Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rolka kotwiczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 01 maj 2014 - 20:34

Dziób jest identyczny jak w łodzi której zdjęcie wstawiłem wcześniej.

#22 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 maj 2014 - 06:41

Rozbudowałem powierzchnie podstawy / blacha z kwasówki/aby śruby były od siebie jak najdalej/ w Twojej rolce są skupione i faktycznie można to wszystko wyrwać 10kg kotwicą/. 6f308156027481fcm.jpg

#23 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 02 maj 2014 - 21:30

Może dospawam blaszkę do tej którą
mam,taką szeroką i przez nią dopiero przywiercę ją do pokładu?

#24 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 02 maj 2014 - 21:42

No pod tą pojedynczą dziure i tak trzeba dać od góry pokładu coś "sporego" bo przy wyciąganiu kotwicy tam będzie największe obciążenie w sensie nacisku ;) na tych dwóch z tyłu już nie tak duże, zamiast spawania to już lepiej flansze na plazmie zrobić ale po co ? Jak nie chcesz na parasolki czy kotwy to wkręcić porządna deche pod laminat a szczeline po jej aplikacji wloknem potraktować i tyle.

#25 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 maj 2014 - 22:07

No pod tą pojedynczą dziure i tak trzeba dać od góry pokładu coś "sporego" bo przy wyciąganiu kotwicy tam będzie największe obciążenie w sensie nacisku


Własnie z ta sruba jest najmniejszy problem gorzej z tymi dwoma/ może być więcej np.4/ gdyż na nie działa dzwignia. Jeśli powierzchnia pod tą blache jest w miare równa możesz zastosować dodatkowo uszczelniacz-klej/Sika do zastosowań w żeglarstwie/. Sposobów jest wiele np. pod ta blachą centralnie można wyciąć otwornica otwór np. 50mm i przez niego włożyć dłuższy płaskownik z przyspawana nakretką lub nagwintowany centralnie/ przymiarka jak długi sie zmiesci/ i całość skręcona do kupy i uszczelniona/ Siką/.Ale to już będzie mocarna rzecz.
Ostatnio zrobiłem u siebie platformy na której staje dwóch gosci po 100kg i nawet nie drgnie.
1399065122imag0149.jpg

Użytkownik jans edytował ten post 02 maj 2014 - 22:14


#26 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 06 maj 2014 - 20:01

Dziób wygląda tak dokładnie.

Załączone pliki



#27 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 06 maj 2014 - 20:16

Ja to widzę tak,w tym miejscu w którym jest miarka mogę przewiercić śruby na wylot,może przykręcić blachę i do niej przykręcić na wierzchu rolkę, od spodu dać dokładnie taką samą blachę, dać duże podkładki i nakrętki.Myślę że taka konstrukcja byłaby mocna,co myślicie?Może ktoś z Was ma narzędzia aby dociąć taki kawałek blachy?

Załączone pliki

  • Załączony plik  kotwa.jpg   54,65 KB   7 Ilość pobrań


#28 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 07 maj 2014 - 09:24

Wydłużył bym te elementy na lewo i prawo.

 

Zrób szablom z tektury może coś pomyslimy.


Użytkownik jans edytował ten post 07 maj 2014 - 09:34


#29 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 07 maj 2014 - 10:48

Ok jak będe nad zegrzem to odrysuje i się odezwę.



#30 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2014 - 07:09

Możesz wyciąć kawałek pokładu i w jego miejsce wstawić luk holta. Szkutnik będzie teraz u mnie wymieniać rozwaloną rolkę, która się ułamała i podsunął takie rozwiązanie. Na przyszłość jak znowu coś się będzie działo zawsze będzie dostęp do mocowania w górnym płaszczu łódki.

#31 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 15 maj 2014 - 09:28

Zrobiłem szablon z tektury pod to okucie dziobu,macie może możliwość wyciąć coś takiego z nierdzewki w rozsądnych pieniądzach?



#32 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 maj 2014 - 09:50

Jedź na skup złomu, kup kawałek nierdzewki o pożądanej grubości i rozmiarach. W markecie nowa tarcza do stali nierdzewnej (nie używaj tarczy którą wcześniej cięto zwyklą stal). Jak nie masz slifierki, to pożycz od sąsiada. 15 minut i pozamiatane. Sądzę, że się zamkniesz w 20 PLN.



#33 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:34

Cześć,

 

Noszę się z zamiarem zakupu rolki kotwicznej. Na co zwracać uwagę przy zakupie ?

jakich linek używać żeby wyciąganie ciężara było szybkie i komfortowe ?

Czy ucho prowadzenia za rolką to dobre rozwiązanie ( czy nie powoduje oporu i nie przyczynia sie do przecierania linki)?

Może ktoś posiada linki do sprawdzonego sprzętu albo podpowie jak zrobić takie coś samemu ?

 

Pozdrawiam Michał

 



#34 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:39

siemka Zakup taką a nie będziesz narzekał,,,,,http://www.boatshop....zekowa,839.html



#35 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:40

Troche przydatnych informacji : http://www.multiplik...p?topic=12265.0


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 19 grudzień 2014 - 17:45


#36 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:50

jesli dyponujesz spawarka i jakimiś szmelami a mianowicie profile/płaskowniki/kontowniki to odrobina wyobraźni i zrobisz solidna rolke na lata. ja zrobilem sam jedyne koszty jakie poniosłem to rolka z łożyskiem ok7-8zł i knaga zaciskowa z 10zł. wazne zeby rolka była na możliwie długim wysięgniku nie wali wtedy ciężarek po dziobie i przy lzejszych łodziach w pojedynke coś tam mocniej doważy ci przód. nie wygląda to może jakoś mega estetycznie ale role swoją spełnia doskonale.



#37 OFFLINE   towmala

towmala

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GINAŁ

Napisano 19 grudzień 2014 - 18:32

Witam,u siebie w łodzi sam zmajstrowałem sobie wciągarkę do kotwicy i służy mi dobrze kilkanaście lat,z moich obserwacji wynika że najlepiej jakby stelaż był nierdzewny,mi wystarczył o długości 20cm.(chodzi o to żeby kotwica nie obijała kadłuba),ale czym dłuższy tym mocniej trzeba go zamocować na łodzi,rolka  z leflonu(nie trzeba łożysk i jest "smarowany" wodą),najlepiej jakby była wytoczona w środku w V (wyciska przez to wodę ze sznura).Linka o grubości min.10mm. żeby nie wżynała się za mocno w ręce.Ucho prowadzenia ,jeżeli załamuje kąt linki to już duże utrudnienie w wyciąganiu kotwicy, lepiej jakby znajdowało się na samej rolce i na naprężonej lince,przy wyciąganiu kotwicy nie dotykało sznura a na lużnej zabezpieczało linkę przed spadnięciem z rolki.Pozdrawiam



#38 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 grudzień 2014 - 18:40

u mnie tak to wygląda łódź wazy ponad 100kg i mozna za to śmiało podnocić przy transporcie

226d57417e23ef37med.png



#39 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:45

Używam takiej http://m.bass-sklep.pl/item/3131333438 i chwalę sobie. Standardowe kotwice 9 i 14 kg nie stanowią problemu.Najważniejsza jest natychmiastowa blokada wypuszczonej linki i przy odrobinie wprawy możliwość obsługi jedną ręką. Jest też wersja montowana na stałe bez możliwości obracania i demontażu. Linkę kupiłem w sklepie sportowym jakąś wspinaczkową , średnica 14 mm.
  • ManieQ lubi to

#40 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 19 grudzień 2014 - 22:07

mam taki sam uchwyt, fajne jest to ze mozna go wypiac i z cala kotiwca schowac do schowka






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych