Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2035 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 14:55

jasne że musi , a masz jakieś 50+ na koncie kolego ?  ja może duzo nie mam kilka jest ale pstrąg jest rybą ktora poświęcam 80 % czasu na ryby do końca sierpnia :D

A no, jeden otwierający zeszłoroczny wątek z pstrągami, ale to sie nie liczy zapewne bo 1 stycznia i w ogóle... Z dwoma lub trzema podobnej wielkości przegrałem. ;)

Nie kwestionuję Twoich umiejętności kolego, bo łowisz piękne pstrągi i z uśmiechem na twarzy oglądałem Twój filmik podsumowujący zeszłoroczny sezon, jednak nie ma co mówić że to ryba której się złowić nie da. ;)

@Andru77 pouczający post, dzięki. :)



#1222 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:00

Toć to nie Pstrungi tylko karpie w kropki.

Podobno na kukurydzianą muchę najlepiej bierą:)

ZH



#1223 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:05

Toć to nie Pstrungi tylko karpie w kropki.

Podobno na kukurydzianą muchę najlepiej bierą :)

ZH

 

Peletowa muche ;)



#1224 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:20

Metoda polowu"Skrocona nimfa" na nimfe  "Adamciowke" pleciona z keguta spod seledynowy nylon,ryby z malej rzeczki ktorym "chodzi sie po glowie" ;)Cale zycie lowie metoda tzw. Nimfa Polska ryby lowi sie "pod nogami" pstragi nie sa plochliwymi rybami w przeciwnosci do kleni ;)

Załączone pliki


  • Artech lubi to

#1225 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:33

A to dzisiejsza najwieksza samiczka "spod nog" ok 40 cm ryby wyczepiam w wodzie, nie biorac do rak, wczesniej robie foto tel.

Załączone pliki


  • Artech i Janusz Wideł lubią to

#1226 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:35

Migawki z nad rzeki X.

Załączone pliki



#1227 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:53

A to chlap chlap na pa pa ;) Tyle z Polskich pstragow ,w przyszlym tygodniu zrobie foty z Norwegii "troszke" wiekszymi kropkami :P

Załączone pliki


Użytkownik marius13 edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 16:45


#1228 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 16 kwiecień 2015 - 16:49

Fajne fotki Marius 13 :) Aż ciekaw jestem tych większych norweskich :) W zeszłym tygodniu na oesie miałem kilkanaście rybek 40-62 cm.Jak chce sę połowić to i u nas można złowić ładną rybkę.Oczywiście zdjęć  oesowych rybek nie zamieszczam w temacie bo to wg. mnie obciach.



#1229 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 16 kwiecień 2015 - 16:51

nie byłem za granicą na pstrągach ale oglądam, czytam różne relacje z wypraw w w/w kraje i widzę co tam się dzieje oraz  rozmawiałem z wędkującymi w Anglii.

 

Ludzie którzy są pstrągarzami do maja potrafią połowić za kilka dni lepiej niż ja przez cały sezon od lutego do końca sierpnia.  Także wiem co piszę !!!!!!

 

No tak, brytyjskie to cmoki i ciaptaki, a polskie to szczwane lisy w grzywke czesane  :D

Przecietna pstragowa rzeka w UK jest rybniejsza od Polskich odpowiednikow, wiec dostajesz wiecej okazji na zlapanie powiedzmy piecdziesiatak. Podajesz, nie bierze, to nic bo za zakretem bedzie prawdopodobnie kolejny. Nie musisz czekac tydzien na swoja szanse. Natomiast skala trudnosci zlapania pojedynczej ryby jest porownywalna.



#1230 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 16:58

Janusz w Norge lowie Orety to sa pstragi 2 srodowiskowe , pewnie niektorzy "madrzejsi" zakwestonuja mi, ze to nie pstragi i zagraniczne ryby, to sie nie licza, wiec ich tu nie wstawiam, lowie je na Twoje plytkie 9" a jak lykaja to 11" nie gardza wiec mozesz sie domyslec o jakich "rybkach" rozmawiamy ;) w PL.zlowiles pstraga, ponad 60 cm hmmm gratki i wielki szacun na co zlapany?



#1231 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 16 kwiecień 2015 - 17:07

Z rybek mierzonych to 57,59,62 cm. Wszystko na "Maciejówkę" Bardzo łowny autorski model mokrej muchy św.pamięci Wacka Maciejowskiego. Tak oględnie to karbowany ,pomarańczowy tułów ,brudka,skrzydła,ogon  kuropatwa .


  • Del Toro i PocoLoco lubią to

#1232 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 17:22

Nie przepadam za muchowka wole spina , ale sa rzeczki gdzie tylko moge lowic na muche w 90% nimfa ,bazuje na wzorach J. Adamcia .....uwazam ze jesli chodzi o przynety, to w muszkarskim swiecie NR 1 ........odpowiednik J.Widla w  spiningu .



#1233 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 17:30

Nie przepadam za muchowka wole spina , ale sa rzeczki gdzie tylko moge lowic na muche w 90% nimfa ,bazuje na wzorach J. Adamcia .....uwazam ze jesli chodzi o przynety, to w muszkarskim swiecie NR 1 ........odpowiednik J.Widla w  spiningu .

 

Co fakt to fakt


  • Janusz Wideł lubi to

#1234 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 16 kwiecień 2015 - 17:36

Adamciówki na Popradzie to faktycznie nr.1 Dostałem kilka, od autora na "Lipieniu Popradu"i faktycznie wymiatały lipienie masakrycznie.Co fachura to fachura. Inna sprawa że na Dunajcu działały słabiutko.Każda woda ma swojego niedoścignionego mistrza.


  • Bujo lubi to

#1235 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:20

Hmm bo dostales "zestawik" na Poprad ;) J.Adamcio nie jednego "kadrowego mistrzunia" na Dunajcu wypunktowal :D bywalo ze 2 x szybciutko musial rwac glowatki w 1 turze zawodow zeby nie tracic czasu bo punktowal tylko pstrag i lipien ;) .ot. stare dobre czasy.



#1236 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:23

Fajne fotki Marius 13 :) Aż ciekaw jestem tych większych norweskich :) W zeszłym tygodniu na oesie miałem kilkanaście rybek 40-62 cm.Jak chce sę połowić to i u nas można złowić ładną rybkę.Oczywiście zdjęć  oesowych rybek nie zamieszczam w temacie bo to wg. mnie obciach.

Mimo wielkich chęci nie rozumiem ,to znaczy że łowienie ryb które występują w normalnych ilościach na jakimś konkretnym odcinku rzeki jest obciachem ???.

Polacy mają schizę na dziwaczne podziały zagraniczne się nie liczą z oesów się nie liczą na trola to dopiero obciach , jak się złowi jedną  rybę na 50 dniówek to jest się mega gość .

Mam wrażenie że dochodzicie to skrajnej paranoi naprawdę wam współczuje.


  • Wiktor i Predatorhunter lubią to

#1237 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:44

A to jeszcze jeden "chudziak" ok 40 cm z malej ogolnodostepnej rzeczki ryba podwojnie cieszy po pierwsze ,ze jeszcze cos w tak niepozornym cieku plywa, po drugie ze jest jakby"trudniejsza" do zlowienia niz ryby z OS u ;)

Załączone pliki



#1238 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:47

Zdarza mi się łowić koleżeńsko na oesie.Przyjerzdzają koledzy nie znający specyfiki Dunajca lub tacy usiłujący stawiać pierwsze kroki w muszkarstwie.Jedyna szansa by cokolwiek złowili to burdel czyli oes.Nawalone wszelkiej wielkości selektów biorących na wszystko co w wodzie pływa,oprócz "świerzych" rybek są rybki też stawowe o troszkę większym doświadczeniu ale też o wiele łatwiejsze do złowienia niż dzikie rybki .To nie jest normalna ilość bardzo łatwych  ryb .Od dzieciaka łowiłem na tym odcinku .Zawsze było tam dużo pstrągów wymagających umiejętności.Nie potrafiłem się wstrzelić w przynętę nie łowiłem nic ,w tym samym czasie obok gość łowił dwadzieścia ryb.Bardzo rybna ,wymagająca woda.Dzięki wyzwaniom cwanych pstrągów z tego odcinka, metodą prób i błędów nauczyłem się skutecznie łowić ten gatunek.Teraz żeby połowić głuptaki z oesu nie potrzeba ani specialnych umiejętności czy wiedzy.



#1239 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:59

Z rybek mierzonych to 57,59,62 cm. Wszystko na "Maciejówkę" Bardzo łowny autorski model mokrej muchy św.pamięci Wacka Maciejowskiego. Tak oględnie to karbowany ,pomarańczowy tułów ,brudka,skrzydła,ogon  kuropatwa .

Można fotkę? Muchy oczywiście.



#1240 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 kwiecień 2015 - 20:14

Są miejsca na świecie gdzie w słowniku nie ma słowa zarybienia a ryb jest więcej na km2 niż na całym Dunajcu co to jest według ciebie ? mega burdel ?

Miałem okazje łowić w takich miejscach i wszystkie nasze oesy przy tym wymiękają .

Przyzwyczaiłeś się do beznadziei i bezrybia biorąc to za normę i  na oesie zaczynasz świrować .

NIe ma ryb niezadowoleni są ryby jeszcze gorzej made in polandia.


  • Wiktor i wobler130 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych