Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2016 - 17:33

Też tak myślę. W mefisto XG kosztuje 1559, ja z przesyłką dałem po obecnym kursie dolara 1560 ;) Były tańsze ale ten sklep wydał mi się pewniejszy. Towar wysłali następnego dnia. 

 

Wiecie ile trwa przesyłka pod tytułem: "Expedited Int'l Shipping". To chyba jest jakiś ichni proprytet…? 

Zamiast wziąć u Mefiego z gwarancją to zakup bez niej z Ebay. Gdzie tu sens?

A ostatnio chętnie Vat i cło doliczają. Na pewien program im brakuje  :rolleyes: .

Tak więc koło 2 tysięcy może wyjść.



#702 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 wrzesień 2016 - 17:38

Właśnie miałem zapytać czy kolega wziął to pod uwage :-)))) mi ostatnio vat kazali zapłacić od przesyłki z Plat za 150zł ... A dużo droższe do tej pory latały bez dopłat.

Użytkownik przemow edytował ten post 10 wrzesień 2016 - 17:41


#703 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2016 - 17:49

Ostatnio kupiłem używany multik i też niestety Vat mnie nie ominął.



#704 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 wrzesień 2016 - 17:50

A ja kupiłem u mefiego za 1500 i jeszcze raty 0%.O gwarancji nie wspomnę.

p.s.
teraz chyba również są raty 0%

#705 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 10 wrzesień 2016 - 18:01

Też tak myślę. W mefisto XG kosztuje 1559, ja z przesyłką dałem po obecnym kursie dolara 1560 ;) Były tańsze ale ten sklep wydał mi się pewniejszy. Towar wysłali następnego dnia.

Wiecie ile trwa przesyłka pod tytułem: "Expedited Int'l Shipping". To chyba jest jakiś ichni proprytet…?


To jest szybka przesyłka. Jest tylko jedno małe "ale". Tak jak koledzy juz napisali - cło i VAT. Ostatnio celnicy przetrzymywali mi japońska paczuszkę za psie pieniądze tydzień czasu. Najpierw Warszawa, potem Gdańsk. Oczywiście doliczyli wszelkie opłaty. A jeszcze całkiem niedawno potrafili przepuścić sporo droższe gadżety bez dodatkowych kosztów... Przygotuj się na niemiłą sercu i portfelowi dopłatę.
Lepszym rozwiązaniem było napisać do Moritza albo Mefisto. Oba miejsca dobre i płacisz tyle ile widnieje w cenniku ;)

#706 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 wrzesień 2016 - 18:19

Czyli coś się pozmieniało . Pamiętasz Krzysiek jak rozmawialiśmy  z miesiąc temu ze mi  paczki po 400-500zł latały ( Tobie też)  i nic nie doliczali a teraz karp jak zobaczyłem że mam vat do zapłaty.



#707 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 10 wrzesień 2016 - 18:20

To jest szybka przesyłka. Jest tylko jedno małe "ale". Tak jak koledzy juz napisali - cło i VAT. Ostatnio celnicy przetrzymywali mi japońska paczuszkę za psie pieniądze tydzień czasu. Najpierw Warszawa, potem Gdańsk. Oczywiście doliczyli wszelkie opłaty. A jeszcze całkiem niedawno potrafili przepuścić sporo droższe gadżety bez dodatkowych kosztów... Przygotuj się na niemiłą sercu i portfelowi dopłatę.
Lepszym rozwiązaniem było napisać do Moritza albo Mefisto. Oba miejsca dobre i płacisz tyle ile widnieje w cenniku ;)

 

 

Cholera….Kręcioł okazuje się kupiłem dobry ale nie tam gdzie powinienem :) Od razu objadą człowieka….;) Mam pytanko w takim razie - czy TP w Mefisto jest dokładnie takim samym młynkiem jak ten który leci z Osaki? Z tego co wiem(kolega rozmawiał kilka dni temu) Mefisto kupuje je już od jakiegoś czasu w europejskiej dystrybucji. Ponoć teraz to to samo…A mi zależało żeby mieć krzaczki na pudełku ;) 

 

Dam znaka jak doleci jak wyglądała kwestia tych opłat. Trochę zamawiałem niedawno z usa i cła nie było więc może i tu mi się uda...



#708 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 wrzesień 2016 - 18:26

Nikt nie chce i nie chciał Cie objechać. :-)  czas oczekiwania na to czy pierwsza przesyłka czy liścik bezcenny :-)) he he



#709 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 10 wrzesień 2016 - 18:30

Nikt nie chce i nie chciał Cie objechać. :-)  czas oczekiwania na to czy pierwsza przesyłka czy liścik bezcenny :-)) he he

 

 

 

Hahahaha! Dobre :) Liścik to niechętnie…;)



#710 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 10 wrzesień 2016 - 19:34

Czyli coś się pozmieniało . Pamiętasz Krzysiek jak rozmawialiśmy  z miesiąc temu ze mi  paczki po 400-500zł latały ( Tobie też)  i nic nie doliczali a teraz karp jak zobaczyłem że mam vat do zapłaty.


Zmiana władzy, zmiana podejścia. Czymś trzeba dziurę budżetową zapełnić. Grosz do grosza... Dlatego i nasze nędznej wartości paczki są clone :( A może kierunek Japonia jest pod lupą?! Kto wie... Skoro kolega zamawiał w juesej i było bezbolesnie. Jeden wniosek si nasuwa - zmieniamy kierunek zamawiania paczek ;)
  • przemo_w lubi to

#711 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 10 wrzesień 2016 - 19:44

Cholera….Kręcioł okazuje się kupiłem dobry ale nie tam gdzie powinienem :) Od razu objadą człowieka….;) Mam pytanko w takim razie - czy TP w Mefisto jest dokładnie takim samym młynkiem jak ten który leci z Osaki? Z tego co wiem(kolega rozmawiał kilka dni temu) Mefisto kupuje je już od jakiegoś czasu w europejskiej dystrybucji. Ponoć teraz to to samo…A mi zależało żeby mieć krzaczki na pudełku ;)

Dam znaka jak doleci jak wyglądała kwestia tych opłat. Trochę zamawiałem niedawno z usa i cła nie było więc może i tu mi się uda...

Obawiam się, że i pudełka te same :(

My Cię nie objeżdżamy, tylko zwracamy uwagę, że czasami nie warto kombinować, bo można przekombinować. A wadliwe TP były i w JP i UE, bo jak już Przemek sie wywiedział, to Europa wykupiła trefne młynki z JP. A gdy porównasz mlynki sprowadzone z JP i UE, to nie znajdziesz różnicy. Sam kupiłem na przedsprzedaży z JP, a koledzy poszli za moja radą w ten sam model, ale już z UE i praca jest identyczna. Oczywiście pod warunkiem, że nie stukał - pukał od początku, bo i takie egzemplarze sie trafiały. I tu punkt dla dystrybucji europejskiej, bo mogli reklamować. Gdybym trafił felerny egzemplarz byłbym w czarnej d...

Użytkownik Krab edytował ten post 10 wrzesień 2016 - 19:45


#712 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 10 wrzesień 2016 - 19:56

Obawiam się, że i pudełka te same :(

My Cię nie objeżdżamy, tylko zwracamy uwagę, że czasami nie warto kombinować, bo można przekombinować. A wadliwe TP były i w JP i UE, bo jak już Przemek sie wywiedział, to Europa wykupiła trefne młynki z JP. A gdy porównasz mlynki sprowadzone z JP i UE, to nie znajdziesz różnicy. Sam kupiłem na przedsprzedaży z JP, a koledzy poszli za moja radą w ten sam model, ale już z UE i praca jest identyczna. Oczywiście pod warunkiem, że nie stukał - pukał od początku, bo i takie egzemplarze sie trafiały. I tu punkt dla dystrybucji europejskiej, bo mogli reklamować. Gdybym trafił felerny egzemplarz byłbym w czarnej d...

 

 

Ja jestem dobrej myśli, w końcu bez ryzyka nie ma zabawy ;) Od zawsze łowiłem młynkami od Daiwy i to będzie mój pierwszy Szymek, do tego ściągany z hapona…;) Zobaczymy :) 



#713 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 10 wrzesień 2016 - 20:23

Ja jestem dobrej myśli, w końcu bez ryzyka nie ma zabawy ;) Od zawsze łowiłem młynkami od Daiwy i to będzie mój pierwszy Szymek, do tego ściągany z hapona…;) Zobaczymy :)


Kierunek dobry. Szymki lepsze Daiwów :)
  • Siemko i przemo_w lubią to

#714 OFFLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 10 wrzesień 2016 - 23:35

Jest taki młynek (bez SW w opisie), przyleci to co zamówiłeś

 

10-4000xg.jpg


Użytkownik trinited edytował ten post 10 wrzesień 2016 - 23:35


#715 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2016 - 06:33

Kierunek dobry. Szymki lepsze Daiwów :)

Są na pewno inne ale, żeby zaraz lepsze? Łowię nimi zamiennie i dyskomfortu, przy Daiwie nie odczuwam  ;)


  • Przemek lubi to

#716 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 wrzesień 2016 - 17:34

Są na pewno inne ale, żeby zaraz lepsze? Łowię nimi zamiennie i dyskomfortu, przy Daiwie nie odczuwam ;)


Jakoś tak mi wychodzi, że pod główki Daiwa ok. Ale pod woblery czy trociowanie rzeczne różnymi przynętymi to Shimano lepsze. Pomijam stare generacje Daiw typu Force. Biorę pod uwagę to, co teraz można kupić w dystrybucji.

#717 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 11 wrzesień 2016 - 17:42

Krzysiu a mi się wydaje że Certata ładniej startuje od TP HG :P



#718 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 11 wrzesień 2016 - 19:16

Krzysiu a mi się wydaje że Certata ładniej startuje od TP HG :P


Nie miałem nigdy TP HG :P Ale pewnie masz rację. Tylko start niczego nie dowodzi ;)

Użytkownik Krab edytował ten post 11 wrzesień 2016 - 19:16


#719 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 11 wrzesień 2016 - 19:31

Krzysiu a mi się wydaje że Certata ładniej startuje od TP HG :P

Aby rzetelnie porównać kołowrotki powinny mieć tą samą wagę i przełożenie.



#720 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2016 - 19:38

Są na pewno inne ale, żeby zaraz lepsze? Łowię nimi zamiennie i dyskomfortu, przy Daiwie nie odczuwam  ;)

Mogłem 3mać gębę na kłódkę :ph34r:


  • Przemek lubi to