Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprawa dla reportera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2006 - 14:32

Dać człowiekowi na chwilę cyfrówkę to od razu pojawia się temat godny uwiecznienia. Dzisiaj widok z kry wiślanej :huh:

Pozdrawiam
Remek


Załączone pliki

  • Załączony plik  001.jpg   149,43 KB   3214 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2006 - 14:46

Chyba widze tam Rognisa... trzeci od lewej :lol:

#3 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 18 marzec 2006 - 14:57

Ładna panorama Starego Miasta :D

Ten człowiek na końcu lodu, co prawie stoi na kancie, to musi być niezły kozak :mellow:

Pozdrawiam

Ps. Remek czy to d70s?

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 16:01

Chyba widze tam Rognisa... trzeci od lewej :lol:

:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:


#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2006 - 16:16

Xavi, jeszcze nie ... to pożyczony od kolegi Olympus (swoja drogą bardzo fajny).

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 18 marzec 2006 - 19:57

Czy ktoś podchodził bliżej niż na odległość strzału? Rozumiem, że jest to zimowisko, a ferajna używa ciężkich podlodówek z wielkimi kotwicami??

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 marzec 2006 - 10:02

Osobiście nie miałem tyle odwagi. Chciałem zrobić jeszcze kilka innych ale zadziałało pierwsze prawo Murphiego - jak coś ma nie zadziałać to na pewno nie zadziała (kumpel dał mi aparat z całkowicie rozładowaną baterią). Jest tylko to jedno.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2006 - 14:08

Byłem w tym miejscu kilka razy z mormyszką. Łowiłem na obrzeżach, ale poparzyłem sobie na towarzystwo z zimowiska. Dominującą przynętą jest 'finezyjnie' prowadzona metodą 'kolano-oko' błystka. Niby nic w tym dziwnego, ale poławianym gatunkiem jest... krąp. Podczas godzinnych wypadów rzeźni co prawda nie zauważyłem, ale podstawy do poinformowania odpowiednich służb się znalazły. Kontroli jednak ni podczas wędkowania, ni podczas spacerów nie widziałem... Obserwacje z zimowiska zainteresowałyby pewnie socjologów. Zapijaczeni troglodyci nie stanowili -o dziwo- większości na tafli. Samochody stojące nieopodal, zdradzały, że mamy do czynienia z nieźle sobie radzącymi w życiu ludźmi. Rozmowy telefoniczne prowadziły -jak się można było domyślić słysząc je mimo woli- osoby z własną działalnością gospodarczą, wolne zawody itd. Nie mam pojęcia po co tym ludziom kilogramy kiepskiej jakości, ościstego mięcha.
Myślałem sobie, że skoro nikt nie interweniuje, to może należy to miejsce uważać za taki 'wentyl bezpieczeństwa': niech się hołota naszarpie krąpi, to może szlachetniejsze gatunki zostawią w spokoju. Od znajomych jednak wiem, że nic z tego. Drapieżnikom na zimowiskach też się dostało tej zimy...
A co do fotografowania, to nie wiem dlaczego się bałeś Remku pstryknąć to z bliska. Widziałem na tafli ekipy z gazet, które fotografowały bez większych przeszkód. Na gadkę 'dzień dobry, czy mogę zrobić panom zdjęcie' padała najczęściej odpowiedź 'a rób pan'.

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 marzec 2006 - 14:14

Chyba po prostu jestem nieśmiałym fotoreporterem :mellow: Muszę nad tym popracować.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2006 - 15:08

...Chyba widze tam Rognisa... trzeci od lewej...

@Friko, @Pitt, proszę bez takich żartów...hehe :lol:


@Xavi,

kozak to mało powiedziane. To jakis superman! :huh:


@Efex,

to jest znane zimowisko w samym centrum Warszawy. Od lat są tu kłusowane i szarpane ryby spokojnego żeru, gównie krąpie i jazie. Wszyscy dobrze wiedzą co tutaj się dzieje. Jednak nikt nie reaguje! Tak jest od wielu lat, niestety... :angry:

#11 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 19 marzec 2006 - 15:35

ale mrowisko,z tych ludzi można by skompletować nie małą wieś :lol:

#12 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 marzec 2006 - 15:49

Dać człowiekowi na chwilę cyfrówkę to od razu pojawia się temat godny uwiecznienia. Dzisiaj widok z kry wiślanej :huh:

Pozdrawiam
Remek




Dziwne, że nie doszło do bójek
:mellow:


#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 marzec 2006 - 09:59

Warszawa na forum!

Kojarze to miejsce, co roku to samo, oni tam siedza chyba na 3 zmiany :unsure:

Mysle ze to ciekawy pomysl, takie reporterskie- wedkarskie zdjecia z aktualnych sytuacji nad woda.

Postaram sie czyms zrewanzowac w najblizszy weekend - moze katalonskim szarpakowcami ... :unsure:

Guzu

#14 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 marzec 2006 - 10:46

Wystarczy jeden granat i zimowisko będzie wolne na jakiś czas..... od lodu... :angry: :wacko: <_<

Szkoda, że w stolicy pod okiem ZG nic się nie robi w celu ochrony rybek....

#15 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 marzec 2006 - 11:16

Też o tym pomyślałem ale można to zrobić bardziej humanitarnie. Kukuryźnik do rozpylania nawozów i kilka worków z solą...

#16 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2006 - 12:14

Jeśli chodzi o humanitarne działania, to ani granat, ani kukuruźnik z uwagi na nakłady nie wchodzą w grę :unsure: Mniej humanitarne lecz skuteczne byłoby stworzenie tam i jeszcze pod mostem Gdańskim obrębów ochronnych (tyle zimowisk znam) :)W zasadzie działanie beznakładowe i wymagające trochę własnej pracy. Zacząłem o tym poważnie myśleć, a szlak w tym temacie jest już niejako przetarty przez Jacka Jóźwiaka, więc wzorce są.

#17 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2006 - 12:30

@Czez,

masz jakieś konkretne pomysły jak to przeprowadzić aby zakończyło się sukcesem?

#18 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2006 - 12:47

Generalnie bazuję tu na zakończonej sukcesem akcji Jacka Jóźwiaka z obrębem ochronnym na Zegrzu. Nie widzę przeszkód, aby coś takiego zrobić na Wiśle w centrum Warszawy. Pierwsze rozmowy w tym temacie już były na forum PW. Sprawa jest w gestii wojewody warszawskiego. Pozostają tylko kwestie techniczne tzn. wniosek i jego uzasadnienie merytoryczne (prawnym to ja się zajmę), ustalenie taktyki działania np. szyldu pod którym nastąpi wystąpienie (wbrew pozorom jest różnica pomiędzy np. szyldem Czeza i Rognisa, a szyldem WW czy WŚ :mellow: bo zawsze to media)i wychodzenie sprawy na miejscu tj. spotkanie z odpowiednimi urzędnikami.
W tym roku temat i tak już stał się niekatualny, więc chodziłoby o rok przyszły. Czasu jest sporo mozna się przygotować.
Na PW dyskutowaliśmy (póxniej także na priv) o miejscu ze zdjęcia Remka, moście Gdańskim gdzie k...y szrpią teraz sandacze na zimowisku i bielańskim berglu (to propozycja kolegów z WCWI).
Sprawa jest moim zdaniem do załatwienia, ale wymaga dobrego przygotowania/omówienia, żadnego tam huuurrrraaaaa, a później, że urzędasy głupie som :D bo nie utworzyli obrębu.

#19 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2006 - 13:03

Czy na sąsiednich portalach uzgodniliście kto mógłby poprowadzić tą sprawę (pod jakim szyldem, itp.) i kto przygotuje odpowiednie pisma?

#20 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2006 - 13:25

Nie. Sprawa jest otwarta. Moim zdaniem im więcej szyldów tym lepiej :D Ja jestem skłonny dogadywać sie w tej sprawie z każdym kto chce cos w tej sprawie zrobić i być współtwórcą pism. Zawsze też jestem chętny do spotkania w realu i omówienia tematu.