Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1204 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2015 - 12:49

Samotny jedynak. :)  

 

 

 

 

Graty Rapku. Piękny garb. Widzę, że Applause jest wieczny... ;)    

 

 

Nie cytujemy zdjęć 


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 23 październik 2015 - 16:54


#922 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 24 październik 2015 - 17:35

Z braku czasu na dalszy wypad, chwilowy wypad gdziekolwiek(centrum Warszawy) aby troszke pomachać castem

Dobre 35 , jerk  7,5 cm ,ATC , Smoke

Załączony plik  IMG_20151024_142437 (1024x768).jpg   120,11 KB   23 Ilość pobrań


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 24 październik 2015 - 17:35

  • Predatorhunter, rapek i olo86 lubią to

#923 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 24 październik 2015 - 17:42

Fajny garbik - paru dziadków musiało przygryzać wargi jak wracał do wody ;)

Moczydło?



#924 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 24 październik 2015 - 18:14

Raczej szczęśliwice...koło wierzby.



#925 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 24 październik 2015 - 19:19

Z liści to wyczytałeś :lol: .Szczęśliwice choć nie wiem czy koło wierzby, pierwszy raz tam byłem  :( A okonek wiekowy więc proszę go zostawić w spokoju  :angry:


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 24 październik 2015 - 19:24


#926 OFFLINE   Patyys

Patyys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Patryk

Napisano 24 październik 2015 - 20:01

Panowie, dzisiejsze popołudnie nad wodą od godziny 14, oto dwa z 3 jakie wyjechałem + 3 spady... :angry:  na pokladzie wylądowało więcej tyle, że ojca  :D Pozdro, jutro powtórka  :D

Załączone pliki



#927 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 24 październik 2015 - 20:12

kilka z kilkunastu okoni jakie wyjachaly na moj poklad przez 2 popoludnia wedkarskie

Załączone pliki



#928 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6302 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 październik 2015 - 20:27

Ale szerokie skubańce  :)

Napisz więcej, jak łowiłeś, na jakie przynęty, itp.?



#929 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 24 październik 2015 - 20:44

kilka z kilkunastu okoni jakie wyjachaly na moj poklad przez 2 popoludnia wedkarskie

Na zestaw sandaczowy-gumy,plećka,kij i młynek?!


Użytkownik klim edytował ten post 24 październik 2015 - 20:46


#930 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2015 - 15:22

Dzisiaj w sumie 23 Okonki i kilkanascie Sandaczowych podlotkow. Frekwencja gra z rozmiarem juz gorzej.

P.s Panowie podpierajcie te garbuski pod brzuch bo strasznie im te pyszczki wyginacie. Taka prosba z mojej strony ;)

Załączony plik  uploadfromtaptalk1445782904063.jpg   151,87 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  uploadfromtaptalk1445782912596.jpg   154,31 KB   21 Ilość pobrań

#931 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 25 październik 2015 - 17:28

Załączony plik  657.JPG   59,72 KB   24 Ilość pobrań Przy połowie zębatych mały przyłów  47 cm   1,48 kg.Dużo walki i niespodzianka na koniec .Andan twoje przynęty rewelacja



#932 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 25 październik 2015 - 17:51

Nie doceniasz tych dziadków ;) Kiedyś takie dziadki u mnie moje i kumpla wypowiedzi z jednego forum drukowali i między sobą roznosili i jak oni dochodzili do tych wpisów , to nie mam pojęcia  :P

To zależy jakie jest pojęcie wieku dziadka , dla mnie kiedyś 40 latek to stary zgred był   :D a teraz jak ja bym chciał mieć 40 lat na powrót  :)

ps.

Wnuki pomagają  :huh:


Użytkownik j-23 edytował ten post 25 październik 2015 - 18:03


#933 OFFLINE   Patyys

Patyys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Patryk

Napisano 25 październik 2015 - 18:36

Jak wczoraj pisałem, dzisiaj powtórka :)  Oto efekt dzisiejszej "cięzkiej" pracy  :D Wszystkie ryby łowione na ciężko. Prócz okoni, zameldował sie szczupak 65cm. Gratulacje dla innych łowców pasiaków  :)

Załączony plik  20151025_063309.jpg   32,24 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  20151025_063947.jpg   30,3 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  20151025_070202.jpg   39,09 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  20151025_092046.jpg   43,18 KB   22 Ilość pobrań



#934 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 październik 2015 - 11:18

*
Popularny

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie.
Założenie było takie, że do końca września pojawi się jakiś pasiasty rozbójnik na 50+, lecz niestety :( nie udało się.
W sobotę wraz z moim kolegą, odwiedziliśmy po raz 3 nową, bardzo obiejcującą miejscówkę, a mianowicie bardzo duże jezioro ok 2000 h. Plan był taki, że pływamy w poszukiwaniu grubych okoni. Pierwsza miejscówka z ławicą drobnicy przy dnie i kilka większych łuków, wyglądała zachęcająco, więc zaczynamy. Pierwsze rzuty i od razu brania, lecz meldują się małe okonki. W pewnym momencie mocniejsze łupnięcie, niestety kaczodzioby obcina zestaw. Zmieniamy miejsce na ostry spad z 4 m do 16, a tam dopiero na samym końcu ławica i wokół czające się większe łuki. Tu też niestety brało przedszkole (15 - 30 cm). Wiatr zmagał się z minuty na minutę i nie mogliśmy się utrzymać dłużej w miejscu w którym byśmy chcieli. Szukamy następnych w których warto poświęcić więcej czasu. I tak na bardzo rozległym blacie, mogliśmy zakotwiczyć się, bez obawy że nas zepchną fale poza zasięg tego co widoczne na ekranie echo. Pierwszy rzut, chwila aż przynęta opadnie do dna, pierwsze podbicie i tuż przed samym dnem strzał. Zacięcie w tempo i jest, okoń na 100% (charakterystyczne dla tego gatunku telegrafowanie). Kolega patrzy ze zdumieniem i mówi " Ty, to chyba nie okoń, to szczupak" . Zaprzeczam mówiąc że na 100% okoń i to bardzo ładny. Hol trwa, zestaw pracuje bardzo głęboko i w końcu na powierzchni ukazuje nam się pasiaste cielsko. Sprawnie podebrany przez kolegę podbierakiem z zachwyconym cytatem " Ja pie.....lę, jaki kaban".
Yes :rockon: Yes :rockon: Yes :rockon:
Kilka fotek i trzeba zobaczyć ile ma centów. Miarka pokazuje równe 50 cm, a kolega kwituje to stwierdzeniem " szkoda, że chociaż o jeden cm nie jest dłuższy". Ale i tak, jestem ucieszony jak małe dziecko, bo przecież zamiar (prawie) został osiągnięty.
Trzeba było poczekać prawie miesiąc :o na upragnioną 5 z przodu, co prawda bez + ale myślę że jeszcze jest szansa.
f01yft.jpg




262lamq.jpg


2jceqac.jpg

Użytkownik woyciech edytował ten post 27 październik 2015 - 20:29


#935 OFFLINE   Bruzda

Bruzda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 26 październik 2015 - 14:56

Śledząc Twój "upór" i częstotliwość w łowieniu grubych okoni na pewno dopniesz swego Mariusz, gratulacje :)
 
Kontynuując wątek, wczoraj udało mi się wyskoczyć na kilka godzin wraz z teściem. Dzień wcześniej spacerowo 3 godziny nad "ulubioną wodą", gdzie zaobserwować można było liczną drobnicę buszującą wzdłuż trzcin, ale tylko w charakterystycznych miejscówkach. Przesuwaliśmy się więc tylko po kantach w okolicach 4-5 m, wzdłuż nawietrznych trzcinowisk, szukając szczupaka, jednak bez kontaktu. Drugą część wypadu poświęciliśmy na okonie. Obrzucaliśmy dwa blaty, również na zero. Na zakończenie obraliśmy kierunek na niewielką piaszczystą górkę na ok. 7 m. Na wstępie padły dwa maluchy, kilka niezaciętych delikatnych skubnięć, i w końcu PB "trzciniaka", równe 36 cm. Ta złotawa poświata.. :) Zdziwiony byłem nie tylko jego rozmiarem, dotychczasowe największe jakie udało się przechytrzyć nie przekraczały 30 cm - pewnie po części zasługa..:/, ale i miejscem jego pobytu.  Sprzętowo bez zmian, zaś skuteczny okazał się 7,5 cm ribster lunkera na 10 g.

Załączone pliki



#936 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 październik 2015 - 22:52

@yffea , mógłbyś coś napisać więcej o tym kijku ?

5 lb i wyrzut do 10 gr. , brzmi ciekawie ... Jak się zachowuje w górnym zakresie cw , tak powiedzmy 7-8 gr. plus gumka 2" i podczas holu dwudziestaczka piątaczka  :) ?

Filmik na YT już widziałem ...

Proszę bardzo.

Bardzo szybki kijek o bardzo czułej szczytówce i mocniejszym dolniku. Ładne progresywne ugięcie. Komfortowo holuje się na niego zarówno niewielkie okonie, pstrągi jak i dzuę pstrągi, miarowe sandacze, szczupaki i głowacice :). Stworzony do łowienia gumami (zarówno główka jak i DS czy Carolina lub Texas) oraz jigami. Jesli chodzi o cw dobrze opisany. Ja łowiłem nim od 1g + 1" guma do 9g + 3" smukły Fish Arrow i w tych zakresach sprawdzał się bardzo dobrze. W niskich zakresach bez problemu można kontrolować przynętę i nie traci się z nią kontaktu, w wyższych kijek nadal zachowuje dynamkię i ma wystarczająco mocy aby zaciąć sandacza na 15 m. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest on zdecydowanie szybszy od np. phenixa 701 czy innych tego typu konstrukcji. Raczej nie nadaje się do łowienia woblerami czy obrotówkami (oczywiście da się ale nie jest do tego stworzony)

Ja łowię nim pstrągi (gumy i jigi) i sandacze na lekko oraz okonie. 


Użytkownik yffea edytował ten post 26 październik 2015 - 22:52

  • malinabar lubi to

#937 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 27 październik 2015 - 12:50

Dwa fajne pasiaki zlowione z tego samego miejsca. Przyneta 7cm ripper.

Załączone pliki



#938 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 27 październik 2015 - 13:16

poranny wypadzik 3 godzinny przed paracą , 11sztuk na pokladzie od 36-46cm

 

oczywiscie Wszystko spowrotem plywa

Załączone pliki


Użytkownik piter edytował ten post 27 październik 2015 - 13:37


#939 OFFLINE   pasiasty

pasiasty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 27 październik 2015 - 13:37

Okonek niezbyt wielki ale jakiś taki albinosik ;]

 

Dokładnie "niezbyt wielki" jak na spełnienie regulaminu

 

Witamy na forum i zapraszam do przedstawienia się w http://jerkbait.pl/t...-na-jerkbaitpl/



#940 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 27 październik 2015 - 21:00

I ja się dorzucę do tematu.Dzis pobiłem zyciowke,zlowilem okonia. 46 cm szczęścia które nadal rosnie w wodzie,aczkolwiek w sobote miałem przy burcie  łodzi okaz gruuubo ponad 50++ ale niestety wypiol się i tylko pozostal w mojej pamięci i kolegow towarzyszących mi na łodzi(szkoda bo bylaby piekna fotka na cale zycie)

Załączone pliki


Użytkownik rafalc edytował ten post 27 październik 2015 - 21:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych