Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z pianki


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
385 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   aXon

aXon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Napisano 28 październik 2010 - 11:02

i kto mnie uratuje przed takimi osobami...
zero bezinteresownosci... nie dziwie sie ze ten kraj schodzi na psy...

a co do pytania czytalem watek od poczatku i nie wiem czy mozna kupic jeszcze male ilosci bo ktos napisal ze tylko 10litrow(kg?)
wiec zeby juz nie dzwonic po firmach i wkurzac ludzi ktorzy zarabiaja na chleb spytalem tych co moze w wolnej chwili siedza sobie na forum..

pozdrawiam :D


#242 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 październik 2010 - 11:35

i kto mnie uratuje przed takimi osobami...
zero bezinteresownosci... nie dziwie sie ze ten kraj schodzi na psy...

a co do pytania czytalem watek od poczatku i nie wiem czy mozna kupic jeszcze male ilosci bo ktos napisal ze tylko 10litrow(kg?)
wiec zeby juz nie dzwonic po firmach i wkurzac ludzi ktorzy zarabiaja na chleb spytalem tych co moze w wolnej chwili siedza sobie na forum..

pozdrawiam :D

Spodziewasz się bezinteresowności? To może sam podziel się najpierw wiedzą której zdobycie wiele Cię kosztowało (i tu myślę o czystej gotówce a nie tylko wysiłku).
Tylko nieliczni wiedzą ile kasy trzeba utopić aby do czegoś w tej tematyce dojść. Ile setek kształtek i ile różnych materiałow i to nie tanich wlądowało w koszu. Kiedyś jeden drobniutki błąd i to w zaufaniu do urządzenia elektrycznego kosztował mnie około 600 już niemalże ukończonych woblerów. Efekt - kosz.
Powiem wprost. Chcesz wiedzieć coś o drucie to Ci powiem bo to prawie proste jak drut. Chesz wiedzieć coś o chemii to albo się sa się naucz, albo niech ktoś Cię czegoś nauczy. Nie oczekuj jednak, że zrobi to za darmo.
Masz rację, że ten kraj schodzi na psy. Jednak powód jest inny:
Zbyt dużo osób stara się jechać na cudzym grzbiecie zamiast zabrać się do roboty!

#243 OFFLINE   aXon

aXon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Napisano 28 październik 2010 - 12:52

troszke ta odpowiedz nie pasuje do mojego postu tylko tego wyzej :D wiec nie bede odpisywal (bo co do techniki itp. to masz 100% racje. nie jest prosto oddac tyle wysilku i kasy na testy komus od tak sobie na forum)

ja jednak pytalem tylko o cene i ilosc izopianu :D
(a na takie cos to mysle ze nie mialbys wyrzutow odpowiedziec:)

pozdrawiam goraco
aXon


#244 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 październik 2010 - 16:55

Po co się pakować w piankę? Tylko po to, żeby robić to zarobkowo, w przeciwnym wypadku nie ma sensu. To jest masakryczny wkład czasu, tak jak pisał @Sławek. A są po stokroć bardziej efektywne sposoby zarabiania :D . Naprawdę dla tych 100 wobków rocznie lepiej poświęcić czas na struganie, przyniesie to o wiele więcej frajdy a efektyw są szybsze.

#245 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 28 październik 2010 - 17:19

troszke ta odpowiedz nie pasuje do mojego postu tylko tego wyzej :D wiec nie bede odpisywal (bo co do techniki itp. to masz 100% racje. nie jest prosto oddac tyle wysilku i kasy na testy komus od tak sobie na forum)

ja jednak pytalem tylko o cene i ilosc izopianu :D
(a na takie cos to mysle ze nie mialbys wyrzutow odpowiedziec:)

pozdrawiam goraco
aXon


Izopian jest niedrogi i łatwy do zdobycia. Jakieś 10 minut szukania i jeden telefon. Ty wolisz pisać na forum i czekać.

Mam nadzieję, że nie pomogłem ;)

#246 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 29 październik 2010 - 06:51

i starczy na jakies 1000 wobkow

#247 OFFLINE   aXon

aXon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Napisano 29 październik 2010 - 09:37

Po co się pakować w piankę? Tylko po to, żeby robić to zarobkowo, w przeciwnym wypadku nie ma sensu. To jest masakryczny wkład czasu, tak jak pisał @Sławek. A są po stokroć bardziej efektywne sposoby zarabiania :D . Naprawdę dla tych 100 wobków rocznie lepiej poświęcić czas na struganie, przyniesie to o wiele więcej frajdy a efektyw są szybsze.



Moze masz i racje. nie chce zarobkowo klepac woblerkow tylko zrobic pare, parenascie sztuk takich ktorych nie ma w sklepach a ktore na pewno by mi sie przydaly.

co do pianki to wlasciwie nie chodzilo mi o woblery a o wykonanie kopyta na kadlub zaglowki RC (na radio)

pozdrawiam

#248 OFFLINE   aXon

aXon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiaÅ‚ystok

Napisano 29 październik 2010 - 09:45

================
Izopian jest niedrogi i łatwy do zdobycia. Jakieś 10 minut szukania i jeden telefon. Ty wolisz pisać na forum i czekać.

Mam nadzieję, że nie pomogłem ;)
================

nabijasz sobie staty na forum czy dostales okresu ze piszesz dla nikogo nie potrzebne rzeczy?
gdzie byli twoi rodzice?

na prawde niektorzy ludzie z forum powinni isc do psychologa bo pozniej moze byc juz ciezko wyjsc z tego

pozdrawiam :D



#249 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOÅ›wiÄ™cim MaÅ‚opolska

Napisano 29 październik 2010 - 11:44

aXon mi to wyglÄ…da na okres ;) .

LASSOjbait powstrzymaj się od zgryzliwych uwag,i sugerowania że ktos jest leniwy i mu sie nie chce szukać,nie chcesz pomóc i dzielić się wiedzą ,to po co zaśmiecasz wątek.Twoje dążenie do szukania zadym jest zastanawiające. :unsure:

#250 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 29 październik 2010 - 15:55

Wszystko siÄ™ zgadza.
1. Tępię posty leniwych małolatów, którym się nie chce samemu poszukać (oprócz sytuacji w której znalezienie czegoś jest rzeczywiście trudne)
2. Mam okres
3. Nabijam sobie posty. Od 6 lat chyba z 600 nabiłem :D

#251 OFFLINE   anthrax

anthrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 22:17

Zdravím.Som z Slovenska.Nejaký już poÅ›wiÄ™cać czasu na produkcji maÅ‚ych woblerów .. robiÄ™ je z balsy.ChcÄ™ iść do odlievanie.Napí¹e ktoÅ› mail (marossi-apl@azet.sk), z jakiego materiaÅ‚u użyć do odlewania i jakie materiaÅ‚y do formy.PrzeczytaÅ‚em caÅ‚y wÄ…tek.Nie mamy izopanol.Gdzie można kupić.Nie wiem, Polska, przetÅ‚umaczyÅ‚em caÅ‚ego google.Pozdrawiam i doÅ‚Ä…czyć ich woblerów.

Załączone pliki



#252 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • ImiÄ™:andy

Napisano 21 kwiecień 2011 - 16:24

Z materiałami na rynku jest całkiem dobrze.Trzeba wiedzieć tylko czego się chce dokładnie a wszystko do kupienia.

#253 OFFLINE   anthrax

anthrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 20:34

Takich materiałów, aby wobler pływał,odlewy z formy.

#254 OFFLINE   maaarcin Wojtczak

maaarcin Wojtczak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjawawa

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:22

hm.. przeczytałem wreszcie cały wątek ... uff.. jest tego troche...

nie sądziłem ze tyle osób robiło i robi sobie foremki do woblerów
faktycznie jak ktoÅ› ma zapotrzebowanie nawet na 300 szt. rocznie to lepiej wziasc sie za wycinanie z balsy czy lipy
sam to wszystko przerabjałem kilkanascie lat temu

mam prośbe do wszystkich speców od odlewania lubie popatrzec na fotki foremek , woblerków i całego osprzetu , prośba jest taka by te osoby zamieszczały fotki z jakimis opisami czy to na tym forum czy na forum na którym ja zamiesciłem fotki swoich foremek

poniżej link.

http://www.fors.com.pl/forum-techniczne/30002-warsztat-majst erkowicza-woblerki.html

pozdrawiam odlewników

#255 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw/OÅ‚awa
  • ImiÄ™:Zbigniew

Napisano 26 kwiecień 2011 - 19:30

Witam panie Marcinie , jestem pana fanem :lol: robi pan wspaniałe woblery . Pierwsze moje woblerki wykonałem wzorując się na pana woblerach pstrągowych :blush:, Pańskie woblery były niedoścignionym wzorem , łowiłem na nie klenie ,okonie , szczupaki .Były moją tajną bronią a miałem tylko dwie sztuki :lol: jeden z czerwonym grzbietem a drugi z niebieskim , na łeb biły wszelkie Rapalki Salmiaki i resztę ogólnodostępnych w tamtych czasach woblerów . Były najwspanialszym prezentem jaki dostałem pod choinkę :mellow: . Bardzo dziękuje za całe serce włożone w ich produkcie , bo to chyba dzięki temu były tak cudownie łowne . A teraz mały ochrzanik dlaczego nigdy nie znalazłem ich w żadnym Wrocławskim sklepie :( .

#256 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 24 listopad 2011 - 21:17

Witam wszystkich. Czyżby temat ucichł? Nie śledziłem go od początku i nie brałem udziału w dyskusji. Tak sie zastanawiam czy jest jeszcze grupa ludzi zainteresowanych tematem piankowych woblerow, chociaz poruszanie tego tematu to pewnie odgrzewanie kotleta B)

#257 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 07 maj 2012 - 13:28

Witam , używał ktoś tej pianki do wykonywania woblerów ?
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=337548 &#msg_337548



#258 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚cz

Napisano 08 maj 2012 - 15:46

Jeśli chodzi o woblerki z pianki zapraszam na wątek made in thymalus - @małpki. Lurebuilding chyba 2 strona. Służę tam wszelkimi informacjami. Pokażę prawdziwe perełki, korpusy lane z form z lat osiemdziesiątych. Służę wszelkimi informacjami na temat technologii. Niestety fotek sprzętu nie posiadam bo cały lata temu poszedł do ludzi. Ale podpowiem jak wykonać choćby całkiem sensownie działające maszyny do lakierowania, bębny do gradowania i likwidowania bąbli etc. Tylko pytać...

#259 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 07 czerwiec 2012 - 13:40

Witam, widze, ze temat ruszyl :D.Panowie sama pianka to nie wszystko. Owszem jest wazna bo musi byc dwuskladnikowa (nie do okien itp., szkoda czasu na takie wynalazki), ale najwazniejsze jest moim zdaniem dobre wrecz idealne wymieszanie skladnikow. Pianka musi byc w dodatku mieszana blyskawicznie gora 6 sekund i natychmiast zalana. Oprocz pianki odpowiednia forma, co nie znaczy, ze ma byc cisnieniowa, nie. Ale musi byc w miare szczelna i wstepnie ogrzana przed zalazniem. Do tego celu mialem pojemnik zrobiony ze styropianu z przykrywa i mala zarowka(chyab 15 W.) w srodku z termometrem. Forme nagzewalem przez 20 min., zalewalem i do srodka. Po 20 min. mialem twarde korpusy i nigdy potem nie zmienily objetosic. Na forum watek , w ktorym byly etapy tworzenia formy z zywicy, moim zdaniem, dobrego efektu nie otrzymacie, a ile trzeba sie przy tym napracowac. Do sukcesu potrzeba dobrego rozdzielacza, przerobilem ich kilka, ale wszystkie mialy jedna wade, nie pozwalaly malowac korpusu. Jesli juz to trzeba byly na drugi dzien myc korpusy w nitro i to szybko bo maga peczniec, mozna sie wykonczyc. Dlaczego o tym pisze, bo korpus slaebj jakosci, a potem woblery beda zle pracowaly, (np. bable w srodku).Jak znajde chwile to moze uda mi cos jeszcze dorzucic od siebie. pozdro

#260 OFFLINE   Maras

Maras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:56

No!!!! to ja poczekam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych