Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik zaburtowy 6 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 styczeń 2015 - 05:02

Minusy trollinowania jednocylindrowcem - hałas i telepie.

 

Hałas ? mojego 5KM praktycznie nie słychać...jeżeli chodzi o telepanie to rumpel delikatnie się rusza , ale mi to w niczym nie przeszkadza...



#62 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 styczeń 2015 - 10:14

Nie łowię na Wiśle. A Ty ciągle z tymi warkoczami, główkami i prądem. ;)

 

 

Nie ma tematu. :)


  • kotwitz lubi to

#63 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 06:30

Odświeżę temat. Czy ktoś "tuningował" Yamahę z 4 na 6? Czy jest zauważalna różnica w mocy czy "taka sobie"? W zasadzie na moje potrzeby (od razu uprzedzam że nie mam potrzeby zmieniać silnika na większy-cięższy, zostaję przy tym co mam) wystarcza ta 4reczka... ale biorąc pod uwagę fakt, że to "ta sama buda" co w 6ce, a i tak przed sezonem pojedzie do serwisu to zastanawiam się nad podkręceniem, bo w poprzednich postach jest jasno napisane, że to możliwe... Także krótko, ktoś to robił? Jakie koszta? I czy w ogóle ma sens? Pytam praktyków...


  • MichuA lubi to

#64 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 07:06

A tutaj dla zainteresowanych jak "radzi sobie" czwóreczka yamahy z łodzią dł310cm, 125cm szer i 75kg wagi:

 

https://youtu.be/c9caUCledm0

 

tu z łodzią typu wigry 355...

 

https://youtu.be/bzUbLT3Nkk4

 

Dodam tylko, że ważę (obecnie :P ) 90kg...


  • M a r a s lubi to

#65 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 09:55

Co do tuningu sam kupiłem F4 na razie mi wystarczy. Aby uzyskać 6 km trzeba zmienić moduł zapłonowy cdi który kreci silnik o 500 obrotów więcej koszt około 1400 zł. Oraz dyszę główną paliwa. Reszta dla mnie do pominięcia. Koszt przeróbki na 6km taki sam jak zakup oryginalnego silnika Yamahy 6km. Chyba że jakiś używki itp.


  • mancio lubi to

#66 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:20

A tutaj dla zainteresowanych jak "radzi sobie" czwóreczka yamahy z łodzią dł310cm, 125cm szer i 75kg wagi:

 

https://youtu.be/c9caUCledm0

 

tu z łodzią typu wigry 355...

 

https://youtu.be/bzUbLT3Nkk4

 

Dodam tylko, że ważę (obecnie :P ) 90kg...

Jakoś sobie radzi, przynajmniej nie trzeba wiosłować. Problem zacznie się pojawiać przy większej fali. Ustawiałeś trym ?

 

off topic: zainteresowało mnie Twoje mocowanie przetwornika echosondy. Możemy o tym pogadać na priv ?



#67 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:07

Jakoś sobie radzi, przynajmniej nie trzeba wiosłować. Problem zacznie się pojawiać przy większej fali. Ustawiałeś trym ?


Do tej pory człowiek pływał na elektryku a wcześniej na wiosełkach i też było dobrze, a może nawet lepiej... dlatego pytałem o manewr "z 4 na 6"
Czy ustawiałem trym, chmm chyba nie. Silnik "stoi" podczas pływania raczej w pionie... A mam coś zmienić?

#68 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:14

Co do tuningu sam kupiłem F4 na razie mi wystarczy. Aby uzyskać 6 km trzeba zmienić moduł zapłonowy cdi który kreci silnik o 500 obrotów więcej koszt około 1400 zł. Oraz dyszę główną paliwa. Reszta dla mnie do pominięcia. Koszt przeróbki na 6km taki sam jak zakup oryginalnego silnika Yamahy 6km. Chyba że jakiś używki itp.


O kurde, to raczej odpuszczę... ) Nie warta skóra wyprawki, chyba że jest inny sposób...

#69 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 12:46

O kurde, to raczej odpuszczę... ) Nie warta skóra wyprawki, chyba że jest inny sposób...

Chyba warto. Na tej pierwszej łódeczce ślizg byś złapał. Powyżej 20 km/h powinno być. Może 25.

Jak masz mozliwość pożycz od kogoś 6 KM w czterosuwie i zrób test.


  • mancio lubi to

#70 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 19:53

Chyba warto. Na tej pierwszej łódeczce ślizg byś złapał. Powyżej 20 km/h powinno być. Może 25.
Jak masz mozliwość pożycz od kogoś 6 KM w czterosuwie i zrób test.


Uuu, aż taka różnica będzie? A Ty godski przerabiałeś temat? Bo jak czytałem Twoje wcześniejsze posty w tym temacie to też się przymierzałeś do 6tki (bądź 4ki na 6kę)... I jak to się potoczyło?

niestety nie mam nikogo żeby podpiąć i zobaczyć różnicę...

Użytkownik mancio edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 19:55


#71 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:09

Mam 6 tkę yamahy i łódką abc 385 sam płynę 24-25 siedząc na środku. We dwóch dużo gorzej.Yamaha 6 km , 4 takt 2001r. Ważę 100 plus.

#72 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:09

Mam 6 i 9,9 KM.

 

Skąd jesteś ? Pewnie w okolicy ktoś z forum znajdzie się z szóstką w czterosuwie.

 

16-17 km to taka granica ślizgu Wystarczy czasem przesunąć dlelikatnie środek ciężkości w kjierunku dziobu i mamy raz dwa ponad 20.

 

Pływałem miesiąc temu łódką z podpiętą Yamaszką 9,9. Siedząc z tyłu max 18-19. Jak przesunąłem co się dało do przodu i sam usiadłem na środku to wyszło prawie 30.



#73 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:15

Mam 6 i 9,9 KM.

Skąd jesteś ? Pewnie w okolicy ktoś z forum znajdzie się z szóstką w czterosuwie.

16-17 km to taka granica ślizgu Wystarczy czasem przesunąć dlelikatnie środek ciężkości w kjierunku dziobu i mamy raz dwa ponad 20.

Pływałem miesiąc temu łódką z podpiętą Yamaszką 9,9. Siedząc z tyłu max 18-19. Jak przesunąłem co się dało do przodu i sam usiadłem na środku to wyszło prawie 30.


Andrzej podpinałeś tą 6 do swojego gumiaka?Jeśli tak to jak się sprawdza?Daje radę czy za słaby na 1 osobę+graty?

#74 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:18

Dla jednej osoby wystarczy. 24-25 km/h


  • Zarq lubi to

#75 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:33

Dokładnie tak.Łódka / ponton płynie całkiem przyjemnie i bez oporów. Spalanie 2,4 litra na godzinę pływania tempem 24 km/h. To dane z katalogu ale myślę że są bardzo prawdopodobne.Mam zbiornik 12 l. Więc trochę kilometrów można zrobić.

Użytkownik David77 edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 20:35


#76 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:42

Mam suzuki df6 km i lodke 380 waga okolo 120km ja waze 90kg plus sprzet i ciezarek i z przedluzka rumpla siedzac na srodku osiagam 24km/h. Na czterokonnym marcury nie bylo szans wejsc w slizg jedynie 16km/h max. Plywajac samemu jest ok ale we dwojke to tylko pchanie lodki po wodzie.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • David77 lubi to

#77 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:50

Odświeżę temat. Czy ktoś "tuningował" Yamahę z 4 na 6? Czy jest zauważalna różnica w mocy czy "taka sobie"? W zasadzie na moje potrzeby (od razu uprzedzam że nie mam potrzeby zmieniać silnika na większy-cięższy, zostaję przy tym co mam) wystarcza ta 4reczka... ale biorąc pod uwagę fakt, że to "ta sama buda" co w 6ce, a i tak przed sezonem pojedzie do serwisu to zastanawiam się nad podkręceniem, bo w poprzednich postach jest jasno napisane, że to możliwe... Także krótko, ktoś to robił? Jakie koszta? I czy w ogóle ma sens? Pytam praktyków...

 

 

Mam suzuki df6 km i lodke 380 waga okolo 120km ja waze 90kg plus sprzet i ciezarek i z przedluzka rumpla siedzac na srodku osiagam 24km/h. Na czterokonnym marcury nie bylo szans wejsc w slizg jedynie 16km/h max. Plywajac samemu jest ok ale we dwojke to tylko pchanie lodki po wodzie.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

To masz kolego @Mancio odpowiedź. Czasem 1-2 koniki czynią dużą różnicę.


  • Tusiorro lubi to

#78 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:56

Jesli chodzi o zakup silnika pomiedzy 4-6km to nie ma nad czym sie zastanawiac bo buda ta sama, waga, to roznica 1-2kg a moc odczuwalna i to bardzo! Na 4 Nie ma praktycznie szans wejsc w slizg natomiast na 6 juz jest zabawa, spalanie takie same a pokonane kilometry bezcenne :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • Piotr O. lubi to

#79 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:04

Mam 6 tkę yamahy i łódką abc 385 sam płynę 24-25 siedząc na środku. We dwóch dużo gorzej.Yamaha 6 km , 4 takt 2001r. Ważę 100 plus.


Kurde, czyżby aż taka różnica była między 4ką a 6ką? Ta Twoja ABC dosyć podobna do wigry355...

 

Skąd jesteś ? Pewnie w okolicy ktoś z forum znajdzie się z szóstką w czterosuwie.


Okolice Suwałk... a co do "umiejscowienia" na łodzi to już to zauważyłem. Jak tylko przesiadałem się na tył, prędkość spadała

#80 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 09 kwiecień 2017 - 22:00

Słuchajcie Panowie :)

 

Łódka Wigry 355 - 120 kg , moja waga 90+ kg :rolleyes: + szpej, czyli pudła 20 kg   ,aku 100 Ah 20 kg , zbiornik 12 L + zapas 5 L= 17 kg ,kotwica 5 kg  , silnik Yamaha 2 T 6 km- 27 kg ,   wychodzi tak +- 300 kg 

 

Max prędkość jaką leciałem , siedząc przy rumplu to 21 km/h 

Bez szpeju czyli minus 50 kg , usiadłem na środkowej ławce to 25 km/h 

W obu przypadkach flauta.

 

I teraz pytanko odnośnie silnika , jest to 6 w orginale  ,czy te prędkości są odpowiednie czy nie. Jak rozpoznać czy motorek jest odblokowany czy też nie jest. 


  • MichuA lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych