Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wysokość niskoprofilowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   human

human

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 17:29

witam
mógłby ktoś z posiadaczy curado lub citica oraz np okumy av lub vs'a (rozmiary 200) podać odległość linki od stopki/blanku w najwyższym punkcie szpuli? nie mam do nich dostępu a kupując wg obrazka można się zdziwić
o ile w okrąglaku z nawiniętą żyłką nie przeszkadzał mi dość duży kąt załamania żyłki na pierwszej przelotce to z plecionką jest już inaczej.
stąd poszukiwania czegoś niskiego (wybór padł na shimano lub okumę) żeby plecionka szła w światło pierwszej przelotki.
pozdrawiam

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 19:28

witaj na forum

jakie praktyczne znaczenie mam parametr o ktory pytasz? w wiekszosci multiplikatorow nisko profilowych odleglosc miedzy stopka a wodzikiem to jakie 3-4 cm.

pozd JW :D

#3 OFFLINE   human

human

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 08 sierpień 2009 - 22:59

efektem załamania linki na pierwszej przelotce jest to że na następnych linka opiera się nie o przelotki przy stopce tak jak powinien a po przeciwnej stronie pierścienia (czyli przelotki robią jedynie za prowadnice nie przenosząc obciążenia na blank).
o ile używam monofila nie ma problemu z amortyzacją zrywów ale jeśli nawinę nierozciągliwą plecionkę to w praktyce amortyzacji brak bo pracuje tylko 1/4 blanku.
zmienia to 'trochę' akcję kija. a skoro mogę to poprawić zakładając niski profil to pytanie tylko czy te które sobie wybrałem mieszczą się w granicach do 2.5 cm. żyłka/plecionka leci prosto w światło przelotek i obciążenie powoduje prawidłowe ugięcie kija na pełnej długości.
trochę przydługo ale teraz chyba wiadomo o co mi chodzi.
czyli chcę zamienić round'a na low profile a każdy powód jest dobry:)

pzdr

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 06:48

OK rozumiem. Troche to wyglada dziwnie i sugeruje, ze cos nie tak jest ze zbrojeniem wedki. Widzialem wiele zestawow castingowych, ale z sytuacja o ktorej piszesz nie spotkalem sie wczesniej.

Zdarza sie, ze zalorzenie duzego rounda powoduje, ze linka jest zalamana na pierwszej przelotce, co moze miec wplyw na odleglosci rzutowe.

Myszle, ze w twoim przypadku uzycie sredniej wielkosci niskoprofilowca moze poprawic sytuacje.
Jaki kij stosujesz?

pozd JW

#5 OFFLINE   human

human

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 16:44

Myszle, ze w twoim przypadku uzycie sredniej wielkosci niskoprofilowca moze poprawic sytuacje.
Jaki kij stosujesz?

pozd JW


właśnie nie mogę się doczekać na odpowiedź czy jeden z w/w niskoprofilowców mieści się w tych granicach :D
chyba że ktoś mi poleci coś innego (używałem do tej pory tylko round'ów).
kij jest absolutnie w porządku ale chyba ukierunkowany na używanie niskich multików: shimano force master jerk bait 200.

pzdr

#6 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 10 sierpień 2009 - 09:27

W Curado/Citica 200D ta odległość wynosi 30mm, w innych niskoprofilowcach podobnie, różnice są nieistotne - rzędu 2mm.
Jeżeli to w czymś pomoże to proszę bardzo :D

#7 OFFLINE   human

human

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:12

właśnie tego szukałem.pomogło w decyzji (zejdę z 5 cm na 3).
dzięki wielkie.

pozdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych