Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix TX-714MH-C

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 13:19

Jak wiemy,uchwyt ,,Delfin"jest nowością wprowadzaną na rynek wedkarski (Rodbuildingowy).Chyba jako pierwsza osoba, tu na forum, zaprezentowałeś foto uzbrojonej wędki z zastosowaniem tego uchwytu.Czy mógłbyś, jeśli nie jest za wcześnie wymienić ew. plusy i minusy(jeśli występują) montażu w/w uchwytu wTwoim projekcie?


Jesli chodzi o plusy i minusy to troszke za wcześnie mówić coś na ten temat gdyż wedka zrobiona jest z przeznaczeniem na sandacza i dopiero sezon w pełni pokaze co i jak.Tak na gorąco to uchwyt fajnie trzyma kołowrotek i nie widac po wielokrotnym jego zalozeniu i wyjeciu jakichkolwiek luzów. Napewno bezprzecznym plusem jest obnizenie wagi samemej wedki co pozwoli łapac przez długie godziny bez odczuwania większego zmęczenia.

#42 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 14:54

Witam,

 

Skoro jestes pierwszy z takim uchwytem to jeszcze pomecze troszke :) Jaki jest cel zalozenia tzn widac, ze kolowrotek jest ustawiony pod katem w stosunku do blanku, czy wtedy mamy jakis specjalny spacing, jakies inne rozmiary przelotek. Czy wszystko jest robione pod okreslony model kreciolka?

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • adis lubi to

#43 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 15:16

Uchwyt nie był robiony typowo pod ten kołowrotek.Po wcześniejszych testach jeszcze przed zrobieniem wedki bardzo podobało mi sie przeniesienie przez ten uchwyt kazdego nawet najmniejszego drgania zarejestrowanego na koncu plecionki dodatkowo bardzo przyjemny (ciepły)w dotyku co mysle ze bedzie sporym plusem podczas wedkowania w chłodne dni jesienne i zimowe
Niestety nie majac zbyt duzo czasu na testy nie potrafie tego jednoznacznie stwierdzic ale wydaje mi sie ze rzuty są ciut dłuższe niz w standardowym uchwycie.
PS wiecej bede mogl powiedziec po rozpoczęciu sezonu sandaczowego

#44 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 kwiecień 2015 - 15:39

Czyli 28g waży cała reszta? bo blank waży 35g. Hmm. Ciekawe. Jakie przelotki?



#45 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 15:42

Czyli 28g waży cała reszta? bo blank waży 35g. Hmm. Ciekawe. Jakie przelotki?


Oczywiście tytany a dla scisłosci Fuji Torzite

Użytkownik G.R edytował ten post 21 kwiecień 2015 - 15:52


#46 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 16:39

Jaki set przelotek zastosowano przy zbrojeniu?



#47 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 16:55

Jaki set przelotek zastosowano przy zbrojeniu?

Niestety nie jestem w stanie powiedziec bo nie bardzo sie znam na rozmieszczaniu przylotek
Ps jakbym sie znał to sam bym probował coś składać:)

#48 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 17:07

Niestety nie jestem w stanie powiedziec bo nie bardzo sie znam na rozmieszczaniu przylotek
Ps jakbym sie znał to sam bym probował coś składać :)

To może inaczej(jeśli to nie jest tajemnicą).Jakiej wielkości(średnica pierścienia sic) jest przelotka startowa ?Ile przelotek posiada blank?



#49 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 17:20

Blank posiada 10 przylotek i jesli dobrze pamietam to zaczyna sie od 16:)

#50 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 kwiecień 2015 - 17:38

czyli około 2,5g odpada na przelotki



#51 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 21 kwiecień 2015 - 23:35

Gdzie można taki uchwyt kupić?

I czy mógłbyś wytłumaczyć jak się montuje w nim kołowrotek? Jak dociska się kołowrotek, bo nie widzę żadnych śrub?

Pzdr.

Tarłoś 



#52 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2317 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 kwiecień 2015 - 06:12

Wybaczcie, że mam swoje zdanie:-). Pomijam walory użytkowe - tych nie znam, zatem ocenie podlega w moim wydaniu jedynie wygląd tego uchwytu. Moim zdaniem i w moim odczuciu, ten uchwyt to taka Multipla wśród samochodów :-). Oby nie okazał się tak fantastyczny, żebym nie zapragnął go mieć w swoich kijach :-)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#53 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 06:52

I nie ty jeden się tego boisz.. ale to tak samo jak z łowieniem na 'brzydkie' gumy jak biorą to trzeba się przełamać ;)

 

Kijek 68g to całe nic, uchwyt na prawdę lekki, całe zbrojenie kijka waży 35g a nie 28 jak to ktos wcześniej napisał ;) Dla przykładu zrobiłem teraz króciutki kijek, na blanku 23g i całość z tvs i krótkim rear i butt gripem waży 80g więc dołozyłem 57g komponentów. 

 

Ale proszę nie pisać że łowienie badylem 100g cały dzień to jakaś katorga.. 


  • azhek lubi to

#54 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 22 kwiecień 2015 - 06:52

Gdzie można taki uchwyt kupić?
I czy mógłbyś wytłumaczyć jak się montuje w nim kołowrotek? Jak dociska się kołowrotek, bo nie widzę żadnych śrub?

Wędka wraz uchwytem zrobiona w pracowni Zbigniewa Kawalca w Lublinie , co do montażu kołowrotka odbywa sie na zasadzie naciągnięcia Kołowrotka w strone rekojesci ktory nastepnie siła docisku blokuje kołowrotek


#55 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 22 kwiecień 2015 - 07:03

I nie ty jeden się tego boisz.. ale to tak samo jak z łowieniem na 'brzydkie' gumy jak biorą to trzeba się przełamać ;)
 
Kijek 68g to całe nic, uchwyt na prawdę lekki, całe zbrojenie kijka waży 35g a nie 28 jak to ktos wcześniej napisał ;) Dla przykładu zrobiłem teraz króciutki kijek, na blanku 23g i całość z tvs i krótkim rear i butt gripem waży 80g więc dołozyłem 57g komponentów. 
 
Ale proszę nie pisać że łowienie badylem 100g cały dzień to jakaś katorga..

W woli ścisłości :) nie wiem skąd Ci sie wzieło 35 g skoro jest 28g a cala wedka waży 63g poza tym nikt tu nie pisał ze lowienie "100 g badylem" to jakaś katorga.
Pozd

#56 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 07:14

A racja 63 gdzieś przwinęło się 68, sorry.

 

Nie napisał że katorga i owszem ale 

 

".. Napewno bezprzecznym plusem jest obnizenie wagi samemej wedki co pozwoli łapac przez długie godziny bez odczuwania większego zmęczenia. "

 

A nie widziałem jeszcze ciężko zbrojonego tx'a, szczególnie 12lb, przez myśl by mi nie przeszło że można odczuwać jakikolwiek dyskomfort podczas łowienia tym kijkiem. A czy to 100g czy 63g to przy tej mocy ciągle dobry wynik. Dużo większy wpływ na wrażenia po całodziennym wędkowaniu (nie łapaniu) ma wyważenie zestawu a nie sama jego waga.



#57 OFFLINE   G.R

G.R

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 22 kwiecień 2015 - 07:27

Nie zrozumieliśmy się. Absolutnie nie chodziło mi o porównywanie do innych TX tylko ogolnie do kijkow jakich do tej pory używałem a przede wszystkim o cały zestaw z kołowrotkiem który wazy teraz tylko 258 g.
Ps do tej pory sam moj kołowrotek ważył 310 g :)

#58 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 07:38

Niektóre konstrukcje zaczynają zbliżać się do tx ale generalnie szczęka opada jak się wcześniej nie miało czegoś zbliżonego jakością i nagle trzyma się takie ważące nic elektryczne narzędzie ;)


Użytkownik shavt edytował ten post 22 kwiecień 2015 - 07:39


#59 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 22 kwiecień 2015 - 14:45

Można prosić namiary do tego pana który ten uchwyt wykonuje?

Tarłoś



#60 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2317 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 kwiecień 2015 - 17:38

I nie ty jeden się tego boisz.. ale to tak samo jak z łowieniem na 'brzydkie' gumy jak biorą to trzeba się przełamać ;)

 

Kijek 68g to całe nic, uchwyt na prawdę lekki, całe zbrojenie kijka waży 35g a nie 28 jak to ktos wcześniej napisał ;) Dla przykładu zrobiłem teraz króciutki kijek, na blanku 23g i całość z tvs i krótkim rear i butt gripem waży 80g więc dołozyłem 57g komponentów. 

 

Ale proszę nie pisać że łowienie badylem 100g cały dzień to jakaś katorga.. 

Bartek - ja się go nie boję  :)  Ja marzę jedynie o tym, żeby nie okazał się zajebisty, bo nie wiem czy dam radę się przemóc. Jak pisałem - Multipla. 

Koledze oczywiście życzę satysfakcji z uchwytu i mega zadowolenia, bo na szczęście ludzie mają różne gusty, a o nich jak wiemy się nie dyskutuje  :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych