Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nisko profilowce a wędko o cw do 80cw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   artur13

artur13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 14:33

Witajcie,
Planuje sobie zakup zestawu castingowego ale mam problem z doborem sprzętu. Na allegro udało mi się znaleźć kij Dragon Mystery Slider Jerk 1,95m który jest wydaje mi się dość uniwersalny i dobrej firmy. Plecionka po lekturze forum to Power Pro 0,22 albo 0,24 natomiast największy problem mam z multiplikatorem. Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/item699469327_abu_garcia_ambassadeur_proma x_niskoprofilowy.html
http://allegro.pl/item699469330_abu_garcia_ambassadeur_black _max_niskoprofilowy.html
http://allegro.pl/item698561920_jaxon_casting_xtl_lewa_stron a_wysylka_gratis.html
http://allegro.pl/item699469328_abu_garcia_ambassadeur_blue_ max_niskoprofilowy.html
Pytanie tylko czy te multiplikatory dadzą sobie radę na jerkach do 80g. Na miltik planuje wydać max 300 na wędke max 200 i czy zamknięcie w tych granicach jest w ogóle możliwe? Multiki normalne np abu c4 są ponad 400zł i są zdecydowanie poza moim zasięgiem stąd to pytanie czy w tym przypadku niskopodłogowce się zdadzą. Tak BTW przełożenie kręciołka ma istotne znaczenie w jerkingu czy jest to bez znaczenia? I jak jestem prawo ręczny to muszę interesować się wersjami na lewą, prawą rękę czy nie robi to różnicy?
Artur

#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2009 - 15:20

Witaj na forum
na początek zobacz tu są zestawy w różnych kategoriach wagowych

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;amp ;start=0&

w cenach które podajesz też kupisz coś fajnego popatrz na ogłoszenia może któryś z kolegów coś wystawił
np.
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9117& ;start=0&
i
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9131& ;start=0&

#3 OFFLINE   artur13

artur13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 15:42

Tak tabelka może i fajna tylko że raz dostępność sprzętu cienka a dwa ceny. Nie mogę sobie pozwolić na zakup multika za ponad 400 zł.
Artur

#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2009 - 15:44

dlatego podałem ci linki do tańszego sprzętu ,często można trafić na tanie fajne rzeczy w bardzo dobrym stanie ja właśnie tak się zaopatrzyłem :D

#5 OFFLINE   artur13

artur13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 19:34

No dobra ale czemu w tej tabelce nie znalazły się wędki innych form typu dragon, konger czy inne firmy które także mają kije do jerkowania w ofercie? Z multikami jest podobnie też wiele modeli nie uwzględniono (chyba 99% tych co są na allegro oprócz abu c4 nie ma ich w tabelce.) Zresztą ten sprzęt w tabelce jest ciężko dostępny przeglądałem parę sklepów internetowych polskich i nie zbyt kolorowo to wygląda. W związku tym czy takim zestawem jaki chce skonstruować łowienie komfortowe będzie możliwe czy to tej metody nadają się tylko określone modele wędek i kijów?
Artyr

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 19:37

witaj

odpowiedz na pytanie nr. 1 - nie uwazam, ze to dobry wybor i podane przez ciebie multiki rozyspia sie na wior (prawdopodobnie) juz po jednym sezonie

odpowiedz na pytanie nr. 2 - poniewaz www.jerkbait.pl promuje dobry sprzet wedkarski :D

#7 OFFLINE   artur13

artur13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 19:45

Hehe Czemu uważasz że by się rozsypały? Są przecież ludzie którzy jerkują kołowrotkami o szpuli stałej (wiem że jest ich mało ale są) i jakoś sobie radzą. A przecież taki multik nie może być słabszy od kołowrotka ze szpulą stała? A jest jakiś sklep polski online albo w realu w którym można kupić ten dobry sprzęt. I jak się na niego szarpnie człowiek już to w takim razie jest to inwestycja na lata?
Artur
BTW - czemu uważasz że dragon, shimano i inni to nie są dobrzy producenci?

#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 09 sierpień 2009 - 20:23

Odpowiedz jest prosta ...Shimano Curado 301 :D cenowo oczywiscie sie nie miesci w tym co chcesz :(

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 sierpień 2009 - 21:10

Hehe Czemu uważasz że by się rozsypały? Są przecież ludzie którzy jerkują kołowrotkami o szpuli stałej (wiem że jest ich mało ale są) i jakoś sobie radzą. A przecież taki multik nie może być słabszy od kołowrotka ze szpulą stała? A jest jakiś sklep polski online albo w realu w którym można kupić ten dobry sprzęt. I jak się na niego szarpnie człowiek już to w takim razie jest to inwestycja na lata?
Artur
BTW - czemu uważasz że dragon, shimano i inni to nie są dobrzy producenci?



bo multiplikatory zrobione w wiekszosci z plastiku poprostu nie wytrzymuja ciezkiego lowienia. Najrozsadniej w twoim przypadku byloby kupienie uzywanego w dobrym stanie Abu C3 4601, sam uzywam takiego i choc tani napewno wytrzyma jerkowanie nawet przynetami 100g.

Co do sprzetu to na jerkbait.pl jest filozofia promowania sprzetu ktory jest wart swoich pieniedzy. Producenci o ktorych pytasz sa zdecydowanie za drodzy w stosunku do jakosci jaka proponuja.

pozd JW



#10 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 11 sierpień 2009 - 00:28

Od jakiegoś roku i pół uzywam jaxona casting ekspress do ekspresowego posyłania rakiet zanętowych ważących po 100-150gr na odległości do ok 50m. W miesiącach ciepłych co 3-4dni po ok. 50 rzutów, a zwinięcie takiego zestawu przypomina hol sporej gałęzi drzewa dębowego :D Mechanizm zaczął rzęzić do pewnego momentu i na tym sie zatrzymał. Eksperyment ten ma na celu zajechanie multika i jak do tej pory mi się to nie udaje. Myślę, że możesz spróbować kupić sobie np. black maxa ze stajni abu i w najgorszym wypadku zmienisz go sobie po roku. Nie ma to jak własne doświadczenie <_<

#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 01:07

Sorry, Gregory :mellow: ,

ale na żadnej stronie polecającej sprzęt do wędkarstwa, które uprawiasz, nie znalazłem produktów podobnych do firmy Jaxon. Wielu, bardziej ode mnie doświadczonych kolegów, od jakiegoś czasu pisze o tym, żeby nie schodzić poniżej pewnych standardów - ponoć ABU jest tym standardem (mają w swojej ofercie sprzęt do coarse and carp fishing). Więc nie piszmy o wyrobach firmy, która buduje swoją markę, ale do standardów ma jeszcze daleko. <_<

#12 OFFLINE   artur13

artur13

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 21:40

Witajcie,
A znacie jakieś polskie sklepy w których można kupi wyżej wymieniony sprzęt? Bo z tego co googlowałem to raczej cienko to wygląda:/ A tak jeszcze mam takie pytanko na jaką odległość można posłać jerka (nie uwzględniając warunków pogodowych)?
Pozdrawiam
Artur

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 sierpień 2009 - 08:06

Jak odstrzelisz to ze 120 metrów da się

#14 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 16:59

Q..a,Kuba ZAJEBIŚCIE!

A poza tym:

Nie mam netu

Kuba, to se kup! :mellow: <_<

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 sierpień 2009 - 00:23

A kupiłem, kupiłem i wreszcie mam :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych