Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

'15 Shimano Twin Power 2015 (SW i nie tylko)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1477 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 luty 2022 - 23:36

Nie napinam się Sławku.
Zwyczajnie przytoczyłem merytoryczne argumenty w postaci full metal body i mikro modułu bo o takie argumenty pytano.
W mojej opinii bebechy i obudowa TP 15 dzielniej zniosą trudy ciezszego łowienia niz model 2020.
Aktualny model również jest spoko.
Z pewnością świetnie się spisze do średnio - ciężkich zastosowań, ale do tych cięższych wg mnie lepiej nada się wersja 15'
Pozdrawiam wszystkich zadowolonych ze swoich TP (starych i nowych)


Sami chcemy mocnych i zarazem jak najlżejszych maszynek.Zobacz pytania który lżej startuje,ile waży.Kto teraz kupiłby młynek z wagą ponad 300g...?🙊😂Ręce by odpadły i brak siły do zakręcenia korbą😉Tak więc producent próbuje sprostać naszym wymaganiom, gdzie może urywa z wagi, robi mikro moduł, boczek z tworzywa itd...

#1442 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 18 luty 2022 - 23:45

I w takim segmencie czyli lekko ale wystarczająco mocno zaserwowano nam ceratę LT3000 i TP 3000MHG 😉
  • Adaś Niezgódka lubi to

#1443 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2022 - 09:42

Przeczytałem wątek i widzę, że to powszechny problem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Przy skrajnym położeniu szpuli, są słyszalne i wyczuwalne stuki. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Nadlewek nie stwierdziłem, smar zaaplikowany na nowo. Jest wyczuwalny luz na wałku posuwu szpuli, może dołożenie podkładki i zmniejszenie luzu (oczywiście nie na 0) zamyka temat?

#1444 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 20 grudzień 2022 - 13:48

Przeczytałem wątek i widzę, że to powszechny problem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Przy skrajnym położeniu szpuli, są słyszalne i wyczuwalne stuki. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Nadlewek nie stwierdziłem, smar zaaplikowany na nowo. Jest wyczuwalny luz na wałku posuwu szpuli, może dołożenie podkładki i zmniejszenie luzu (oczywiście nie na 0) zamyka temat?


Ciężko wyczuc

Musisz spróbować

Druga sprawa to odpowiednie smarowidło na wałek

Nie może być za gęsto...

#1445 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 grudzień 2022 - 16:51

Przeczytałem wątek i widzę, że to powszechny problem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Przy skrajnym położeniu szpuli, są słyszalne i wyczuwalne stuki. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Nadlewek nie stwierdziłem, smar zaaplikowany na nowo. Jest wyczuwalny luz na wałku posuwu szpuli, może dołożenie podkładki i zmniejszenie luzu (oczywiście nie na 0) zamyka temat?


Nie zwracać uwagi tylko łowić, mam dwa tp co tak robią- tam się nic nie dzieje. Jednego używam do boleniowania pod oporem i szybkim prowadzeniu tego nie czuć, słychać też. Łowić nie zwracać uwagi.
  • TOFIX99, przemo_w i Marcipas lubią to

#1446 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 grudzień 2022 - 13:07

Nie zwracać uwagi tylko łowić, mam dwa tp co tak robią- tam się nic nie dzieje. Jednego używam do boleniowania pod oporem i szybkim prowadzeniu tego nie czuć, słychać też. Łowić nie zwracać uwagi.

 

Wolałbym jednak wyeliminować ten stukot :) Wg mnie, kołowrotek w tej klasie, takich odgłosów wydawać nie powinien i irytuje mnie to :) W moim przypadku, nawet przy wolnym prowadzeniu przynęty, słyszę i czuję to w łapie. 



#1447 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 21 grudzień 2022 - 13:55

Miałem taki problem w vanquishu fa, został przesmarowany i trochę pomogło jednak dopiero wzięcie młynka kilkukrotnie na ryby wyciszyło go całkowicie :)

#1448 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 styczeń 2023 - 09:38

Dziwi mnie to, że osoby nie lubiące stukania, uparcie kupują TP zamiast bezstukowe Certate. Mnogość informacji o stukaniu TP nie odstrasza miłośników marki, którzy zaraz po zakupie publikują informacje na temat swego niezadowolenia... Myślę, że kombinowanie związane z usunięciem stukania spowoduje nie tyle usunięcie "wady" co wysyp uszkodzonych poprawkami, egzemplarzy :(

#1449 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2023 - 10:53

Witajcie!
Czy są tu jacyś użytkownicy Twin Powera SW-C. Jestem ciekaw waszych opinii. Młynek przymierzam do łowienia Morskiej Troci. Kupiłem XD ale on sie do tego nie nadaje. Lubię mocne i szybkie kołowrotki. Warunki na plaży często bywaja zmienne i ciężkie.

#1450 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 styczeń 2023 - 11:07

Witajcie!
Czy są tu jacyś użytkownicy Twin Powera SW-C. Jestem ciekaw waszych opinii. Młynek przymierzam do łowienia Morskiej Troci. Kupiłem XD ale on sie do tego nie nadaje. Lubię mocne i szybkie kołowrotki. Warunki na plaży często bywaja zmienne i ciężkie.

 

Kupiłem ten kołowrotek na początku ubiegłego roku też pod troć. Dla mnie rewelacja, ładnie układa plecionkę. Wcześniej miałem podpięty daiwa bg. Przy tp rzuty wyraźnie dłuższe.  Jesienią okazało się że pięknie  łowi szczupaki. Dalej kręci jak nowy


  • guciolucky lubi to

#1451 ONLINE   comen

comen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaLaskowice

Napisano 04 styczeń 2023 - 11:49

Witajcie!
Czy są tu jacyś użytkownicy Twin Powera SW-C. Jestem ciekaw waszych opinii. Młynek przymierzam do łowienia Morskiej Troci. Kupiłem XD ale on sie do tego nie nadaje. Lubię mocne i szybkie kołowrotki. Warunki na plaży często bywaja zmienne i ciężkie.

Potwierdzam co pisze Marcin. Też używam na troć w morzu. Będziesz Pan zadowolony.



#1452 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2023 - 12:03

Dziwi mnie to, że osoby nie lubiące stukania, uparcie kupują TP zamiast bezstukowe Certate. Mnogość informacji o stukaniu TP nie odstrasza miłośników marki, którzy zaraz po zakupie publikują informacje na temat swego niezadowolenia... Myślę, że kombinowanie związane z usunięciem stukania spowoduje nie tyle usunięcie "wady" co wysyp uszkodzonych poprawkami, egzemplarzy :(

 

W moim przypadku, jeszcze nie udało mi się zepsuć żadnego kołowrotka, jedynie naprawić :) Swoje kołowrotki serwisuje od kilkunastu lat i staram się to robić skrupulatnie, ale wiem o co chodzi na przykładzie, którego doświadczyłem :) Ten TP '15 o którym pisałem, nabyłem na giełdzie, jak się okazało w bardzo złym stanie. Luzy były całkowicie skasowane, pracował ciężko, z wyraźnym ząbkowaniem. Koło posuwu szpuli było w 30% "zdarte" do gołego alu. Podkładki były nie w tych miejscach, co być powinny. Udało się go doprowadzić do stanu wg mnie bardzo dobrego, bo po wielu podejściach, nawet stukanie ustało :) 


  • guciolucky lubi to

#1453 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2023 - 12:20

Więcej powinno być pisane o kasowaniu luzów. Szczególnie w nowych gdzie od razu po zakupie leci post że chyba ma luz za duży i trzeba skasować :-)
Gdzie w 90% dołożenie podkładki najcieńszej z zestawu 3 szt Shimamo kończy się uszkodzeniem przekładni.

#1454 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2023 - 13:40

A czy używaliście poprzedniej wersji tj SW-B? Łowię już nim 2 lata dorsze z kutra jak i trocie z plaży. Jestem ciekaw jak porównanie. Spisuje się super ale chodzi mi po głowie pomysł na nowy młynek ;)

Użytkownik lyha edytował ten post 04 styczeń 2023 - 13:40


#1455 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 04 styczeń 2023 - 14:52

Sw-a i Sw-b to prawie identyczne młynki. Sw-a ma inną inne osadzenie przekładni w prawym łożysku. Sw-b ma dodane uszczelnienia.
Tp Sw-c ma koło przekładni od Stelli sw-c! Ale pinion inny. Ma trochę inny rotor i górne łożysko piniona trzyma blaszka przykręcona 3 śrubkami do obudowy w porównaniu do sw-b.
Co do kręcenia to nie oceniam bo każdy inaczej to odbiera.
Najlżej kręci SW-a :-)
Sw-c ma zintegrowane łożysko rolki.
Reszta to w dużym uproszczeniu to samo.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 04 styczeń 2023 - 14:54

  • kostom63 i homax lubią to

#1456 OFFLINE   wojtt

wojtt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWrocławska Odra
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 styczeń 2023 - 09:45

Mam Sw-b, nad morzem jeszcze nie używany. Głównie rzeczne manewry i mimo tego że za często go nie używam nie zamieniłbym na nic innego. Bierzesz go do łapy i wiesz że masz w ręku coś konkretnego, jest solidny i mocny.
  • guciolucky lubi to

#1457 OFFLINE   olb

olb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 10 marzec 2023 - 09:05

Panowie, z pytaniem formalnym. W sklepie obok zalega nówka TP SW 2015 XG w rozmiarze 4000 (4000SWBXG), za 1640 zł, może przy odrobinie negocjacji i dobrej woli sprzedawcy, udałoby się zejść nawet do 1500.

Strasznie mnie kusi, ale trochę się cykam wagi (355 g) Najcięższe co mam w moim skromnym arsenale to Zauber 4000 z dystrybucji Dragona, 315 gramów. Różnica niby nieduża, ale Zaubera na co dzień nie używam, w zasadzie kupiłem go wyłącznie pod kątem travela i łowienia w zatokach.

 

Wiele osób w wątku tym i innych zwracało uwagę na masę TP SW 4000, i teraz nie wiem czy rzeczywiście powinienem się obawiać, bo jest to młynek raczej na stacjonarne łowienie z żywą przynętą, czy po prostu nie być ci*ą i ćwiczyć bicek. Dodam, że trzymałem ostatnio trochę 2015 SW 5000XG, i nie dość, że cholernie mi ciążyła (420 g), to w dodatku nie wyważyła Shimano STC 20-60g 300 cm, dalej leciał na pysk (choć to akurat anegdotycznie).

 

Planuję łowić głównie cięższymi jerkami oraz wahadłami. Nie ukrywam, że marzy mi się też jig, w którym póki co jestem totalnym amatorem.

Za wszelkie uwagi, podpowiedzi - serdecznie z góry dziękuję.


Użytkownik olb edytował ten post 10 marzec 2023 - 09:20

  • Profil_Nieaktywny lubi to

#1458 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 10 marzec 2023 - 09:50

Panowie, z pytaniem formalnym. W sklepie obok zalega nówka TP SW 2015 XG w rozmiarze 4000 (4000SWBXG), za 1640 zł, może przy odrobinie negocjacji i dobrej woli sprzedawcy, udałoby się zejść nawet do 1500.
Strasznie mnie kusi, ale trochę się cykam wagi (355 g) Najcięższe co mam w moim skromnym arsenale to Zauber 4000 z dystrybucji Dragona, 315 gramów. Różnica niby nieduża, ale Zaubera na co dzień nie używam, w zasadzie kupiłem go wyłącznie pod kątem travela i łowienia w zatokach.
 
Wiele osób w wątku tym i innych zwracało uwagę na masę TP SW 4000, i teraz nie wiem czy rzeczywiście powinienem się obawiać, bo jest to młynek raczej na stacjonarne łowienie z żywą przynętą, czy po prostu nie być ci*ą i ćwiczyć bicek. Dodam, że trzymałem ostatnio trochę 2015 SW 5000XG, i nie dość, że cholernie mi ciążyła (420 g), to w dodatku nie wyważyła Shimano STC 20-60g 300 cm, dalej leciał na pysk (choć to akurat anegdotycznie).
 
Planuję łowić głównie cięższymi jerkami oraz wahadłami. Nie ukrywam, że marzy mi się też jig, w którym póki co jestem totalnym amatorem.
Za wszelkie uwagi, podpowiedzi - serdecznie z góry dziękuję.


Nie no bez przesady :D lekki nie jest na dzisiejsze realia ale jak wychodził to w tej klasie waga była bardzo korzystna, w 100% młynek do łowienia z ręki, żadna stacjonarka itd , tymbardziej jeśli chcesz używać do długich wędek, o masę się nie martw ja bardziej bym się zastanowił czy szybkie przełożenie będzie tym czego szukasz , generalnie i przekładnie można zmienić na pg i sam kolowrotek trochę odchudzić.
  • homax, olb i Darek_W lubią to

#1459 OFFLINE   olb

olb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 10 marzec 2023 - 11:07

Nie no bez przesady :D lekki nie jest na dzisiejsze realia ale jak wychodził to w tej klasie waga była bardzo korzystna, w 100% młynek do łowienia z ręki, żadna stacjonarka itd , tymbardziej jeśli chcesz używać do długich wędek, o masę się nie martw ja bardziej bym się zastanowił czy szybkie przełożenie będzie tym czego szukasz , generalnie i przekładnie można zmienić na pg i sam kolowrotek trochę odchudzić.

Dziękuję za słowa otuchy! Czytałem, że u nas wszyscy robią maślane oczy do PG, ale tak jak ktoś inny w tym wątku w 2015 roku - nie mam pojęcia dlaczego :D. Rozumiem, że niższe przełożenie PG prowadzi przynętę dłuuuużej, a XG to dobry wybór np. w nurcie? Ktoś inny pisał, że można w XG po prostu wolniej kręcił korbą, ale wiadomo, że to walkaround, który niekoniecznie da te same rezultaty co natywne rozwiązanie. PG niestety w sklepie nie ma - no i chyba PG nie było w wersji SW w tym rozmiarze w 2015 roku. Może rzeczywiście jakąś opcją jest podmianka przekładni w przypadku, gdyby XG jednak mi się nie sprawdziło. Nie ukrywam, że ten młynek na moje doświadczenie to jest totalny overkill, ale TP to moje marzenie od początku, a teraz jeszcze nówka 2015, dodatkowo w wersji morskiej, czyli potencjalnie otwierająca jakieś dodatkowe możliwości...


Użytkownik olb edytował ten post 10 marzec 2023 - 11:10


#1460 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 10 marzec 2023 - 11:14

Bierz i się nie zastanawiaj . To maszyna niczym czołg ,a te XG nawet nie odczujesz .
  • przemo_w, olb i Darek_W lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych