Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MULTIK POD SUMKA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 grudzień 2014 - 09:06

No właśnie. Myślę nad zabraniem również tego multika na Ebro ale do zestawu sandaczowego, licząc się z przyłowem suma...może da redę? Jak już pisałem, moje doświadczenie w połowie sumów jest właściwie  zerowe. Opieram się na opiniach doświadczonych kolegów. A jak twierdzą to pierwszy odjazd suma na 100m nie jest niczym nadzwyczajnym to 150m na szpuli może być na styk. Trochę głupio zostawić w wodzie rybę z taką "nicią dentystyczną " w mordzie



#22 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 31 grudzień 2014 - 09:31

Jeśli uważasz że będziesz miał za mało plecionki w revo toro 51 to zobacz model 61 , ja właśnie sprzedałem revo toro 61hs i chcę zakupić revo toro NACL 51 bo 61 dla mnie za szeroki i nie ma potrzeby mieć chyba tyle linki jeśli łowimy z łodzi, a myślę też że na szczupaka kołowrotek zacny.

#23 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 grudzień 2014 - 09:41

51 przy polowaniu na szczupaki faktycznie sprawdza się wyśmienicie tak w trollu jak i przy jerkowaniu (podpinam do Daiwa Ryukon do 100g) 61 do jerkowania już mi trochę nie pasuje ale jak bym trafił "emeryta" w dobrym stanie za dobre pieniądze to zapewne bym kupił



#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 grudzień 2014 - 10:27

Jak ktoś się nie boi, może obadać Okume Komodo albo Citrixa w rozmarze 350 - zdjęcia bebechów znalezione w necie robią wrażenie ( odpowiednio steel lub brass, żadne tam aluminium )  , maślanej pracy podobno nie należy się spodziewać ale moc - podobno - mają.  No i można trafić w okolicach $100-150 tak że może warto zaryzykować .  

 

Aczkolwiek na prawdziwe sumy to Guzu, który chyba trochę się zna, polecał AVETA ;)  do trolla oczywiście

 

A co jest nie tak z przekładniami z aluminium? Np. Ryobi Metaroyal i Morrum SX miał takowe. Moim zdaniem ważny jest nie materiał, tylko spasowanie i obustronne podparcie obu zębatek przekładni łożyskami. Nie żebym namawiał kogokolwiek do używania Sx-ów na suma, ale rozbierałem ich wiele, nawet takich ze znacznym przebiegiem i żadna przekładnia nie wykazywała jakichkolwiek oznak zużycia. Co innego gówniane przekładnie ze znalu w tanich konstrukcjach. Niestety, jak zębatki latają jak Żyd po pustym sklepie, to żaden mosiądz nie pomoże...

 

Osobiście od tego sezonu używam Millionerki 253 i jestem bardzo zadowolony. Przydałby się tylko PH, co by chwyt mieć pewniejszy. Zrobiłem tylko jedną drobną modyfikację. Otóż kolega w czasie uwalniania przynęty z zaczepu zapchał paluch między wodzik a ramę i byłby go paskudnie zmiażdżył, gdyby nie ścięło zębatki posuwu wodzika. W związku z tym zdemontowałem cały mechanizm wodzika (wraz z wodzikiem) i jest git. Panowie, uważajcie na palce ;)


  • mifek lubi to

#25 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:32

Dopadła mnie sympatyczna propozycja moich przyjaciół, wyjazdu w październiku na Ebro :P Nawet mam Revo Toro 51 ale mam wątpliwości co do pojemności szpuli. A z reszta to ja znam się na łowieniu sumów jak...niech każdy dopowie sobie co chce :D

BOB ja mam toro 61 - jak chcesz to się możemy zamenic :) Na moje potrzeby 51 będzie wystarczający :)



#26 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:44

BOB ja mam toro 61 - jak chcesz to się możemy zamenic :) Na moje potrzeby 51 będzie wystarczający :)


Solved ;-)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
  • mifek lubi to

#27 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2015 - 13:21

A coś takiego? Nawet chyba ma terkotkę ;)

http://www.wedkarski...roducts_id=2505



#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 styczeń 2015 - 14:50

Jak chodzi o dobor multika na suma...to duze znaczenie ma zastosowana wedka.

Rybe holuje caly zestaw.

Co da duza pojemnosc szpuli jesli multik bedzie mial max hamulec (realny) 4 kg, a zastosowana wedka przy tych nastawach hamulca ledwo bedzie zaczynala zyc (tzn amortyzowac) ?

Polecalbym rozpatrywac zestaw jako calosc .

 

Widzialem calkiem udane i sprawne hole sumow przy pomocy Toro 61 i wedki typu St Croix 40 lb. Gralo to.

Zalozenie takiego Toro do RCLB 50tki ...mogloby nie sprawdzic sie tak dobrze w konfrontacji z ryba w granicach 50- 60-70-80 kilogramow.

 

Powodzenia na sumach na Ebro w 2015!


  • BOB lubi to

#29 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 01 styczeń 2015 - 16:36

Ja budżetowo proponuję Quantum Cabo 21 Pts .W 2014 przy pomocy Dragon Ultimy bez problemu wytargał sumka 96 cm .Quantum służy mi również w parze z Mikado Crystaline Pilk na dorsze we Władysławowie.

#30 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2015 - 18:07

Tomku, a ile tam wlezie plecionki?



#31 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:13

Quantum w/w ma taka samą pojemność jak abu 5601

#32 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 02 styczeń 2015 - 04:08

Na Ebro Lexa 400 mega moc w niskim profilu :ph34r: :ph34r:


Użytkownik minecjusz edytował ten post 02 styczeń 2015 - 04:09


#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2015 - 09:22

Ja budżetowo proponuję Quantum Cabo 21 Pts .W 2014 przy pomocy Dragon Ultimy bez problemu wytargał sumka 96 cm .Quantum służy mi również w parze z Mikado Crystaline Pilk na dorsze we Władysławowie.

 

196 czy 96? Bo jak 96, to i kołowrotkiem podlodowym by wytargał... Ja Cabo pod suma nie polecam, a miałem dwa. Cabo naprawdę daleko rzuca i to (oprócz ceny) jego główna zaleta. Niestety hamulec walki jest w górnych zakresach bardzo nieprecyzyjny. Najpierw stosunkowo słabe nastawy, potem dokręcasz i jest beton. Może wymiana podkładek byłaby jakąś opcją...



#34 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 02 styczeń 2015 - 09:56

a Lexa 400 ?


  • BOB lubi to

#35 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2015 - 10:57

no właśnie, Lexa 300 i 400 chodzi trochę po głowie. Mifek mi podpowiedział , że hamulce mają porównywalne ale zdecydowanie różnią się gabarytami. Może trafię w jakim sklepie w wawie (choć wątpię) i obmacam na żywo



#36 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2015 - 11:35

Setkę możesz u mnie pomacać.....


  • BOB lubi to

#37 OFFLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2015 - 09:57

To tu jest niezłe porównanie wielkości:

 



#38 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:08

Dziękuje wszystkim w pomocy przy wyborze kręćka , nabyłem abu nacl61, czas i wąsacze zweryfikują mój wybór


Użytkownik mirko filipovic edytował ten post 05 styczeń 2015 - 16:55


#39 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 styczeń 2015 - 15:03

I ja dziękuję i sorki za podpięcie się pod Twój wątek. Kupiłem ABU 6501 C Ultra Cast.I ja czekam na weryfikację :)


  • WHITE14 lubi to

#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2015 - 17:26

Dziękuje wszystkim w pomocy przy wyborze kręćka , nabyłem abu nacl61, czas i wąsacze zweryfikują mój wybór

 

 

I ja dziękuję i sorki za podpięcie się pod Twój wątek. Kupiłem ABU 6501 C Ultra Cast.I ja czekam na weryfikację :)

Rozkręcałem jednego i drugiego i Toro mocniejsze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych