Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lipienie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 listopad 2015 - 00:18

Karnacja najczęściej jest uzależniona od wielkości......do "kardynała" trzeba dorosnąć i trzeba im na to pozwolić.

Również w przypadku lipieni "chłopaki" są bardziej kolorowe  :D



#182 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 24 listopad 2015 - 17:35

od otoczenia zapewne. Kurde, ja cały weekend walczyłem i ... 0... pogoda była pod psem więc pewnie dlatego takie wyniki... ale wy coś tam potargaliście. pozdr

U mnie pogoda też nie rozpieszczała od rana padał śnieg z deszczem na zmianę.

Panowie, z pozytywną zazdrością zerkam na Wasze lipki i zadaje sobie pytanie od czego uzależniona jest "karnacja" rybek? Jedne blade inne opalone.

Moje rybki wyglądają na blade bo fotki są słabej jakości,robione telefonem.Ale nie były tak pięknie wybarwione jak niektórych kolegów.



#183 OFFLINE   wizio

wizio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaGelsenkirchen/ Bydgoszcz
  • Imię:Darek

Napisano 24 listopad 2015 - 17:48

A ja glupi zawsze myslalem ze "karnacja" ryb uzalezniona jest od podloza i charakteru miejscowki jakie ryby zajmuja.. a tu kolor zwyczajnie zalezy od wieku.. im starsza ryba tym bardziej czarna... Dawno juz takich bzdur nie czytalem.. 



#184 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 28 listopad 2015 - 14:48

A miało być tak pięknie ;) po 35 min zszedłem z wody, zamarzały przelotki i przymarzały palce do linki ;) szkoda sprzętu i zdrowia.

 

2vjub1x.jpg



#185 OFFLINE   Lobosss

Lobosss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba

Napisano 29 listopad 2015 - 11:41

Hardkorowa niedziela nad Sanem :P

Załączone pliki

  • Załączony plik  San1.gif   231,52 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  San2.gif   271,38 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  San5.gif   207,81 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  San3.gif   185,23 KB   12 Ilość pobrań
  • Załączony plik  San4.gif   214,09 KB   12 Ilość pobrań


#186 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 listopad 2015 - 16:41

U mnie tak "grubo" nie było.. ale sucha mucha w klimacie mroźnego dnia i śniegu na brzegu robi wrażenie  :) 

 

11b4xs4.jpg

 

2ed39td.jpg

 

kb3n28.jpg

 

333xt39.jpg



#187 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:09

A ja glupi zawsze myslalem ze "karnacja" ryb uzalezniona jest od podloza i charakteru miejscowki jakie ryby zajmuja.. a tu kolor zwyczajnie zalezy od wieku.. im starsza ryba tym bardziej czarna... Dawno juz takich bzdur nie czytalem.. 

Chcesz mi powiedzieć ze 30-tak wyjęty z tej samej rynny/plani i ryba 45 cm będzie miała to samo natężenie kolorów bo to rozumiem pod pojęciem karnacji. Chcesz powiedzieć ze nazwa "kardynal" pochodząca od charakterystycznego ubarwienia dużych lipieni to bzdury? Mam nadzieje ze nie zrozumiałeś o co chodzi i to pomyłka. 



#188 OFFLINE   wizio

wizio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaGelsenkirchen/ Bydgoszcz
  • Imię:Darek

Napisano 02 grudzień 2015 - 21:44

Duze lipienie nazywane sa kardynalami ze wzgledu na zazwyczaj bardziej wyrazisty odcien purpury a nie ze wzgledu na ciemniejsza barwe bo o tym chyba byla mowa. A i tez to nie jest zelazna regula. W jednej rzece mozna zlowic lipenie zarowno jasniejszej i ciemniejszej karnacji mniej wiecej tego samego rocznika. Wiec chyba zalezy to raczej od warunkow a nie wieku.



#189 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 grudzień 2015 - 22:46

Purpura sama w sobie pojawia się na rzekach na których łowie u ryb około 38 cm wszystkie mniejsze ryby są wyraźnie srebrzyste czesto nie posiadają nawet kropek. Ryby w granicach 42 w gore są już zdecydowanie ciemniejsze do czerni włącznie (ryby 45-50 cm). Wiec może to również zależy od regionu? Lowie lipienie bardzo długo i ryba 30 i 45 z tej samej rynny rożni się natężeniem kolorów bez dwóch zdań.



#190 OFFLINE   wizio

wizio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaGelsenkirchen/ Bydgoszcz
  • Imię:Darek

Napisano 03 grudzień 2015 - 18:05

No moja przygoda z lipaskami trwa zapewne duzo krocej niz twoja bo zaledwie 25 lat jakos ponad i w jej trakcie udalo mi sie niefortunnie wyhaczyc pare kardynalkow w przedziale 40-50 cm i zapewnia cie ze nie wszystkie byly jednakowo ciemnej karnacji. Zdarzaly sie czasem dorodne rybki bardziej srebrzyste niz czarne. Nie szukac daleko popatrz na niektore fotki uzytkownika KwaQa. Niektore z jego rybek nie sa zbyt dorodne i tym samym wiekowe a posiadaja dosc ciemna karnacje. Jesli lowiles kiedys lipaski w plytkich gorskich strumieniach to tez powinienes wiedziec ze roznia sie znacznie bardziej intensywna barwa od tych np z pomorza.


Użytkownik wizio edytował ten post 03 grudzień 2015 - 18:10


#191 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 grudzień 2015 - 18:46

Na fotki się nie patrze bo różne aparaty robią rożne zdjęcia do tego mania poprawiania zdjęć jest spora. Bazuje tylko i wyłącznie na swoich doświadczeniach i rybach które złowiłem lub złowili koledzy. Płytkie górskie potoki odwiedzałem bardzo sporadycznie i dawno ale wiem ze lipienie na południu są lepiej wybarwione niż pomorskie, szczególnie te mniejsze. Mam jednak wrażenie ze nie rozumiemy się i tyle, zresztą nie musimy. Swoje wiem i na pewno nie pisze bzdur jak twierdziłeś i dość mnie to dotknęło. Nie pierwszy to i nie ostatni raz ze subiektywne odczucia bardzo się różnią pomiędzy ludźmi szczególnie Polakami. 

Bez odbioru.



#192 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 03 grudzień 2015 - 19:45

Z moich obserwacji ubarwienie lipieni zależy od podłoża,przejrzystości rzeki,głębokości i od tego czy są z północy czy z południa.Południowe(San,Dunajec) mają czarne kropki i purpurowe "nerki". Północne mają różne ubarwienie.Na piachu są niemal srebrne,na żwirze ciemniejsze.Na niektórych odcinkach po przekroczeniu 30 cm dostają fioletowych płetw.Lipień z czerwca sporo sie różni od tych z lata(sierpień) kolorem i grubością, na korzyść wiosny.

 

foto 1 lipień z płytkiej wody z piasku 

foto 2 Sanowy w słońcu

foto 3 Sanowy standard

foto 4 Lipień z 2 metrów,ciemnego, lekko zamulonego dna, a przede wszystkim z wody stojącej.

 

Jeszcze mam foto brdzianych, gwdzianych,dunajeckich i lipieni z Drawy,ale teraz nie mogę znaleźć.

Załączone pliki



#193 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:55



Purpura sama w sobie pojawia się na rzekach na których łowie u ryb około 38 cm wszystkie mniejsze ryby są wyraźnie srebrzyste czesto nie posiadają nawet kropek. Ryby w granicach 42 w gore są już zdecydowanie ciemniejsze do czerni włącznie (ryby 45-50 cm). Wiec może to również zależy od regionu? Lowie lipienie bardzo długo i ryba 30 i 45 z tej samej rynny rożni się natężeniem kolorów bez dwóch zdań.

No i tu kłóciłbym się, jak to Polak. Wrzucam poniżej zdjęcie lipasa czterdziestaka bladego, jak siedem nieszczęść.

 

a9d5b6b3db7027aamed.jpg



#194 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 05 grudzień 2015 - 17:01

Dziś lipienie na mojej rzeczułce współpracowały znakomicie. Zdecydowanie jeden z najlepszych wyjazdów, ryby brały duże, i dużo. Jednego z nich złowiłem 2 razy tego samego dnia (!!!)  :lol: piękna sprawa.

28tkoie.jpg

 

ynsw0.jpg

 

30048pi.jpg

 

2m7aws1.jpg

 

2je8uud.jpg

 

24yu1cy.jpg

 

2meeq2b.jpg

 

A na sam koniec dnia, z rynienki, która obdarzyła mnie kilkoma dorodnymi lipkami wyjechała taka sztuka:
 

2w6s6lg.jpg

 

:rolleyes:


Użytkownik Michał P. edytował ten post 05 grudzień 2015 - 17:06


#195 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 05 grudzień 2015 - 17:06

Piękne kardynałki panowie,zazdroszczę bo u mnie sezon się już skończył,kurde szkoda.

#196 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 17:08

Ale smoluch:-o gratki:-D

#197 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 05 grudzień 2015 - 17:20

Michał dasz jakieś foto na co brały? :-) byłbym bardzo wdzięczny

#198 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 05 grudzień 2015 - 22:15

Niestety nie mam fotek tych much. Sporo siadło na kiełżyki.



#199 OFFLINE   Oktawian

Oktawian

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Imię:Oktawian

Napisano 06 grudzień 2015 - 11:09

:)

Załączone pliki


Użytkownik Oktawian edytował ten post 06 grudzień 2015 - 11:10


#200 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 11 grudzień 2015 - 13:04

Z ostatniego wypadu.

sc4z21.jpg

2i9p8g5.jpg

deux07.jpg








Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Zimowe lipienie

przez Michał P. w Michał P.Blog, na 02 grudzień 2015 - 08:00

Marzą mi się wielkie ryby..

Cały rok przejeździ człowiek nad tymi samymi rzeczkami, przesiedzi "stłamszony" w ciągle tej samej, uciążliwej ciasnocie zakrzaczonych brzegów, nacieszy się "rybkami" przeważnie w rozmiarze 40 - 50 cm, a gdy już mocno tym znużony zacznie szukać odskoczni, z bólem musi przełknąć gorzką pigułkę, że jednak nic innego mu nie pozos...

Czytaj wpis →