Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Please log in to reply
1477 replies to this topic

#181 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,022 posts
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Posted 05 February 2015 - 22:19

Jak przestanie Pan dzielić świat na ludzi którzy serwisują u Pana kołowrotki i na tych co nie to może nabierze Pan więcej luzu i poczucia humoru.pzdr


  • krzychun, Baars, mrWhite7 and 4 others like this

#182 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Posted 05 February 2015 - 23:34

Jedno z lepszych wejść na forum jakie widziałem :)  pierwszy post i od razu wie co dobre :D

 

 

 

Bo naprawdę wie co jest dobre. Serwisuje u mnie same znakomitości .Napisał konkretnie.A to że pierwszy czy drugi post,nie upoważnia nikogo do wyśmiewania się.

 

 

Panie Józku proszę przeczytać jeszcze raz mój post. Napisałem że wie co dobre na poważnie i nie było tu mowy o wyśmiewaniu...


  • Józef Lesniak and olb like this

#183 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Posted 05 February 2015 - 23:37

Szkoda gadać,pisać młody człowieku. Pożyjesz,dorośniesz,to zobaczysz co można ogarnąć.

Lepiej nie zaśmiecać tego wątku czczą gadaniną,bo dotyczy on zupełnie zupełnie innej rzeczy.

 

Wątek dotyczy Twin powera '15 którego jeszcze nie ma, czyli dotyczy niczego.

sorki za ot, o ile to jest ot :D



#184 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 posts
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Posted 05 February 2015 - 23:54

Witam-całkiem przypadkiem natknąłem się na ten wątek-zdziwko mnie wzięło-myślę sobie poczytam o tp 15 a tu prosze-jeśli moge się wtracic owszem milene zakupiłem bardzo ładną poza jerkbaitem jak się chce i masz trochę grosza to można sporo,a Odnośnie grubych ryb-zależy co przez to rozumieć-odp.w ten sposób sr.m kasa,znajomości jak każdy jakieś mam,a serwisuje kołowrotki u p.J.Lesniaka-powód robi to poprostu bardzo perfekcyjnie-POZDRO.A TP 15 też sobie kupię :)
  • homax and NARA like this

#185 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,301 posts
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Posted 06 February 2015 - 00:51

A wracając do tematu , wujek google takie coś zapodał  .



#186 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 06 February 2015 - 09:44

Daniel, opisz co to właściwie to Hagane? Mam TPSW09 i Hagane nie zauważyłem ;) .

 

Andrzej, 

 

Milo mi niezmiernie, ale przeceniasz moja znajomosc japonskiego :)


  • tpe and olb like this

#187 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 06 February 2015 - 09:49

http://en.wikipedia.org/wiki/Hagane

 

 

najbardziej pasuje ostatnie znaczenie

 

 

http://en.wikipedia....wiki/Tamahagane

 

 

z takiego tpsw to na dwa miecze powinno wystarczyć.


Edited by jersey, 06 February 2015 - 09:49.

  • Guzu likes this

#188 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 06 February 2015 - 09:49

Andrzej, 

 

Milo mi niezmiernie, ale przeceniasz moja znajomosc japonskiego :)

 

Daniel, tyle lat w branży i co? Tylko angielski, niemiecki i hiszpański? :P


  • Guzu likes this

#189 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 06 February 2015 - 09:51

Daniel, tyle lat w branży i co? Tylko angielski, niemiecki i hiszpański? :P

 

I troche po polsku ...  :rolleyes:


  • popper, patu and Paweł R. like this

#190 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 06 February 2015 - 11:10

...no ja nie "jadę" do tyłu :P

 

Patryk,

 

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, moze sie i ''cofam'' w moim fishingu, nie lowie szczupakow chociaz swietne lowisko z wieloma okazami mam 2 minutu od domu, w dodatku piechota, nie lowie sandaczy z opadu chociaz wiem gdzie i jak, ba zakupilem kiedys na te ryby najlepszy blank jaki udalo mi sie znalesc na rynku i tak sobie czeka od 8 lat bo nie widzialem potrzeby uzbrajania, nie jaram sie na kazda  ''kose'' z grafitu uzywanego do produkcji sraczy na promach kosmicznych czy kolejna odslone stelli roku iles tam, nie jest mi to zuplenie potrzebne do lowienia ryb, ba ostatnie dwie wedki/blanki jakie kupilem to Talony z VI+  :o Czyli wedle wszelkich prawidel nie jestem postepowy, ba cofam sie w rozwoju wedkarskim dodatkowo wyrzucajac z pudel przynety skuteczne ale nie dajace mi satysfakcji w lowieniu jak chociazby gumy, wole blachy od Igora, Meppsy i woblery bo tak lubie lowic.

 

Dodatkowo moje ''cofanie'' sie w rozwoju powoduje, ze w takicj Szwecji latam jak porypany po rzece, wlaze w najwieksze kipiele i glazowiska, dochodze tam gdzie nie dochodza inni chociaz obok mam jezioro gdzie zlowie duzo wiecej pstragow siedzac na dupsku i trolingujac, ale hej, przy takich widokach trzeba byc wedkarskim degeneratem by plywac po jeziorze ale znam kilku co tak robia bo rzeka bardzo ciezka jest, trudna, bola nogi od brodzenia, w sumie to napier...ja i nawet ja potrafiacy zapierdzielac caly dzien na 5 pietro po schodach schodzi padniety na maxa, ryb tez nie ma duzo, przez dwa tygodnie w zeszlym roku zlowiono dwa pstragi, moj 72 i Kuby 60 plus pare 50-tek.

 

Attached File  Dreamland.jpg   78.22KB   12 downloads

 

Attached File  Dreamland 2.jpg   83KB   12 downloads

 

Attached File  Dreamland3.jpg   133.13KB   12 downloads

 

Gdy lowisz na takiej rzece to bardzo czesto trzeba spuszczac woblera w dol, za kazdym kamulcem moze stac ryba wiec najrozsadniej wylaczyc w kolowrotku blokade biegu wstecznego i powoli jechac, wobler sie zachowuje jak mala strzebla/sieja/lipien splywajacy z nurtem, szukajacy spokojniejszego miejsca by sie zatrzymac, ciach, bach, zaciecie, placami prawej reki wlaczamy blokade i zanim cokolwiek zrobimy to ryba juz wyskoczyla kilka razy :) Stad tez do takiego lowienia uzywam wedek okreslanych jak dlugie czyli 3.20, w tym roku bedzie tez 3.35.

 

Nie robie tez duzo zdjec, ba prawie wcale, nie wklejam na jerkbaicie by pokazac jakim to jestem ''lowca'' chociaz na samo zakonczenie sezonu w UK mialem ponad 30 ladnych ( 50+) pstragow, kazdy zostal odpiety w wodzie, bez podbieraka, bez ustawiania sie do zdjecia, bez fotoszopa, zreszta gdy juz pozuje jak z 66 czy 72 wklejonych na forum to kloce sie z fotografami bo chce jak najszybciej wypuscic i nie zawsze zdjecia sa bjutiful nawet z Canona 5D mk III z obiektywem za dwie stelle, malo mam tez zdjec z ukochanymi lipieniami, ze Szwecji sztuk jeden na grubo ponad 1000 ladnych ryb i drugie tyle takich pod 40, cofam sie wiec takze nie eksplorujac nabytych umiejetnosci w roznym lowieniu jak dosc specyficznym spinem za lipieniami, sprobowalem na chwile, trzy ryby w kilka minut i starczylo, wiem gdzie jestescie, wiem jak poprowadzic woblera, zyjcie sobie w spokoju.

 

Nie sprzedaje much za duze pieniadze Szwedom czy Angolom tylko daje jak im dobrze z paszczu patrzy, nie biore pieniedzy za gajdowanie jak chca placic tylko ide z nimi nad wode i pokazuje co i jak, czyli znowu cofam sie wedle wszelkich prawidel ale tak na prawde jestem szczesliwy w moim wedkarstwie a reszte mam w d...e :) przy okazji jakoby nadrabiajac za wszelkich bucow rodem z naszego kraju, wiecznie spietych i niezadowolonych z zycia, bez usmiechu na twarzy :(

 

Wracajac do tematu Shimano Twin Power- od kilkunastu lat to moj ulubiony kolowrotek we wszelkich wydaniach, do tej pory byl automatycznym wyborem ''nowego'' i jestem wkurw...y na Shimano, ze go zrypali i jak dla mnie '15 tak samo jak Stella jest do d..y, to moja prywatna opinia i mam do niej prawo.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


Edited by Bujo, 06 February 2015 - 11:15.

  • szpiegu, Negra, krystiano1981r and 3 others like this

#191 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 06 February 2015 - 12:06

Michał,kurde puść bąka bo za bardzo się napiałeś ;). Przecież mi chodziło o kręcenie wstecz,czyt spławianie woba na napiętej lince a nie o Twoje wędkarskie uwstecznianie. Nie musisz na siłę nic udowadniać ,bo w Twoim przypadku to raczej nie potrzebne.
I trochę loozu życzę,bo o Stelli potrafisz żartować a innym razem napinasz się jak linka pod znaczącym salmonidem...
P.s. Nie wrzucajmy wogóle zdjęć z rybami,bo to wszystkich szczypie w oczy...najlepiej piszmy o nich..a najlepiej tylko o sprzęcie...wtedy to wątki będą miały tysiące stron, a nasze wody zyskają miano eldorado ;)..
Peace..
  • szpiegu and Kamil Z. like this

#192 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 06 February 2015 - 12:14

Michał,kurde puść bąka bo za bardzo się napiałeś ;). Przecież mi chodziło o kręcenie wstecz,czyt spławianie woba na napiętej lince a nie o Twoje wędkarskie uwstecznianie. Nie musisz na siłę nic udowadniać ,bo w Twoim przypadku to raczej nie potrzebne.
I trochę loozu życzę,bo o Stelli potrafisz żartować a innym razem napinasz się jak linka pod znaczącym salmonidem...
P.s. Nie wrzucajmy wogóle zdjęć z rybami,bo to wszystkich szczypie w oczy...najlepiej piszmy o nich..a najlepiej tylko o sprzęcie...wtedy to wątki będą miały tysiące stron, a nasze wody zyskają miano eldorado ;)..
Peace..

 

 

Patryk,

 

Znamy sie przeciez, wiesz jak jest u mnie z humorem :) Nie traktuj wpisu powaznie bo nie taki cel, wkurzony jestem tylko na Shimano za nowego Twin Powera :) :) :)


Edited by Bujo, 06 February 2015 - 12:14.

  • Jozi and NARA like this

#193 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Posted 06 February 2015 - 12:24

 wkurzony jestem tylko na Shimano za nowego Twin Powera :) :) :)

 

Ale faktycznie brak przełącznika też uważam za 'krok do tyłu'. Przecież obiektywnie patrząc to funkcjonalność której pozbawiony będzie nowy model.. I są takie sytuacje że korzysta się z przełącznika, bo chociażby przy holu ryby na mocno dokręconym hamulcu czasem trzeba oddać ten +-metr linki w końcowej fazie podebrania.. i tu często pstryk i sobie odwijamy. Nie rozumiem tej polityki shimano.


Edited by shavt, 06 February 2015 - 12:24.


#194 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 06 February 2015 - 12:37

Ale faktycznie brak przełącznika też uważam za 'krok do tyłu'. Przecież obiektywnie patrząc to funkcjonalność której pozbawiony będzie nowy model.. I są takie sytuacje że korzysta się z przełącznika, bo chociażby przy holu ryby na mocno dokręconym hamulcu czasem trzeba oddać ten +-metr linki w końcowej fazie podebrania.. i tu często pstryk i sobie odwijamy. Nie rozumiem tej polityki shimano.

 

Nie poradzili sobie z uszczelnieniem w ramach CORE PROTECT.

Wstawialem w watku o Stelli 14 zdjecie wnetrza, gdzie to miejsce na przelacznik jest...i po prostu nosisz w nim powietrze .



#195 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 06 February 2015 - 12:39

Wiem,wiem Michał ;)...ale trochę odebrałem to personalnie ;).
Tez chciałbym łowić tyle ryb,szczególnie tych szlachetnych, aby nie było czasu ich uwiecznić na fotografii..ale w Polsce to raczej marzenie ściętej głowy ;).
Co do Twin Powera, 11tka to świetny młynek. Kilku znajomych łowi nimi od premiery, chodzą nadal jak nowe. Jezeli 15tka ma być podobna do Stelli 2014,to na pewno nie będzie to krok wstecz...no chyba,ze w kwestii przełącznika i osób nagminnie go używających..
Ja problem spławiania woblera rozwiązuje w inny sposób...ot takie pzyzwyczajenie ;)
Pozdrawiam
  • Bujo likes this

#196 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,399 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 06 February 2015 - 15:28

Nie poradzili sobie z uszczelnieniem w ramach CORE PROTECT.

Wstawialem w watku o Stelli 14 zdjecie wnetrza, gdzie to miejsce na przelacznik jest...i po prostu nosisz w nim powietrze .

Nie moge się kolego w tej sprawie z tobą zgodzić. Poprostu postawili na co innego - to jest szczelność całego mechanizmu w warunkach połowu w środowisku słonym. Dodatkowo to rozwiązanie jest praktykowane przy połowoach w morzu dużych ryb. Blokada jest usuwana ze wdględu na to, prypadkowa zmiana położenia przełącznika mogłaby ci pałamać dłonie. choć w modelach 1000-3000 to mocno dyskusyjna teoria.

Pozdrawiam.


Edited by vako, 06 February 2015 - 15:29.


#197 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 posts

Posted 06 February 2015 - 15:41

Ja coś tam niecoś zamówię z Japan i się zobaczy czy Vat dowalą i cło.



#198 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2,077 posts

Posted 06 February 2015 - 15:46

Ostatnio zamawiałem to za vat i cło mnie skasowali :( od wartości 1570zł wyszło 432 zł z urzędu celnego.


Edited by anpart, 06 February 2015 - 15:51.


#199 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 06 February 2015 - 16:41

@Vako
Sam sobie odpowiedziales ws rozmiarów 1000 do c3000.
jak mawiaja babcie :
nie ma to jak wylac dziecko z kąpielą

Jakby umieli to by zrobili.
pewnie wyszlo z drogo.
Wiec dzial marketingu dorobił teorie.
Badzmy realistami.
tam jest na to miejsce . To widać.
Przy okazji zrobię zdjecia z lampa podczas serwisu ktorejs 14tki

#200 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,183 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 06 February 2015 - 17:30

Zamiast robić zdjęcia to może byś blokadę dorobił; -)