Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano BeastMaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
615 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 27 sierpień 2024 - 09:23

Koledzy, Beastmaster FX, 2.40, 21-56 - jaki jest realny cw, szczególnie górny?


Użytkownik jakub75 edytował ten post 27 sierpień 2024 - 09:23


#602 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 wrzesień 2024 - 13:37

Również proszę o opinię na temat dwóch modeli BM: FX 2,40m, c.w. 21-56g  oraz to samo ale o długości 2,10m

 

Szukam czegoś na łódkę, cel to szczupak 80-90cm, ale trafiają się metrówki.

 

Szukam czegoś przede wszystkim pod gumy do opadu i podbijania. Główką 16g-20g (sporadycznie 25g), gumy 15cm - 20cm. Łowiska raczej głębsze powyżej 8-10 metrów.

 

Może podpowiem, ze rzucałem SG4 dł; 2,21m c.w. 25- 70g i dla w/w przynęt/ obciążeń kij był jak dla mnie zbyt "pałowaty", zbyt sztywny, nie dawał mi frajdy.

 

Prosze o opinię użytkowników tych modeli Beastmaster'a

 

Dzięki

 

P.S. Jeszcze jedno pytanie. Czy dobrze rozumiem, ze przy tym samy c.w. 21-56g, kij krótszy (2,10m) będzie jakby sztywniejszy niż wersja 2,40m?


Użytkownik 2703tomi edytował ten post 07 wrzesień 2024 - 13:40


#603 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 18 wrzesień 2024 - 08:25

Hej, właśnie od tygodnia lowie ta wedka i narazie jestem zadowolony, wedka dość delikatna jak na 56g i dość szybko przechodzi w pełne ugięcie ale noe jest to typowa wedka pod opad z delikatnym szczytem. Mi pokazywała opad w dobrych warunkach na główce 12g i płoć Matusiak 12cm max lowilem 30g i płoć i tam już ładnie stukało. Wg mnie to fajna wedka pod wahadło wobler i gumy tez ogarnie ale nie jest to typowa wedka do podbijania

#604 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 wrzesień 2024 - 13:10

ok. dziękuję za cenne uwagi. Posiadam juz model 2,4m..Niebawem testy Pozdrawiam



#605 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 19 wrzesień 2024 - 16:26

Panowie warto z beast Mastera pierwszego wypustu 10-30g zdzierać oplot do gołego grafitu?Zalezy mi na odrestaurowaniu kijka by też urwać z wagi a ten oplot mi dla oka nielezy.Wagowo pewnie też cudów niewazy a niesadze by po zdjęciu stracił znacznie że swojej pancernosci.Co sądzicie?

#606 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 wrzesień 2024 - 16:37

Z blanku to raczej nie, ale chyba nawet w tym wątku ktoś pisał o cudach wsadzonych w dolnik, jakieś szklane elementy itp. (chyba 3 serii-BX), lepiej zainwestować w dolnik i lżejsze przelotki IMO.

Użytkownik Hesher edytował ten post 19 wrzesień 2024 - 18:18

  • Darek_W lubi to

#607 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 19 wrzesień 2024 - 16:43

Myślisz że ten oplot został dodany po wygrzewaniu? Bo jak przed to się wszystko razem skleiło i chyba zdjąć jedno bez naruszania reszty ciężko? Absolutnie tego nigdy nie robiłem ale taka pierwsza myśl jaka mi do głowy przychodzi. Chociaż lakier zdejmują, pytanie jak to technologicznie wygląda. 



#608 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 20 wrzesień 2024 - 07:24

Oglądałem filmiki jak robia źle oplot nawijaja puzniej po wypalaniu blanku jeśli dobrze kojarzę,a jest go sporo bo czuć pod palcem dobrze.Blank świetny mega ciężki i może być z tego świetna uniwersalna wędka na większą rzeke .
  • Darek_W lubi to

#609 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 wrzesień 2024 - 08:12

To w takim razie musisz spróbować, jak nawijany po wygrzewaniu chyba się da



#610 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 20 wrzesień 2024 - 09:32

Tutaj muszę mieć pewność bo szkoda by było kijka gdyby był nawijany przed.A ax po przeróbce beż ściągania oplotu i tak stał się dużo szybszy ale to już mocne kije.

#611 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 wrzesień 2024 - 10:01

Zobacz tam w tym wątku rodbuilding może ktoś już takie rzeczy robił. Ja powiem szczerze z moją wędką to bym się na takie coś nie zdecydował. Może lepiej opylić i poszukać czegoś innego? Swojego czasu chciałem jedną wędkę przerobić i po podliczeniu kupiłem inną a ta została nienaruszona.



#612 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 20 wrzesień 2024 - 13:03

Przeróbki zawsze są kosztowne z racji chociażby samych komponentów nielicząc już zlecenia wykonania.Ale jeśli wiemy co i znamy temat myślę że warto dać dawcy drugie życie.Pytanie odnośnie mocy dwóch kijków który będzie bardziej uniwersalny i raczej pod woblery I gumy na lekkich główkach i przynety cykadopodobne.
Przedział wagowy 10-20g
Beast master ax 15-40g
Beast master 10-30g oba 270cm.
Ax po przeróbce ale to mocny kij ale patrząc na oba to średnice blanków są bardzo podobne
Ale stary wydaje się aktualnie lejacy bym powiedział ,wzgledem ax i napewno lepiej będzie rzucał.Oba dosyć ciężkie pierwotnie ale pancerne rzecz jasna.Za to ax do 20g 240cm widzę w nim świetna bazę do kijka pstragowego.
Pierwszy

#613 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 wrzesień 2024 - 10:18

AX jest wdzięczny do przezbrajania, na 100 % na forum jest do poczytania o tym .Omotki schodzą podobno bez śladu na lakierze - sama zmiana przelotek i nowy spacing już poprawi kijek.

#614 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 wrzesień 2024 - 10:46

Dla mnie tylko pytanie czy w tej przeróbce nie zbliżamy się do wartości wędziska robionego na zamówienie. Te planki takie szczupakowe wcale nie są takie drogie szczególnie jak się trafi na giełdzie jakiś wstrzymany projekt 



#615 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 wrzesień 2024 - 12:17

Trzeba by go od poziomu surowego blanku uzbrajać aby zbliżyć się do jakości handmade.Uchwyt, rękojeść, wyważenie od podstaw.Zabawa dla pasjonata albo jeśli wędki mają dla nas wartość sentymentalną.Wartość użytkowa i ogólna ergonomia z pewnością się podniesie, ale do klasy dobrego blanku z obecnej oferty dostępnych pewnie będzie brakowało.Co jak co te BeastMastery to seryjkiaki a do tego nie z samego z topu.

#616 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 22 wrzesień 2024 - 15:04

Top to nigdy niebył ale o już solidny kij .Osobiście lubie akcje tych blanków i wydaje mi się że faktycznie lepiej będzie kupic coś gotowego bo przeróbki nie są opłacalne.Ale wagowo ciężko urwać tyle by zbliżyć się trochu do wagi obecnych konstrukcji.Ale po przeróbce ax mh to już mocny kij .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych