Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2035 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:01

Witam wszystkich ,oto mój dzisiejszy na gume keitech easy shiner 2 .
Sprzęt kij Phenix FX 793  kołowrotek Daiwa certata 2500 żyłka stroft 0.18.139bcc9b0c42f400m.jpg



#102 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:03

@ Bujo dzięki za rady na przyszłość będę się starał być dla pstrągów bardziej delikatny.

Dziś wiecie sami jak człowiek się zachowuję przy pierwszej takiej wyjętej rybce serce napiernicza, ręce się trzęsą tu telefon na statywie z pudełka i kamizelki się przewraca a człowiek chciałby aby fotki szybko poszły i ładnie wyszły. No nie udało się w tym wypadku tylko jedna z szybkiej serii wyszła w miarę.  Rybka odpłynęła od razu po włożeniu do wody. I coś czuję że na pstrągi się pochorowałem łowienie w Odrze gdzie spędzam 99% czasu ma swoje uroki ale dziś jak ten pstrąg zaczął młynkować po strzale w zasadzie pod nogami coś pięknego.



#103 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:39

Piękna rybka Kolego KostekKleń, szczere gratulacje. Też tak miałem ze 4 lata temu że pierwsze wyjście na kropki i siada mi rybka 56cm, pamiętam jak dziś te emocje, trzęsące się ręce. Rybkę wtedy trochę wytaplałem w piasku na co mi kilku kolegów zwróciło uwagę (słusznie zresztą). Od tego czasu w zasadzie inne wędkowanie poza pstrągami to u mnie margines - no może z 5% wypadów. Wciąga to jak cholera, człowiek nie może na miejscu usiedzieć. I z czasem coraz to rośnie świadomość jak się z rybkami obchodzić coby bezpiecznie do wody wróciły (naprawdę to forum dużo daje w tym temacie).

A co ciekawe ten mój pierwszy do dzisiaj jest największy, choć co roku przynajmniej z jedną piedzięsiątkę na różnych wodach się trafi.

Pozdro dla wszystkich zapaleńców.



#104 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:46

Nie ma sie z czego tlumaczyc :) to tylko rada na przyszlosc :) nie ma ludzi idealnych, co zawsze wszystko idealnie obskocza. Ryba kapitalna, pewnie duzo zmieni w Twoim wedkarstwie i dobrze :)

#105 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:26

Nie ma sie z czego tlumaczyc :) to tylko rada na przyszlosc :) nie ma ludzi idealnych, co zawsze wszystko idealnie obskocza. Ryba kapitalna, pewnie duzo zmieni w Twoim wedkarstwie i dobrze :)

Pewnie, że zmieni.

Napisał "udało się złowić upragnionego pierwszego w życiu wymiarowego kropka" (GRATULUJĘ :highfive: i ZDROSZCZĘ :bighair: )

Po złowieniu pierwszego 50-taka siadłem dupskiem w śniegu na długo, aż stopniał i zastanawiałem się, czy mam jeszcze szansę na coś więcej.

Później, wielokrotnie przekraczałem tę cyfrę, czekając na 6 z przodu.

Wciąż czekam.

Kostek życzę tej szóstki z przodu. Jak najszybciej, skoro masz łowisko, gdzie takie ryby pływają :good: 



#106 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:36

Pewnie, że zmieni.

Napisał "udało się złowić upragnionego pierwszego w życiu wymiarowego kropka" (GRATULUJĘ :highfive: i ZDROSZCZĘ :bighair: )

Po złowieniu pierwszego 50-taka siadłem dupskiem w śniegu na długo, aż stopniał i zastanawiałem się, czy mam jeszcze szansę na coś więcej.

Później, wielokrotnie przekraczałem tę cyfrę, czekając na 6 z przodu.

Wciąż czekam.

Kostek życzę tej szóstki z przodu. Jak najszybciej, skoro masz łowisko, gdzie takie ryby pływają :good: 

 

Na szczescie (albo nieszczescie dla pstrazkow) lowienie pstragow w rzece jest tak przyjemne samo w sobie. I tak wciagajace... ze napinanie sie na wynik i wyscig za centymetrami szybko mija w konfrontacii z szumem rzeki. Przynajmniej mi. 

Tu pewnie sie naraze, ale co tam. O ile w lowieniu sumow rozmiar zdobyczy jest dla mnie nagroda za "poswiecenie" w postaci ich lowienia. O tyle kazdy zlowiony pstrag jest dodatkiem do super mile spedzanego czasu w swietnych okolicznosciach przyrody.



#107 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 07 styczeń 2015 - 22:27

Muszę w końcu i ja spróbować swoich sił z pstrągami,jak na razie temat mi obcy.

Kostek jeśli to nie tajemnica to na jakiej rzece próbujesz za tymi pstrągami?



#108 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:08

Blah. Moze ktoś się nauczy na moim błędzie. Rzut pod prąd woblerkiem, ściągam w dół i nogi miękną, bo piękny około półmetrowy potokowiec odprowadza woblera. Drugi rzut, to samo. I tu wypadałoby np zmienić przynętę na jiga, ale nie, lepiej rzucić 3 raz... No i ryba jakoś tak niemrawo zaatakowała(wydaje mi się że chciała po prostu przepędzić intruza) że po dwóch młynkach sie wypieła. Smuteczek.
Jak ja nie cierpie łowić pod prąd.
Macie jakieś recepty na takie niemrawe pstrągi? Oczojebny wobler?



#109 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:14

Blah. Moze ktoś się nauczy na moim błędzie. Rzut pod prąd woblerkiem, ściągam w dół i nogi miękną, bo piękny około półmetrowy potokowiec odprowadza woblera. Drugi rzut, to samo. I tu wypadałoby np zmienić przynętę na jiga, ale nie, lepiej rzucić 3 raz... No i ryba jakoś tak niemrawo zaatakowała(wydaje mi się że chciała po prostu przepędzić intruza) że po dwóch młynkach sie wypieła. Smuteczek.
Jak ja nie cierpie łowić pod prąd.
Macie jakieś recepty na takie niemrawe pstrągi? Oczojebny wobler?

U mnie w takich sytuacjach oczojeb się nie sprawdza. Prędzej zmiana na innego wobka lub leciutkiego jiga ( jeśli chodzi o łowienie pod prąd) bądź podanie przynęty z innego miejsca, żeby go troszkę zaskoczyć. 


  • Kuballa44 lubi to

#110 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:19

sol321 widze ze kolegatroszke kuma kropkowance powiedzialbym skurkowance

 

 

"u mnie jesli codzi o woblery na "widly" sa wyniki moze to z przyzwyczajenia nie wiem"



#111 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:21

Miałem takie sytuacje z mniejszymi rybami. Czesto zdecydowany atak notowałem na agresywnie pracujące wąskie 5cm woblery w naturalnych kolorach.
  • Kuballa44 lubi to

#112 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Napisano 08 styczeń 2015 - 18:53

Wg mnie za szybko jak na ospałe ryby.

Zmieniłbym kąt podania przynęty i pod prąd,powolutku :)


  • Kuballa44 lubi to

#113 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 styczeń 2015 - 19:15

Wg mnie za szybko jak na ospałe ryby.

Zmieniłbym kąt podania przynęty i pod prąd,powolutku :)

Mam to samo zdanie. Wolniej. W pobliżu miejscówki zagraj przynętą niemal w miejscu.

To że spadł, nie nowina. One walczą o życie :)


  • adashhh lubi to

#114 OFFLINE   zino1978

zino1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:59

Dziś i mnie udało się złowić upragnionego pierwszego w życiu wymiarowego kropka. Ale aż takiego gabarytu się nie spodziewałem ;) fotki cykane na szybko z samowyzwalacza 

Piękna rybka. Gratulacje. Niezły początek. Pierwsza ryba i od razu 50+. Ja łowię 6 rok i jeszcze nie przekroczyłem 50. Ciągle liczę że to będzie w tym sezonie. Jak narazie to trzy wypady na dopływy Gwdy oprócz świeżego powietrza nie dostarczyły mi żadnych innych wrażeń - niestety. Ale to dopiero początek. Kilka miesięcy przed nami. Pobicia życiówki życzę. Pozdrawiam.



#115 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:45

Gratuluję wszystkim wspaniałego rozpoczęcia.

U mnie niestety trzeba czekać do 1 lutego. Właśnie...

Jak jest w tym roku... 1 luty wypada w niedzielę, czyli można łowić już w sobotę 31 stycznia ?

Było coś w przepisach...



#116 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:32

Z Warszawy jesteś SODzie?

Nie, z innej wioski :-)



#117 OFFLINE   kon

kon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:44

Gratuluję wszystkim wspaniałego rozpoczęcia.

U mnie niestety trzeba czekać do 1 lutego. Właśnie...

Jak jest w tym roku... 1 luty wypada w niedzielę, czyli można łowić już w sobotę 31 stycznia ?

Było coś w przepisach...

Wg RAPR: "4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu

 

ochronnego dla określonego gatunku ryb

przypada w dzień ustawowo wolny od pracy,

okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień."

 

Ale pamiętam podobną sytuację z 2009 bodajże. Jako SSR dostaliśmy instrukcję aby w sobotę nie pozwalać łowić, były wzmożone kontrole. Wszystko rozbija się o to czy aktualnie sobota jest traktowana jako "dzień ustawowo wolny od pracy"...? A z tego co wiem były w tej materii jakieś przepychanki. Ktoś, coś wie...??

 

Pzdr

 

 


Użytkownik kon edytował ten post 09 styczeń 2015 - 14:48


#118 OFFLINE   morouk

morouk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:55

Kwestię dni wolnych od pracy reguluje ustawa o dniach wolnych od pracy.

Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

W w/w przypadku, gdy ostatni dzień okresu ochronnego przypada w sobotę, okres ochronny nie ulega skróceniu o ten dzień.


  • Guzu i kon lubią to

#119 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:56

Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. 


  • Jano lubi to

#120 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 16:29

Z pozdrowieniami dla Marka.Spóźnione rozpoczęcie sezonu. Ryba odpasiona, ale jak to bywa o tej porze roku ospała i słaba. Mam nadzieję, że spotkam się z nim w kwietniu albo w maju.Branie na gumę w jednym z pierwszych rzutów. Ryba stała na wejściu w zakręt.Załączony plik  57.jpg   57,42 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  DSC01732.JPG   69,11 KB   59 Ilość pobrań