Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pontony PRO MARINE - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
333 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 12:23

Ważnym elementem ,pomimo obowiązkowego oświetlenia jest  http://zeglarskitoru...atestowana.html   . pozdrawiam producenta



#242 OFFLINE   p_krolik

p_krolik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁÓDŻ

Napisano 01 lipiec 2013 - 00:25

kupiłem w zeszłym roku ponton pro-scan.są dwa rodzaje pro-scan grubośś materiału 0,9 i 1,2 ten drugi chociaż cięższy to bezpieczniejszy wybór jest wasz..mój ma 270 długości alu podłogę torbę dzioboww,torbę pod ławke i najwazniejsze rolkę kotwiczną to ostatnie jest super.pływam na 5 km yamaha po wisle może nie jest to pocisk ale bez problemu daje radę.jeżeli chodzi o pokład to dla jednej osoby zbytek łaski,we dwie trzeba przemyślec co zabrać.polecam. wcześniej miałem polskiego pelikana 320 średnica burt mniejsza od proskana kolana bolą.panowie przes 30 lat pływałem na polskich i ruskich gumach nieporozumienie pozdrawiam p_królik



#243 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 05 lipiec 2013 - 12:36

Pro Marine Forsake 360 używam już 2 sezon . Jest to świetny ponton, wart każdej wydanej złotówki.

Z tym że w tym roku dokupiłem................przyczepkę podłodziową .

Ponton ma 2 wielkie torby i spokojnie się wszystko w nich mieści jest tylko 1 "ale" . Wszystko jest dobrze przy rozkładaniu ( 20 minut i na wodzie....) ale składanie to już inna para kaloszy . Niby nie ma problemów ogólnych - ten zaczyna się kiedy składamy ponton mokry, na piasku, na glinie , podczas deszczu ..........

Zawsze miałem zabrudzony cały tył samochodu -to ten problem. Teraz go nie mam  , 10 minut i na przyczepce a ja już w drodze .



#244 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 lipiec 2013 - 13:48

Wsio fajno, aczkolwiek z reguły przyczepka ciężko wchodzi przez drzwi do piwnicy :D



#245 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 05 lipiec 2013 - 16:25

Odnośnie syfiastego podłoża podczas składania pontonu jest tanie i skuteczne rozwiązanie: najtańsza plandeka. Ostatnio były w Biedronce pakowane po 2szt bodajże za 20PLN.



#246 OFFLINE   Wojtek78

Wojtek78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:23

Witam.

 

Czy uchwyty na wędkę i rolka do opuszczania kotwicy spalenia swoje zadanie czy to raczej chwyt marketingowy ? 



#247 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:43

Rolka kotwiczna spełnia swoje zadanie w 100% .

Co innego uchwyty na wędkę  - sa po prostu za ciasne i mało która rączka w nie wchodzi. Ja planuję dorobić szersze uchwyty



#248 OFFLINE   galaza007

galaza007

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 październik 2013 - 21:40

Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie pontonu Pro Marine Forsage 360. Mianowicie ile waży sam ponton bez podłogi, ławek, linek i innych żeczy ktore można odczepic. Wysłałem zapytanie do dystrybutora i dowiedziałem sie że 55kg. Zastanawiam sie czy jest możliwosc odchudzic go o nastepne 5kg. Bede wysyłal ponton poza granice kraju i niestety kurjer obługuje paczki do 50kg. 



#249 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 31 październik 2013 - 00:30

Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie pontonu Pro Marine Forsage 360. Mianowicie ile waży sam ponton bez podłogi, ławek, linek i innych żeczy ktore można odczepic. Wysłałem zapytanie do dystrybutora i dowiedziałem sie że 55kg. Zastanawiam sie czy jest możliwosc odchudzic go o nastepne 5kg. Bede wysyłal ponton poza granice kraju i niestety kurjer obługuje paczki do 50kg. 

Chyba nie bardzo się zrozumieliście, bo 55kg to on waży w całości. Podłoga waży trochę więcej niż połowę.

Wiem bo mam i rozbiłem go na dwie torby, żeby było wygodniej pakować do auta.



#250 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 31 październik 2013 - 14:57

Mam 360tke ale watpie zeby caly wazyl tylko 55kg.. predzej kolo 70. pawez jest dosc ciezka, mysle ze 40-45kg sam ponton wazy

Użytkownik Sandre edytował ten post 31 październik 2013 - 15:10


#251 OFFLINE   galaza007

galaza007

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 31 październik 2013 - 21:35

360 waży 68kg. Czy mógłbym prosic któregos z posiadaczy 360tki o zważenie albo samego balona albo podlogi i innych żeczy które sa w zestawie? Nie spieszy mi sie na nastepny sezon sie szykuje. Z góry dziekuje.



#252 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 01 listopad 2013 - 19:00

360 waży 68kg. Czy mógłbym prosic któregos z posiadaczy 360tki o zważenie albo samego balona albo podlogi i innych żeczy które sa w zestawie? Nie spieszy mi sie na nastepny sezon sie szykuje. Z góry dziekuje.

Jak będę czyścił po sezonie to postaram się zważyć. Dobrze by było żebyś sie przypomniał na priv pod koniec listopada 



#253 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 listopad 2013 - 20:27

Mam X - Boata 3,6m i waży 78 kg z aluminiową podłogą. Więc 55 kg to raczej jakaś pomyłka.



#254 OFFLINE   galaza007

galaza007

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 02:08

Jak będę czyścił po sezonie to postaram się zważyć. Dobrze by było żebyś sie przypomniał na priv pod koniec listopada 

Na pewno sie przypomne. Dziekuje bardzo.



#255 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 02 listopad 2013 - 16:10

Ok nie ma sprawy. A tak przy okazji pytanie do użytkowników Pro Marine Forsage. Ponton ogolnie sprawuje mi się dobrze, trzyma powietrze, jest wygodny i stabilny ale mam kilka problemów z nim. 

 

1. Zawór spustowy przepuszcza, a właściwie przepuszczał wodę. Po rozkręceniu i wyjęciu go moim oczom ukazała się nicznym nie zabepieczona goła sklejka, dlatego pomalowałem to żywicą poliestrową co powinno pomóc, ale ile już tej wody sklejka się "napiła" tego już nie wiem.

2. Podłoga przy nitowaniach widać leciutko zaczęła puchnąć czyli tam też kompletnie nie jest to niczym zabezpieczone.

3. Krawędzie sklejki przy podłodze są już pozadzieranie delikatnie więc będę musiał to czymś zapaćkać żeby nie chłonęło wody.

4. To najmniejszy problem ale estetycznie nie fajny ... wszelkie klejenia pożółkły.

 

Generalnie specjalnie się nie spinam ponieważ głęboko wierzę w dystybutora od którego brałem ponton. Zapewnił on że do końca 5 letniej gwarancji mam pełen spokójm więc jeśli pawęż albo podłoga jakoś się mocno odkształci reklamuję i po temacie. 

 

Pytanie moje jednak brzmi czy macie podobne określę to jako drobne kłopoty?Mój uboot zaliczył w jeden sezon z 30 wyjazdów.



#256 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 17:21


1. Zawór spustowy przepuszcza, a właściwie przepuszczał wodę. Po rozkręceniu i wyjęciu go moim oczom ukazała się nicznym nie zabepieczona goła sklejka, dlatego pomalowałem to żywicą poliestrową co powinno pomóc, ale ile już tej wody sklejka się "napiła" tego już nie wiem.

 

Ja miałem podobną sytuacje korek spustowy stał się wpustowym :D Wystarczyły 2 maile i po kilku dniach miałem nowy korek w ramach reklamacji więc duży plus dla sprzedawcy.Wkleiłem na klej silikonowy i po problemie ;)

Jak się okazało stary korek miał pęknięcie które powstało w trakcie płynięcia bez jakiegokolwiek kontaktu z destrukcyjną siłą(więc to chyba magia :D)



#257 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 02 listopad 2013 - 18:41

Ja miałem podobną sytuacje korek spustowy stał się wpustowym :D Wystarczyły 2 maile i po kilku dniach miałem nowy korek w ramach reklamacji więc duży plus dla sprzedawcy.Wkleiłem na klej silikonowy i po problemie ;)

 

Jak się okazało stary korek miał pęknięcie które powstało w trakcie płynięcia bez jakiegokolwiek kontaktu z destrukcyjną siłą(więc to chyba magia :D)

Żadna magia stary ... nam przy wodowaniu cały zawór odpadł .. pękł w połowie (nie chciałem o tym pisać bo to nie do uwierzenia) ... nie wiem czy mówimy o tej samej części, ale moja usterka spowodowała ze nakrętka od zewnętrznej strony wpadła do wody a ponton zaczal nabierać wody. Ja trzymałem ręką dziurę a kumpel rozpakowywał ponton w trybie mega szybkim :) kropelka i udało się prowizorycznie to zlepić i nie trzeba było wracać do domu, reszta tak jak piszesz ...2 maile i zawór po dwóch dniach u mnie. Dodam że na zawór również nie oddziaływała żadna siła (uderzenie itp) do dzis zastanawiam się czemu pękł, może drgania od spaliny ... ale szczerze wątpię ..raczej był za mocno fabrycznie dociągnięty albo cholera wie co :)

 

Poza tym musiałem nacinać dwie dziury w ochraniaczy pawęży ponieważ sama pawęż jest sporo grubsza niż w kolibri czy buschu i yamaha 5km 2suw nie wchodził za chiny. 

 

P.S Skoro nowy zawór wkleiłeś na kleju ...to będzie kłopot z wymiana, bo rozumiem że pisząc korek masz na myśli zawór :)

 

Pomimo drobnych wad uważam że pontonik jest mega fajny dużo komór pompowany kil ... czuje się na nim bezpiecznie nawet przy wysokiej fali .. a na Czorsztynie o takie nie trudno :):)


Użytkownik Sandre edytował ten post 02 listopad 2013 - 18:45


#258 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 02 listopad 2013 - 19:55

Tak :) Pisząc korek miałem na myśli cały skręcany zawór. Wkleiłem specjalnie bo nawet jak coś strzeli to silikonowe wypełnienie powinno trzymać(oczywiście w teorii :D) wodę. Jak znowu będzie puszczać to zawór wytnę a otwór skutecznie zaślepię na stałe bo i tak nie korzystam z tego ustrojstwa.

 

Ponton 320 kupony na wiosnę nad wodą kilka razy ale pływa się fajnie. Przez zimę skonstruuje i zamontuje kółka żebym mógł się samemu wodować :D



#259 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 04 listopad 2013 - 00:07

Bush Crab 360 waży 67kg według producenta ja nie ważyłem swojego ale leki nie jest tak że te 67kg jest na spokojnie.



#260 OFFLINE   ts21

ts21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Tomek

Napisano 05 listopad 2013 - 11:52

Jeśli ktoś ma możliwość zmierzenia to proszę o informację na jakiej wysokości od podłogi znajduje się ławka w pro marine forsage 360.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych