Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1204 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   franek88

franek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 07 październik 2015 - 17:21

35cm z jez. Pomorze na 12cm sandrę

Załączony plik  CAM01378.jpg   53,43 KB   18 Ilość pobrań



#842 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2015 - 16:03

We wtorek znowu wybitnie szczupakowy dzień . W gromadzie małych pasiaczków trafił się jeden rodzynek - trzydzieści dwa  :) . Jesiennie grubiutki i waleczny , choć na 10-cio funtowej M1 nie poszalał zbytnio  ;) . Łyknął ES 4" po samą główkę . Branie z tych bajkowych - daleki wyrzut , lekki balon na lince , subtelny strzał w pierwszym opadzie widoczny na plecionce i jednocześnie rozchodzący sie dżwięcznym "brzdęk" po rękojeści  :D ...

1444316545dsc03461.jpg
1444316591dsc03462.jpg
 


#843 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2015 - 16:35

Jeden z kilku wczorajszych misiaczków. Już chyba gotowe na zimię :).

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Megabass SLL-78UTL 1-5 lb

G-soul PE 0.4 6 lb

Fish Arrow Flash-j Shad Problue/Silver

@yffea , mógłbyś coś napisać więcej o tym kijku ?

5 lb i wyrzut do 10 gr. , brzmi ciekawie ... Jak się zachowuje w górnym zakresie cw , tak powiedzmy 7-8 gr. plus gumka 2" i podczas holu dwudziestaczka piątaczka  :) ?

Filmik na YT już widziałem ...



#844 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 09 październik 2015 - 12:18

Powrót do Microsa :) i dzisiejsze dwa garbusiki wydłubane spośród młodzieży.

 

DSC_0042_zpse0acppf6.jpg,

DSC_0045_zpsnywp2ige.jpg

 

Z cyklu nieudane zdjęcie.

DSC_0043_zpsp8k8unwb.jpg



#845 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 październik 2015 - 14:57

To nie jest nie udane zdjęcie, tylko ... inna pod odmiana okonia :D



#846 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 09 październik 2015 - 15:26

Ok. 35 cm. Gumka reno killer perła.

 

kUv1rJd.jpg



#847 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 09 październik 2015 - 18:51

bigrafi ,czym nasączasz gumki że pasiaczki tak grzecznie siedzą na dłoni ? :)



#848 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 październik 2015 - 19:00

Jak okonie wiedzą (a wieeeeeelu pobratymców przekazuje między sobą te informację) że bigrafi wypuszcza ja do wody...to co mają się denerwować? Mają szansę zaistnieć w mediach publicznych i chlup do domu :D



#849 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 09 październik 2015 - 19:11

Nie zawsze siedzą spokojne jak widać na ostatnim zdjęciu  :)



#850 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 09 październik 2015 - 19:18

To "świadek koronny". Dyskretnie zeznał gestem jakiej wielkości przynęty trzeba stosować:)
To co wyprawiasz na swojej wodzie to majstersztyk;d pogratulować znajomości zwyczajów tych pasiastych klocków;)

#851 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 10 październik 2015 - 09:54

A u mnie taki przyjemniaczek 30+ na własnego koguta. Oczywiście C&R :)


Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1444467227.419230.jpg   470,29 KB   23 Ilość pobrań


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#852 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 10 październik 2015 - 10:06

Niezły łakomczuch z tego garba...wziął na koguta a wypluł karpia i chyba leszcza ma w pysku :P


  • fasolus Hand Made lubi to

#853 OFFLINE   fasolus Hand Made

fasolus Hand Made

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 10 październik 2015 - 10:18

Haha. Też tak myślałem, ale po dłuższych oględzinach okazało się, że w pysku pustkaZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1444468682.853742.jpg   330,48 KB   22 Ilość pobrań
  • Emson lubi to

#854 OFFLINE   strumien

strumien

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaDaleko nad rzeką

Napisano 10 październik 2015 - 14:55

1444484428dsc08395.jpg

1444484556dsc08400.jpg
 
1444484642dsc08401.jpg
Moje garbuski sprzed kilku dni , miękki kijek, cieniutka pleciona i jedno pudełko z  przynętami , można się świetnie bawić w jesienne dni  ;) 
 

  • KwaQ, kriskros1981 i MichałAspiusFishing lubią to

#855 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 10 październik 2015 - 17:02

Popołudniowe.

DSC_0046_zpsfehwz2wz.jpg

DSC_0048_zpszvitd5oe.jpg

DSC_0050_zpsrgz23iv6.jpg

DSC_0052_zpsedpkjsaw.jpg



#856 OFFLINE   Bruzda

Bruzda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 10 październik 2015 - 18:58

Z kolejnego, dzisiejszego wypadu nad moją ulubioną wodę. Raptem tylko 5 godzin, bo znów pizgało ze wschodu, ale udało się poderwać z dna 46 i 41.. :) w bardzo powolnym opadzie 8 cm shakera na 3g. Okonie ospale zalegały na ok. 7,5 m. Znajomy z kolei trochę odmiennie, bo 5,5 cm wahadłem Nord 7,5g prowadzonym tuż przy dnie, trafił 42 i 40.

Załączone pliki



#857 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 październik 2015 - 19:13

Uffff.... :o  :)



#858 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 10 październik 2015 - 19:51

Nooo , @Bruzda ,wyniki takie już bardziej skandynawskie  :D . Piękne rybska ! Jakimi kijkami operujecie na tych głębokościach ?



#859 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1602 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 10 październik 2015 - 20:30

Ja dziś pojechałem 80km.(w Holandii to bardzo daleko bo woda jest wszędzie) na rzekę z nastawieniem na jazie i bolki,niestety już na łowisku okazało się ze nie wziąłem pudełka z woblerami :( Miałem tylko gumy i w jednej przegródce kilka blach i ogonków. Spotykam nad wodą trzech Holendrów,niestety rozmowa z nimi nie napawa optymizmem -wszyscy na zero i zawijają się do Aut.Ja też łowię kompletnie bez efektów...,dopiero po 6 godzinach ,trochę przed zachodem słońca wychodzi mi do lunatica fajny okonek,męczę to miejsce gumami ale nic się nie dzieje.Zakładam wirujący ogonek (na który jeszcze nigdy nic normalnego nie złowiłem) i w trzecim rzucie pyk z opadziku i siedzi.Równiutkie 40cm,ale najfajniejsze było to że do samej ręki towarzyszył mu drugi kilka cm większy próbując wyrwać mu zdobycz

 

Załączony plik  IMG_0239.JPG   54,09 KB   20 Ilość pobrań

 

.Później już nie mam brań,dobre i to.... 



#860 OFFLINE   Bruzda

Bruzda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 11 październik 2015 - 00:09

Nooo , @Bruzda ,wyniki takie już bardziej skandynawskie  :D . Piękne rybska ! Jakimi kijkami operujecie na tych głębokościach ?

 

Dzięki, mnie również cholernie cieszą, choć jak zawsze najlepsze momenty kiedyś się kończą:D 
Używam Fantoma od Tomka Duera. Dla mnie stał się kijkiem uniwersalny jeśli chodzi o okonie. Niemniej, bardziej skupiam się na innych rzeczach. Przykładowo, ostatnio łowiliśmy agresywnie na 10 cm gumę na 7 g w pół wody w "prawie" tym samym miejscu co m.in. dzisiaj. Dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia jednego wpływu do zatoki. Na wodzie jeszcze flauta, zaś słońce powoli w górę, ale za chmurami. Pod nami ok. 6 m z dnem lekko mulistym. Na powierzchni lustra brak oznak drobnicy, echo też nic szczególnego nie pokazuje. Próbujemy, po pół godzinie na zero. Płyniemy dalej, w tę samą lokalizację, również skraj blatu zatoczki, nieco mniejszej, która ostatnio nas obdarowała. Na echo poprzyklejane jakieś obiekty do dna. Kolejne 30 minut, kombinowanie, to w sposobie prowadzenia, zmieniając na ulubione kolory gum, główki 7g na 10g, 12g, czy nawet obrotówkę, efekt zerowy. Na tafli nadal flauta, jednak więcej słońca dociera. Drobnica pobudzona zaczyna lusterkować na otwartej wodzie przed wpływem do zatoczki. Przesuwamy się w jej kierunku o jakieś 30 m i zaczynamy od nowa, wokół niej, pod nią, również zero. Okonie ewidentnie ospałe. Zabrałem się za to, do czego dość późno się przekonałem, czyli opad na bardzo lekko i głęboko. Jako, że łowię głównie smukłymi gumami od 6,5 m do 10 cm, przy 3g i ok. 7,5 m można to nazwać katorgą. Pewnie, bardziej zdałyby się twistery - szybciej schodzą, lub chociaż kopyto, by wprowadzić więcej akcji. Niemniej stawiam na shakera w ulubionym kolorze i wielkości na tej wodzie, jego praca zbytnio mnie nie interesuje. Ma dotrzeć do dna - głównie piasek i drobny żwir, poleżeć, kilka krótkich podbić, znów leżenie i powoli drobnymi uskokami do góry. Wracając jeszcze do kija, 
którego używam. Długość zaledwie 180 cm, i o czym się przekonałem - przykładowo inne przynęty i mniejsze nie sprawdzają się z nim przy takim łowieniu. Bynajmniej w moim przypadku, dużo spóźnionych lub niezauważalnych brań - przy zestawieniu z nanofilem 0,10. Całą robotę wykonała selelktywna przynęta i cierpliwość ludzka. Dziś okonie po prostu ją zasysały leżąc, i raczej każdy by to poczuł:) Koniec końców po godzinie 10.00 zaczęło nieźle wiać i trzeba było 
kombinować na nowo, bo to balony z linki się robiły itd.:D
 
Na marginesie, chociażby w zeszłym sezonie na początku października tak opasłych okoni nie uraczyłem, albo "wcześniaki", albo szybka i długa zima Nas czeka. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych