, byle by zapłacił składki. Nie słyszałem, by sąd koleżeński wydalił jakichś ludzi, bo nie przestrzegają przepisów.
Wprowadzisz jakieś limity i większe wymiary lub wymiary widełkowe, to są tylko martwe przepisy, bo większość wędkarzy będzie miała w poważaniu. Nic poradzę, że większość naszych rodaków uważa się za Europejczyków, a myślenie ludzi trzeciego świata.
Napiszesz, że kontrole załatwiły by temat, to napisz kto to by zrobi. Czy społecznicy zwolnią się z pracy i będą społecznie pilnować wód PZW? Policja?
Zwykli wędkarze powinni mieć świadomość, że gdy dziś zabiorę za dużo, to jutro mogę już nie połowić wcale.
Odnośnie łowisk specjalnych, tam jest proste rozwiązanie: płacisz za możliwość łowienia i za każdą zabraną rybę. Gdy tak było ba wodach PZW, to ludzie szybko by się nauczyli wypuszczać ryby. Tylko problem z egzekwowaniem takich zasad.

Nudzi mnie czytanie w kółko tego samego. Ze wędkarze powinni mieć świadomość. A niby skąd tą świadomość maja mieć? To wymagać od wędkarzy wiedzy zawodowej w kierunku hodowli ryb????  Co związek zrobił w kierunku tego podwyższania świadomości???? Cokolwiek zrobił? Czy tylko wymaga? Z góry wiesz, że wprowadzenie widełkowych wymiarów i restrykcyjnych limitów skończy sie niepowodzeniem. Pewnie, że tak, ale dla związku który straci chętnych do płacenia składek. No i dobrze. Zostali by pasjonaci wędkarstwa. Nie amatorzy darmowych rybek. Kto ma pilnować pytasz? Policię na drodze ciężko spotkać, ale przepisów o ograniczeniu prędkości ludzie przestrzegają. A Ty zakładasz, że wędkarze przestrzegać nie będą> Robisz z ludzi domyślnie kłusowników...Wypraszam sobie takie myślenie. W każdym okręgu są etatowi członkowie straży rybackiej. Tej zawodowej, i tej społecznej. To ile w Twoim związku złapano kłusowników? Ile okręg spraw za nielegalny zabór mienia komukolwiek wytoczył????? A przecież ci ludzie biorą kase. To tak za nic? No skoro nie chcą karać swoich - to niech sobie okręgi zawierają porozumienia na wymianę strażników. Nie będzie kumoterstwa... Itd itp... Na prywatnych łowiskach nie ma problemu z kradzieżami ryb... 


  • Mirek* lubi to

#4823 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 grudzień 2021 - 08:11

Na siemianówkę zostało przydzielonych dwóch strażników i uwierzcie że pracują codziennie. Nie uganiają się za wędkarzami w ciągu dnia lecz patrolują w nocy zalew, to co wędkarze złowią w ciągu dnia to jest kropla tego co w nocy odłowią kłusownicy. W poprzednich latach było pewnie na odwrót albo przynajmniej pół na pół. Wypisywanie że ktoś złowił i zabrał rybę na patelnie jest to okazywanie krótkowzroczności bo zalew, niestety ale pracuje jak dobra fabryka na trzy zmiany.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • wujek, Mirek* i kkonrad lubią to

#4824 OFFLINE   jankee

jankee

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjamiasto

Napisano 25 marzec 2022 - 21:18

A na Siemianówce PZW pozyskuje tarlaka sandacza na ikrę. Do tej pory pozyskano ponad 2 tony ryb. Akcja trwa .

#4825 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 25 marzec 2022 - 21:43

Hmmm... czy kolega był przy tych odłowach? Na stronie PZW znalazłem informację, że złowili 68 sztuk sandaczy i 10 boleni. Wynika z tego że jeden sandacz miał średnio ok. 29 kg. Czyli ktoś tu konfabuluje. Ciekawi mnie kto.

#4826 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 26 marzec 2022 - 05:22

Hmmm... czy kolega był przy tych odłowach? Na stronie PZW znalazłem informację, że złowili 68 sztuk sandaczy i 10 boleni. Wynika z tego że jeden sandacz miał średnio ok. 29 kg. Czyli ktoś tu konfabuluje. Ciekawi mnie kto.

Poczta pantoflowa zaczęła już działać..., a dodatkowo, każdy dokłada od siebie po 100 kg... :ph34r:



#4827 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 710 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 26 marzec 2022 - 07:54

A na Siemianówce PZW pozyskuje tarlaka sandacza na ikrę. Do tej pory pozyskano ponad 2 tony ryb. Akcja trwa .


z 2 ton sandacza da się zaspokoić wszystkie operaty w Polsce 😉
  • Mysha lubi to

#4828 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 marzec 2022 - 08:49

z 2 ton sandacza da się zaspokoić wszystkie operaty w Polsce 😉


Ja nie jestem pewien czy to są sandacze. Jeśli mają średnio po 30 kg to wygląda mi to bardziej że mamy zbiornik z okoniami nilowymi 😂.
  • tlok i cobrax lubią to

#4829 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 maj 2022 - 14:17


Witam. Możecie podrzucić dostępne miejsce żeby zrzucić belly boat'a? Wszędzie zakaz stoi ale może akurat coś się trafi... Interesuje mnie także dostęp od strony Cisówki.
Lokalizacja pinezki: 52.907799,23.820298
Lub: 52.933037,23.8432794df1283cccdebfda82a92354b81b6ac4.jpg0026bbbf1d93285a4e276f5e5027edd7.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

#4830 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 maj 2022 - 16:48

Witam. Możecie podrzucić dostępne miejsce żeby zrzucić belly boat'a? Wszędzie zakaz stoi ale może akurat coś się trafi... Interesuje mnie także dostęp od strony Cisówki.
Lokalizacja pinezki: 52.907799,23.820298
Lub: 52.933037,23.843279

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

  

 

od Cisówki nie dojedziesz strefa przygraniczna zakaz wjazdu


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 09 maj 2022 - 18:59


#4831 OFFLINE   jankee

jankee

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjamiasto

Napisano 09 maj 2022 - 20:08

Ale do miejscowości Budy dojedziesz, i tam już sam kombinuj gdzie i jak.
  • juranty lubi to

#4832 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 10 maj 2022 - 08:09

Dawaj znac jak bedziesz wybieral sie na siemke z belly :)  



#4833 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 10 maj 2022 - 08:25

Przypominam tylko że nasz kochany zarząd zezwolił spinningować dopiero od czerwca...

#4834 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 10 maj 2022 - 09:35

Przypominam tylko że nasz kochany zarząd zezwolił spinningować dopiero od czerwca...

i prawidłowo panie kolego



#4835 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 maj 2022 - 16:45

Przypominam tylko że nasz kochany zarząd zezwolił spinningować dopiero od czerwca...

to akurat bardzo dobrze, a nawet przed 1 powinni wsadzić ichtiologa na łódkę i niech patataja zobaczyć czy sandacze zeszły z gniazd, jeżeli nie to jeszcze wydłużyć  okres ochronny lub zrobić strefy bez wędkowania 



#4836 OFFLINE   juranty

juranty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:P

Napisano 16 maj 2022 - 09:50

to akurat bardzo dobrze, a nawet przed 1 powinni wsadzić ichtiologa na łódkę i niech patataja zobaczyć czy sandacze zeszły z gniazd, jeżeli nie to jeszcze wydłużyć  okres ochronny lub zrobić strefy bez wędkowania 

Bardzo popieram. Połowy na spinning powinny być dozwolone od momentu, gdy samce znikną z gniazd nie dlatego, że ktoś je złowił, ale po opuszczeniu gniazda przez potomstwo.


  • wisniowy21 lubi to

#4837 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 czerwiec 2022 - 14:31

A na Siemianówce wodę spuścili, że się nikt nie chwali?
Jak tam otwarcie sezonu Panowie?

#4838 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 03 czerwiec 2022 - 14:37

Nie piep..,bo ja jutro jadę😉

Użytkownik Rebel64 edytował ten post 03 czerwiec 2022 - 14:37

  • S.N. lubi to

#4839 OFFLINE   Rafał WS

Rafał WS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Chomka

Napisano 03 czerwiec 2022 - 15:22

Pływałem 1 czerwca, złowilem trzy sandacze 49 53 56 trochę łódek pływało ze 30 w zasięgu oka
  • cyprys19 lubi to

#4840 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 03 czerwiec 2022 - 18:40

A na Siemianówce wodę spuścili, że się nikt nie chwali?
Jak tam otwarcie sezonu Panowie?

Woda ładna, dosyć wysoka. Dzisiaj zero od rana do 17-tej. Kilka pstryków, dwie ryby wyjęte na łódce obok, na slipie generalnie narzekania, ale coś tam ludzie powyciągali, nawet szczupaki.
  • cyprys19 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych