Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Wióry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
616 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:32

coś za szybko pisałem :) Stan ?



#102 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:40

coś za szybko pisałem :) Stan ?

:)

Byłem w sobotę woda  podniesiona ok 1m,czysta temperatura 4,5 st. i co ważne nareszcie można odpocząć ;)


Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 02 grudzień 2015 - 09:41


#103 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:44

1m, to obiecujące :) - rozumiem, że względem ostatnich letnio-jesiennych poziomów ?



#104 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:46

Woda podniosła się ok. 1 m w stosunku do stanu z połowy listopada



#105 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:00

Ryby były ale obecnie zjedzone i wysrane przepraszam za wyrażenie ale żal mi tych wszystkich garbusów wyberetowanych na lodzie i nie tylko byłem kontrolnie Sprawdzić w poniedziałek czy coś się nie ruszyło nie stety poległem :-(

#106 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:50

Jeden powiedział drugiemu. Drugi dwóm. Ci dwaj trzem następnym . Tamci.... . Itd itp.

Piramida. Nic nie pomogło że ci z jej początku wypuszczali .  



#107 OFFLINE   alfilo

alfilo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 17:10

Witam. Czy w pobliżu zbiornika jest jakieś miejsce na nocleg?

#108 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2015 - 17:19

w Pawłowie i okolicach jest trochę niezłej agroturystyki

 

https://pawlow.pl/agroturystyka/



#109 OFFLINE   alfilo

alfilo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:02

Dzięki.



#110 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 16:14

"Chłopaki" ze Świętokrzyskiego nie takim wodom i nie takim rybom dawali radę...

Tutaj wszystko, włącznie z kijankami jest jadalne...

 

Na wiśle w Sandomierzu tylko zaczepom odpuścili :P



#111 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:07

No i dzięki takim rozwiązaniom mamy w Brodach i na Wiórach długo oczekiwane zbiorniki NO KILL , no bo nie ma co już zabić.

Śmieszna, smutna prawda.



#112 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:31

To chyba nie do końca prawda - będąc na Wiórach w okresie wakacyjnym kilka razy w tygodniu widziałem, że znakomitą większość łódek pływających po tym zbiorniku stanowiły te spoza okręgu kieleckiego - prym wiodły rejestracje z Łodzi, Radomia, Warszawy czy Rzeszowa. Ktoś może powiedzieć, że miejscowi już wszystko złowili, zjedli i strawili, ale proszę mi wierzyć, że taki stan rzeczy obowiązuje już od ładnych kilku lat. Jeżeli dołożyć do tego te same łodzie pływające po zbiorniku na możliwie najniższych obrotach z niewielką prędkością, z których jeden pottrafi wędkarz łowić na dwie wędki umieszczone w uchwycie trollingowym to nie dziwmy się, że jest tam coraz mniej ryb. Dodam tylko, że na tym zbiorniku, podobnie jak na Brodach, obowiązuje całkowity zakaz trollingowania.

 

Sytuacją groteskową, której byłem świadkiem w sierpniu była wizyta PSR na Wiórach na małym pontonie z silnikiem 2,5KM - strażnicy próbowali ukarać wędkarzy trollingujących na tym zbiorniku, ale z takim sprzętem było to niemożliwe - wszyscy przed nimi skutecznie uciekali :D To samo z ludźmi na brzegu - obowiązuje całkowity zakaz nęcenia, więc zanim PSR na swym 2,5 konnym rumaku do nich dopłynęła wszyscy byli już daleko w krzakach :D Dwa czy trzy tygodnie później przyjechali już z odpowiednią łódką i sporym silnikiem i z tego co widziałem wlepili kilka mandatów za trolling i niewymiarowe ryby :)

 

Dlatego też wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem jeśli widzimy, że ktoś zabiera niewymiarowe ryby jest spokojne zwrócenie uwagi takiemu wędkarzowi. Jeśli to nie pomoże ( a z doświadczenia wiem, że rzadko pomaga i spotykamy się tylko z obraźliwymi słowami na "K", "H", "S" czy "Y" - jeśli jest tutaj wędkarz, który chciał zabrać "szczupaka-pistoleta" to pozdrawiam tego Pana, który wyzwał mnie od "bezmózgich YETI" ), każdy z nas bez najmniejszego problemu może znaleźć w internecie telefon do PSR i zgłosić zdarzenie, w którym ktoś zabiera niewymiarowe rybki czy bierze ich taką ilość, że nie jest w stanie zapakować worka do bagażnika. Oczywiście to już oddzielny temat czy PSR przyjedzie czy też nie, ale rok i dwa lata temu po wielu zgłoszeniach wędkarzy, PSR przyjeżdżała bardzo regularnie na Chańczę i przywrócili tam względną normalność - może w przypadku Wiórów i Brodów będzie podobnie i nasze skumulowane zgłoszenia przyniosą jakiś efekt :) Jeśli do tego dołożą się jeszcze prawdziwe zarybienia pobliskich kół wędkarskich organizujących rokrocznie na tym zbiorniku zawody to za kilka lat znowu możemy mieć wędkarski raj u podnóży gór świętokrzyskich czego życzę wszystkim wędkarzom odwiedzającym ten zbiornik z okazji nadchodzącego roku 2016 :)



#113 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 30 grudzień 2015 - 18:05

Święte słowa kolego :) 



#114 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 18:13

Mam też nadzieję, że Ci, którzy zabierają niewymiarowe ryby albo nawet te wymiarowe w ilościach, których nigdy sami nie przerobią poznają paradoks biegunki - "I CZĘSTO I RZADKO" :D



#115 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:12

Hubercik, tak dokładniej to trolinguje łódka na świętokrzyskich numerach, także na Chańczy....



#116 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:20

@S.O.D. dlatego jeśli następnym razem zobaczysz takiego delikwenta spróbuj powołać się na zakaz trolingowania - a jeśli w Twoją stronę polecą same epitety zrób zdjęcia albo chociaż spisz numery łodzi :) Brutalna prawda jest też taka, że gdyby trolingowała jedna łódka z rejestracją "SW" to nie byłoby dramatu :D Tu chodzi o problem jaki pewnie zauważyło wielu wędkarzy odwiedzających ten zbiornik - trolinguje wielu, którzy łapią szczupaka/sandacza spływają do brzegu i wypływają na kolejną rundkę :/

W sierpniu rozmawiałem z tymi nieszczęsnymi strażnikami od 2,5 - konnej spaliny i prosili o takie sygnały. To też dla nich podkładka do wyjazdów z porządną łodzią na ten zbiornik :)

Użytkownik _hubercik_ edytował ten post 30 grudzień 2015 - 21:29


#117 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 31 grudzień 2015 - 04:48

Dodajcie do tego coroczną rzeź okoni jaka odbywała się kilka lat z rzędu zimową porą z lodu i mamy to co mamy. Jak kraj długi i szeroki pełno jest szubrawców bijących w łeb wszystko co złapią, także odpuściłbym sobie osądy kto więcej ryby wybił - przyjezdni czy miejscowi. Jedni i drudzy mają sporo na sumieniu.
  • Maciek1 lubi to

#118 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 czerwiec 2016 - 07:50

ktoś dzisiaj pływa ? jakby co, to ja będę (riverfox 390)



#119 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 08:06

Cześć Kamilu właśnie pisałem Ci na pv

#120 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 04 czerwiec 2016 - 08:12

Panowie, napiszcie coś o rozpoczęciu sezonu. 


Użytkownik Hurrican edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 08:13