Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 08 kwiecień 2018 - 17:47

W okolicach starego dworu i w zasięgu wzroku nikogo nie było na wodzie :)

#1422 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 08 kwiecień 2018 - 18:27

W okolicach starego dworu i w zasięgu wzroku nikogo nie było na wodzie :)

A okonie brały,wytarte ?



#1423 OFFLINE   Zdrodu88

Zdrodu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Rdz

Napisano 08 kwiecień 2018 - 18:32

Okoni nie było :( dwa sandałki wpadły takie po 48 cm

#1424 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 08 kwiecień 2018 - 18:36

Pierwsze pływanie w tym roku zaliczone. Nie było rewelacji, ale 9 h na wodzie zrelaksowało mnie niesamowicie. Jutro chyba zrobię powtórkę... ;)



#1425 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 10 kwiecień 2018 - 17:36

Brak brań okoni. Może to sygnał, by dać zaporówkom i jeziorom odpocząć. Niech się rybki w spokoju wytrą.
  • juranty lubi to

#1426 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 10 kwiecień 2018 - 17:39

Brak brań okoni. Może to sygnał, by dać zaporówkom i jeziorom odpocząć. Niech się rybki w spokoju wytrą.

 

Na brak okoni niestety nie wpływa tarło na Siemianówce...



#1427 OFFLINE   Sandi

Sandi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2018 - 08:17

Na wodach gdzie występuje sandacz powinien być zakaz wędkowania z łodzi do końca maja .

Pozdrawiam


  • PAMPUCH71 lubi to

#1428 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 kwiecień 2018 - 10:20

Kolego a  zobaczysz co się będzie działo z sumem w czerwcu . Miód malina i do wora. Etyki nikt cię nie będzie uczył ale z czystej przyzwoitości darował byś sobie takie opisy na publicznym forum . Trzeba było pisać o okoniach ale tu nie było widzć pola do popisu . 



#1429 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 11 kwiecień 2018 - 17:01

Muszę zadać kilka pytań, które nasunęły mi się po ostatnich wypowiedziach w tym wątku. Jaka jest różnica w wypuszczaniu okoni, przyłowów szczupaka i sandacza teraz a w okresie po tarłowym, czyli już nie ochronnym .??? Czy jest to jakoś naukowo udowodnione, że jeśli ryba ma okres ochronny i tarło, złapana ma niewielkie szanse na wytarcie się, a nawet na przeżycie.??? Czy wędkarze, którzy łowią klenie, jazie i pstrągi i mają przyłowy, są bardziej etyczni, niż Ci którzy się nastawiaj na okonia i równięż mają przyłowy...???. Może ktoś mi odpowie na pytania, które mnie nurtują.... ;)



#1430 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 17:24

...Czy jest to jakoś naukowo udowodnione, że jeśli ryba ma okres ochronny i tarło, złapana ma niewielkie szanse na wytarcie się, a nawet na przeżycie.???...

 

 

Czy "zdjęcie" ryby z gniazda pilnującej ikry przed białorybem, który ją sobie wyżre przed wykluciem wyrządza szkody czy nie?


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 17:26

  • PAMPUCH71, Sylwek1981 i Sandi lubią to

#1431 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 11 kwiecień 2018 - 17:29

Czy "zdjęcie" ryby z gniazda pilnującej ikry przed białorybem, który ją sobie wyżre przed wykluciem wyrządza szkody czy nie?

 

Moje pytanie nie dotyczyło "zdjęcia" ryby z gniazda. Proszę o czytanie ze zrozumieniem i zastanowienie się nad odpowiedzią...


Użytkownik Werem edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 17:31


#1432 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 kwiecień 2018 - 18:17

Muszę zadać kilka pytań, które nasunęły mi się po ostatnich wypowiedziach w tym wątku. Jaka jest różnica w wypuszczaniu okoni, przyłowów szczupaka i sandacza teraz a w okresie po tarłowym, czyli już nie ochronnym .??? Czy jest to jakoś naukowo udowodnione, że jeśli ryba ma okres ochronny i tarło, złapana ma niewielkie szanse na wytarcie się, a nawet na przeżycie.??? Czy wędkarze, którzy łowią klenie, jazie i pstrągi i mają przyłowy, są bardziej etyczni, niż Ci którzy się nastawiaj na okonia i równięż mają przyłowy...???. Może ktoś mi odpowie na pytania, które mnie nurtują.... ;)

Najkrócej jak mogę. Etyka wędkarska ...w praktyce nie istnieje bo pewnych rzeczy nie przeskoczymy !. Ramy umowne od 01.05 i co?, ano to że niektóre osobniki "wycierają się" jeszcze przez np. cały maj!. Złowiłem w maju, mam ochotę zabrać (bo już można), zabieram, patroszę i... ups ikra!. W moim pojęciu: nie róbmy ŚWIADOMIE tego co jest zabronione.


Użytkownik grzybek38 edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 18:18


#1433 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 18:33

Moje pytanie nie dotyczyło "zdjęcia" ryby z gniazda. Proszę o czytanie ze zrozumieniem i zastanowienie się nad odpowiedzią...

 

Muszę zadać kilka pytań, które nasunęły mi się po ostatnich wypowiedziach w tym wątku. Jaka jest różnica w wypuszczaniu okoni, przyłowów szczupaka i sandacza teraz a w okresie po tarłowym, czyli już nie ochronnym .??? Czy jest to jakoś naukowo udowodnione, że jeśli ryba ma okres ochronny i tarło, złapana ma niewielkie szanse na wytarcie się, a nawet na przeżycie.??? 

 

:)

 

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie to jaśniej wyjaśnić, pozdrawiam!


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 18:36

  • PAMPUCH71 i NOMAK BBI lubią to

#1434 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 18:43

Moje pytanie nie dotyczyło "zdjęcia" ryby z gniazda. Proszę o czytanie ze zrozumieniem i zastanowienie się nad odpowiedzią...

no właśnie Maciek_7 odpowiedział ci bardzo trafnie  na wątpliwości.

Samce sandacza obecnie (nawet do końca czerwca) pilnuje ikry na gnieździe + co  bardzo ważne natlenia ją płetwami. Jak go wyciągasz jako przyłów to po wypuszczeniu często do gniada nie wraca lub wraca za późno. 

Wówczas łapiąc kilka sandaczy jako przyłów jednego dnia , nawet po wypuszczeniu możesz nieświadomie zniszczyć od kilkuset tysięcy do kilku milionów ziaren ikry (tylko jeden wędkarz w jeden dzień)

Jak więc widzisz nie chodzi tylko o etykę ale rzeczywiste straty w pogłowi sandacza,który moim zdaniem  jest gatunkiem bardzo atrakcyjnym i warto o niego dbać na tej naszej Siemce.

Pozdrawiam 


  • Profil_Nieaktywny i Sandi lubią to

#1435 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 kwiecień 2018 - 21:41

Czyli teoretycznie co najmniej do końca czerwca, powinien być zakaz łowienia drapieżników, ze względu na sandacza, czy suma, chyba że nastawiając się na szczupaka zastosujemy przynęty np. 20 cm +. Jeżeli chodzi o dbanie o sandacza, szczupaka, suma, czy okonia to po ostatnim sezonie nie łudził bym się, że nasze życzenia wypowiadane na forum się spełnią, o czym zresztą świadczy odrzucony ostatnio wniosek dotyczący m.in. górnych wymiarów ochronnych na Siemianówce.Od 1 maja miłośnicy będą mogli bez żadnych przeszkód tłuc metrówki. Realnie patrząc procent wypuszczających chociażby większe ryby to pewnie granice 5%. 

A odnosząc się ogólnie do "etyki" wędkarskiej...

Jakiś czas temu na forum moderator/administrator usunął zdjęcie ryby, ponieważ leżała na pisaku i jak to argumentował na forum "traktuje się ryby po królewsku". 

Nie pamiętam dokładnie wątku (szukałem i chciałem tam odpisać, ale nie znalazłem). Pomijając fakt samego kłucia ryby.. To np. czy o traktowaniu po królewsku świadczy używanie kotwic z zadziorami? Proponuje prosty test, wbijmy sobie kotwicę z zadziorem i wyciągamy:) Mówię o tym dlatego, że bez problemu możemy wstawić zdjęcie z rybą, które z pyska sterczy kotwica z dużym zadziorem. 

Kolejna kwestia - możemy wstawić zdjęcie z boleniem złowionym w styczniu, ponieważ władze okręgu miały taki kaprys, by znieść okres ochronny. Zgodnie z prawe, zgodnie z sumieniem? Mnie tylko dziwi, że z jednej strony zwracamy uwagę na patologię PZW, z drugiej jeżeli daje nam możliwość to korzystamy...


  • Adrian Tałocha, motylW1, mentnooki i 1 inna osoba lubią to

#1436 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 kwiecień 2018 - 14:20

Panowie dyskutanci.

To jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Jeśli osobiste wycieczki tak Was fascynują, poubliżajcie sobie w prywatnych wiadomościach. Kolejne odniesienia personalne będą karane.



#1437 OFFLINE   artur_rt222

artur_rt222

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 12:11

Sezon się rozpoczyna powoli już dzisiaj duzo łódek na wodzie na malym zbiorniku lecz niestety smuci fakt że juz stoją blisko czcin za białą rybą a za siebie 2 wedki na żywca szkoda słów i z brzegu to samo.

#1438 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 kwiecień 2018 - 15:05

Panie jakie okonie biorą na żywca... Pewnie takie rzeczy można usłyszeć.

#1439 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 15 kwiecień 2018 - 15:50

Dziki Wschód
Nic dodać, nic ująć. Tak na tej naszej kałuży już jest.

#1440 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 15 kwiecień 2018 - 19:42

Niestety, dało się zauważyć i na małym zalewie i  na starym moście tzw. okoniowych "żywcaży". 

Napiszę tak, okoń jest już wytarty i pięknie brał. Szukajcie a znajdziecie :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych