Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Please log in to reply
1477 replies to this topic

#981 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 04 December 2016 - 21:54

I jak to wytłumaczyć że tak musi być? :-) Ale takie kwiatki ze stukami i luzami wychodzą po czytaniu internetowych opinii ludzi którzy w rękach np Tp nie mieli....a piszą/ powielają głupoty.
Po kupnie młynka wrzuca się filmik z pytaniem czy luz nie za duży :-) zamiast iść nad wodę i łowić.
Niedługo na zakupy będziemy zabierać mechanika/ serwisanta żeby dokonał oględzin przedzakupowych...jak w aucie :-)))
  • Popej likes this

#982 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 04 December 2016 - 22:03

A ilu jest takich co dopiero po lekturze jb dowiaduje się że ich egzemplarz posiada luzy...

p.s.
Idę sprawdzić swój☺
  • Guzu, stella and chlodnica like this

#983 OFFLINE   tomek80

tomek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomek

Posted 04 December 2016 - 22:08

I jak to wytłumaczyć że tak musi być? :-) Ale takie kwiatki ze stukami i luzami wychodzą po czytaniu internetowych opinii ludzi którzy w rękach np Tp nie mieli....a piszą/ powielają głupoty.
Po kupnie młynka wrzuca się filmik z pytaniem czy luz nie za duży :-) zamiast iść nad wodę i łowić.
Niedługo na zakupy będziemy zabierać mechanika/ serwisanta żeby dokonał oględzin przedzakupowych...jak w aucie :-)))

 

Jakby tak Japończycy zastanawiali się nad tym wszystkim to przestaliby produkować Shimano.



#984 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 05 December 2016 - 09:54

Dobry kwiatek jest na giełdzie. TP '15 którego forumowi specjaliści od komentowania giełdy okrzykneli złomem bo jego właściciel nie ma podkładki pod szpule żeby nawój wyrównać :-)))))
  • marekD and coloumb like this

#985 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Posted 05 December 2016 - 15:52

Same "mundre śpecjalisty", według ich teorii to TP'19 będzie kompletnym szmelcem bo modelem TP'15 shimano zeszło na psy. Trzeba będzie przerzucić się na super, hiper kosmiczną technologię od okumy, o której wspominał Daniel gdzieś na forum ;)
Ale jaja :))
  • przemo_w likes this

#986 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 16 July 2017 - 12:33

Przeczytałem cały wątek,- jak zwykle to czynię i jak zwykle mam te same odczucia.... Ale może to ze mną jest coś nie tak,- jakaś śrubka mi się poluzowała czy brak podkładki... Wracając jednak z psychiatryka do łowienia....

Widziałem wpisy kilku kolegów, widywanych nad wodą i łowiących ryby ;) którzy zamierzali kupić model TP SW 2015 w rozmiarze 4000.

Trochę czasu już minęło - może kilka uwag z użytkowania "na rybach" oczywiście :)


  • Night_Walker likes this

#987 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Posted 17 July 2017 - 21:10

Mam dwa 4000SW jeden współpracuje z wędka na trocie, a drugi z wędka która miota pilkerami do 60g. W trociowej zmieniłem uchwyt na T bo tam przynęty ważą max 28g z czego najczęściej ciągane są 18stki więc wygodniej mi się trzyma cały zestaw. Ta druga wędka to zestaw na małe dorsze, czerniaki, makrele czy też inne rdzawce. Jakbym miał brać jeszcze raz to już bym się nie bał i zabrałbym rozmiar 5000 albo 6000. Oryginalna gałka jest naprawdę fajna jeśli jest potrzeba zwijania większych zestawów. Większy rozmiar dlatego, ze szybciej się zwija i na morzu większy kołowrotek jest bardziej uniwersalny. Oba mam od roku i oba są intensywnie użytkowane, nie widać między nimi żadnych różnic w pracy. Nie wiem czy rok jest wymiernym wskaźnikiem zużycia ale taki jest stan rzeczy na chwilę obecną ;). Czy kupię kolejne jak te już zamęczę? Sam jeszcze nie wiem ale to wynika że zmiany podejścia do wędkarstwa. Jeżeli ma to byś delikatny zestaw do finezyjnego łowienia to odpowiedź jest twierdzaca, na trocie też bo pięknie układa plecionkę (zresztą na obu szpulach idealnie nawinął, jedna to pe1 a drugą plecionka to pe2 albo pe2,5, nie pamiętam). Jeżeli ma to być wół roboczy to nie wiem czy nie przegrałby że slammerem - mówię tu o kołowrotkach wielkości 6000. Być może to jeszcze odszczekam jak sobie takiego większego kupię... Przyszłość pokaże :)t

Edited by Jack__Daniels, 17 July 2017 - 21:13.

  • Guzu and Rheinangler like this

#988 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,917 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 17 July 2017 - 21:20

U mnie od początku sezonu pracuje z boleniami, jestem bardzo zadowolony, moc, precyzja nawoju i kultura pracy bardzo dobre. Żadna przynęta mu niestraszna, zwija wszystko jak by to była sama linka, zero oporów czy przymulenia na starcie. Polecam do wiślanej orki, przyzwyczaiłem się do gały i nie zmienię jej na T-knoba.


  • Guzu and Rheinangler like this

#989 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 17 July 2017 - 22:01

To są konkretne informacje  :) dzięki  ;)



#990 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 17 July 2017 - 22:05

Ja po parunastu wypadach pstragowych z moim TP 2500HGS '15 mogę napisać kilka słów. Zaraz od nowości po zakupie kołowrotek rozkrecilem i dosmarowalem odpowiednimi smarami (Shimano DG06 i 13), bo stukał w skrajnych położeniach szpuli. Niestety smarowanie nie zlikwidowało stukania i nadal było słyszalne i wyczuwalne na sucho podczas kręcenia. Po ok 10 rozkreceniach, pasowaniach, regulacjach i skręcaniach wszystkiego do kupy, poddałem się i olalem temat. Po ok 10 wypadach stukanie w sumie zniknęło i jest praktycznie ani nie wyczuwalne ani nie słyszalne. Tak jakby kołowrotek się dotarł i ułożył, używając żargonu motoryzacyjnego. Teraz kręci naprawdę mega przyjemnie i płynnie. Delikatnie szumi ale to już kwestia rodzaju nowego mechanizmu i nie ma na to rady.

Dostał korbkę i knobik od Vanquisha '16, a także 2 płytkie szpulki od Vanka, bo uzywam go tylko z cienkimi linkami PE0.6 i 0.8.

Ogólnie, jestem z niego bardzo zadowolony.
  • Guzu likes this

#991 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 17 July 2017 - 22:33

Dzięki Żbiku  :)

Precyzując mój niezbyt dokładny post,- chodzi mi o TP SW 4000 2015.

W necie napotkałem bardzo wiele różnorakich opinii ale ponieważ pochodzą od osób mi nie znanych jedynie rejestruję je jako pogląd.

Np: widziałem porównanie ww TP ze Stella SW 2013 i Sustainem i gość twierdził, że najlepszy z nich jest TP.... itd... 

Każda taka opinia jest ok, bo każdy użytkownik może przecież mieć inne upodobania i preferencje. Powtarzalność takich stwierdzeń daje jednak do myślenia...

Dla mnie jako zbieracza opinii ważna jest jedynie powtarzalność jakiejś tam wady albo zalety, która spowoduje zakup lub przerzuci zainteresowanie na inny model  ;)

Dla mnie niektóre "wady" jak np: szum o ile nie prowadzą do jakichś uszkodzeń czy nadmiernego zużycia nie są powodem zaniechania zakupu.

Od niezbyt długiego czasu za to bardzo intensywnie użytkuje TP XD 4000 XG, który także szumi, ale łowi się nim fantastycznie.

Na szczęście Ren szumi wyraźniej niż mój TP a w fotelu nie łowię bo w domu można robić tyle innych fajnych rzeczy  :rolleyes:


  • Guzu, Jack__Daniels and cristovo like this

#992 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 18 July 2017 - 00:14

Drugi sezon orki nowym TPSW w oceanie, zimą łowiłem nim głowacice (stary TPSW zakonserwowany leży w zapasie). Przynęty 10-30g., linka 1.5 PE. Przesmarowany po ubiegłym sezonie. Dostał teraz jakiegoś minimalnego luzu na korbce, ale z tym bez trudu, jak zwykle poradzi sobie Jozi. Płukany w bieżącej wodzie co kilka wypadów albo po dostaniu konkretnej fali. Rolka czyszczona i smarowana co kilka tygodni, mocowanie kabłąka zakrapiane oliwką.

Bez problemu wytrzyma kilka następnych sezonów.

Zaczynam się jednak rozglądać za TPXD5000 ;)

 

Attached File  P1050707.jpg   48.87KB   15 downloads


Edited by tpe, 18 July 2017 - 00:19.

  • Guzu, Rheinangler and malinabar like this

#993 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 18 July 2017 - 14:18

Zadam jeszcze jedno pytanie z gatunku raczej mało istotnych  :rolleyes:

Jak przeglądam oferty i jakieś tam filmiki to widzę za każdym razem jakby inny odcień kołowrotka od czarnego w słabym oświetleniu przez ciemno grafitowy do granatowego.

Domyślam się, ze to wciąż ten sam młynek  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ... Wszystko by na to wskazywało,jeśli się nie mylę, że to jakiś rodzaj metalicznej farby co by mnie ucieszyło bo oznaczało by nieco większą trwałość powłoki lakierniczej od zwykłego akrylu.



#994 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 18 July 2017 - 14:22

Miałem podobne wątpliwości przed zakupem Vanquisha 12, różne barwy, brokat bądź jego brak......a teraz to nawet nie wiem, chociaż kilka razy w tygodniu mam go w rękach, jakiego jest koloru....mam jednak wrażenie, że kolor jest po prostu odpowiedni B)

 

Tak więc jestem bardziej niż pewny, że to tylko gra świateł.

 

 

PS Arek, tak czytam i czytam Twój wpis.....no i właściwie nie padło żadne pytanie istotne czy mniej istotne, nie ma nawet znaku zapytania :rolleyes:


Edited by cristovo, 18 July 2017 - 14:49.


#995 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 18 July 2017 - 16:00

Tak,- brak pytania wprost,- jakiego koloru jest ten młynek :huh:


  • cristovo likes this

#996 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 20 July 2017 - 15:11

Szukam szpulki tuningowej do TP 4000HG 15 o mniejszej pojemności. Znalazłem z yumeyi tylko:
http://www.hedgehog-...ne/product/3369
Oryginalna ma pojemność pe 1,5 - 320m natomiast ta z yumeya 200m.

Posiada ktoś z was taką yumeykę i czy naprawdę waży aż 55gieta gdyż oryginalna ma 44 bez kapsla? Może jest dostępna jakaś inna szpula dedykowana do tp 15 o mniejszej pojemności?

#997 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 posts
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Posted 21 July 2017 - 05:48

Szukam szpulki tuningowej do TP 4000HG 15 o mniejszej pojemności. Znalazłem z yumeyi tylko:
http://www.hedgehog-...ne/product/3369
Oryginalna ma pojemność pe 1,5 - 320m natomiast ta z yumeya 200m.

Posiada ktoś z was taką yumeykę i czy naprawdę waży aż 55gieta gdyż oryginalna ma 44 bez kapsla? Może jest dostępna jakaś inna szpula dedykowana do tp 15 o mniejszej pojemności?

 

Do 15' TP 4000 sam szukałem, ale bez rezultatu. Kupiłem u Mefisto zwykłą szpulę i reduktor plastikowy Shimano. Sprawdza się taki zestaw bez zastrzeżeń i mieści 150m PE 1.2 


Edited by Fiskare, 21 July 2017 - 05:51.

  • Guzu and Kupisz like this

#998 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 21 July 2017 - 10:36

Kurdemol Fiskare naprowadź mnie jakoś bliżej proszę jak go znaleźć ten reduktor na mef..ishin?

#999 ONLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 posts
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Posted 21 July 2017 - 15:53

A co ten reduktor, to może takie plastikowe zatrzaski na szpule, które zmniejszają jej pojemność?

#1000 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 posts
  • Imię:Andrzej

Posted 21 July 2017 - 16:42

A co ten reduktor, to może takie plastikowe zatrzaski na szpule, które zmniejszają jej pojemność?

 

Tak,to te trudne do kupienia plastikowe "wypełniacze".

Wynalazek baaardzo stary. ( np ABU - Cardinal ).