Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Reklama Lamiglasa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2014 - 00:51

Mozna na polski?

O Jezu.... :)  Jutro mam wolne to sprobuje.



#22 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 grudzień 2014 - 00:52

Dziekuje :)



#23 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2014 - 00:54

Tak na marginesie to tylko dodam, ze w liscie sa zdziwieni iz dopiero teraz ktos sie w sprawie tej reklamy odezwal. Ponoc bylem pierwszy z zarzutami, a i reklama jest juz roczna.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 30 grudzień 2014 - 00:56


#24 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 30 grudzień 2014 - 00:58

Nie wazne kim/czym jest dragon ani jakie ma lowiska, wazny jest plakat.Jak firmy amerykanskie badz japonskie przenosza produkcje do Chin to sie mowi o oszczednosciach, ze to normalne itp.Jak jest mowa o Dragonie to, chinski chrust...kurde cos z nami nie tak, bronimy  obcego a pietnujemy "naszych" jesli staraja sie wybic   (wybic po to by zarobic, tak samo jak amerykanscy czy japonscy producenci).Nawet dragonowskie "hand made" to nie "hand made".Polski producent/posrednik stara sie wybic we wlasnym kraju i dostaje po lapach (mimo ze w Polsce "Dragon" jest bardziej popularny niz Lamiglas) a zagraniczne marki sa wychwalane pod niebiosa.Najbardziej mnie zastanowila niedawna wypowiedz Slawka na temat talona po niemilej przygodzie jaka mial @Guzu z blankiem tej firmy.

 wracajac do plakatu to wedlug mnie jest huj...owy, przedstawia 3 kije, wode i ubita rybe, zdjecie, ktore nie spelnia kryteriow aby zostalo umieszczone na tym forum.

@Harry fajnie ze podjales temat, daje wiele do myslenia.

Drogi Grunwaldzie,nie wiem jak Ty,ale ja w tym temacie widzę 99% postów ganiących Lemiego za tę reklamę,w taki czy inny sposób,ale nadal jest to wyraz niezadowolenia. ;)

Nie widzę,także żadnych postów dotyczących wieszania psów na Dragonie więc nie wiem skąd to porównanie? :rolleyes:

Pozdrawiam.


  • pitt lubi to

#25 OFFLINE   tomtar

tomtar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 01:03

A w ogóle to oprócz społeczności JB.pl ktoś przejął się tą reklamą?



#26 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 30 grudzień 2014 - 01:11

A w ogóle to oprócz społeczności JB.pl ktoś przejął się tą reklamą?

Jeśli chodzi o mnie to nie wiem,poza jb.pl nie uczestniczę w innej wirtualnej społeczności...



#27 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 grudzień 2014 - 01:26

A w ogóle to oprócz społeczności JB.pl ktoś przejął się tą reklamą?

Nie sądzę.Krzyk by pewnie był jakby tą ubitą rybę trzymała babka z gołymi cyckami.



#28 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2014 - 03:25

No to lece z tym tlumaczeniem. Zaznaczam, ze nie jestem z zawodu tlumaczem wiec prosze o wyrozumialosc.

 

Witaj Ryszardzie

 

Jest mi przykro slyszec, ze nie jestes zadowolony z naszej reklamy. Dziwie sie, ze nie zauwazyles jej wczesniej. Ta reklama ma juz okolo roku, byla prowadzona glownie w publikacjach polnocno-zachdniego wybrzeza oraz na facebooku. Zostala stworzona z mysla o naszych lososiach Chinook z wylegarni (zwroc uwage Chinook z wylegarni na reklamie). Lososie Chinook z wylegarni sa hodowane z mysla o polowach przez wedkarzy jak i rybakow. Osobiscie jestem ogromnym zwolennikiem zasady "zlow i wypusc". Wedlug naszych stanowych urzednikow od rybactwa w regionach gdzie wystepuje dziki losos, korzyscia jest wylapywanie tych z wylegarni aby zapobiec mieszania sie poglowia. Jestesmy jedna z wielu firm, ktora doklada do rozwoju rybolostwa poprzez datki w postaci sprzetu i gotowki. Dedykujemy rowniez wiele godzin naszego czasu na jego rozwoj.

Przepraszam jesli ta reklama byla niesmaczna ale prosze mi uwierzyc, ze przez ten rok jest to pierwsza skarga jaka widzialem. Na tym etapie jestesmy  juz za daleko, ale dziekuje za uwagi. Dzieki.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 30 grudzień 2014 - 03:55

  • Negra lubi to

#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2014 - 06:24

Chyba tylko euforia towarzysząca c&r nie pozwala zauważyć , że ta  filozofia nie wyklucza zabijania ryb , a raczej skłania do racjonalizowania wędkarskich postaw . No kill i c&r to nie jest to samo .

 

Z funkcjonowaniem wędkarskiego rynku , z wizerunkowym istnieniem firm - nie jest u nas dobrze . Chociaż jeździmy Lexusami , VW , czy Toyotą , używamy Samsungów , Nokii , Motoroli , to już w statystycznym polskim sklepie dla wedkarzy tego świata wciąż nie widać - Lamiglas ani nawet FishingArt nie stoi obok Dragona i innych zamienników . Bo Dragon to nasza bezkonkurencyjna i zawsze dumna odpowiedź na Lamiglasa i wszystkie pozostałe ..

Blok sklepikarski trzyma sztamę z blokiem medialnym od lat , bo sztama jest wciąż  w naszym interesie :)

Pracuję na bana ,  myślę samodzielnie :)



#30 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 grudzień 2014 - 07:48

Od dłuższego czasu czytając twoje posty można odnieść wrażenie że jesteś jedynym oświeconym a reszta to ciemnogród .



#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 grudzień 2014 - 09:17

Drogi Grunwaldzie,nie wiem jak Ty,ale ja w tym temacie widzę 99% postów ganiących Lemiego za tę reklamę,w taki czy inny sposób,ale nadal jest to wyraz niezadowolenia. ;)

Nie widzę,także żadnych postów dotyczących wieszania psów na Dragonie więc nie wiem skąd to porównanie? :rolleyes:

Pozdrawiam.

Krystian :) moze zle odebralem posty innych :) pozdrawiam .


  • krystiano1981r lubi to

#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 09:24

prosze, nie odbiegajcie od tematu, ok? watek dotyczy reklamy lamiglasa i tego, jak ja postrzegamy przez pryzmat c&r, kazdy moze wyrazic swoje zdanie i kazdy moze je miec :)

#33 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 30 grudzień 2014 - 10:57

Zastanawia mnie podejście do tematu w różnych regionach świata.

My żyjemy w warunkach w których  ryby są dobrem rzadkim. Mając z jednej strony postawę  "Chłop żywemu nie przepuści" odpowiadamy na nie postawą "Ratujmy wymierające gatunki" no  i to chyba jest jedyna słuszna droga.

 

Z drugiej strony widać, że Pan z Lamiglasa chyba jest mocno zdziwiony. O ile dobrze zrozumiałem, tłumaczy iż mowa o rybach hodowlanych które przecież po to są wpuszczane do ekosystemu żeby je złapać i zjeść. Mam wrażenie że w Szwecji też inaczej podchodzi się do dzikich pstrągów które żyją na północy, a inaczej do tych którymi zarybia się różne zbiorniki na południu. Widać to chociażby po limitach połowowych.

 

Jest w tym jakaś logika. Są miejsca dzikie z dzikimi pięknymi rybami i takie które są eksplorowane bardziej przez człowieka ale jednocześnie są przez niego racjonalnie gospodarowane.

 

Tyle, że na nasze realia chyba przełożyć się tego nie da. Przecież też mamy ryby hodowlane którymi zarybia się różne akweny. No ale chyba nikomu z nas, propagujących C&R nie wpadnie do głowy żeby FISH HARD, EAT WELL bo sandacze są z zarybienia.

 

Jako ciekawostkę, wrzucę komunikat jaki znalazłem na stronie jednego z holenderskich kół wędkarskich. Skierowany bezpośrednio do nas :)

 

Załączony plik  NL.jpg   65,44 KB   14 Ilość pobrań

 



#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 grudzień 2014 - 11:46

To prawda, ale jak dziś rozmawialiśmy, także sama estetyka, a nie tylko ideologia jest dość kontrowersyjna.

Jakoś tu: https://www.google.p....shtml;1024;768

nie widzę nigdzie obitego ryja, a tak przecież często gęsto ten sport wygląda...

https://www.google.p...vs. bowe=_



#35 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:25

Aż sobie zerknąłem na profil Lamiglasa na FB

 

https://www.facebook...?type=3

 

https://www.facebook...s/photos_stream


Użytkownik apioo edytował ten post 30 grudzień 2014 - 12:26


#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:53

Takie same zdjecia znajdziecie na fejsbukowych stronach Batsona, St Croix, Phenixa czy Loomisa.... 


  • Apioo lubi to

#37 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 30 grudzień 2014 - 13:22

Zastanawia mnie podejście do tematu w różnych regionach świata.

My żyjemy w warunkach w których  ryby są dobrem rzadkim. Mając z jednej strony postawę  "Chłop żywemu nie przepuści" odpowiadamy na nie postawą "Ratujmy wymierające gatunki" no  i to chyba jest jedyna słuszna droga.

 

Z drugiej strony widać, że Pan z Lamiglasa chyba jest mocno zdziwiony. O ile dobrze zrozumiałem, tłumaczy iż mowa o rybach hodowlanych które przecież po to są wpuszczane do ekosystemu żeby je złapać i zjeść. Mam wrażenie że w Szwecji też inaczej podchodzi się do dzikich pstrągów które żyją na północy, a inaczej do tych którymi zarybia się różne zbiorniki na południu. Widać to chociażby po limitach połowowych.

 

Jest w tym jakaś logika. Są miejsca dzikie z dzikimi pięknymi rybami i takie które są eksplorowane bardziej przez człowieka ale jednocześnie są przez niego racjonalnie gospodarowane.

 

Tyle, że na nasze realia chyba przełożyć się tego nie da. Przecież też mamy ryby hodowlane którymi zarybia się różne akweny. No ale chyba nikomu z nas, propagujących C&R nie wpadnie do głowy żeby FISH HARD, EAT WELL bo sandacze są z zarybienia.

 

Jako ciekawostkę, wrzucę komunikat jaki znalazłem na stronie jednego z holenderskich kół wędkarskich. Skierowany bezpośrednio do nas :)

 

attachicon.gifNL.jpg

 

nie do konca w moim landzie wielkorotnie widzialem jak beretuja, szczegolnie sandacze, tez maja rybakow na rzekach i wiele innych problemow bezwzgledny c&r jest na wodach miejskich ( Den Bosch) pozatym karpie wegorze sumy i nie wszedzie ale jednak szczupaki tez c& r reszta to tylko dobra wola lowiacego 

 

pozdr



#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 grudzień 2014 - 13:44

Ba, mają nawet kłusowników ;) A ryb i tak więcej :)


  • deejaybialy i Dienekes lubią to

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2014 - 17:20

Moim zdaniem odpowiedź Lamiglasa jest OK. Pomijając estetykę reklamy - to wydaje mi się że napisali prosto, ryba z hodowli jest do konsumpcji, a ryba dzika do wypuszczenia (w celu zapewnienia naturalnej reprodukcji). Mi to się wydaje rozsądne podejście, brzmi OK.

 

Napisali też, co jest w ogóle w naszej rzeczywistości ewenementem, o "społecznej odpowiedzialności biznesu" czyli o tym że w jakiś tam sposób wspierają działania na rzeczy ochrony rybostanu. Myślę że tak jest w istocie, bo wiele firm amerykańskich związanych z branżą wędkarską tak działa.

 

Szkoda ze u nas nikomu to do łba nie przyjdzie. Kilka lat temu proponowałem na jerkbaicie zebysmy jako społeczność zaczęli wywierać większą presję w kwestii "ekologicznej odpowiedzialności" rodzimych biznesmenów którzy nieźle żyją z tego że sprzedaja nam przynęty, żyłki, kołowrotki etc - i dopytywać się co robią żeby zatroszczyć się o polskie wody, ale propozycja ta nie zyskała żywszego zainteresowania forumowiczów...


  • pitt, robert67, Sławek Oppeln Bronikowski i 7 innych osób lubią to

#40 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2014 - 19:02

Limit your catch , and don't catch your limit .

tomi .. Świeżo oświeconych jest multum - a ja wiem :)